به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مركزي،حجت الاسلام يزدان دوست رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان زرنديه از برگزاري راهپيمايي مردم انقلابي و بصير شهرستان زرنديه براي لبيك گفتن به فرمايش مقام معظم رهبري در حمايت از اقتدار  وامنيت كشور و محكوميت اغتشاش گران آگاهي  دادند.

وي افزود : اين راهپمايي راس ساعت 10 صبح چهارشنبه از ميدان شهرداري برگزار مي گردد.

 مدیر کل پدافند غیرعامل استان مرکزی در فراهان:

                 مبلغین سازمان تبلیغات،در گسترش فرهنگ پدافند ،نقش بسزایی در جهت ذات دفاعی کشور می توانند ایفا نمایند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مركزي،ايمان دالوند رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان زرنديه  از برگزاري جلسه تبيين پدافند غير عامل كه با حضور روحانيون شهرستان  برگزار گرديد خبر داد.

وي افزود:پدافند غير عامل از مهم ترين تاكتيك ها براي خنثي سازي جبهه هاي غير نظامي دشمن مي باشد كه بسيار مورد تاكيد مقام معظم رهبري قرار گرفته است.

وي تصريح كرد :از مهم ترين شعار هاي كه بايد در اين موضوع پيگيري شود ((مصون سازی کشور با عمل انقلاب جهاد کبیر و مقابله با نفوذ دشمن )) مي باشد.

در پايان مسئول پدافند غير عامل  برنامه ها و شيوه  فعاليت هاي اين پدافند و همچنين مزيت هاي اجتماعي  را  براي روحانيون تشريح و تبيين كرد و از آن ها در خواست اطلاع رساني و تبليغ آن را براي مردم  داشت.

 

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مركزي،حجت السلام يزدان دوست رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان زرنديه در صبحگاه رزمايش گردان الي بيت المقدس بسيج شهرستان زرنديه  كه با حضور مسئولين شهرستان اعضاي شوراي اداري برگزار گرديد گفت:بسيج از مهمترين ستون هاي كشور هست.

وي افزود :نيرويي كه سرتاسر عشق به نظام  و انقلاب و مردم  از او جوشش مي كند و هميشه در آباداني و دفاع از كشور سهيمي عظيمي را دارا بوده است .

وي تصريح كرد :بسيج يك سازماني مردمي است كه اعضايش داوطلبانه در آن خدمت مي كنند و فقط هدفشان دستيابي به خلوص و تقرب الهي مي باشد .

در پايان سخنراني  اين رزمايش با شعار چهل سال خدمت ،مردم داري و امنيت شروع شد.

حجت الاسلام قربانی:اعزام گروه های تبلیغی برای تکمیل کادر و تشکیلات فرهنگی برای برنامه منسجم در هر زیست بوم  فرهنگی ،نوید فعالیت جهادی را در پی خواهد داشت.

ایشان در ادامه افزودند:اگر تمامی دستگاه های مرتبط فرهنگی با اتحاد و هم رنگی و همسان سازی برنامه ها،یک چشم انداز مقابله با آسیب های اجتماعی  را داشته باشند،آن وقت می توان انتظار حضور و بروز عرصه های خدمت رسان به مردم را در یک تشکیلات منظم و منسجم و با رهبری جوانان در منطقه تبلیغی داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ،به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آشتیان جلسه آموزشی آشنایی طلاب ومبلغین  با مفاهیم پدافند غیرعامل در حوزه علمیه صاحب الامر (عج) شهرستان  برگزار شد .

دراین جلسه افروز کارشناس پدافند غیر عامل شهرستان در سخنانی با اشاره به اهمیت موضوع گفت:پدافند غیرعامل یکی از مطالبات رهبر معظم انقلاب و جزو مواردی است که سیاست های آن ابلاغ شده است.

وی ادامه داد در گذشته تهدیدات به صورت سخت و نیمه سخت وجود داشتند که نیرو های هر دو طرف در مرز درگیر شده و خسارت های جانی و مالی به یکدیگر وارد می کردند اما امروزه ماهیت تهدیدات تغییر یافته و با استفاده از تکنولوژی جوامع مورد هدف قرار می گیرند. 

افروز تصریح کرد"فرهنگسازی پدافند غیرعامل از طریق مبلغین و شبکه روحانیت و ائمه محترم جماعات که مورد اطمینان و وثوق مردم هستند بهتر شکل خواهد گرفت تا آحاد مردم با موضوع پدافند غیرعامل آشنا شوند .

وی با اشاره به اینکه آموزش هایی که روحانیون در این کارگاهها فرا می گیرند می تواند برای مردم موثر باشد، گفت: با تبلیغ روحانیون مردم در مقابل ترفندهای دشمنان که ارزش ها و فرهنگ ما را هدف قرار گرفته اند مصون می مانند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی مسعود فراهانی مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی در جمع کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی استان  استان مرکزی پدافند غیر عامل را دفاع در برابر تهدیدات دشمنان دانست و گفت : مقابله با تهدیدات یکی از ماموریت های اصلی قوای حاکمیتی ودستگاه های اجرایی است که مقام معظم رهبری نیز به موضوع پدافند غیر عامل تاکیدات فراوانی دارند.

وی افزود: از ابتدای شروع به کار پدافند غیر عامل در سال 1382، قدم های خوبی برای مصون سازی برداشته شده است لذا در جهت تبیین مباحث وگفتمان سازی وایجاد فهم مشترک باید تلاش های مضاعفی را در برنامه کاری خود داشته باشیم.

مسعود فراهانی بر لزوم تغییر نگرش تهدیدات نوین تاکید کرد وگفت: تهدیدات بسیار گسترده شده وتنها عرصه نظامی را شامل نمی شود؛ لازم است ما در رابطه با تهدیدات یک نگرش دیگری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه کشور در مقابله با تهدیدات سخت و نیمه سخت آمادگی لازم را دارد و فرزندان ایران زمین در پدافند عامل تخصص هایی لازم را کسب کرده اند و به موقع انجام می دهند و همگان چه دوست و چه دشمن به این موضوع واقف هستند اما در بحث پدافند غیر عامل ما باید نکات کلیدی و حساس در حوزه پدافند غیر عامل را به مردم اطلاع رسانی کنیم  به عنوان مثال پل ها و خانه هایی که ساخته می شوند باید از لحاظ زیر ساخت و ایمنی استحکام لازم را داشته باشند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی  در خصوص مرزبانی زیستی تصریح کرد: امسال در استان اقدامات خوبی در این خصوص انجام شد و زیر ساخت هایی را که در ارتباط با مرزبانی زیستی بود شناسایی واحیا کردیم واگر نیاز به تعمیر وبازسازی داشت اقدام کردیم.

وی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل مکمل پدافند عامل است ادامه داد: باید ژن مقابله با تهدیدات را به کارکردهای تخصصی و عمومی تزریق کرد تا از تهدیدات دشمن در امان باشیم.

مدیر کل پدافند غیرعامل این دیدار را فرصتی طلایی دانست و افزود: سازمان تبلیغات اسلامی با توجه به ظرفیت های و جامعه هدفمندی که دارد قطعا می تواند در راستای آشنایی مردم از پدفند غیر عامل نقش بسزایی را ایفا کند.

وی مبلغین و روحانیون را اقشار با نفوذ کلامی جامعه دانست و تاکید کرد: روحانیون می توانند در منابر و سخنرانی های عمومی و خصوصی که دارند تهدیدات دشمنان در حوزه زیستی و سایبری و فضای مجازی  و آثار مخربی که دارند را برای مردم اطلاع رسانی کنند.

 

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان گفت: عفّت و خویشتن داری،منشأ بسیاری از فضایل و صفات نیک در فرد و جامعه است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام علی شاکری رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان در گفت و گو با رابط خبری اداره گفت: زیباترین هدیه ای که خداوند به زنان داده است حجاب است که باعث می‌شود زنان در محافل عمومی از امنیت و آرامش نسبی برخوردار باشند.

وی افزود: یکی از ارزش های مهم انسانی که خود منشأ بسیاری از فضایل و صفات نیک در فرد و جامعه است، عفّت و خویشتن داری است.

حجت الاسلام شاکری عنوان کرد:این عنصر برجستۀ اخلاقی تأثیر بسیاری در رفع ناهنجاری های جامعه داشته و از پایه های مهم اخلاقی انسان است که موجب تعالی و کمال بشر می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان خاطر نشان کرد: عفاف معنای وسیع تری از پاک دامنی و حفظ از فحشا دارد،عفاف، اغلب نظر به اعتدال دارد و انسان عفیف دچار افراط و تفریط نمی شود وفضیلت عفّت به این مطلب مهم اشاره دارد که انسان باید پاسخی منطقی وعقلانی به نیازهای طبیعی خود که مبتنی بر دستورات شرعی و عرفی است بدهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حسن طاهری رابط مدارس صدرای ولایت استان مرکزی از نسشت مدیران متوسطه مدارس صدرای شهرستان های خمین محلات و ساوه و نواحی یک و دو شهرستان اراک با مدیرکل و معاونین آموزش و پرورش استان مرکزی خبر داد.

در این دیدار که حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش استان  نیز حضور داشتند مشکلات مدارس صدرای ولایت این استان مطرح و پیشنهادات و انتقادات برای رفع این مشکلات مطرح شد.

 

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مركزي،حجت الاسلام يزدان دوست رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان زرنديه در جلسه شوراي اداري شهرستان گفت:فضاي اخلاقي حاكم بر ادارات در حال استحاله شدن مي باشد.

وي افزود :در دستگاه ها و نهاد ها مهمترين اصل براي كاركنان ادارات تكريم ارباب رجوع به نحو احسن مي باشد و بايد سعي و تلاش شود تا دلسوزانه مطالبات آنان پيگيري شود.

وي تصريح كرد:حس مسئوليت پذيري در هر پست و مقامي  حائز اهميت مي باشد كه باعث مي شود يك مامور به وظيفه ، كار را با دلسوزي و بدون كم و كاستي انجام بدهد .

حجت الاسلام يزدان دوست در پايان گفت:اخلاق در فضاي ادارات بايد حرف اول را بزند وفضاي بد دهاني ،خشونت،بالا بردن صدا،هتك حرمت ارباب رجوع و بي خيالي نسبت به وظايف محوله جاي در ادارات يك نظام اسلامي ندارد.

روحانی مستقر شهر نراق، گفت: امام جماعت مسجد رکن فعالیت‌های مسجد است. 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام سید مجتبی میرکریمی روحانی مستقر شهر نراق در جمع نمازگزاران مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) گفت:هر مسجدی که دارای امام جماعت فعال همراه با فعالیت به روز باشد در جذب مردم و گرم نگه‌داشتن مسجد موثر است.

وی افزود: هر مجموعه‌ای که بخواهد خود را زنده نگه دارد نیاز به مدیریت پویا دارد که مسجد هم برای پویا شدنش با مدیریت امام جماعت فعال می‌شود.

حجت الاسلام میرکریمی عنوان کرد: تمام بنیان‌های دینی و ارزش‌های فاخر و ماندگار نظام مقدس جمهوری اسلامی مدیون و مرهون مسجد است و می‌توان از ظرفیت مساجد در ترویج سبک زندگی دینی و اسلامی استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ، حجت الاسلام صفر قربانپور مدیرکل تبلغات اسلامی استان مرکزی در جلسه   توجیهی نشست امامان محله در سکونتگاه های غیررسمی که در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد، گفت: طرح امامان محله در استان مرکزی به منظور توانمند شدن مساجد کم برخوردار در مناطق حاشیه نشین و سکونتگاه های غیررسمی اجرا می شود.

 مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: به موجب طرح امام محله هر امام جماعت مسجد امام آن محله محسوب و به مباحث و مسائل مختلف محله پرداخته و برای حل و فصل آنها تلاش می‌کند.

 وی با بیان اینکه در گام نخست، این طرح در هشت مسجد و منطقه کم برخوردار اراک و ساوه معرفی اجرا می شود ادامه داد: این طرح ضمن اشاعه و گسترش آموزه های دینی و مذهبی در مناطق محروم، طی آن امامان محله با ارتباط با دستگاه های اجرایی مانند بهزیستی، کمیته امداد و سایر دستگاه های مرتبط مشکلات مردم منطقه را رفع خواهد کرد.

 قربانپور اظهار کرد: تبلیغات اسلامی در این ارتباط نگاه تسهیل‌گرانه خواهد داشت و در این طرح به امامان محله بسته‌های خدماتی شامل خدمات محتوایی، آموزشی، مشاوره و خدمات رسانه‌ای ارائه خواهد کرد.

 در ادامه این نشست «وحید ضرغامی» گفت: در اراک مساجد شهرک هجرت به امامت حجت الاسلام بهنام حبیبی راد، شهرک ولیعصر(عج) به امامت حجت الاسلام بهروز عزیزی، کوی سجادیه به امامت حجت الاسلام سید احسان جویباری و کوی علی بن ابیطالب(ع) به امامت حجت الاسلام امید مشیدی به عنوان امام محله معرفی شدند.

 کارشناس فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در ساوه هم در کوی بهزیستی حجت الاسلام علی رحمتی، کوی شهید آوینی حجت الاسلام مهدی قاسمی، کوی سورکان حجت الاسلام مصطفی موسی زاده و در منطقه هادی آباد حجت الاسلام جابر مجیدی به عنوان امام محله منطقه محروم معرفی می شود.

 

 

معاون امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی خبرداد: هشت پایگاه فرهنگی و اجتماعی با هدف کاهش انواع آسیب‌های اجتماعی در مناطق آسیب‌پذیر این استان راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی استان مرکزی ،بمناسبت هفته وحدت ومیلاد پیامبر اسلام (ص) وامام جعفر صادق (ع) حجه الاسلام نیشابوری ،امام جمعه آشتیان ، حجه الاسلام حسن کریمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان وبرخی از مسئولین با جمعی از خانواده شهدای شهرستان دیدار وگفتگو کردند .

 

دراین دیدار حجه الاسلام نیشابوریضمن گرامیداشت  وتبریک هفته وحدت ،آرمان‌های شهیدان ایران اسلامی را یک وظیفه مهم برای همه افراد جامعه دانست و اظهار داشت: خدمت‌رسانی به ‏خانواده‌های شهدا به‌عنوان تجلیل از مقام شامخ شهدا و ایثارگران محسوب می‌شود که همه باید به این امر پایبند باشند.

 

در این دیدار همچنین حجت الاسلام کریمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی   ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اظهار داشت: عزت و سربلندی و اقتدار ملت غیور ایران اسلامی و نقطه اوج ارزش‌ها و باورهای دینی زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا است.

وی ضمن تاکید بر پویا و زنده نگهداشتن راه شهدا و امام شهدا و پیروی از نایب امام زمان(عج)،مقام معظم رهبری(مدظله العالی) گفت:مسئولین ادارات با دیدن صبر و استقامت خانواده شهدا روحیه می گیرند و مصمم تر به انجام وظایف محوله می پردازند.

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در مراسم تجلیل از اعضای شورای فرهنگی و دینی نیروی شرکتهای تحت پوشش وزارت نیرو برق باختر استان با اشاره به سخن حضرت علی(ع) که فرمودند "ان الله سبحانه لم یعط بفرقه خیرا ممن مضی ولا ممن بقی گفت: هیچ خیری برای هیچ یک از امتهای گذشته و آینده براساس تفرقه و اختلاف عطا نمی شود؛ بنابراین وحدت عامل نزول فضایل و برکات الهی است نه دو دستگی و چند دستگی.

وی افزود: طبق مفاد آیه 46 سوره انفال وحدت یک استراتژی است نه یک تاکتیک موقت.

حجت الاسلام قربانپور به 5 مورد از آثار وحدت اشاره کرد و گفت: این آثار فراوان است که نمونه هایی همچون عزت دین و جامعه اسلامی، قدرت مسلمین و عظمت دنیای اسلام، دفع دشمنان در ابعاد مختلف، ریزش فیض الهی و برکات معنوی، اجرای حق عدالت در جامعه دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی باتوجه به اقدامات لازم فرهنگی همکاری این اداره کل را با واحدهای مختلف وزارت نیرو اعلام کرد و گفت: وصول به اهداف فرهنگی برنامه مدون و تعیین اولویتها، داشتن انگیزه و اراده پولاتین نیروهای انسانی و پشتیبانی مدیریتی و هزینه ای و راهبرد عملی لازم دارد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجت الاسلام سید مهدی یعقوبی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه در جلسه برنامه ریزی و هماهنگی هفته وحدت با تاکید بر مساله احیاءشعائر دینی گفت : برگزاری مراسمات دینی نقش مهمی در تثبیت باورهای دینی مردم دارد .

وی افزود : هفته وحدت با توجه به تنوع قومی در شهرستان ساوه از اهمیت خاصی برخوردارمی باشد .

حجت الاسلام یعقوبی بیان کرد :در این جلسه بر توجه بیشتر به برگزاری جشن های شاخص در مساجدی که به نام پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) است تاکید شد .و مقرر گردید در مسجد النبی (ص) و مسجدامام صادق(ع) و مسجد محمد رسول الله (ص) مراسمات ویژه ای برگزار گردد .

رییس اداره تبلیغات اسلامی ساوه اظهار کرد : در موسسات قرآنی و مساجد وحسینیه های شهرستان مراسمات ویژه ای برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ، جلسه هماهنگی برنامه های هفته وحدت  با حضور روحانیون وائمه جماعات مساجد در آشتیان برگزار شد

دراین جلسه حجه الاسلام حسن کریمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آشتیان ضمن بیان گزیده ای از سخنان امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری پیرامون وحدت گفت: از ضروریات شدید جامعه ما وحدت است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه به تشریح برنامه های هفته وحدت پرداخت و افزود: برگزاری جشنهای هفته وحدت در مساجد ،اعزام مبلغ ،نصب بنر وتزئین معابر ،برگزاری جلسات ومحافل قرآنی  از جمله برنامه های پیش بینی شده جهت این ایام می باشد

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اسلامی استان مرکزی ،صبح امروز حجه الاسلام نیشابوری امام جمعه شهرستان آشتیان با حضور در اداره تبلیغات اسلامی با رئیس ، پرسنل وروحانیون مستقر این شهرستان دیدار وگفتگو نمود .

 درابتدای این جلسه حجه الاسلام حسن کریمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ضمن تبریک هفته وحدت به ارائه گزارشی از اولویت ها وبرنامه های این اداره در طول سال اشاره وبه تبیین آنان پرداخت .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی در این جلسه به برگزاری برنامه های متنوعی همچون اعتکاف ،مراسمات فرهنگی وبرنامه های قرآنی اشاره وسپس به نقش روحانیون در مناطق روستایی پرداخت

درادامه حجه الاسلام نیشابوری امام جمعه آشتیان ضمن  تقدیر از زحمات ا داره تبلیغات اسلامی به بحث مدیریت فرهنگی بویژه در مناطق روستایی اشاره وگفت :مديريت بر هر حوزه بدون برنامه ريزي و سازماندهي ممكن نيست، چه در سطح كلان باشد و چه در سطح خرد.

وی ادامه داد يكي از مهمترين تكاليف ما دردرجه اول مهندسي فرهنگ كشور است؛ يعني مشخص كنيم كه فرهنگ ملي، فرهنگ عمومي و حركت عظيم درون‌زا و صيرورت بخش و كيفيت بخشي كه اسمش فرهنگ است و در درون انسان‌ها و جامعه بوجود مي‌آيد، چگونه بايد باشد؛ اشكالات و نواقص‌اش چيست و چگونه بايد رفع شود.

 امام جمعه آشتیان با اشاره به نقش روحانیون در این زمینه  ادامه داد :تجربه تاریخی و واقعیت ها به ما نشان داده که حوزه های علمیه و اندیشمندان حوزوی در عرصه مسایل فرهنگی به ویژه تبیین و حراست از آن که به عنوان " فرهنگ دینی " از آن یاد می شود، از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار هستند، به خصوص در عرصه نظریه پردازی و فرهنگ سازی که نقش منحصر به فردی دارند.

وی یادآور شد: در واقع نقش و جایگاه حوزه های علمیه در هندسه فرهنگی جامعه بسیار مهم و راهبردی است، به طوری که قاطعانه می توان مدعی شد که اساساً بدون فعالیت و مشارکت جدی حوزه و روحانیت، مهندسی فرهنگی کامل نخواهد بود.

نیشابوری در پایان سخنان خود خواستار افزایش فعالیت وحضور روحانیون ودستگاههای فرهنگی در جامعه شد وگفت همه دستگاهها ومسئولان فرهنگی ودست اندرکاران امور فرهنگی در قبال مردم وجامعه مسئول هستند وباید در جهت رشد واعتلای فرهنگ دینی گام های موثری بردارند .