به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با حضور در مؤسسه خیریه لبخند از روند کار این مؤسسه مطلع و با مسئولین مؤسسه خیریه لبخند اراک دیدا و گفتگو کرد.

در این دیدار خسروی مسئول آموزش مؤسسه خیریه لبخند در خصوص افراد تحت پوشش این مؤسسه گفت: کلیه خدمات مؤسسه لبخند یک رویکرد توانمندسازی است و به این معناست که در قبال هر کاری از طرف افراد تحت پوشش مبالغی به آنان داده میشود.

وی به اولین اتفاق خجسته مؤسسه خیریه لبخند اشاره کرد و افزود: یک کارگاه خیاطی در مؤسسه راه اندازی شده است که چندین خانم از خانواده های تحت پوشش این خیریه می باشند؛ سودآوری این کارگاه مختص خانواده های تحت پوشش است و تمام درآمد آن برای مادران سرپرست خانوار هزینه میگردد.

خسروی یکی از اهداف بزرگ مؤسسه را طرح پویش خانه مهر عنوان کرد و گفت: این پویش به معنای تامین و بازسازی منازل افراد نیازمند و کم درآمد تحت پوشش این مؤسسه می باشد و تا بحال 4باب مسکن با کمک خیرین خریداری و 16 باب منزل نیز بازسازی شده است.

مسئول آموزش مؤسسه خیریه لبخند گفت: در خیریه لبخند چند سیاست تشویقی وجود دارد که یکی از این خدمات و سیاست ها برای جذب خانواده ها، خدمات بسته بندی مواد غذایی صرفا با سیاست تشویقی صورت میگیرد.

در ادامه حجت الاسلام قربانپور به پیوند شبکه ای بین مؤسسات تاکید کرد و گفت: ارتباط بین مؤسسات خیریه  با دیگر مجموعه ها باید پیوند شبکه ای داشته باشد و این پیوند باعث افزایش داشته ها و اطلاعات خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: ما به سمت توانمندی نیروهای مردمی حرکت خواهیم کرد و این یک امر ضروری می باشد و باید آموزش ها طبق شرایط افراد برنامه ریزی و اجرا گردد.

وی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی شناسایی افراد را عنوان کرد و گفت: مسائل اخلاقی افراد تحت پوشش یکی از نقاط آسیب میباشد و اگر در توان مجموعه های خیریه باشد نقطه شناسی و آسیب شناسی شود تا از آسیب دیدگی این افراد پیشگیری کنید.

حجت الاسلام قربانپور اضافه کرد: یکی از نقاط دیگر آسیب شناسی اخلاقی مبانی مشاوره است؛ یعنی اصول مشاور و افرادی که متخصص مشاوره میباشند بتوانند صحیح مطالب را عنوان و راهنمایی های مورد نظر را به این عزایزان برسانند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در پایان اذعان داشت: باید تلاش بر این باشد که نهادهای هم پای مؤسسات خیریه بیشتر شوند و افراد تحت پوشش خود را با کارایی بسیار آموزش داده شود. اگر میخواهید حل مشکل اجتماعی جامعه را داشته باشید صرفا به انتظار دستگاههای دولتی نباید بود و به صورت خودجوش این کار را انجام دهید.

لازم به ذکر است مؤسسه خیریه لبخند 5 سال سابقه فعالیت و حدود 500 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم با این مجموعه در ارتباط هستند.

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام مجید احمدی سرپرست اداره تبلیغات اسلامی اراک در جلسه هماهنگی برنامه‌های کمیته قرآن ستاد دهه‌فجر اراک گفت: نبود هزینه‌های کافی برای فعالیت‌های قرآنی را از مشکلات اساسی است، برای فعالیت قرآنی در سطح شهرستان‌ها و روستاهاباید نگاه ویژه به تزریق اعتبارات قرآنی به مجموعه سازمان دارالقرآن‌الکریم است.

حجت‌الاسلام مجید احمدی بزرگداشت نام و یاد شهید سلیمانی در برنامه‌های دهه‌فجر را الزامی دانست و تصریح کرد: عمده فعالیت‌های قرآنی دهه‌فجر توسط مؤسسات و خانه‌های قرآنی شهری و روستایی انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه برنامه‌های قرآنی توسط تشکل‌های قرآنی در بخش‌های مختلف برگزار می‌شود، اظهار کرد: بخشی از برنامه‌ها برپایی محافل انس با قرآن است که اجرای ۶محفل سه شهری و سه روستایی در دستور کار قرار دارد.

حجت‌الاسلام احمدی اضافه کرد: از هفته اول شهادت سردار سپهبد سلیمانی هر هفته محفل انسی با حضور قاریان، حافظان و مردم در یکی از مساجد شهر اراک برگزار شده است که این طرح تا پایان چهمین روز شهادت سردار ادامه دارد.

 سرپرست اداره تبلیغات اسلامی اراک بازدید از خانواده معظم شهدای قرآنی را از اهم برنامه‌های قرآنی کمیته قرآن ستاد دهه‌فجر اراک دانست و اظهار کرد: فراخوان حضور جامعه هدف در مؤسسات و خانه‌های قرآنی شهری و روستایی در راهپیمایی ۲۲بهمن اعلام می‌شود.

حجت‌الاسلام احمدی از ثبت‌نام چهاردهمین دوره طرح اعطای مدرک تخصصی به حفاظ خبرداد و افزود: تبلیغات اسلامی عمل به فرامین رهبری و حرکت در مسیر خط‌مشی معظم‌له را اولویت دارد، این نهاد در راستای تحقق منویات ایشان تربیت حافظان و توسعه جامعه‌ای قرآن‌مدار را در دستور کار دارد.

وی نبود هزینه‌های کافی برای فعالیت‌های قرآنی را از مشکلات اساسی برشمرد و ادامه داد: بودجه‌های قرآنی هر سال کمتر از سال قبل می‌شود، برای فعالیت قرآنی در سطح شهرستان‌ها  و روستاهاباید نگاه ویژه به تزریق اعتبارات قرآنی به مجموعه سازمان دارالقرآن‌الکریم است.


 

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تفرش حجه الاسلام کشتکار با اعلام این خبر گفت : همایش بزرگ مادرانه  و رونمایی از پرچم حرم امیر المومنین علی (ع) با حضور امام جمعه و خادمین مسجد مقدس جمکران در مصلای ولایت برگزار شد.

به گزارش اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام دماوندي دركارگاه گفتمان ديني با موضوع پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي (اعتياد) گفت:اعتياد زماني محقق مي شود كه فرد ارداه خود را از دست بدهد.

وي افزود : اعتياد به يك بار يا دوبار مصرف كردن مواد نيست بلكه هر گاه انسان نتوانست كنترل فعاليت هاي روزانه و نكشيدن  مواد را از دست بدهد آنگونه معتاد مي باشد.

وي تصريح كرد:فرد معتاد آنچنان غرق در اين بلا مي شود كه از مهم ترين عزيزان و پايه هاي  اعتقادات خود دست كشيده و كمال و برتري خود را در همان مواد مخدر مي بيند .

حجت الاسلام دماوندي در پايان گفت :جامعه غرب متاستفانه به دنبال گرفتن نسل شاداب و فعال و جوشان انقلابي مي باشد تا بتوانند راحت به اهداف خود دست پيدا كنند و همچنين پيگر از هم پاشيدن بنيان خانواده وسبك زندگي اسلامي و در نهايت  نسل كشي در ايران مي باشند .

 

 

 

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مركزي،حجت الاسلام يزدان دوست رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان زرنديه از برگزاري گفتمان ديني طرح ياريگران زندگي در مدارس شهرستان زرنديه خبر دادند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجت الاسلام قربان پور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگوبا روابط عمومی این اداره کل گفت: باتقدیم بهترین تحیت به ارواح پاک شهداء وشجره ی طیبه ایثار و شهادت علی الخصوص شهداء گرانقدر مدافعان حرم که پاسبان حریم ملکوتی خاندان عصمت وطهارت شدند ودر این راه عهد وجود خود گذشتند وباا یثار جان زمینه ساز نشر حداکثری اندیشه ناب علوی و ایجاد تمدن نوین اسلامی براساس بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری شدند.

وی افزود: بر اساس پیش بینی برنامه ایام سوگواری حضرت زهراء درفاطمیه دوم وطرح تجلیل از خانواده های گرانقدر شهداءمدافع حرم در استمرار پاسداشت شهادت سردار مقاومت سپهد شهید حاج قاسم سلیمانی وبا اقدام مشترک دستگاه های پیشرو در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی وهمراهی مسئولین دلباخته رهبر فرزانه انقلاب اسلامی اولین همایش مادرانه فاطمی در شهرستان دلیجان با حضور 30خانواده شهید مدافعان حرم از لشکر فاطمیون تجلیل میگردد .

حجت الاسلام قربان پور ادامه داد: در این مراسم ضمن اجرای برنامه های متنوع فرهنگی وحماسی از مادران و همسران شهداءمدافع حرم باتقدیم هدیه و لوح تقدیر با امضاء مدیر کل تبلیغات اسلامی و فرماندهی سپاه روح الله تجلیل میگردد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی اسلامی استان مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: برگذاری ویژه برنامه های انقلابی و حماسی در اقصی نقاط استان مرکزی با هدف ایجاد روحیه ی مقاومت در جامعه و مخالفت با طرح سازش وتسلیم وترس از دشمن صورت میگیرد ودر واقع در حمایت عملی ازسخنانه حکیمانه و انقلابی امام انقلاب در نظام اسلامی صورت میگیرد.

به گزارش اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام یزدان دوست در سلسله مباحث مشاوره قبل از ازدواج ویژه زوجهای جوان گفت :فراموش کردن اشتباهات گذشته از بهترین کلید های موفقیت زوجین می باشد.

وی افزود:زوجین به جای پذیرفتن اشتباه ها و یا کوتاه آمدن از مباحث راه فراری به نام زنده کردن زخم های گذشته را درپیش میگیرند و دائما اشتباهات را خاطر نشان می کنند که نه تنها باعث بهتر شدن اوضاع نمی شود بلکه زوجین را نسبت به هم سرد تر می کند.

حجت الاسلام یزدان دوست در پایان گفت:یاد آوری اشتباهات گذشته سودی برای یکدیگر ندارد که بلکه مضر می باشند پس بهتر است  همواره نکات و رفتار مثبت یکدیگر را یاد آور باشند و تا حد امکان رفتار های اشتباهی که تصحیح شده را از ذهن پاک کنند و روحیه بخشیدن و کرامت را در خود تقویت نمایند.  

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مركزي، سعيدرضا ابراهيمي،كارشناس امور فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شهرستان محلات با اعلام اين خبر گفت: در اين جلسات حجت الاسلام رئوف كريمي بيان داشت:یکی از رایج‌ترین دلایل اعتیاد نوجوانانی که به الکل یا موادمخدر رو می‌آورند، کسالت بار بودن زندگی‌شان است. برای نوجوانان، احساسی که بعد از مصرف مواد تجربه می‌کنند، نوعی وقت گذراندن و رهایی از روزمرگی به حساب می‌آید. هرچه میزان مسئولیت‌هایی که یک فرد در دوران نوجوانی می‌پذیرد بیشتر باشد، احتمال یکنواخت شدن زندگی و روی آوردن به مواد مخدر و روان‌گردان کمتر خواهد بود.

وي در ادامه به مشکلات ارتباطی اشاره كرد وافزود:برای بسیاری از نوجوانان، بخصوص کسانی که در مقطع اول دبیرستان هستند، برقراری ارتباط و دوست شدن با دیگران، سخت است، چرا که در این سن اغلب افراد از رو در رو شدن و گفت و گو خجالت می‌کشند. دلیل دیگری که موجب رو آوردن نوجوانان به الکل و مواد مخدر می‌شود، تلاش برای به دست آوردن اعتماد به نفس است. یکی از راه‌های مؤثر برای جلوگیری از این موضوع می‌تواند عضویت در گروه‌های ورزشی، نویسندگی یا مواردی از این دست باشد.

حجت الاسلام كريمي در ادامه سومين دليل روي آوردن به اعتيادرا افسردگی دانست و اظهارداشت:دلیل اعتیاد بخش عظیمی از نوجوانانی که به مواد مخدر رو آورده‌اند، فرار از زندان افسردگی است. ممکن است نوجوانان هنگامی که احساس غم یا افسردگی می‌کنند، مواد مخدر را به عنوان راهی برای فراموش کردن مشکلاتشان بدانند. در صورتی که علائم افسردگی را در فرزندتان مشاهده می‌کنید، جای سرپوش گذاشتن روی مشکل و مقصر دانستن خود شخص در روحیاتش، سعی کنید او را راضی کنید تا با شما به یک مشاور مراجعه کند.

كريمي در پايان يادآورشد:سنین ۱۴ تا ۱۶ شایع‌ترین دوران کاهش شدید اعتماد به نفس است. علت اصلی کاهش اعتماد به نفس نوجوانان را می‌توان تغییرات فیزیکی یا ارتباط کم با دیگران و دایره دوستیِ محدود دانست. رسانه‌ها، خانواده و مشکلاتی که نوجونان در مدرسه با آن روبرو هستند، می‌تواند منجر به رفتارهای خطر آفرین از جمله مصرف مواد مخدر شود.

اين جلسات در دبيرستانهاي دكتر حسابي وسماء اين شهرستان برگزارگرديد.

 

جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی سلامت،بانوان وخانواده شهرستان با موضوع(عفاف وحجاب)،بریاست حمیدرضا فراهانی فرماندارتفرش وباحضور سرپرست اداره تبلیغات اسلامی و اعضاءدرفرمانداری تشکیل وبرگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تفرش حجه الاسلام کشتکار سرپرست اداره با اعلام این خبر گفت :

حمید رضا فراهانی فرماندارتفرش،درجلسه کار گروه تخصصی اجتماعی شهرستان براجرای مصوبه 427 شورای انقلاب فرهنگی با موضوعیت عفاف وحجاب تاکید نمود.

فرماندار تفرش،وزارت آموزش و پرورش را بعنوان زیر ساخت ترین وزارت خانه ذکرکردوافزود:باید با برنامه ریزی وتدوین برنامه های متنوع توسط دستگاههای ذیربط در جهت اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب تلاش و گام برداشت.

حمیدرضا فراهانی بااشاره به این نکته که،درآستانه جشنهای دهه فجرانقلاب اسلامی قرارداریم،ازمسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان خواست بابرنامه ریزی وتعامل وهمکاری یکدیگروارائه برنامه های متنوع جشن چهل ویکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را با شکوه هرچه تمام تربرگزارنماییم.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجت الاسلام صفرقربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی  در جلسه کاگروه هیئات مذهبی و تشکلات دینی ستاد دهه فجر استان مرکزی از برگزاری همایش مادران فاطمی خبر داد و گفت: این همایش 8 بهمن ماه به همراه تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم برگزار می شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: به مناسبت سالروز شهادت حضرت صدیقه کبری(س) «زنگ فاطمی» در یکصد مدرسه استان نواخته می شود.

وی به برگزاری مجالس سوگوارانه در مساجد و محافل اشاره و تاکید کرد: در این مراسم سخنرانان به شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی نیز می پردازند.

حجت الاسلام قربانپور اظهار کرد: مراسم سوگواری و عزاداری ام ابیها(س) با پاسداشت سردار دلها در همه شهرهای استان مرکزی همزمان با روز شهادت حضرت زهرا(س) نهم بهمن ماه برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: در روز شهادت حضرت زهرا(س) هیئات و دسته جات سوگواری در قالب سینه زن و زنجیرزن ساعت ۱۰ صبح از میدان شهدای اراک به سمت مصلای بیت المقدس اراک به حرکت در می آید که امید است مردم نیز با حضور در این هیئات در مراسم شهادت بزرگ بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س) شرکت کنند.

این مقام مئسول با بیان اینکه روز شهادت حضرت زهرا(س) روز غریبی است و باید مانند ایام محرم باشکوه و عظمت تمام برگزار شود ادامه داد: هیئات مذهبی، اقشار مختلف مردم و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) همچون سالهای گذشته حضوری پرشور و پررنگ داشته باشند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود:حضور حضرت فاطمه زهرا (س) در صحنه جامعه و سخنان فصیحی که ایشان مطرح می‌کردند می‌تواند الگوی حضور در حیات اجتماعی باشد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام نعمت‌الله سرلکیان، رئیس اداره قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، در جلسه کمیته قرآن ستاد دهه‌فجر استان با بیان اینکه دهه‌فجر فرصت خوبی است تا بتوان خدماتی را در تراز انقلاب اسلامی انجام داد، گفت: ستاد دهه مبارک فجر در قالب ۲۴ کارگروه تشکیل می‌شود که کمیته قرآن یکی از این کارگروه‌هاست.

وی برلزوم شرکت نوجوانان در برنامه‌های دهه‌فجر به‌ویژه برنامه‌های قرآنی تأکید و تصریح کرد: دستاوردهای معنوی و قرآنی کمیته قرآن ستاد دهه مبارک فجر باید برای همگان ملموس و برنامه‌ریزی‌ها اثرگذار باشد.

حجت‌الاسلام سرلکیان گسترش فرهنگ قرآنی در دهه‌فجر را مهم دانست و اضافه کرد: نقش ارزنده قرآن که انقلاب اسلامی بر مبنای آن پایه‌گذاری شده است باید برای نوجوانان و جوانان تبیین شود. هرچه جوانان با مضامین قرآن بیشتر آشنا شوند ره‌آورد بیشتری برای جامعه خواهد داشت.

این مقام مسئول بابیان این مطلب که با قدرت بیشتر اجرای برنامه‌های قرآنی ستاد دهه‌فجر را در دستور کار قرار می‌دهیم، اضافه کرد: در پی شهادت سردار مقاومت سلیمانی تمامی مؤسسات، خانه‌های قرآنی شهری و روستایی برنامه‌هایی را در حال انجام دارند، سعی شده نوآوری در برنامه اولویت باشد.

وی لزوم معرفی الگوهای قرآنی در ایام‌الله دهه‌فجر را مورد تأکید قرار داد و افزود: اگر انتظار داریم نوجوان امروز در مسیر قرآن حرکت کند باید الگوهایی را به او معرفی کنیم. همچنین تجلیل از خادمان قرآن از برنامه‌های اجرایی دهه‌فجر امسال است.

حجت‌الاسلام سرلکیان ابراز امیدواری کرد که امسال سالی پرجنب‌و‌جوش در حوزه قرآن و ارائه استعدادهای درخشان قرآنی باشد و لزوم تحول آفرینی در حوزه قرآن با استفاده از نیروهای خدوم و اساتید مجرب را از اهم برنامه‌های مورد توجه برشمرد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، در جلسه کمیته قرآن ستاد دهه‌فجر استان که در سالن جلسات اداره کل برگزار شد، گفت: کمیته قرآن در طول چندسال اخیر نشان داده علاوه‌بر اجرای برنامه‌ها و محافل در راستای کیفی‌سازی برنامه‌های قرآنی هدف دقیقی تعریف کرده و تنها به اجرای ظاهری نپرداخته است.

وی مبنای فجر انقلاب را قرآن و اهل‌بیت(ع) دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه کمیته قرآنی چندسالی است که به کمیته‌های ستاد دهه فجر اضافه شده است، اما در طول این چند سال توانسته دستاوردهای خوبی از خود برجای گذارد، تمامی برنامه‌های این ایام با موضوع اثرگذاری مبانی قرآنی در جامعه بوده است.

حجت‌الاسلام قربان‌پور لزوم پرمحتوا بودن برنامه‌های کمیته قرآن ستاد دهه‌فجر را مورد تأکید قرار داد و افزود: گفتمان سازی قرآنی و ادامه این مسیر تا دهه فجر بعدی از جمله برنامه‌های مدنظرست. حضور پررنگ جامعه قرآنی در کنار نوجوانان و جوانان با پیشکسوتان می‌تواند به اعتلای محافل کمک کند.

وی با اشاره به وضعیت فعلی جامعه در پی شهادت سپهبد سلیمانی، شهادت جمعی از هموطنانمان در سانحه هوایی و تقارن این دهه با ایام فاطمیه، اظهار کرد: برنامه‌ها قبل از دهه آغاز می‌شود، اما باید دقت کرد تمام برنامه‌های با موضوع شهید سلیمانی و ایام فاطمیه باشد.

حجت‌الاسلام قربان‌پور ادامه داد: استمرار خط‌مشی ولایت‌مداری با بهره‌گیری از مبانی قرآن اولویت برنامه‌های کمیته قرآن است. سردار مقاومت با شهادتش اتحاد و تجمیع را بین مردم رقم زد و این مهم می‌تواند در اجرای برنامه‌های قرآنی ایام مبارک دهه‌فجر اثرگذار باشد.

وی بیان کرد: دشمن و استکبار جهانی قصد وقوع افتراق و دوگانگی بین مردم دارد، اما مسئولان و جوامع قرآنی وظیفه دارند جلوی این تفرقه را با استفاده از مضامین الهی و آیات پرکاربرد عمومی بگیرند، تقویت دیدگاه قرآنی می‌تواند علاوه‌بر اعتلای وحدت ملی و جوامع اسلامی به توسعه فرهنگ قرآنی در دیگر جوامع منتج شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: مباحث قرآنی مطروحه در دهه‌فجر حول محور شهدای مقاومت تنظیم شود، بی‌شک در اقصی نقاط استان برنامه‌ها و محافل قرآنی برگزار می‌شود که باید دقت کرد جایگاه سردار شهید سلیمانی حفظ شود. قاریان و حافظان قرآن هر محفلی که قدم می‌گذارند باید روحیه حماسی اوج زند و برنامه‌ها به کیفی‌ترین شکل ممکن انجام شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، دومین روز از پنجمین نشست رؤسای ادارات قرآنی استان‌های غرب کشور، ۳۰ دی در بیت امام(ره) در خمین برگزار شد.

حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در این نشست، لزوم اجرای برنامه‌های قرآنی را مورد تأکید قرار داد و گفت: برنامه‌های نو به فراخور نیازهای جامعه در حوزه‌های سیاسی و فرهنگی متناسب با قرآن در نظر گرفته شود.

وی تأکید کرد: برنامه‌ها باید همسو با تشکیل تمدن دینی و اجرای فرامین رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب باشد، برای توسعه فعالیت‌های قرآنی باید از نیروهایی استفاده کرد که عرق دینی و همت داشته باشند.

حجت‌الاسلام نعمت‌الله سرلکیان، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: امید است به‌زودی شهرستان خمین قطب قرآنی استان مرکزی باشد؛ چراکه زیرساخت‌های این مهم در این شهرستان فراهم است.

وی ادامه داد: تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا همانطور که یک چهارم مفاخر کشور به استان مرکزی تعلق دارند این ظرفیت را در حوزه قرآن ایجاد کنیم.*

حجت‌الاسلام رهبر محمدی، رئیس اداره قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه نیز در این نشست برلزوم جدی بودن فعالیت‌های قرآنی در بخش‌های مختلف تأکید کرد و افزود: ما در استان خودمان علاوه‌ بر مباحث قرآنی در حوزه عترت ورود داشته و حفظ «خطبه فدکیه» را در دستور کار قرار داده‌ایم.*

علیپور، رئیس اداره قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان نیز گفت: علی‌رغم تصور ذهنی برخی از مردم که استان کردستان از حوزه عترت دور است، از سال گذشته تاکنون فعالیت‌ها در این حوزه بیشتر شده است و در کنار تقویت هیئات مذهبی به تقویت هیئات مذهبی نیز توجه ویژه شده است.*

بنا بر این گزارش، در این نشست رؤسای ادارات قرآنی استان‌های غرب کشور متفق‌القول بیان کردند: رویکرد فرهنگی قرآنی باید به سمت مثلث هدایت قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه‌سجادیه حرکت کرده و دوره‌های تربیت معلم در دو رشته نهج‌البلاغه و صحیفه در نظر گرفته شود.

گفتنی است؛ با توجه به اینکه رویکرد سازمان دارالقرآن‌الکریم به سمت عترت و فرهنگی حرکت کرده است؛ لذا پیشنهاد می‌شود نام سازمان دارالقرآن‌الکریم به دارالقرآن‌الکریم و عترت تغییر کند. این رؤسا از رئیس سازمان درخواست کردند بیانیه گام دوم انقلاب را به‌صورت کاربردی و راهبردی و به‌صورت طرح محور طراحی و جهت اجرا به ادارات قرآنی سراسر کشور ابلاغ شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، نشست مجمع قرآنیان اراک با رؤسای ادارات امور قرآنی استان‌های غرب کشور همدان، کردستان، ایلام، کرمانشاه و مرکزی در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی برگزار شد.

حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، در این نشست گفت: نگاه به فعالیت‌های قرآنی نباید تنها در قالب و ساختار سازمانی تعریف شود، بلکه در کنار هم بودن ساختار سازمانی جهت سیاست‌گذاری و نظارت کارشناسی با جامعه فعال قرآنی قطعاً نتیجه مثمرثمری را خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه تقویت ساختار قرآنی به رشد و بالندگی فضای کشور کمک می‌کند، تصریح کرد: بسیار لازم است تا مردم جوامع اسلامی از حقایق قرآنی درس گرفته و تجربیات خود را برای توسعه فرهنگ قرآن در کنار آن قرار دهند. بهره‌مندی از فضای معنوی انسان‌ساز بوده و هدایت‌گری جوامع انسانی را به دنبال دارد.

حجت‌الاسلام قربان‌پور ادامه داد: دانستن فنون و قواعد تلاوت و حفظ بسیار ضروری است، اما برنامه‌ها باید به گونه‌ای پیش رود تا قرآن به بطن زندگی عموم مردم در سطوح مختلف وارد شود. ورود مفاهیم و آیات کاربردی به زندگی فردی و اجتماعی منتج به کاهش آمار پرونده‌های دادگستری و رفع مشکلات اجتماعی و فرهنگی می‌شود. تبادل تجربیات کمک ارزشمندی به اشاعه فرهنگ قرآن می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به شرایط فعلی جامعه همچون شهادت سپهبد سلیمانی، شهادت هموطنانمان در سقوط هواپیما و ایام فاطمیه، فضای کشور را فضایی عزتمند و پرصلابت خواند و اظهار کرد: هرچه ما متولیان امر قرآن به همراه اساتید، پیشکسوتان، نخبگان قرآنی بتوانیم حقایق و فرمول قرآن را به زندگی عموم برسانیم به همان اندازه و گاه بیشتر به سعادت اجتماعی و معنوی نزدیک‌تر می‌شویم. همه باید تلاش کنیم تا فضای جامعه برخوردار از فضای دینی و قرآنی باشد.

حجت‌الاسلام قربان‌پور اضافه کرد: احساس بر این است که نهادهای قرآنی در این برهه زمانی جلوتر و پیش‌تر از زمان‌های دیگر حرکت کند. هیچ‌یک از مردم در قداست و بزرگی این مصحف شریف شکی ندارند، اما مهم این است که آیات چگونه به فرمول زندگی تبدیل شود. در این دوران نیازمندیم تا فرمول کیفی مبانی قرآن به برنامه زندگی مبدل شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در بخش دیگر از سخنان خود به ارائه راهکار جهت تبدیل مبانی قرآنی به فرمول زندگی پرداخت و گفت: انجام فعالیت‌های فنی‌تر و از سوی افراد متخصص و برنامه‌محور بودن فعالیت‌های قرآنی از جمله مواردی است که باید به آن توجه کرد، از سوی دیگر ساختار حاکمیتی باید به گونه‌ای تعریف شود تا متون و مفاهیم قرآن به بدنه جامعه نزدیک‌تر شود.

حجت‌الاسلام قربان‌پور لزوم توسعه مبانی قرآنی در دانشگاه‌ها را مورد تأکید قرار داد و گفت: مباحث آموزشی در شرایط ابتدایی را باید پشت سر گذارد، امروز آموزش‌ها در دوره‌های قرائت و حفظ متمرکز شده است، رفتن به سمت محتوا و حقایق قرآن بسیاری ضروری است، کارهای ماورایی و تخصصی برای همه افراد ضرورت ندارد؛ چراکه افراد علاقه‌مند خود در این مسیر حرکت کرده و اساتید نیز آنان را راهنمایی می‌کنند، باید دقت کرد اهم فعالیت‌ها در حوزه مفهومی تعریف می‌شود تا به سمت حداقل کردن مسائل اجتماعی حرکت کنیم.

وی ادامه داد: برای حداقل کردن پرونده‌های قضایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی ضروری نیست تا همگان تجوید را تخصصی بیاموزند. بی‌شک رفتن به سمت محتوا خود ایجاد سبک می‌کند، چون در این حوزه آسیب دیده‌ایم که باید بدین سمت بازگردیم. لازم است برای مشاهده نتیجه مطلوب به راهبردها توجه کرد.

حجت‌الاسلام قربان‌پور خاطرنشان کرد: مبالغی تحت عنوان اقدامات فرهنگی اجتماعی به مؤسسات یا سمن ها تعلق می‌گیرد، اگر مجامع قرآنی با رویکرد اجتماعی و فرهنگی طرح دهند می‌توانند از هزینه‌ها برخوردار باشند. مجمع قرآنیان به‌عنوان سمن دارای مجوز استانداری ثبت نیست، اما اگر همین مجموعه برنامه‌ای با رویکرد اجتماعی ارائه دهد می‌تواند از این مزایا استفاده کند.


 

برنامه اقدام مشترک پیشگیری از آسیبهای اجتماعی اعتیاد (طرح یاریگران زندگی) در دبرستان پسرانه صدرا شهرستان خمین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی؛ حجت الاسلام عباس کاظمی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خمین با اعلام این خبر افزود: به دنبال اجرای طرح یاریگران زندگی در قالب برنامه اقدام مشترک، این طرح در دیماه سالجاری و به همت دبیرستان پسرانه صدرای شهرستان خمین و برای دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه برگزار گردید.

 

 

 

 

 

حجت الاسلام قربانی:31برنامه گرامی داشت شهادت سردار سپهبدقاسم سلیمانی با رویکرد چله تمدنی، توسط ستاد مردمی شهرستان فراهان تاکنون برگزار شده است که تا 22بهمن ماه که مصادف با چهلم شهادت سردار می باشد ادامه دارد.

توضیحات

مکان

ساعت برنامه

زمان اجراء

عنوان برنامه

ردیف

ختم قرآن

مسجدجامع کودزر

16 الی17:50

جمعه13دی

مراسم گرامیداشت

1

ختم قرآن

مسجد حضرت ابوالفضل فرمهین

16 الی17:50

جمعه13دی

مراسم گرامیداشت

2

مداحی،ختم قرآن،سخنرانی

مسجدجامع شهر فرمهین

11 الی13

شنبه14دی

مراسم گرامیداشت

3

مداحی،ختم قرآن،سخنرانی

مسجدجامع امیرآباد

11 الی13

شنبه14دی

مراسم گرامیداشت

4

مداحی،ختم قرآن،سخنرانی

مسجدجامع شهرتلخاب

11 الی13

شنبه14دی

مراسم گرامیداشت

5

مداحی،ختم قرآن،سخنرانی

مسجدموسی بن جعفر(ع)دستجان

16الی17:30

یکشنبه15دی

مراسم گرامیداشت

6

مداحی،ختم قرآن،سخنرانی

مسجدجامع شهرخنجین

11الی13

یکشنبه15دی

مراسم گرامیداشت

7

مداحی،ختم قرآن،سخنرانی

مسجدصاحب الزمان(عج)فشک

بعدازنمازظهروعصر

دوشنبه16دی

مراسم گرامیداشت

8

مداحی،ختم قرآن،سخنرانی

مسجدمحمدرسول الله(ص)زنگارک

16الی17:30

دوشنبه16دی

مراسم گرامیداشت

9

مداحی،ختم قرآن،سخنرانی

مسجدجامع غیاث آباد

16الی17:30

دوشنبه16دی

مراسم گرامیداشت

10

حضورهیئت مذهبی موسی بن جعفر(ع)روستای آهنگران درتشیع سردارسلیمانی درشهرمقدس قم

شهرمقدس قم

9 الی21

دوشنبه16دی

مراسم گرامیداشت

11

ختم قرآن،مداحی

مسجدجامع تبرته

16الی17:30

سه شنبه17دی

مراسم گرامیداشت

12

ختم قرآن،مداحی

مسجدجامع شتریه

16الی17:30

سه شنبه17دی

مراسم گرامیداشت

13

ختم قرآن،مداحی

مسجدجامع کودزر

16الی17:30

چهارشنبه

18دی

مراسم گرامیداشت

14

راهپیمایی مردم فراهان

گلزارشهداءکمنام فرمهین

9الی13

چهارشنبه

18دی

مراسم گرامیداشت

15

نامگذاری میدان

میدان شهیدقاسم سلیمانی

11الی12

چهارشنبه

18دی

مراسم گرامیداشت

16

نامگذاری دبیرستان

دبیرستان شهیدقاسم سلیمانی

12الی12:30

چهارشنبه

18دی

مراسم گرامیداشت

17

تجمع تشکل های دینی وبسیجیان فراهان

سپاه فراهان

12:30الی13

چهارشنبه

18دی

مراسم گرامیداشت

18

ختم قرآن

موسسه ریحانه النبی(س)فراهان

15الی17

چهارشنبه

18دی

مراسم گرامیداشت

19

ختم قرآن،مداحی

پایگاه بسیج روستای گازران

15الی17

چهارشنبه

18دی

مراسم گرامیداشت

20

تلاوت قرآن سوره الرحمن

حسینیه رسول اکرم(ص)بورقان

14الی16

پنجشنبه

19دی

مراسم گرامیداشت

21

ختم قرآن،مداحی

مسجدصاحب الزمان(عج)تبرته

18الی20

پنجشنبه

19دی

مراسم گرامیداشت

22

ختم قرآن،مداحی

مسجدجامع برزآباد

14الی16

پنجشنبه

19دی

مراسم گرامیداشت

23

تلاوت قرآن سوره الرحمن

حسینیه امام جعفرصادق(ع)فرمهین

9الی11

پنجشنبه

19دی

مراسم گرامیداشت

24

ختم قرآن،مداحی

مسجدجامع برزآباد

14الی16

پنجشنبه

19دی

مراسم گرامیداشت

25

ختم قرآن،مداحی

پایگاه  خواهران گازران

14الی16

پنجشنبه19دی

مراسم گرامیداشت

26

ختم قرآن،مداحی

مسجدجامع روستای ماستر

15الی17

شنبه21دی ماه

مراسم گرامیداشت

27

مداحی،ختم قرآن

دبیرستان شهیدقاسم سلیمانی

11الی12

شنبه21دی ماه

مراسم گرامیداشت

28

سخنرانی،مداحی،ختم قرآن

مسجدجامع روستای شتریه

10:30الی13

چهارشنبه

بهمن2

مراسم گرامیداشت

29

نام گذاری بلوار

 ابومهدی المهندس

شهرخنجین

-

در ایام الله

دهه فجر

مراسم گرامیداشت

30

نام گذاری بلوار

سردار سپهبد قاسم سلیمانی

شهرخنجین

-

در ایام الله 

دهه فجر

مراسم گرامیداشت

31

 

 

 

به گزارش اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام یزدان دوست در جلسه ای که برای کمک به سیل زدگان در دفتر امام جمعه برگزار گردید گفت:هموطنان سیل زده برادران ما هستند که الان در وضعیت بدی به سر می برند.

وی تصریح کرد :انسان ها در وقوع بلای طبیعی باید در کنار هم و پشت به پشت هم حاضر باشند و به یکدگر کمک کنند تا مشمول رحمت الهی بشوند .

حجت الاسلام یزدان دوست در پایان افزود : روحانیون و فعالان فرهنگی در مساجد و نهاد ها برای حمایت و یاری  به سیل زدگان از مردم  درخواست اقلام ضروری کرده تا التیامی بر زخم حادثه دیدگان بشوند .

به گزارش اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام یزدان دوست در جلسه ستاد مناسبت ها و ضرورت ها گفت:ایام فاطمیه باید گرامی داشته شود چرا که زنده ماندن نام ولایت و امامت از زحمات و جانفشانی صدیقه زهرا سلام الله علیها می باشد .

وی تصریح کرد: مسلمانان یا به تعبیر دقیق تر  همه انسان ها  باید به  وجود چنين مخلوقي افتخار نموده چرا که  اين کوثر عظيم خدادادي  سبب احیا و بقاء دين پيامبر ـ صلي الله عليه و آله و سلم ـ شدند و اینکه جامع بشری مدیون  علوم و سجاياي فرزندان گرامي آن بانوی بزرگ می باشند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان  زرندیه در پایان گفت :به رسم هر ساله مردم و هیئات مذهبی پیاده رویی را در سطح شهر انجام داده و با عزاداری خود  به مناسبت ایام فاطمیه ارادت خود را نشان داده و همواره خاطر نشان می کنند در راه ولایت آماده  جان فشانی کردن می باشند .

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام سید مهدی یعقوبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه  درجلسه آزمون دبیرستان علوم ومعارف اسلامی حضوریافت از نزدیک از جلسه امتحانات بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام سید مهدی یعقوبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه گفت :جلسه کمیته قرآنی دهه فجر جهت برنامه ریزی  برنامه های قرآنی درایام الله دهه فجر دراین اداره برگزارشد وجهت با شکوهتر برگزارشدن محافل وبرنامه های  قرآنی  تدابیر لازم اتخاذ شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام سید مهدی یعقوبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه گفت :با هماهنگی به عمل آمده دوره آموزشی سبک زندگی قرآنی با حضور استاد قیومی به همت اداره تبلیغات اسلامی وموسسه قرآنی صاحب الزمان (ع) درسالن شهید آوینی برگزارشد شد وپس از آزمون به شرکت کنندگان گواهینامه پایان دوره اعطا می گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تفرش حجه الاسلام کشتکار سرپرست اداره تفرش با اعلام این خبر گفت : در این جلسه  فراهانی فرماندارتفرش برپاسداشت خون مطهرشهیدان تاکیدوشهادت سپهبد شهید سردارسلیمانی رامکتب سازعنوان وبیان کرد.

گفتنی است،اردوی راهیان نوردانش آموزی تفرش متشکل از 44 نفرجهت بازدیدازمنطقه جنگی جنوب ازدهم بهمن ماه جاری بمدت 4 روزانجام خواهدشد.

حجت الاسلام قربانی:تقویت برنامه های فرهنگی در جامعه دینی باعث اعتلا و پیشرفت، خط دهی مقاومت در تمدن اسلامی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: دومین کارگاه آموزشی مبشران ویژه روحانیون مستقر با هدف ارتقای سطح این روحانیون به امام محله در اراک برگزار شد.

وی تصریح کرد: سلسه کارگاه‌های آموزشی مبشران در چهار سطح امام، هادی، سفیر و امین طراحی شده که تاکنون دو سطح آن برگزار و دو سطح باقی مانده تا پایان سال برگزار خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بر لزوم نقش ‌آفرینی ائمه جماعات در لایه‌های مختلف جامعه تاکید کرد و ادامه داد: به موجب طرح امام محله هر امام جماعت مسجد امام آن محله محسوب و به مباحث و مسائل مختلف محله می‌پردازد.

حجت الاسلام قربانپور تصریح کرد: همسران روحانیون نیز به عنوان همیاران در این طرح مشارکت دارند که دوره‌های مختلفی نیز برای این عزیزان در نظر گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌های ایام فاطمیه گفت: برنامه‌های امسال دهه فاطمیه با سه رویکرد مهم توجه به محتوای انقلابی و ولایت مداری در اشعار فاطمی، برگزاری ویژه برنامه مادران فاطمی با حضور مادران شهدای مدافع حرم و ویژه برنامه زنگ فاطمی در بیش از 100 مدرسه اجرا می‌شود.


 

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: کارگاه آموزشی مبشران با حضور ۱۵۰ نفر از ائمه جماعات و روحانیان زیر مجموعه این نهاد انقلابی در کلانشهراراک برگزار شد

به گزارش اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام کیانی استاد فرق و مذاهب در نشست تخصصی  ادیان در شهرستان زرندیه گفت:عرفان به معنای برداشته شدن توجه از خود و توجه به منبع اصلی وجود که حق تعالی می باشد .

وی تصریح کرد:اما متاستفانه فرق های نو ظهور که خود را به عرفان متصل می کنند با حیله های تلقین و استفاده از هیپنوزیم وسایر حقه های دورغین سعی در جذب مخاطبین خود داشته و از جهل و زود باوری مردم به شدت سو استفاده می کنند.

کیانی افزود :تمرکز این فرق در مناطقی می باشد که دور از دسترسی می باشد تا بتوانند راحت تر به اهداف خود برسند .

کیانی در پایان افزود :قربانی سر حلقه ای این عرفان ها غالبا افرادی هستند که دچار بحران ها و خلا های عاطفی بوده و خویشاوندی نداشتند تا عامل اصلی با اینگونه افراد راحت تر به اغراضشان برسند .

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 822

بازدید های دیروز 692

بازدید های این هفته 822

بازدید های این ماه 21758

مجموع بازدید ها 1334102