سرپرست دفتر نظارت انتخابات شهرستان شازند:شورای نگهبان وظیفه صیانت از قانون اساسی وجلوگیری ازانحرافات رابرعهده دارد

به گزارش روابط عمومی اداره  تبلیغات اسلامی شهرستان شازند حجت الله نجفی سرپرست دفترنظارت بازرسی انتخابات شهرستان شازند درگفتگو با روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی بمناسبت 26تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان گفت:به لطف خداوند متعال ودوراندیشی امام راحل (ره) وحمایت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ومجاهدت  عالمانی سترگ وایستادگی ملت بزرگ ایران قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بعنوان میثاقی برای ملت ومبنای استحکام نظام نوپایه جمهوری اسلامی به تائید رسید وشورای نگهبان به موجب قانون اساسی وظیفه خطیر صیانت ازقانون اساسی ازانحرافات وحفظ آن درمدار اسلام برعهده این نهاد مقدس گذاشته شده است .

حجت الله نجفی سرپرست دفتر نظارت انتخابات شهرستان شازندگفت:نهاد شورای نگهبان عمق استراتزیک جمهوری اسلامی قلمداد می گرددودرحراست ازقانون وکیان ملی با تمام توان می ایستد.

وی درپایان از برنامه های وفعالیت این نهاد گفت:برگزاری ارتقا آموزشی تخصصی ناظرین وسرناظرین وشرکت درمراسم دعای ندبه وشرکت درنمازجمعه شهرهای شازند از جمله برنامه های این نهادمی باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام صفرقربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل ضمن تبریک ایام با برکت دهه کرامت بویژه 28تیرماه روز بزرگداشت احمد بن موسی (شاهچراغ) گفت: امام زادگان ستارگان روی زمین و پناه مردم  هستند.

وی با اشاره به کرامات حضرت احمد بن موسی و  شخصیت ارزشی و اجتماعی آن بزرگوار افزود: مرحوم شیخ مفید نقل میکند که احمد بن موسی سیدی کریم و جلیل و صاحب ورع بود و حضرت امام موسی کاظم علیه السلام او را دوست میداشت.

حجت الاسلام قربانپور عنوان کرد: احمد بن موسی در زمان خلافت مامون به شیراز سفر کردند و در ان ایام پس از شهادت امام رضا علیه السلام در شیراز به شهادت رسیده یا وفات کردند و قبر شریفش مدتی مخفی بود تا اینکه در زمان امیر مسعود ابن بدر کشف شدو چون در دستش انگشتری بود که نقش نگینش جمله " العزه لله احمدبن موسی " بوده است جسد شناسایی و مورد احترام قرار گرفت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: با کمال تاسف ایادی مشرک و نفاق، پیوسته در پی آزار و اذیت خاندان عصمت و طهارت بودند و مدام با دشمنی های دیرین مردم را از داشتن نعمت های ارزشمند انسانهای مقرب محروم ساختند.

وی اظهار داشت: جایگاه و شخصیت ائمه معصومین و فرزندان آنان در قلوب مردم ما نور افشانی داشته است مانند ستارگانی در آسمان وجود دوستداران این خاندان جلوگری دارند.

حجت الاسلام قربانپور در پایان با بیان اینکه امام زادگان امان روی زمین و ملجا و پناه امت محسوب می شود خاطر نشان کرد: تجلیل از این بزرگ مردان تاریخ و اجب التعظیم و علمای گرانقدر آرامش و اطمینان را به ارمغان می |آورد و مایه امید و نکته اتکا جامعه محسوب میشوند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام قربانپور در دیدار با مدیرعامل شرکت نوین پرچم ضمن تشکر وقدردانی وابراز خرسندی از این دیدارگفت:تنوع بسته های فرهنگی در سطح جامعه نشاط اجتماعی را افزایش  می‌هد.

 وی با اشاره به زیبایی نصب پرچم های مناسبتی در سطح مبلمان شهری اظهار داشت: ارائه طرحی زیبا توسط هنرمندان بیانگر بروز استعداد‌های فردی و گروهی و عنایت خاص حق تعالی است.

حجت الاسلام قربانپور با اشاره به نامگذاری سال با عنوان حمایت از کالای ایرانی تصریح کرد: مدیران دستگاه های  دولتی و خصوصی از تولید کالاهای  ایرانی به ویژه کالاهای فرهنگی حمایت جدی داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی  با اشاره به اینکه پرچم هر کشوری بیانگر جایگاه آن کشور است تاکیدکرد: آرمان های یک ملت دررنگ و نمای پرچم آن کشور نهفته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پرچم جمهوری اسلامی ایران با طرحی زیبا و منقش به نام حق تعالی جلاء دهنده روح و جان ادمی است.

گفتنی است شرکت نوین پرچم تنها شرکت تولید کننده استاندارد پرچم کشور عزیزمان و پرچم های مناسبتی در ایران فعالیت دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان  مرکزی کارشناس فرهنگی و رابط خبری شهرستان خمین با اعلام این خبرگفت: در این جلسه که جمعی از کارکنان امور آب و فاضلاب نیز حضور داشتندحجت الاسلام حسن کریمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی در جلسه آموزش فرهنگ ترافیک بیان داشت : در آیین مقدس اسلام، حفظ سلامتی جسم و روح  اهمیت زیادی دارد . اسلام بدن انسان را چیزی بی ارزش نمی شمارد، زیرا بدن انسان ابزار تکامل روح است.

وی افزود: صحت و سلامتی از هر نعمت دیگری بهتر و ارزشمندتر است لذا دین مبین  اسلام برای صحت و سلامتی اسان ، ارزش و اهمیت ویژه ای قایل بوده و از این رو فقه و سنّت اسلامی از مطالب و دستور العمل هایی در این زمینه مملوّ است بنابراین هیچ کس حق ندارد سلامتی و امنیت خود و دیگران را به مخاطره بیندازد .

در ادامه جلسه سرگرد احمد هاشمی رئیس راهنمایی و رانندگی خمین ضمن تشکر از همکاری اداره تبلیغات اسلامی   با اشاره به آمار تلفات و خسارات حوادث رانندگی  گفت: رعایت فرهنگ ترافیک جزء حوزه فعالیت ها و کارکردهای امروزی خانواده در جامعه ایرانی باید باشد، که این مسأله در تعامل با مسائل اجتماعی دیگر حوزه های مدیریت شهری می تواند رابطه داشته باشدو دستگاههای فرهنگی و روحانیون گرامی می توانند  در نهادینه کردن فرهنگ ترافیک نقش مهمی ایفاء کنند. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام صفر قربان پور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی به مناسبت 26تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل گفت: شورای نگهبان با نظارت استصوابی حقوق ملت را تضمین می نماید.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان نهادی مستحکم در جمهوری اسلامی ایران است  افزود: قانون مداری در همه دنیا یک موضوع معقول و پسندیده است و تخلف از قانون بعنوان یک بحث هنجار شکن مطرح می گردد و نتایج بسیار ناشایستی را بدنبال دارد.

حجت الاسلام قربانپور تصریح کرد: براساس اصل 91قانون اساسی  جمهوری اسلامی ایران شورای نگهبان بعنوان مرجع پاسداری از احکام اسلام و قانون اساسی در راستای مصوبات مجلس شورای اسلامی مطرح شده و همت این شورا در این اصل آن است که مانع از مغایرت مصوبات و ضوابط تصویبی با اسلام و قانون باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی عنوان کرد: درمسئولیت اول شورای نگهبان هیچ یک از آحاد ملت اعم از مسئولین اجرایی یا مردم عزیز ما نباید تردید داشته باشند و در واقع باید سوپاپ اطمینان را محکم بدانند.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف سنگین این شورا نظارت بر  همه انتخابات مهم و موثر در کشور است و این نظارت هم طبق تفسیر قانون اساسی استصوابی است ادامه داد: در واقع اینجاست که کار آمدی شورای نگهبان نشان داده می شود و اقتدار و صیانت و تضمین حقوق ملت صورت می گیرد.

حجت الاسلام قربانپور ابراز داشت: تصمیمات قاطع و به حق شورای نگهبان اجازه ورود نا اهلان که با چهره دموکراسی وارد میدان شده اند را  به عرصه مدیریتی  نخواهد داد و ناله مخالفین جمهوری اسلامی را بلند می کند .

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه تضعیف شورای را نگهبان براساس اندیشه های امام راحل و مقام معظم رهبری به هیچ وجه جایز نیست و هیچ کس نمی تواند با رویکرد دشمنی و تضعیف به این نهاد صیانت کنند نگاه کند خاطر نشان کرد: تجربه دوران های گذشته از جمله مشروطه برای ما کافی است که اگر فیلتر صیانتی و نظارتی نباشد دشمنان قافله حرکت را به جایی می برند که دلخواه خودشان باشد، لذا حفظ حرمت و حمایت از جایگاه شورای نگهبان یک تکلیف ملی و انقلابی و شرعی است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،سیزدهمین دوره مسابقات قران کریم ویژه جامعه کار و تلاش استان مرکزی ویژه کارگران ،کارفرمایان،تعاونگران در اراک برگزارگردید.

در این مسابقات اقای محمد رباط میلی کارشناس امور اداری از شرکت تعاونی اعتباری اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی رتبه دوم استانی در رشته مفاهیم ،جناب آقای مهدی خان آبادی از شرکت پدیدآوران نوین حرفه رتبه سوم استانی در رشته ترتیل،سرکارخانم نازنین شفیعی از شرکت پدید آوران نوین حرفه رتبه دوم استانی در رشته تحقیق قرآن کریم را کسب نمودند.

 

 

نتوانستیم در زمینه قرآنی جاذبه ایجاد کنیم

حجت‌الاسلام سرلکیان گفت: متاسفانه در فضای جامعه روندی اتفاق افتاده است که افراد برای کلاس‌های غیر‌قرآنی هزینه پرداخت می‌کنند اما، نام قرآن که می‌آید خیلی راغب نیستند هزینه کنند.


 

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی اراک ،حجت‌الاسلام نعمت‌الله سرلکیان، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک در گفت‌وگوی اختصاصی با ایکنا استان مرکزی اظهار کرد: در حال‌حاضر در شهرستان اراک ۸ موسسه قرآنی، ۸ خانه قرآنی شهری و ۲۴ خانه قرآنی روستایی وجود دارد.

وی ادامه داد: در شهر اراک موسسات، خانه‌های قرآنی شهری و روستایی فعال، نیمه‌فعال و غیر‌فعال را شاهد هستیم. افرادی مجوز مربوطه را دریافت کردند و بر اساس آن وظایف خود را به خوبی انجام نمی‌دهند و همچنین موسسات فعالی نیز در حال فعالیت هستند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک افزود: ازتعداد ۸ موسسه قرآنی موجود در اراک، ۴ موسسه فعال، دو موسسه نیمه‌فعال و دو موسسه غیر‌فعال است.
حجت‌الاسلام سرلکیان گفت: از تعداد ۸ خانه قرآنی شهری اراک، ۶ خانه قرآنی فعال، دو خانه غیر‌فعال و یک مورد نیمه‌فعال است و از مجموع ۲۴ خانه قرآنی روستایی اراک، ۶ خانه قرآنی روستایی غیر‌فعال وجود دارد.
وی بیان کرد: در هر یک از موسسات، خانه‌های قرآنی و شهری در بحث‌های روخوانی و روانخوانی، تجوید مقدماتی و پیشرفته و مفاهیم آموزش‌های لازم توسط مربیان داده می‌شود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک گفت: با توجه به فضایی که شورای عالی قرآن در کشور ایجاد کرده است، تمامی موسسات در یک قالب قرار گرفته و ادغام پیدا کرده‌اند و مجوز فعالیت را با امضای سازمان دارالقرآن کشور و معاونت وزارت ارشاد دریافت می‌کنند.
حجت‌الاسلام سرلکیان افزود: هنگامی که مجوزی صادر می‌شود، مدیران بر اساس دستور‌العملی که دارند به وظایف خود عمل می‌کنند. نحوه نظارت اداره تبلغات شهرستان اراک در این موسسات و خانه‌های قرآنی به شکلی است که از تشکیل کلاس‌ها و تعداد آن‌ها و نحوه آموزش اطلاع پیدا می‌کند. البته باید گفت از ابتدا دستگاه‌ها روند محکمی را برای نظارت ندارند.

وی گفت: متاسفانه در فضای جامعه روندی اتفاق افتاده است که افراد برای کلاس‌های غیر‌قرآنی و دینی و هنری هزینه پرداخت می‌کنند اما، نام قرآن که می‌آید خیلی راغب نیستند هزینه کنند. زیرا نتوانستیم در زمینه قرآنی جاذبه ایحاد کنیم. شیوه جذب و کلاس داری باید تغییر پیدا کند تا جذب قرآن آموزان را به دنبال داشته باشد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک تصریح کرد: با توجه به اینکه موسسات به صورت خود‌گردان اداره می‌شوند مدیران برای تامین هزینه‌های جاری موسسه، کلاس‌های غیر‌قرآنی را برگزار می‌کنند که به هر نحو با استقبال خوبی همراه می‌شود. حال اگر این نوع کلاس‌ها مانند آموزش خطاطی با رویکرد قرآنی همراه شود هیچ مانعی ندارد.
حجت‌الاسلام سرلکیان در ارتباط با تاثیر فعالیت خانه‌های قرآنی شهری در کنار فعالیت موسسات قرآنی اظهار کرد: افراد برای اخذ مجوز موسسه قرآنی باید یک مسیر طولانی را طی کنند اما فرد برای دریافت مجوز خانه قرآنی شهری نیاز به طی کردن این مسیر ندارد. هدف از تاسیس خانه‌های قرآنی شهری افزایش جمعیت قرآنی است و باید این روند توسعه پیدا کند.
وی در ارتباط با مشکل مکان موسسات افزود: افرادی که برای موسسات و خانه‌های قرآنی شهری برنامه‌ریزی کرده‌اند، استفاده موسسات از مساجد را منع کردند این در حالی است که بعضی از مساجد شامل بخش‌هایی است که می‌توانند در اختیار موسسات قرار دهند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک بیان کرد: در حال‌حاضر اداره تبلیغات اراک فاقد امکانات تهیه مکان برای موسسات است، اگر موسسات با ادارات یا نهاد‌هایی در ارتباط هستند که بتوانند فضایی را برای آن‌ها اختصاص دهند، اداره تبلیغات برای گرفتن این مکان‌ها با نهاد یا دستگاه رایزنی‌های لازم را انجام می‌دهد.
حجت‌ الاسلام سرلکیان در ارتباط با خانه‌های قرآنی روستایی گفت: فردی که برای مجوز خانه قرآنی روستایی اقدام می‌کند شرایطی را می‌پذیرد. این افراد می‌توانند در صورت مواجه با مشکل از دهیاری‌ها، شورای روستا و افراد خیر کمک بگیرند. در گذشته از طریق اداره کل روستایی به مدیران خانه‌های قرآن روستایی کمک شده و لوازم مورد‌نیاز در اختیار آن‌ها قرار داده شده است، در صورت لزوم می‌توان با دیگر دستگاه‌ها صحبت کرد. 
وی ادامه داد: در گذشته به فردی که دارای مدرک دیپلم و آشنایی با مسائل قرآنی بود، مجوز فعالیت خانه قرآنی روستایی اعطا می‌شد و در حال حاضر افراد باید برای اخذ مجوز از مدرک قرآنی برخوردار باشند. بنا نیست فردی که مجوزی را دریافت کرده خود برای تدریس اقدام کند بلکه باید در این مکان ازمربیان برای آموزش دعوت نماید.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک بیان کرد: برای آقایان روحانی دوره تربیت معلم روخوانی در نظرگرفته شده است تا در فضاهایی مانندمساجد و روستاها برای برگزاری کلاس‌های قرانی اقدام کنند.
حجت‌الاسلام سرلیان گفت: در طی دوسال گذشته در رشته روخوانی قرآن ۲۸۰ نفر، در بحث تجوید ۴۹ نفر، پیش‌دبستانی خواهران ۳۹ نفر و تربیت‌مربی ممتحن ۲۴ نفر مربی تربیت شد‌ه‌اند.

حجت‌الاسلام نعمت الله سرلکیان:

بانوان ورزشکار باید الگوی شجاعت، تواضع و عفت باشند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک گفت:مربیان ورزشی همانگونه که در آموزش تاکتیکها وتکنیکهای جسمی تلاش می‌کنند بایدبرای تربیت روح و تعالیم انسانی واخلاقی آنها برنامه ریزی کنند.


 

 

به گزارش روابط عمومی اداره  تبلیغات اسلامی اراک، حجت‌الاسلام نعمت الله سرلکیان رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک در جمع ورزشکاران کیوکوشین بانوان ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) و دهه کرامت، دهه کرامت را دهه امید و عشق به اهل بیت(علیه السلام) نامید و افزود: زندگی اهل بیت (علیه السلام) خصوصا حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) بعنوان یک دختر الگوی مناسبی برای دختران و بانوان مسلمان است.

وی افزود:بانوان ورزشکاران باید مظهر عفت،شجاعت، تواضع،و الگو برای دیگران باشند.

حجت‌الاسلام نعمت الله سرلکیان عنوان کرد: امروز ورزش برای دختران و بانوان ازضروریات است اما باید شئون اسلامی حفظ و رعایت شود.

وی از مربیان ورزشی خصوصا مربیان سبک کیوکوشین خواست همانگونه که در آموزش تاکتیکها و تکنیکهای جسمی تلاش می‌کنند برای تربیت روح و تعالیم انسانی و اخلاقی آنها برنامه ریزی کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اراک در پایان از تعدادی دختران ورزشکار که در زمینه قرآنی فعالیت داشتند تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان  مرکزی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خمین در گفت گوی خبری با رابط خبری این شهرستان گفت: كم‌توجهي به رعايت قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي در بين رانندگان از جمله ناهنجارهايی است كه به صورت روزمره در سطح خيابان‌ها و بزرگراه‌هاي داخل شهر، جاده‌ها و آزادراه‌هاي بين شهري مشاهده مي‌شود.

 

 وی افزود:ارتقاي فرهنگ ترافيك و پراكندگي اقدامات موازي سازمان‌ها و اقدامات آموزشي تاكنون الگوي منسجمي براي هماهنگي اين فعاليت‌ها ارائه نشده

کریمی با اشاره به آسیبهای اجتماعی که پس از تصادفات بوجود می آید بیان کرد : اهميت و ضرورت با توجه به افزايش بي رويه تعداد تصادفات جاده‌اي، جان شهروندان و سرمايه‌هاي ملي را در معرض خطر قرار داده و ايمني عبور و مرور در راه‌ها را با چالش جدي مواجه مي‌نمايد و به همين علت از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

وی اظهار کرد: رعایت قوانینی رانندگی نه تنها عقلانی می باشد بلکه ضامن حقوق شهر وندی و امنیت اجتماعی نیز هست .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خمین اضافه کرد : روند رو به رشد مرگ و مير ناشي از اين قبيل تصادفات مي‌تواند به يكي از مشكلات و معضلات كشور تبديل شده و به لحاظ ايراد خسارت‌هاي فراوان و جبران‌ناپذير به منافع ملي و آثار و تبعات مادي و معنوي ناشي از اين تعداد تلفات و ضايعات انساني، در آينده به عنوان يكي از مسائل بحران آفرين مطرح خواهد شد که در صورت عدم توجه با این مسئله موجب افزایش آسیبهای اجتماعی غیر قابل جبرانی می شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ،حجت الاسلام فیروزجائی ، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کمیجان با اعلام این خبر گفت: به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر باهمکاری و مشارکت دستگاههای فرهنگی شهرستان جشنی در پارک شهر کمیجان که با حضور گروه تبلیغی مصباح الهدی از استان قم برگزارشد.

فیروزجائی درادامه افزود: درابتدا با تلاوت کلام الله مجید برنامه آغاز و سپس حجه الاسلام عباسی از مبلغین گروه تبلیغی  مصباح الهدی با دعوت از نوجوانان مسابقه ای را با موضوع دهه کرامت برگزار کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد: درادامه برنامه تئاتری با موضوع ماهواره و آسیب های آن در خانواده اجرا شد و درپایان هدایایی به نفرات برتر مسابقات فرهنگی توسط مسئولین اهداء شد.

 


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل با تبریک سالروز ولادت حضرت معصومه(س) گفت: تولد دختر ارزشمندی از خاندان کرامت و امامت، خواهر امام رضا(ع) و فرزند دلبند حضرت موسی بن جعفر(ع) یعنی حضرت معصومه سلام الله علیهاست.

وی افزود: حضرت معصومه(س) با وجود جوانی و دوران کم عمر شریف خود از محدثین بشمار میرود تا جایی که مرحوم بزرگوار علامه امینی در کتاب شریف الغدیر جلد اول اسم مبارک حضرت معصومه در ردیف محدثین حادثه غدیر معرفی می نماید و بالاتر از آن عزت و عظمتی است که حضرت امام رضا(ع) ذکر کرده و فرمودند: "من زار المعصومة بقم کمن زارنی" هرکس معصومه را در قم زیارت کند مثل آن است که مرا زیارت نموده است.

حجت الاسلام قربانپور گفت: در روز ولادت حضرت معصومه(س) که در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز دختر نام گرفته است در حکایتی از حضرت آیت الله بهاءالدینی پرسیدند آیا حضرت معصومه(س) می تواند کل حاجات مردم شهر قم را بدهد؟ وی در پاسخ گفت: مرحوم میرزای قمی که  در کنار حضرت معصومه(س) در قبرستان شیخان مدفون است به تنهایی می تواند کل حاجات مردم شهر قم را بدهد و حضرت معصومه آنقدر مقام و منزلت نزد خداوند دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در پایان گفتگو اذعان داشت: نام گذاری این روز بنام روز دختر عظمت فوق العاده ای می یابد که امیدواریم دختران جامعه ما و همه مردم دنیا از وجود آن حضرت بهره های معنوی و عزت را برگیرند و عفیفانه در دنیا زندگی کنند.

 

 

 

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه گفت: ظرفیت هیئت های مذهبی برای رفع آسیب‌های اجتماعی اهمیت دارد.جلسه شورای هیئت های مذهبی ساوه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجت‌الاسلام یعقوبی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه در جلسه شورای هیئت های مذهبی گفت:ظرفیت هیئت های مذهبی برای رفع آسیب‌های اجتماعی اهمیت دارد.

وی افزود: قطعاً در آسیب‌های اجتماعی روحانیون نقش مثبتی دارند و باید از ظرفیت مساجد،حسینیه‌ها و روحانیون برای رفع مشکلات جامعه به‌ویژه آسیب‌های اجتماعی بهره گرفت و لازم است در این زمینه با ترویج کارهای فرهنگی و نگاه
دینی و در خانواده ها بتوانیم از پدیده شوم طلاق جلوگیری کنیم.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه گفت: هیئت های مذهبی میتوانند درجلسات متعدد علل بروز آسیب‌های اجتماعی را در راستای تحکیم خانواده‌ها حقوق متقابل زوجین، تبیین کنند.


 

 

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه گفت: حجاب و عفاف نیازمند فرهنگ سازی است.
حجت‌الاسلام یعقوبی رییس اداره تبلیغات اسلامی ساوه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجت‌الاسلام یعقوبی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه گفت:حجاب و عفاف نیازمند فرهنگ سازی است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه افزود: هماهنگی و انسجام تمام دستگاه های اجرایی و اراده عمومی برای اصل فرهنگ سازی در زمینه عفاف و حجاب در جامعه نیاز است.

وی بیان کرد: آموزش مجریان طرح های حمایت از عفاف وحجاب در نحوه برخورد، برگزاری دوره های دراز مدت وکوتاه مدت، ارائه تعاریف عملیاتی ملموس برای عفاف و حجاب در جامعه، اطلاع‌رسانی کافی در خصوص جرم و حدود مجازات برای متخلفین از جمله آنها است.


 

رییس اداره تبیغات اسلامی ساوه گفت: حجاب و پوشش اسلامی ازاین‌رو ارزش‌ دارند که تأمین‌کننده سعادت آدمی و منشأ قرب الهی هستند.حجت‌الاسلام سید مهدی یعقوبی رییس اداره تبلیغات اسلامی ساوه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجت‌الاسلام سیدمهدی یعقوبی در جلسه شورای فرهنگ عمومی گفت:زن با رعایت حجاب اسلامی، به تهذیب و تزکیه‌نفس و ملکات نفسانی پرداخته و قرب الهی را فراهم ساخته و زمینه رشد معنوی مردان در اثر حفظ نگاه را فراهم می‌کند. حجاب از کارکرد اجتماعی نیز برخوردار است؛ غرایز و التهاب جسمی و معاشرت‌های بی‌بندوبار را کنترل و بر تحکیم نظام خانواده افزوده و از انحلال کانون محکم زناشویی جلوگیری و امنیت اجتماعی را فراهم می‌کند.

رییس اداره تبیغات اسلامی ساوه افزود: حجاب اسلامی تجلی زیبایی‌های معنوی زن است. بدون شک حجاب دینی، زن را از آفات بیماری‌های بسیاری بیمه می‌کند و می‌تواند طراوت و جمال او را پایدار سازد. زحمت حجاب حق بیمه‌ای است که زن برای حفظ آرامش و سلامت آرامش خود می‌پردازد؛ زیرا حجاب پرده‌ای است که از ورود تیرهای نگاه سخنان بیهوده و مشکلات دیگر به درون محیط امن او جلوگیری می‌کند. زن بی‌حجاب آسیب‌پذیر است؛ وقتی‌که زن از حجاب دینی خود خارج می‌شود، آفات فراوانی سلامت او را از بین می‌برد.

وی بیان کرد:هر امری موجب عفت و پاکی عمومی و تعادل فکری، روانی و اخلاقی جامعه و رشد شخصیت انسان شود، برای اجتماع مفید و لازم است.


 

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه گفت: همایش حریم زیبایی در سایه عفاف و حجاب در شهرستان ساوه برگزار می‌گردد.حجت‌الاسلام سید مهدی یعقوبی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجت‌الاسلام سیدمهدی یعقوبی گفت: همایش حریم زیبایی در سایه عفاف و حجاب در شهرستان ساوه برگزار می‌گردد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه بیان کرد: این همایش به مناسبت دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه(س) در سالن همایش های حوزه علمیه فاطمه الزهراء(س) درروز دوشنبه ۲۵تیرماه ساعت ۹صبح برگزار می‌گردد.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته‌ی حجاب و عفاف، اظهار کرد: در این هفته همچنین همایش مدافعان حریم حجاب وعفاف در این شهرستان برگزار خواهدشد.

حجت‌الاسلام سیدمهدی یعقوبی خاطر نشان کرد: با هماهنگی های بعمل آمده با روحانیون و ائمه جماعت در تمامی مساجد وحسینیه های شهرستان موضوع حجاب و عفاف در اولویت برنامه ها قرار دارد.


 

رییس اداره تبلیغات اسلامی ساوه گفت:۱۲۰گفتمان دینی با موضوع «حجاب و عفاف» در ساوه برگزار می‌شود.حجت‌الاسلام یعقوبی رییس اداره تبلیغات اسلامی ساوه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجت‌الاسلام سید مهدی یعقوبی گفت: ۱۲۰گفتمان دینی با موضوع «حجاب و عفاف» در ساوه برگزار می‌شود.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه گفت: حجاب و عفاف از نتایج و مظاهر ایمان است و سلامت و آرامش روانی جامعه در گرو رفتارهای صحیح و رعایت حجاب و عفاف است.

وی افزود: گفتمان های فرهنگی جوان با موضوع عفاف وحجاب در مساجد، حسینیه های، ومراکز مختلف فرهنگی در سطح شهرستان برگزار می‌گرددو با برنامه ریزی ها وهماهنگی های بعمل آمده انتظار می رود مورد استقبال مردم و جوانان قرار گیرد.


 

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه گفت: روحانیون از آنجایی که مخاطبان بسیاری داشته، می‌توانند در کاهش معضلات و آسیب‌های اجتماعی بسیار تأثیرگذار عمل کنند.گردهمایی ماهیانه اءمه جماعت و روحانیون ساوه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجت‌الاسلام سید مهدی یعقوبی در دیدار با روحانیون و ائمه جماعت شهرستان ساوه گفت: با توجه به مقبولیت و محبوبیت روحانیون در میان مردم، می توان در کاهش بسیاری از آسیب ها اجتماعی موفق عمل کرد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی ساوه افزود: از آنجایی که روحانیون از اقشار تأثیر گذار جامعه است، حضور آنها در مناطق محروم و حاشیه نشین می تواند بسیار مؤثر و ارزشمند باشد.

وی بیان کرد: امروز مسئولان در رابطه با تأثیر اجتماعی و باز خورد روحانیون در جامعه به نتیجه مطلوب رسیده اند که روحانیون می تواند در کاهش بسیاری از آسیب ها موفق عمل کند.

حجت‌الاسلام یعقوبی خاطر نشان کرد: برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ناهنجاری های اخلاقی،راهی جز توسعه استقرار روحانیون توانمند مستقر در مناطق پرجمعیت و محروم حاشیه شهرها و مراکز بخش ها ودهستان ها وجود ندارد.


 

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه گفت: با توجه به مقبولیت و محبوبیت روحانیون در میان مردم، می توان در کاهش بسیاری از آسیب ها اجتماعی موفق عمل کرد.
گردهمایی ماهیانه اءمه جماعت و روحانیون ساوه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجت‌الاسلام سید مهدی یعقوبی در دیدار با روحانیون و ائمه جماعت شهرستان ساوه گفت: با توجه به مقبولیت و محبوبیت روحانیون در میان مردم، می توان در کاهش بسیاری از آسیب ها اجتماعی موفق عمل کرد.
رییس اداره تبلیغات اسلامی ساوه افزود: از آنجایی که روحانیون از اقشار تأثیر گذار جامعه است، حضور آنها در مناطق محروم و حاشیه نشین می تواند بسیار مؤثر و ارزشمند باشد.
وی بیان کرد: امروز مسئولان در رابطه با تأثیر اجتماعی و باز خورد روحانیون در جامعه به نتیجه مطلوب رسیده اند که روحانیون می تواند در کاهش بسیاری از آسیب ها موفق عمل کند.
حجت‌الاسلام یعقوبی خاطر نشان کرد: برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ناهنجاری های اخلاقی،راهی جز توسعه استقرار روحانیون توانمند مستقر در مناطق پرجمعیت و محروم حاشیه شهرها و مراکز بخش ها ودهستان ها وجود ندارد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی داود عسکری کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان در گفتگوی خبری با تبریک سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر اظهار کرد:نهال اسلام در زمانی جوانه زد که مردمان زمانش، جاهلانه ارزشی برای زن و دختر قائل نبودند؛ همان زنانی که وجودشان مقدمه پدیدآیی مردان بود.

وی افزود: در این زمانه دشوار فرهنگی، یکی از اهداف اساسی رسالت پیامبر اعظم(ص)، تغییر پندارهای نادرست و توجه دادن همگان به جایگاه والای زنان و دختران در جامعه بود. این تلاش فرهنگی، پس از چند سال به بار نشست و با تولد دختری بهشتی که خداوند به پیامبر هدیه داده بود، به اوج رسید. دختری که از مردان بسیاری گوی سبقت در فضیلت و کمال ربود و لقبی جاودانه یافت.

عسکری با اشاره به منزلت حضرت معصموه (س) از نگاه اهل بیت علیهم الاسلام گفت: از برکت این کوثر الهی و به مدد الگوگیری از آن حضرت، نگاه جامعه اسلامی به زنان و دختران اصلاح شد و پس از آن، دختران دیگری یکی پس از دیگری جاده تکامل و تعالی را سپری کردند و فاطمه­گونه، پای در مسیر عصمت و پاکی نهادند که یکی از آن مهتران، فاطمه معصومه (س) دختر پاک نهاد امام هفتم و خواهر محبوب امام رضا (ع) است که به یمن قدومش، «روز ملی دختران» در ایران اسلامی همانند ستاره­ای در آسمان، در تقویم ملی درخشیدن گرفت.

وی با اشاره به منزلت دختر در روایات اسلامی تصریح کرد: در کتاب­های روایی اصیل شیعه، بخش­های جداگانه­ای درباره دختران و جایگاه آنان آمده است. برای نمونه، در کتاب شریف کافیدرباره فضیلت دختران آمده است.

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خمین افزود: روایاتی در مورد مستحب بودن طلب دختر از خداوند و تکریم دختران، درباره دل سوزی و محبت بیشتر به دختران در مقایسه با دیگر فرزندان و نیز روایاتی درباره نهی از بد دانستن نوزاد دختر و نیز حرمت آرزوی مرگ دختران، وارد شده است که نشان دهنده توجه والای اسلام به دختران است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، وحید ضرغامی کارشناس فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در حاشیه انتخابات هیئت مؤسس مجمع اساتید گفتمانهای دینی استان گفت: این انتخابات با حضور حجت الاسلام احمد صحت قول مدیرکل امور فرهنگی، رسانه و فناوریهای نو اساتید گفتمان دینی در سالن جلسات فرمانداری شهرستان فرهان برگزار شد.

وی افزود: اهدف اصلی برگزاری این انتخابات ترویج دین و زندگی در جامعه، پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، ارتقاء سواد رسانه ای و اقتصاد مقاومتی در استان و کشور است که سرپرستان این گروه های چهارگانه مشخص شدند.

ضرغامی در پایان گفت: از بین سرپرستان گروه های تخصصی چهارگانه نیز یک نفر به عنوان سرپرست هیئت مؤسس استان مشخص گردید.

گفتی است در این مراسم حجت الاسلام احمد صحت قول مدیرکل امور فرهنگی، رسانه و فنارویهای نو سازمان تبلیغات اسلامی و حجت الاسلام داود چمانی معاون فرهنگی، پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی به اهداف و مباحث کلی انتخابات اشاره کرده و مطالبی را ارائه کردند.

 

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک:

عفاف و حجاب دو مقوله جدا از هم نیستند و باید جایگاه آن برای جوانان روشن شود

سرلکیان ابراز داشت:یکی از راههای فروپاشی خانواده ها بی توجهی به عفاف و حجاب است و اگر والدین نتوانند فرزندان را در این مسیر تربیت کنند خود والدین،اولین کسانی هستند که متضرر میشوند.


 

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی اراک، حجت‌الاسلام سرلکیان در نشست مشترک کمیته عفاف و حجاب اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی و شهرستان اراک گفت: عفاف و حجاب دو مقوله جدا از هم نیستند و باید جایگاه و اهمیت ان برای مردم به خصوص جوانان به خوبی روشن شود.

وی خانواده ها را در ساخت فرهنگ عفاف و حجاب پیشتاز دانست و اظهار کرد: باید مسائل دینی و احکام اسلامی از خانواده ها شروع شود و والدین هستند که در تربیت دینی مهم ترین نقش را دارند.

حجت‌الاسلام سرلکیان ابراز داشت: یکی از راههای فروپاشی خانواده ها بی توجهی به عفاف و حجاب است و اگر والدین نتوانند خود عامل باشند و فرزندان را در این مسیر تربیت کنند خود والدین، اولین کسانی هستند که متضرر خواهند شد، البته دستگاه های فرهنگی و متولیان فرهنگ هم نباید غفلت کنند و باید زمینه را فراهم کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک عنوان کرد: در برنامه های عفاف و حجاب با بعضی از مبلغات سنتی به صورت منطقه ای برنامه داشتیم اما کافی نیست و باید بیشتر تلاش کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در بحث عفاف و حجاب دچار آسیب آمار هستیم و تا وقتی درگیر این قبیل آمارها هستیم، پیشرفت مناسبی در حوزه عفاف و حجاب نخواهیم داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ،حجه الاسلام فیروزجائی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کمیجان درمصاحبه ای با رابط خبری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کمیجان به مناسبت 21 تیر ماه روز عفاف و حجاب گفت: 21 تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است . وی درادامه گفت:یکی از پلید ترین توطئه های دشمنان اسلام در تاریخ معاصر کشف حجاب است که رضا خان با طرح این نقشه می خواست برنامه های ضد اسلامی خود را اجرا کند اما با مقاومت مؤمنین نتوانست. فیروزجائی خاطر نشان کرد: در دوران کشف حجاب،بسیاری از بانوان که نمی خواستند بدون حجاب خارج شوند درخانه ها  ماندند. رئیس اداره تبلیغات اسلامی تصریع کرد: دو واژه ی حجاب وعفاف ویژگی انسان است که باعث حفظ ارزش انسانی می باشد وباعث حفظ بنیان خانواده هاست.

مدیرکل امور فرهنگی، رسانه و فناوری‌های نو سازمان تبلیغات کشور گفت: در جریان خروج آمریکا از برجام قدرت رسانه‌های جمعی داخلی در آرامش کشور ملموس بود و آرامش امروز مدیون همین رسانه‌ها است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور در جمع روسای ادارات تبلیغات اسلامی استان مرکزی که در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد گفت: حجاب در اسلام موجب افزایش وقار و مانت زن در جامعه می باشد.

وی ضمن تقدیم بهترین درودها به ارواح پاک شهدای حادثه مسجد گوهر شاد بدست عوامل رضا خانی اظهار داشت: حمله به مسجد گوهر شاد در سال 1314از جهات متعددی قابل ملاحظه است از جمله حادثه از آن جهت رخ داد که رضا خان قلدر با هویت غربیها برای دین زدایی در ایران اقدام کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: با وجود اینکه رضا خان و خاندانش و عوامل حکومتی اظهار اسلام داشتند اما به فرمان اربابان غربی مظاهر مهم اسلامی را هدف گرفتند و با کمال تاسف در بسیاری از موارد هم به مقصود رسیدند گرچه در موضوع حجاب نتوانستند همه مقاصد شوم را عملی سازد اما ابهت شکنی کرد.

حجت الاسلام قربانپور تاکید کرد: رضاخان دیکتاتور و عوامل مزدورش به نوامیس مردم و دستورات الهی تجاوز کردند و ازاین  باب لکه ننگی بر پیشانی خود گذاشتند که به هیچ وجه پاک نشد.

وی بیان داشت: نکته مهم در کشتار مردم در مسجد گوهر شاد و حمله به مردم در این مسجد آن هم در کنار حرم و بارگاه ملکوتی امام رضا علیه السلام است که باید گفت با کمال وقاهت پلید ترین حرکت را در جوار امام هشتم انجام دادند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ادامه داد: حجاب در اسلام دستور صریح قرآنی دارد و در اقوام ایرانی سابقه پوشش مناسب بسیار طولانی است و نتایج آن عفت در خانواده و رعایت حدود الهی است.

حجت الاسلام قربانپور با بیان اینکه موضوع کشف حجاب از آن حیث که مخالف دستورات الهی است قابل توجه و جای نگرانی دارد و بدتر از آن نتایج به بار آمده است اظهار داشت: محصول این پرده برداری و عریانی، شکستن حریم خانواده و پاکدامنی در کشور بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کشف حجاب مخالفت با عقل و عزت در جامعه است و انسانها را به به سوی خلق و خوی حیوانی و شهوانی سوق می دهد و با کمال تاسف باید گفت که امروزه و در شرایط فعلی انقلاب اسلامی ،بعضی ها هنوز بدنبال جریان سازی مخالفت با حجاب می باشند و بصورت نرم هدف رضا خانی را دنبال می کنند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل گفت: مراسم سالروز شهادت حضرت امام صادق علیه السلام با شکوه فراوان در اراک برگزار شد.

وی افزود: این مراسم با حرکت منسجم هیئات مذهبی از میدان شهدای شهرستان اراک آغاز و پس از طی مسیر هایی به مصلی بیت المقدس اراک منتهی شد.

حجت الاسلام قربانپور اظهار داشت: در این مراسم باشکوه مادحین به نوحه سرایی و حجت الاسلام بنافی به ایراد سخنرانی پرداختند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تاکید کرد: جهاد علمی آن حضرت با تربیت شاگردانی به نام در حوزه دین اغاز شدو با این حرکت بنیان مکتب نبوی و علوی را با فقه جعفری استحکام بخشید و به بهترین وجه رسالت خود را اتمام رسانید.

 

 

حجت الاسلام احمد صحت قول گفت: در گذشته روحانیت برای ترویج دین و بازگو کردن احکام یک وسیله داشت به نام منبر، اما امروزه روحانیت در برابر آسیبهای اجتماعی باید از مدیریت چند رسانه ای استفاده کنند.

حجت‌الاسلام قربان‌پور گفت: سال گذشته بیش از ۷هزار کودک و نوجوان در چهارمین جشنواره قرآنی یاد شده شرکت داشتند، پیش‌بینی ما برای پنجمین دوره جشنواره ۱۰هزار دانش‌آموز بود که تاکنون ۱۰هزار و ۴۹۰نفر ثبت‌نام کردند.

دبیر جشنواره قرآنی گل‌های محمدی(ص) و فاطمی(س) استان مرکزی گفت: هدف اصلی جشنواره توسعه فرهنگ قرآنی است، قرآن در تمام زمینه‌ها حرفی برای گفتن دارد و ما با الهام گرفتن از این مصحف شریف قصد داریم کودکان نوجوانان را از آسیب اجتماعی دور نگه داریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، وحید ضرغامی کارشناس فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل گفت: انتخابات هیئت موسس مجمع اساتید گفتمان دینی با رویکرد تخصصی و محوری آن در قالب 4 کارگروه تخصصی دین و زندگی، پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، ارتقاء سواد رسانه ای و اقتصاد مقاومتی روز پنجشنبه 97/4/21 در شهرستان فراهان برگزار خواهد شد.

وی افزود: هدف از برگزاری انتخابات در مرحله اول تشکیل پروسه سازماندهی اساتید در قالب بزرگترین مجمع استانی و به تبع آن در سطح کشور بوده و در مرحله دوم سطح بندی اساتید در قالب کارگروه های تخصصی و مجمع علمی آنان در سطح کلان می باشد که در آینده ای نزدیک این امر عملی خواهد شد.

ضرغامی در پایان گفتگو اذعان داشت: با توجه به اهمیت انتخابات حجت الاسلام صحت قول مدیرکل امور فرهنگی، رسانه و فناوریهای نو شخصا در انتخابات حضور خواهند داشت.

 

 

 

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه گفت: عزاداری شب شهادت امام صادق (ع) در ۱۲۰ مسجدو حسینیه شهرستان ساوه برگزار شد.مراسم دسته روی عزادارن امام صادق (ع) شهرستان ساوه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجت‌الاسلام یعقوبی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه گفت: عزاداری شب شهادت امام صادق (ع) در ۱۲۰ مسجدو حسینیه شهرستان ساوه برگزار شد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه بیان کرد: اداره تبلیغات اسلامی با برگزاری جلسات متعدد با کانون مداحان و شورای هیئت های مذهبی و ستاد شئون فرهنگی در امور دینی با موضوع شهادت امام صادق (ع) و با هماهنگی های بعمل آمده توانست مراسم های عزاداری و تجمع عزاداران حرکت ودسته روی هیئت های مذهبی را در روز شهادت به بهترین شکل برگزار شد.

وی اظهار کرد: تجمع عزاداران و هیئت های مذهبی در میدان امام خمینی (ره) انجام شد و دسته های عزاداری با هماهنگی به عمل آمده پس از طی خیابان انقلاب در مسجد انقلاب به نوحه خوانی و سینه زنی پرداختند.

حجت‌الاسلام یعقوبی در پایان خاطر نشان کرد به مناسبت شهادت امام صادق(ع) ۱۵۰ مبلغ و مبلغه در سطح شهرستان اعزام گردید.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در رابطه به هفته عفاف و حجاب گفت: فضای عمومی پوشش خانمها، بویژه دختران جوان دوچرخه سوار و مانور دهندگان در پارکها و خیابانها و مدل پوشهای آنچنانی در فضای عمومی و انظار مردم بسیار نگران کننده است.

وی افزود: چگونه می توان یاد شهدای دفاع از ارزشهای اسلامی مخصوصا شهداء فاجعه کشتار مسجد گوهرشاد را گرامی بداریم؟ از طرفی حتما در همان مشهد یا بقیه استانها وضع بسیار زننده زنان و دختران جامعه مشاهده کرده ایم و عجیب آن است که امروزه آنقدر شرایط نامطلوب است که می گویند چیز نمی شود گفت و اگر تذکری نیز داده شود منجر به حوادث اجتماعی در سطح خیابانها و میدانهای شهر می گردد.

حجت الاسلام قربانپور در ادامه گفت: چه کسی مسئول این امور است را فعلا کاری نداریم، اما اینکه اوضاع عمومی بسیار وخیم است و خانواده های مذهبی از ناحیه این چنین آدمها در اذیت هستند و فضای عمومی ضد ارزش است و مانور دختران و زنان آرایش کرده و مو پریشان در شهرها فریاد ملت را بر می انگیزاند و روز به روز نیز بدتر می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی عنوان کرد: قابل انکار نیست اینها را باید چه کرد، آیا ممکن نیست عده ای بشکلهای گروهی برخیزند و ابتدا تذکر لسانی دهند و سپس پیگیرهای بعدی را انجام دهند؟ آیا این شدنی نیست؟

وی در پایان گفت: چرا فضا برای چادری ها سخت شده و دیگران فضای عمومی را پر کرده اند؟ آیا پاسخ قانع کننده ای هست؟ آیا د مقابل شهدا حتی حوادث مسجد گوهرشاد روسفید هستیم و پاسخی داریم؟

 

 

 

حجت‌الاسلام سید مهدی یعقوبی:

مداحان نقش تأثیرگذاری در ترویج فرهنگ و معارف ناب اسلامی را برعهده دارند

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه گفت: مداحان نقش تأثیرگذاری در ترویج فرهنگ و معارف ناب اسلامی را برعهده دارند.دیدار رییس کانون مداحان شهرستان ساوه با حجت‌الاسلام یعقوبی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجت‌الاسلام سید مهدی یعقوبی دردیدار با مسئول کانون مداحان شهرستان ساوه گفت: آنچه برای مداحان لازم ومهم است، آشنایی با قرآن و تاریخ اسلام است که امر مداحی با درک درست از تاریخ وقایع اسلام، با موضوع قرآن معنا پیدا می‌کند وباید مداحان اطلاعات جامع از وقایع وسرگذشت اسلام داشته باشند
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه بیان کرد: ایجاد ارتباط معنوی با مخاطبان و بیان سیره عملی ائمه اطهار (ع) به زبان شعر همراه با ظرافت‌های هنری ازجمله مهم‌ترین وظایف مداحان است، مطمئناً این ارتباط معنوی نقش بسزایی در گسترش مذهب دارد.
وی افزود: اخلاص گام اول و مهم در مداحی است که موجب افزایش تأثیر کلام در مخاطب می‌شود.


 

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه گفت: بزرگ ترین پایگاه دینی ـ ملی در جامعه اسلامی ما هیئت ها و محافل مذهبی باشد.حجت‌الاسلام یعقوبی در دیدار رییس شورای هیئت های مذهبی ساوه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجت‌الاسلام سید مهدی یعقوبی دردیدار با مسئول شورای هیئت های مذهبی شهرستان ساوه گفت: هر چه قدر، قدر و ارزش یک هیئت در میان مردم شناخته شده و والا باشد، میزان تأثیرگذاری آن بر مردم نیز بیش تر خواهد بود. باتوجه به این نقش ارزش مند، بسیاری از ضعف ها و قوت های فرهنگی را که در میان هیئتی ها و جوانان علاقه مند و محب اهل بیت(ع) دیده می‌شود، به نوعی می توان با هیئت های مذهبی و برنامه های آن مرتبط دانست.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه بیان کرد: اگر امروزه جریان های عزاداری و سینه زنی میان جوانان از شکل سنتی و اصولی خود ـ که در قدیم رواج داشته ـ تقریباً به طور کلی خارج شده و از محتوای غنی و شکل وزین خود، به شکل هیجانی و جوان پسند آن ـ که مصداق کامل آن برنامه شورزنی است ـ گرایش پیدا کرده، بی گمان هیئت ها، به خصوص مدیران هیئت، در این گرایش نقش مؤثری داشته اند؛ هرچند این نقش ها، به ظاهر آشکار نبوده و نیست.
وی افزود: هم چنین اگر برنامه یک هیئت، با وجود همه این هیجانات و شور زدن ها و خواندن های آن چنانی ـ بی توجه به آن ها ـ به شکل آرام و متین خود تداوم یافته و همه وزانت و اصل اصول گرایی واقعی در برنامه های مذهبی را حفظ کرده، بی گمان بایستی نقش یک مدیر هیئت فعال و هوشمند را در لابه لای برنامه های آن جست وجو کرد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی این استان در جلسه کمیته عفاف و حجاب اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک گفت: فرمان به حجاب همواره بخشی از رسالت انبياء و اولیاء(ع)، اديان و علما بوده است؛ به‌طوری‌که يکي از وظايف علماي دين و جامعه، مقوله عفاف و حجاب است.

وی افزود: اساس اسلام سعادت و نجات آدمي است بنابراین انسان با رعايت حجاب اسلامي، به تهذيب و تزکیه‌نفس و ملکات نفساني پرداخته و قرب الهي را فراهم ساخته و زمینه رشد معنوي خویش  را فراهم می‌کند.

حجت الاسلام قربانپور عنوان کرد:حجاب از کارکرد اجتماعي نيز برخوردار است؛ غرايز و التهاب جسمي و معاشرت‌های بی‌بندوبار را کنترل و بر تحکيم نظام خانواده افزوده و از انحلال کانون محکم زناشويي جلوگيري و امنیت اجتماعي را فراهم می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تاکید کرد:اهميت حجاب و پوشش اسلامي تا جايي است که خداوند متعال درآیاتی از قرآن کریم  به‌عنوان يک ضرورت ياد می‌کند و آن را حافظ انسان در برابر بسياري از بیماری‌های جسمي و روانی می‌داند.

وی با بیان اینکه ازنظر اسلام حجاب فقط اختصاص به زن ندارد، بلکه نوعي پوشش است که در روابط ميان زن و مرد وجود دارد تصریح کرد: در اسلام، حجاب مانع گمراهي و خودنمایی و حافظ حرمت و امنیت اخلاقی است.

 حجت الاسلام قربان پور ادامه داد: هدف اسلام از حجاب آن است که زن مسلمان با فراغت کامل بتواند وظايف و رسالت اساسي خويش را انجام دهد که حفظ نسل انسان، پرداختن به شئون خانه و خانه‌داری، تربيت کودک و اهمیت‌دادن به آن است.

وی اذعان داشت: حجاب عامل مهم حفظ و اعتلای شخصيت فردي و تحکیم بنيان خانوادگي، عفت و اخلاق اجتماعي است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در پایان با اشاره به داستان حضرت يوسف(ع) و حضرت مريم(س) به‌عنوان اسوه‌های عفاف و پاکی خاطرنشان کرد: يکي از عوامل اساسي شکل‌دهنده شخصيت فرزندان، محيط است که شامل خانواده، مدرسه و جامعه می‌شود. محيط سالم به ‌دور از سخنان ناپسند و کردار زشت به‌ویژه اعمال منافي‌عفت، در رشد شخصيت روحي و اخلاقی فرزندان اهميت فراوان دارد و محیط ناسالم نيز در تزلزل و سقوط شخصيت آنان بسيار مؤثر است.

 

به گزارش روابط عمو می اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، محمد رباط میلی کارشناس امور اداری اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، در دوره آشنایی کارکنان این اداره کل با آیتم های حکم کارگزینی و نحوه محاسبه حقوق و مزایا گفت: ترويج فرهنگ وظيفه‌شناسي و احياي حس مسئوليت‌پذيري اجتماعي از جمله رسالت های مهم کارکنان در محیط اداری محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه تقويت نظارت دروني (تقوا) و نظارت اجتماعي (امر به معروف و نهي از منكر) در جامعه اداری باید رعایت شود افزود: موثرترین راهكاربرای مبارزه با فساد اداري اهتمام و توجه ویژه به ارزش‌هاي اسلامي است.

محمد رباط میلی عنوان کرد: بر اساس مطالعات انجام‌شده، عدم پاسخ‌گويي و نبود مسئوليت‌پذيري ‌اجتماعي در شهروندان از جمله عوامل مهم در ایجاد فساد اداري‌ می باشند.

گفتنی است این دوره براساس برنامه دوم آموزش کارکنان در راستای مصوبه ستاد صیانت از حقوق شهرندی اداره کل با موضوع پیشگیری از فساد اداری و ترویج قانون گرایی به مدت 2 ساعت در سالن جلسات اداره کل با حضور کارکنان رسمی،پیمانی و نیروهای شرکتی برگزار شد.

 

 

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 90

بازدید های دیروز 451

بازدید های این هفته 2399

بازدید های این ماه 10925

مجموع بازدید ها 957271