به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام محمد فراهانی کارشناس برنامه ریزی فعالیت های رسانه اداره کل تبلیعات اسلامی استان مرکزی در گفتگویی گفت: دشمنان نظام برنامه های منسجمی در حوزه جنگ نرم برای از بین بردن ارزش های اسلامی تدوین کرده اند که باید این برنامه ها خنثی شود.

حجت الاسلام محمد فراهانی گفت: منشا بسیاری از آسیب ها در جامعه امروزی عدم آگاهی مردم بویزه نسل جوان است که با تبیین اطلاع رسانی آمار آسیب های اجتماعی قطعا رو به کاهش خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ماه رمضان و حضور مردم در مساجد بهترین فرصت برای تبین آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد وطللاق است عنوان کرد: ارتباط صمیمی و چهره به چهره با نسل جوان یکی از موثرترین راهکار برای تبین معارف و ارزش ها است

کارشناس برنامه ریزی فعالیت های رسانه ای اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بابیان اینکه اگر کار برای رضای خدا باشد قطعا پیروزی را به دنبال دارد تاکید کرد:تعامل مردم  و روحانیت در کنار یکدیگر قطعا خروجی مثبتی برای برون رفت و نجات از آسیب های موجود در جامعه است .

حجت الاسلام محمد فراهانی خاطرنشان کرد: امروزه دشمنان نظام با ایجاد چالش ،شبهه های اعتقادی، از بین بردن امنیت اجتماعی قصد دارند در حوزه جنگ نرم موفقیت هایی را کسب کنند لذا می طلبد مسئولان و مردم با همفکری و حرکت جهادی این توطئه ها را خنثی کنند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام سید مجتبی میرکریمی روحانی مستقر شهر نراق در گفت و گو با رابط خبری اداره تبلیغات اسلامی دلیجان با اشاره به حدیث نبوی گفت: با فضیلت ترین اعمال امت من بعد از قرائت قرآن خواندن دعا است.

وی افزود: رشته ارتباطی بین بنده نیازمند وخداوند بی نیاز قرائت دعا است.

حجت‌الاسلام میرکریمی عنوان کرد: دعا کلید دست یابی به مخزن اسرار ربوبی و نردبان صعود به کرامات انسانی است.

وی تصریح کرد: انسان در هر حال گرفتار و چه غیر گرفتار نباید دعا را ترک نماید دعا باید همراه با خواستن باشد وتنها خواندن دعا کافی نیست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام نبی اله علی اکبر تبار رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان با در گفتگوی خبری با روابط عمومی این اداره با اشاره به ولادت سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) و قمر بنی هاشم و امام زین العابدین (ع) به‌ ویژه نیمه شعبان ولادت منجی عالم بشریت امام زمان (عج) از اعزام ۴۰ مبلغ و مبلغه در این ایام خبر داد.

وی افزود: این تعداد مبلغین اعزامی از دفتر تبلیغات اسلامی،طرح هجرت،مستقر و بومی می باشند و در خصوص تبیین فرهنگ مهدویت و انتظار و خصوصیات جامه منتظر مطالبی را بیان خواهند نمود.

حجت‌الاسلام علی اکبر تبار عنوان کرد: اعیاد شعبانیه فرصت مناسبی تا مردم و جوانان و نوجوانان با فضائل و ابعاد شخصیتی امام زمان (عج)آشنا شوند و با پیروی از سیره و منش آن امام بزرگوار زمینه سعادت جامعه را فراهم سازند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی نشات گرفته از انقلاب اباعبدالله الحسین (ع)می باشد که انشاالله به صاحب اصلیش آقا امام زمان (عج)خواهد رسید.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام نبی اله علی اکبر تبار رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان در جمع نمازگزاران مسجد فاطمیه دلیجان در سالروز میلاد امام حسین(ع) افزود: امام حسین(ع) شهید امر به معروف ونهی از منکر است و برای همیشه، درس آزادی خواهی و کرامت نفس را به بشر آموخت.

وی تصریح کرد: این حسین بود که یکه و تنها در برابر سی هزار نفر از لشکردشمن ایستاد و سر تسلیم فرود نیاورد و با وجود قطعه قطعه کردن فرزندانش باز هم تسلیم نشد.

حجت‌الاسلام علی اکبر تبار اظهار داشت: حسین (ع) امامی است که تمامی انبیاء و معصومان(ع) و اولیاء به او عشق می ورزیدند و بر مصایب او گریستند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان با اشاره به اینکه امام حسین(ع) مظهر غیرت خداوند متعال است گفت: بیاییم ما نیز در زمره شاگردان مکتب عاشوار قرار بگیریم و از حسین(ع) درس عزت، فداکاری، شجاعت، غیرت، آزادی خواهی، صبر، قیام برای امر به معروف و نهی از منکر، شهادت طلبی و جهاد در راه حق وحقیقت بیاموزیم.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی :حجت الاسلام و المسلمین نیشابوری امام جمعه آشتیان در سخنانی ضمن تبریک میلاد امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) و امام سجاد (ع) گفت : امام حسین (ع) اسوه جهاد فی سبیل الله است . اولین چیزی که در ولادت امام حسین به ذهن انسان می رسد پاسداری از دین و فداکاری و ایثار آن حضرت است . میلادامام حسین (ع) یادآور رشادت و جانبازی آن حضرت و یارانش در روز عاشورا در راه پاسداری از دین خداست .

وی در ادامه با  با تبریک میلاد امام سجاد (ع) گفت : امام سجاد به تبعیت از پدران خود در  سراسر زندگی به مبارزه با ظلم و حاکمان پرداخت و راه آنها را ادامه داد . امام سجاد نقش مهمی در افشاگری و پیام رسانی این قیام بعهده داشت دو اثر مهم امام سجاد (ع) یعنی صحیفه سجادیه و رساله حقوق  گنجینه ارزشمندی است که در اختیار ماست .

نیشابور همچنین به بیان فضائل اخلاقی حضرت عباس ع اشاره وبیان داشت حضرت ابوالفضل تربیت یافته دامن مادری شجاع و ولایت مدار بود و او دارای  پدری همچون امام علی و برادرانی مثل امام حسن و حسین بود . او از لحظه کودکی تا لحظه شهادت همواره در مسیر دفاع از اسلام و ولایت بود تا به مقام شهادت نائل آمد . روز ولادت ابوالفضل روزی است که همه باید از او درس رشادت و جانبازی و ولایتمداری و وفا بگیریم .

امام جمعه آشتیان در ادامه به ویژگی های اهل تقوا نیز اشاره وگفت مهمترین ویژگی اهل تقوا پاسداری از دین خداست.وخداوند درقرآن کریم مومنان راستین که در پاسداری از دین خدا از جان و مال وهمه هستی خود می گذرند مورد تمجید و تعریف قرار داده  وفرموده است :قطعا کسانیکه از دین خدا پاسداری می کنند با کسانیکه از پاسداری دین خدا سر باز می زنند مساوی نیستند .

 

Image result for ‫حجت الاسلام و المسلمین نیشابوری امام جمعه آشتیان‬‎

حجت‌الاسلام والمسلمین علی صفری:

زندگی آدمی مرهون طبیعت سبز است

روحانی مستقر روستای باغ بر آفتاب شهرستان شازند گفت: هوای پاک نیازمند پاکیزکی زندگی انسانهاست.
برگزاری مراسم هوای پاک در روستای باغ بر آفتاب شازند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجت‌الاسلام والمسلمین علی صفری روحانی مستقر در روستای باغ برآفتاب شهرستان شازند با اعلام خبر برگزاری مراسم هوای پاک در روستای مذکورتوسط ساکنین ای روستا در گفتگو با روابط عمومی این اداره گفت با همکاری خوب اهالی روستای
باغ بر آفتاب، بسیاری از زباله های پیرامونی این روستا جمع آوری شد.

وی افزود:حضور و جلب مشارکت بالا در جمع آوری زباله هانشانگر تعمیم و نهادینه شدن این کار فرهنگی ست که امیدواریم با برنامه ریزی بهتر وبیشتر اتفاق افتد.

روحانی مستقر باغ بر آفتاب عنوان کرد:از عوامل توسعه یافتگی هر جامعه انضباط و رعایت قانون در مسائل زیستی ست که بحمد الله این مهم هرروز بهتر رخ مینماید.

وی اظهار داشت: با تلاش و کوشش در جهت حل مشکلات ورفع آسیبهای اجتماعی باید گام برداریم که یکی از این آسیبها زباله هاست که باعث شیوع انواع بیماری میگردد.

تاکید کرد: جوانان بعنوان اصلی ترین هدف بایدهمواره موردتوجه متولیان امر فرهنگی باشند.

حجت‌الاسلام علی صفری روحانی مستقر در روستای باغ بر آفتاب خاطر نشان کرد: توجه به فرامین رهبر معظم،بسیارمیتواند ما را در دستیابی به مسیر عزتمندی این نظام موفق بدارد.

حجت الاسلام علی شاکری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان فراهان گفت: مشارکت درهرعمل خیری نشانه داشتن تقواست

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مركزي، حجت‌الاسلام علی شاکری مسئول نمایندگی فرهنگی تبلیغی وستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان فراهان درجمع نمازگزاران مسجد جامع روستای غیاث آباد گفت:خدای تعالی درآیه 2 سوره مائده مسلمانان را به تعاون و یاری رساندن به یکدیگر فرمان می‌دهد و می فرماید : وَتَعَاوَنُواْ عَلَى الْبرِّ وَالتَّقْوَى وَلاَ تَعَاوَنُواْ عَلَى الإِثْمِ وَالْعُدْوَان یعنی درنيكوكاري به یکدیگركمك كنيد نه درگناه و تجاوز و دراین آیه شریفه مشارکت صرفاً درکارهای نیک و پسندیده مورد تأیید است و مؤمنان از مشارکت در اموری که تعدی و گناه را در برگیرد برحذر شده‌اند.

وی افزود:مشارکت درهرعمل خیری یک موهبت الهی و نشانه داشتن تقواست و خدای متعال افراد متمکن را ترغیب وتشویق می کند تا مال خود را با صرف درامورخیریه تطهیر کنند واگر کسی تمکن مالی داشته باشد و اموالش در بازسازی مراقد مطهراهل بیت(ع) خرج نشود باید در امور خود یک تجدید نظر کند که چه کاری را انجام داده است که او را برای همچین اقدامی خدا دعوت نکرده است.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان فراهان اظهارداشت: مشارکت امور خیر درطول عمرانسان شاید فقط یک مرتبه به سراغ آدمی بیاد و تا زمانی که دعوت شدیم وفرصت هست باید در این امور مشارکت داشت چون اصلاً معلوم نیست که تا چه موقع می توان در راه ساخت ساز این حرم های مطهر اقدام کرد پس می بایست تا زمانی که می توان بر این حرم های مطهر خشت بر خشت افزود که خیر دنیا و آخرت در این کار با برکت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجه الاسلام میثم فیروزجایی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کمیجان در گفتگو با روابط عمومی این اداره گفت: به مناسبت سالروز میلادحضرت ابوالفضل علیه السلام با حضور حجه الاسلام خلیلی امام جمعه  ومهندس غریبی بخشدار میلاجرد از سه جانباز سرافرازدوران دفاع مقدس  دیدار وتجلیل شد.فیروزجائی در ادامه افزود: دراین دیدار حجه الاسلام خلیلی درسخنان کوتاهی گفت: هرکشوری افتخاراتی دارد درکشورماجانبازان وایثارگران مایه مباهات وافتخار ماهستند وما وظیفه داریم همیشه قدردان آنها باشیم والگوی ما درایثارگری ورشادتها حضرت ابوالضل علیه السلام است وباعث افتخاراست که سالروز ایشان بعنوان روز جانبازان نام گزاری شد .درپایان این دیدار با اهداء هدیه ای از جانبازان تجلیل بعمل آمد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ،حجه الاسلام نیشابوری امام جمعه آشتیان ضمن تبریک میلاد امام سجاد ع در سخنانی گفت امام زین العالدین علیه السلام همان طور که در عبادت های فردی زبان زد عام و خاص بود، در عبادات اجتماعی نیز، همه را به حیرت واداشته و خدمت به خلق، به خصوص دستگیری و دلجویی از نیازمندان را زینت بخش رفتار خود قرار داده بود، از این رو
بسیاری از مورخین، با عبارت های گوناگون این موضوع را نقل کرده اند  .

وی گفت آن حضرت نسبت به بهبود وضع زندگی فقراء و محرومین، اهتمام فراوانی داشت و چنان بر این کار مداومت می ورزید.

امام جمعه اشتیان در ادامه گفت امامان معصوم علیهم السلام همانند پیامبران الهی، هر کدام بر حسب شرائط زمان خود، به گونه ای خاص، از کیان اسلام دفاع کرده و اصول و مبانی اعتقادی و احکام الهی را تبلیغ نموده اند .وروش امام سجاد ع از طریق عبادت بود.

وی تصریح کرد امامان معصوم علیهم السلام همانند پیامبران الهی، هر کدام بر حسب شرائط زمان خود، به گونه ای خاص، از کیان اسلام دفاع کرده و اصول و مبانی اعتقادی و احکام الهی را تبلیغ نموده اند .

 

قاسم کلیایی:

تاسی به اهل بیت (ع) باعث قوام در زندگیست

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شازند گفت: با پایبندی به ائمه اطهار میتوان در عرصه زندگی به سعادت رسید.
حضور با نشازط مردم در مراسم جشن اعیاد شعبانیه در مساجد شهرستان شازند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، قاسم کلیایی کارشناس فرهنگی و امور تبلیغ اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شازند با اعلام خبر برگزاری مراسم جشن در اعیاد شعبانیه در مساجد شهرستان در گفتگو با روابط عمومی این اداره گفت: شور و نشاط حضور مردمی در مناسبتهای اعیاد شعبانیه کاملاء مشهود است.

وی افزود: سیره ائمه باید الگوی بشریت معاصر گردد.

کارشناس امور فرهنگی و امور تبلیغی شازند عنوان کرد: پرتو اخلاق حسنه برگرفته ازالگوهای دینی موفقیت در تمامی زمینه های زندگی ممکن و میسر است.

وی اظهار داشت: تاسی به اخلاق ائمه میتواند عامل حل مشکلات ورفع آسیبهای اجتماعی در جامعه انسانی گردد.

قاسم کلیایی تاکید کرد: جوانان بعنوان مهمترین هدف بایدهمواره مورد توجه متولیان امر فرهنگی باشند..

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شازند خاطر نشان کرد: با علاقمندی قابل تحسین مردم به اهل بیت (ع) میتوان زمینه های شکوفایی اخلاق حسنه را در جامعه ترویج داد

عیسی عارف:

برگزاری مناسبتهای دینی باعث رونق مسائل دینی میشود

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شازند گفت: بیان معارف الهی و سیره شناسی ائمه(ع) برای جوانان جذاب است.
برگزاری گسترده مراسم در ایام شعبانیه در مساجد شهرستان شازند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، عیس عارف سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شازند با اعلام خبر برگزاری مراسم گسترده جشن در اعیاد شعبانیه در مساجد شهرستان شازند در گفتگو با روابط عمومی این اداره گفت: بیان سیره ائمه (ع)اطهار که چونان خورشید فروزان عالم بشریت هستند و دراعصار مختلف باعث هدایت بشریت بسوی سعادت شده اند برای نسل جوان جذاب محسوب و بشمار میاید.

وی افزود: سیره شناسی ائمه(ع) و نمایاندن راه ولایت میتوان مارابر تمامی مشکلات جامعه فائق نماید.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شازند عنوان کرد: باید با علاقمندی و شدت در جهت رفع ترویج معارف الهی و تبیین زوایای ائمه اطهار (ع) گامهای اساسی برداریم که این مهم در پرتو اخلاق حسنه برگرفته ازالگوهای دینی ممکن و میسر است.

وی اظهار داشت: با تلاش و کوشش در جهت حل مشکلات ورفع آسیبهای اجتماعی باید گام برداریم.

عیسی عارف تاکید کرد: جوانان بعنوان اصلی ترین هدف بایدهمواره مورد توجه متولیان امر فرهنگی باشند.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شازند خاطر نشان کرد: توجه به ابعاد برجسته زندگانی اهل بیت (ع)، بسیارمیتواند ما را در دستیابی به مسیر عزتمندی درنظام الهی موفق بدارد.

قاسم کلیایی:

ائمه (ع) خورشید فروزان تمامی اعصار میباشند

کارشناس فرهنگی و امور تبلیغ اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شازند گفت: عشق به ائمه (ع)، عشق به دین و قرآن خداست.
برگزاری مراسم جشن اعیاد شعبانیه توسط هیات فاطمیون مسجد جامع ازنا شازند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، قاسم کلیایی کارشناس فرهنگی و امور تبلیغ اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شازند با اعلام خبر برگزاری مراسم جشن در اعیاد شعبانیه در مسجد جامع ازنا توسط هیات بانوان فاطمیون در گفتگو با روابط عمومی این اداره گفت: ائمه (ع)
اطهار خورشید فروزان عالم بشریت هستند که دراعصار مختلف باعث هدایت بشریت بسوی سعادت شده اند.

وی افزود: با پیروی محض از سیره ائمه(ع) و راه ولایت میتوان بر تمامی مشکلات جامعه فائق آمد.

کارشناس امور فرهنگی و امور تبلیغی شازند عنوان کرد: باید با علاقمندی و شدت در جهت رفع مشکلات مردم گامهای اساسی برداریم که این مهم در پرتو اخلاق حسنه برگرفته ازالگوهای دینی ممکن و میسر است.

وی اظهار داشت: با تلاش و کوشش در جهت حل مشکلات ورفع آسیبهای اجتماعی باید گام برداریم.

قاسم کلیایی تاکید کرد: جوانان بعنوان اصلی ترین هدف بایدهمواره مورد توجه متولیان امر فرهنگی باشند..

کارشناس فرهنگی و تبلیغاداره تبلیغات اسلامی شهرستان شازند خاطر نشان کرد: توجه به فرامین رهبر معظم، بسیارمیتواند ما را در دستیابی به مسیر عزتمندی این نظام موفق بدارد.

قاسم کلیایی:

ائمه (ع) خورشید فروزان تمامی اعصار میباشند

امام جمعه شهر شازند گفت: عشق به ائمه (ع)، عشق به دین و قرآن خداست.
برگزاری مراسم جشن اعیاد شعبانیه توسط هیات فاطمیون مسجد جامع ازنا شازند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، قاسم کلیایی کارشناس فرهنگی و امور تبلیغ اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شازند با اعلام خبر برگزاری مراسم جشن در اعیاد شعبانیه در مسجد جامع ازنا توسط هیات بانوان فاطمیون در گفتگو با روابط عمومی این اداره گفت: ائمه (ع)
اطهار خورشید فروزان عالم بشریت هستند که دراعصار مختلف باعث هدایت بشریت بسوی سعادت شده اند.

وی افزود: با پیروی محض از سیره ائمه(ع) و راه ولایت میتوان بر تمامی مشکلات جامعه فائق آمد.

کارشناس امور فرهنگی و امور تبلیغی شازند عنوان کرد: باید با علاقمندی و شدت در جهت رفع مشکلات مردم گامهای اساسی برداریم که این مهم در پرتو اخلاق حسنه برگرفته ازالگوهای دینی ممکن و میسر است.

وی اظهار داشت: با تلاش و کوشش در جهت حل مشکلات ورفع آسیبهای اجتماعی باید گام برداریم.

قاسم کلیایی تاکید کرد: جوانان بعنوان اصلی ترین هدف بایدهمواره مورد توجه متولیان امر فرهنگی باشند..

کارشناس فرهنگی و تبلیغاداره تبلیغات اسلامی شهرستان شازند خاطر نشان کرد: توجه به فرامین رهبر معظم، بسیارمیتواند ما را در دستیابی به مسیر عزتمندی این نظام موفق بدارد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حبیب الله موسوی:

همگان خود را برای تعالی و رشد نظام اسلامی مهیا نماییم

امام جمعه شهر شازند گفت: عشق به ائمه (ع)، عشق به ولایت است
برگزاری میلاد امام سجاد (ع) در مسجد امام سجاد (ع) شهر شازند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام موسوی امام جمعه شهر شازند با سخنرانی در مسجد امام سجاد (ع) شهر شازند در شب ولادت امام سجاد (ع) در گفتگو با روابط عمومی این اداره گفت: ائمه (ع)اطهار چراغ فروزان عالم بشریت هستند که مسلمین و مومنین باید با تاسی به ایشان راه خود را بیابند.

وی افزود: با پیروی محض از سیره ائمه(ع) و راه ولایت باید همواره در تمامی کارها در جهت کسب رضای
الهی و کسب رضای مردمی تلاش نماییم.

امام جمعه شهر شازند عنوان کرد: در نظام الهی کار برای خداست و درسایه این توکل است که ما در تمامی صحنه ها میتوانیم بر دشمنان پیروز گردیم.

وی اظهار داشت: همگان باید کار در این نظام الهی راقدر بدانیم و به آن افتخار نماییم. .

سید حبیب الله موسوی تاکید کرد: جوانان بعنوان اصلی ترین هدف بایدهمواره مورد توجه متولیان امر فرهنگی باشند..

امام جمعه شهر شازند شازند خاطر نشان کرد: توجه به فرامین رهبر معظم، بسیارمیتواند ما را در دستیابی به مسیر عزتمندی این نظام موفق بدارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی:

بیان زوایای زندگانی ائمهء اطهار باعث تعالی روح میگردد

روحانی مستقر شهرک مهاجران از شهرستان شازند گفت: در نظام مقدس اسلامی کار و تلاش توفیقی ست که نصیب همگان نمیشود.
برگزاری مراسم جشن توسط روحانی مستقر شهر مهاجران شازند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام سید مصطفی حسینی روحانی مستقر در مسجد امام رضا (ع) شهرمهاجران از شهرستان شازند در گفتگو با روابط عمومی این اداره گفت: تلاش جهت کسب رضای خدا، موردی است که در نظام الهی مورد انتظار است و مسولین و مردم بایددوش بدوش هم در این راستا حرکت نمایند.

وی افزود: ائمه اطهار (ع) بعنوان الگوی اخلاقی، باید همواره در تمامی کارها مد نظر مومنین باشند.

روحانی طرح مستقر مسجد امام رضا(ع) عنوان کرد: جوانان محور اصولی اهداف کار فرهنگی هستند که باید برای جهت دهی به ایشان بسوی تعالی همگان تلاش نمایند.

وی اظهار داشت: همگان باید کار در این نظام الهی راقدر بدانیم و به آن افتخار نماییم. .

سید مصطفی حسینی تاکید کرد: جوانان بعنوان اصلی ترین هدف بایدهمواره مورد توجه متولیان امر فرهنگی باشند..

روحانی طرح مستقر در مسجد امام رضا (ع) شهر مهاجران، خاطر نشان کرد: باید با توجه به فرامین
رهبر معظم بسیار بر تلاش خود بیفزاییم و در مسیر عزتمندی این نظام گامهای اساسیتری رابرداریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ،محمود بشارتی کارشناس قرآنی  اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کمیجان با اعلام این خبر گفت: آزمون ورودی دوره تربیت داوری قرآن در رشته های : وقف و ابتداء ، تجوید، صوت، لحن می باشد که در شهرستان کمیجان تعداد 4 نفر شرکت کننده  در شته های وقف وابتداء و تجوید شرکت کردند و باهم به رقابت پرداختند.

بشارتی افزود: شرکت کنندگان دراین آزمون علاوه بر آزمون کتبی آزمون شفاهی نیز دارند که طبق قرعه های انجام شده قرائت های خود را بصورت فایل صوتی ضبط کرده به استان ارسال خواهند کرد.  وی در پایان اشاره کرد:نتايج سنجش ورودی دوره تربيت داور عمومی مسابقات قرآن، پس از ارسال مستندات آزمون به دارالقرآن الكريم استان و تصحيح اوراق و بررسی تلاوت‌ها مشخص خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، کریم فراهی مسئول  امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آشتیان  گفت  آزمون ورودی دوره تربیت داوری قرآن کریم توسط این اداره در مجتمع دارالقرآن برگزار شد .

فراهی با اشاره به برگزاری این آزمون به صورت شفاهی و کتبی ادامه داد: مربیان، قاریان و حافظان قرآن برادر و خواهر شهرستان در ثبت نام اولیه ، دوره تربیت داور قرآن‌کریم که زیر نظر این اداره برگزار می شود نام نویسی ودر ازمون شفاهی شرکت نمودند.

وی ادامه داد با اجراي اين دوره ، علاقمندان به داوري در رشته‌هاي تجويدو صوت و لحن پس از احراز شرايط گزينش، با توجه به رشته قبول شده در کلاس های آموزشی حضوري در هر يك از رشته‌ها شركت نموده و ضمن آشنایی با استانداردهای موجود در امرداوری و انجام كارورزي‌هاي متعدد و شرکت در آزمونهای پایانی، طریقه صحیح ویکسان داوري را فرا خواهند گرفت.

اعیاد شعبانیه بهترین فرصت در راستای ترویج فرهنگ مهدویت است

حجت‌الاسلام سرلکیان: اعیاد شعبانیه بهترین فرصت در راستای ترویج فرهنگ مهدویت در جامعه بوده و مبلغین باید به این موضوع مهم توجه داشته باشند.


 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره  تبلیغات اسلامی اراک، در گردهمایی روحانیون مستقر شهرستان اراک که در روز پنج شنبه گذشته در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک برگزار شد، حجت‌الاسلام سرلکیان رئیس اداره تبلیغات اسلامی اراک افزود: حلول ماه شعبان فرصتی استثنایی را به وجود آورده تا در کنار برکات و زیبایی‌ های این ماه که مملو از اعیاد معنوی است از این فرصت برای دوری از گناهان و تهذیب روحی و روانی بهره ببریم.

وی خاطرنشان کرد: جشن‌های شعبانیه بایدبه زیباترین و باشکوه ترین شکل ممکن و با مشارکت مردم برگزار شود تا همگان از معنویت آن بهره لازم را ببرند.

حجت‌الاسلام سرلکیان تصریح کرد: ماه شعبان دارای فضیلت بی‌شماری است و دعا،‌ استغفار و روزه ‌داری و خواندن مناجات شعبانیه برای بندگان مومن بسیار توصیه شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اراک با اشاره به اینکه جشن‌های اعیاد شعبانیه باید به شکل عمومی و فراگیر برگزار شود، افزود: علماو روحانیون باید از این فرصت در جهت تبلیغ و ترویج سنت های حسنه استفاده کنند.

حجت‌الاسلام سرلکیان در خصوص برنامه های پیش بینی شده در اعیاد شعبانیه اظهار کرد: برگزاری محافل ادعیه خوانی، آذین‌بندی خیابان‌هاو کوچه‌ ها در آستانه جشن بزرگ نیمه شعبان و میلاد منجی عالم بشریت از جمله برنامه های پیش بینی شده در جهت گرامی داشت اعیاد شعبانیه است.

سعید گیلانی:

قرآن معجزه بی بدیل عالم خلقت است

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شازند گفت: تربیت مربی قرآن از الویتهای کاری این اداره است.
برگزاری آزمون دوره ورودی تربیت داور قرآن کریم شهرستان شازند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، سعید گیلانی کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شازند ضمن اعلام برگزاری آزمون ورودی دوره تربیت داوری قرآن کریم توسط این اداره در گفتگو با روابط عمومی این اداره گفت: از امور مهمی که باید برای ان همواره و مستمر برنامه ریزی نمود پرورش نخبگان و اساتید و داوران قرانیست که این مهم با جدیت پیگیری میگردد.

وی افزود: پرورش مربی و داور قرآن کریم از اولویتهای مهمی ست که با علاقمندی در این اداره رصد میشود.

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شازند عنوان کرد: بحمدالله با فعالیتهای خوب این اداره و موسسات قرآنی زمینه بروز و پرورش داوران قرآنی هموار گردیده که این امر مستلزم حمایت جدی توسط متولیان امر است.

وی اظهار داشت: جهت گیری قرآنی در شهرستان شازند چشمگیر است و در این راستا فعالیت ارزنده ای وجود دارد.
کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شازند در پایان خاطر نشان کرد: جوانان مستعدی در زمینه امور قرآنی در سطح شهرستان شازند وجود دارد که با آموزش مستمر میتوان در جهت راه اندازی ایشان اهتمام نمود.

به گزارش روابط عموم اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی :مراسم جشن میلاد حضرت ابوالفضل عباس ع شب گذشته همزمان با شب میلاد قمر بنی هاشم ع در مسجد فاطمه الزهرا س آشتیان برگزار شد.

دراین مراسم حجه الاسلام  احمد موحدی روحانی مسجد ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه بویژه روز جانباز در سخنانی به زندگی حضرت عباس ع اشاره وگفت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام در روز چهارم شعبان سال 26 ه . ق در مدینه منوره دیده به جهان گشود . پدر بزرگوارش علی بن ابی طالب قنداقه او را در بغل گرفت و پس از خواندن اذان در گوش راست و اقامه در گوش چپ، نام او را عباس گذارد .  مادر بافضیلتش فاطمه معروف به «ام البنین » دختر حزام بن خالد کلابی بود . 

وی ادامه داد واژه «عباس » از نظر لغوی به معنای «بسیار ترش رو» است . و یا به معنای شیری که شیران دیگر از او فرار کنند . (3)انتخاب این نام نشان دهنده توان، قدرت، شجاعت و صلابت آن بزرگوار است .

 موحدی تصریح کرد حضرت عباس القاب مختلفی دارد که هر یک بیانگر بخشی از مقام، عظمت و سجایای اخلاقی اوست .

وی اظهار داشت از امتیازات ویژه حضرت عباس، بصیرت نافذ و ژرف اندیشی خاصی بود که تمام خطوط جامعه و رگه های کفر و نفاق را به خوبی می شناخت، و ولایت مداران را نیز دقیقا شناسایی کرده بود .

موحدی در ادامه به دیگر ویژگی های حضرت اشاره ودر پایان ولایت مداری و ژرف اندیشی را  از نیازهای شدید زمان حاضر برای تمام طبقات دانست وافزود  چرا که بصیرت ژرف و عمیق اندیشی باعث می شود خطوط فکری و سیاسی را بخوبی بشناسند و در موضع گیریها دقیقا بر خط صحیح و مستقیم امامت و ولایت سیر نمایند . 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،مراسم جشن میلاد قمر بنی هاشم حضرت عباس ع با حضور عاشقان اهل بیت ع در مسجد موسی بن جعفر ع روستای نادر اباد برگزار شد.

دراین مراسم حجت‌الاسلام محمد علی رفیعی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به مقام وجایگاه حضرت عباس ع اشاره وگفت: حضرت عباس(ع) امتحان خود را پس داد و از آن سربلند بیرون آمد و به همین جهت خداوند پاداش ویژه ای برای او در نظر گرفته و او در بهشت مقامی دارد که شهدا به آن غبطه می‌خورند.

وی گفت حضرت عباس(ع) در چهار صحنه از رخدادهای کربلا فتوت، جوانمردی و استواری خود در ایمان و جهاد در راه خدا را نشان داد وبه این مقام والارسید.

روحانی مسجد مکوسی بن جعفر ع تاکید کرد حضرت عباس(ع) نماد شجاعت، وفاداری، فتوت و مردانگی و ادب و تواضع در برابر برادر خود امام حسین(ع) است. امروز ایشان را بعنوان نماد وفاداری و شجاعت می شناسند.

درادامه مراسم برنامه مداحی نیز برگزار شد.

 


حجت‌الاسلام رفیعی روحانی روستای نادر اباد

حجت‌الاسلام سید علیرضا موسوی توانا:

ائمه اطهار (ع) فروغ جاویدان عالم هستی ست

روحانبی مستقر روستای قلعه بالمان از شهرستان شازند گفت: برگزاری مراسم دینی با محتوی غنی آن باعث جذب جوانان متعهد خواهد شد.
برگزاری مراسم جشن میلاد امام حسین (ع) در روستای قلعه بالمان شازند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام سید علیرضا موسوی توانا روحانی مستقر در روستای فلعه بالمان از شهرستان شازند ضمن برگزاری مراسم جشن میلاد امام حسین (ع) در مسجد جامع روستای قلعه بالمان در گفتگو با روابط عمومی این اداره گفت: حضور چشمگیر مردم خصوصاء جوانان در مناسبتهای دینی مشهود و محسوس است که برای جلب بیشتر ایشان باید تلاش و برنامه ریزی نمود.

وی افزود: باز بینی ابعاد مختلف زندگی امام حسین (ع) از زوایای مختلف میتواند در جلب نسل جوان موثر واقع گردد.

روحانی مستقر روستای قلعه آقا حمید عنوان کرد: بحمدالله روستای قلعه آقا حمید از پتانسل بالای جذب جوانان در مسائل دینی برخوردار است.

وی اظهار داشت: روستای قلعه بالمان دارای فعالیت فرهنگی خوبی ست که چشمگیر است و در این راستا برنامه ریزی جهت فعالیت بیشتر در حال اجراست.

روحانی مستقر روستای قلعه بالمان در پایان خاطر نشان کرد: جوانان مومن و انقلابی روستای قلعه بالمان در امور مذهبی و فرهنگی دارای فعالیت چشمگیر در سطح روستای بوده که از ایشان در مراسم تجلیل میگردد.

حجت‌الاسلام جابر نباتی:

امام حسین (ع) الگوی بی بدیل جامعه بشریست

روحانی مستقر روستای واشه از شهرستان شازند گفت: همه باید با تاسی به ائمه اطهار راه ایشان را طی نماییم.
برگزاری مراسم جشن در روستای واشه از شهرستان شازند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام جابر نباتی روحانی مستقر در روستای واشه از شهرستان شازند ضمن برگزاری مراسم جشن میلاد امام حسین (ع) در مسجد جامع روستای واشه در گفتگو با روابط عمومی این اداره گفت: بیان زوایای مختلف زندگی ائمه اطهار (ع) برای اهالی روستا و نسل جوان میتواند باعث سوق و موفقیت ایشان در عرصه های مختلف زندگی گردد.

وی افزود: ذکر رشادتها و مبارزات امام حسین (ع) از زوایای مختلف میتواند در الگو سازی برای نسل جوان موثر واقع گردد.

روحانی مستقر روستای نهرمیان عنوان کرد: بحمدالله روستای واشه بعلت فرهنگ و دینداری بالا دارای مردمی متدین است که در تمامی مراسم فرهنگی و مناسبتی حضوری چشمگیردارند.

وی اظهار داشت: جهت گیری فرهنگی در روستای واشه چشمگیر است و در این راستا فعالیت ارزنده ای وجود دارد.

روحانی مستقر روستای واشه در پایان خاطر نشان کرد: جوانان مومن و انقلابی روستای واشه در تمامی موارد کاری دارای فعالیت چشمگیر در سطح روستای منطقه بوده که باید ایشان را تحسین و تجلیل نمود.

حجت الاسلام علی شاکری مراسم جشن تولد حضرت امام حسین (ع)درمسجد جامع شهرفرمهین گفت: تولد امام حسین(ع) برکات زیادی برای اهل زمین و آسمان داشت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ، حجت الاسلام علی شاکری مسئول نمایندگی فرهنگی تبلیغی شهرستان فراهان با اعلام این خبرگفت: درشب سوم شعبان المعظم 1439 هجری قمری ویژه برنامه جشن تولد حضرت امام حسین(ع) درمسجد جامع شهرفرمهین باحضورنمازگزاران و شیفتگان آن حضرت باشکوه خاصّی برگزارشد دراین مراسم معنوی شاکری بااستناد به حدیثی ازامام صادق(ع) گفت: فُطرُس، یکی از فرشتگان حامل عرش درانجام وظیفه‌اش سُستی کرد، بالهایش شکسته و به جزیره‌ای در زمین تبعید شد. وی ۷۰۰ سال به عبادت خدا مشغول بود تا امام حسین(ع) به دنیا آمد. جبرئیل با هفتاد هزارفرشته جهت تبریک این میلاد به زمین نازل شدند، وقتی ازکنارفطرس گذشتند اوازعلت نزول آنان جویا شد و ازآنان خواست تا وی را با خود ببرند.جبرئیل نزد پیامبر(ص)برای وی میانجی گری کرد. با پیشنهاد پیامبر(ص)، فطرس خود را به قنداقه امام حسین(ع) مالید و خداوند بال‌هایش را بهبود بخشیده و او را به جایگاه اولیه‌اش بازگرداند.

وی افزود: ازابن عباس روایت است  که وقتی امام حسین(ع)متولد شدند ، خداوند متعال به رضوان که خازن بهشت است، فرمود که بهشت را بیارای که محمد را فرزندی در وجود خواهد آمد و مالک دوزخ را فرمود که آتش را فرونشان وفرمود پیش فاطمه برو و انیس وی باش وکمک کار وی با ش و به جبرئیل هم فرمود که با هزار فرشته به نزد محمد (ص) برو و بهش تهنیت بگو. جبرئیل به خانه پیامبر(ص)امد و پیام پروردگار را به خاتم پیامبران رسانید .

 

حجت‌الاسلام والمسلمین وهب درویشی

امام حسین (ع) فخر بشریت است

روحانی مستقر روستای نهرمیان گفت: امام حسین (ع) دارای جایگاه رفیعی در عالم انسانی است.
برگزاری مراسم جشن میلاد امام حسین (ع) در روستای نهرمیان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام درویشی روحانی مستقر در روستای نهرمیان ضمن برگزاری مراسم جشن میلاد امام حسین (ع) در مسجد پیامبر اعظم (ص) روستای نهرمیان در گفتگو با روابط عمومی این اداره گفت: برگزاری میلاد ائمه اطهار (ع) برای نسل جوان میتواند باعث جهت گیری ایشان در عرصه های مختلف زندگی گردد.

وی افزود: بررسی زندگی امام حسین (ع) از زوایای مختلف میتواند در الگو سازی برای نسل جوان موفق عمل نماید.

روحانی مستقر روستای نهرمیان عنوان کرد: بحمدالله روستای نهرمیان بعلت بافت مذهبی دارای مردمی بسیار مذهبی بوده که در مراسم فرهنگی و ممناسبتی حضوری چشمگیر دارند.

وی اظهار داشت: جهت گیری فرهنگی در روستای نهرمیان مشهود و چشمگیر بوده و در این راستا فعالیت ارزنده وجود دارد.

روحانی مستقر روستای نهرمیان در پایان خاطر نشان کرد: جوانان مومن و انقلابی روستای نهرمیان در تمامی موارد کاری دارای فعالیت چشمگیر در سطح روستای منطقه بوده و از این بابت دارای درخشش در دو عرصه فرهنگی و مذهبی ست.

حجت الاسلام علی شاکری دراولین جلسه شورای هماهنگی فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان فراهان گفت : خدواند متعال می فرماید: هیچکس حق نداردر با دست خودش، خودش را به هلاکت بیفکند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ، حجت الاسلام علی شاکری مسئول نمایندگی فرهنگی تبلیغی شهرستان فراهان با اعلام این خبرگفت: اولین جلسه شورای هماهنگی فرعی مبارزه با مواد مخدرشهرستان فراهان با حضور نبی اله شاه محمدی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی و اعضای شهرستانی ستاد در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

حجت الاسلام علی شاکری مسئول نمایندگی فرهنگی تبلیغی فراهان با استناد به آیه 195 سوره بقره که می فرماید:« وَلَا تُلْقُوا بِأَيْدِيكُمْ إِلَى التَّهْلُكَةِ » گفت: انسان حق ندارد ازجاهای خطرناک بگذرد، یا موادّی که به احتمال قوى برای بدن سم است إستفاده نماید، و یا حتى در میدان جنگ بدون نقشه و برنامه وارد عمل شود، در تمام این موارد، اگرانسان بی جهت جان خود را به خطر بیندازد مسئول است.

وی افزود: بحث فرهنگ سازی وآموزش یکی از مباحث مهم در پیشگیری از گرایش جوانان به مواد مخدر است واین آموزش باید از سنین پایین واز مدارس ما شروع و تا سنین بالا ودر دانشگاههای ما نیز ادامه داشته باشد .

شاه محمدی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی : طی سال گذشته با اقدامات مطلوب مقابله ای از سوی دستگاه های مربوطه، هفت هزار و ۴۳۲کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان مرکزی کشف و ضبط شده است.

وی افزود: بیشترین مواد مخدر مصرف شده در سطح استان تریاک، ماده مخدر گل و شیشه است که با توجه به تبلیغات غلط در خصوص ماده مخدر گل به عنوان یک گیاه، افزایش آمار مصرف این ماده مخدر را شاهد هستیم.

شاه محمدی درادامه ابراز داشت : اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر باید مورد توجه قرار گیرد و دستگاه های اجرایی نیز با ارائه برنامه های پیشنهادی از موازی کاری جلوگیری و برنامه های پروژه محور را در دستور کار قرار دهند.

شاه محمدی  با اشاره به گرایش بانوان به مواد مخدر هم گفت : در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در بین زنان به  عنوان بخشی از جمعیت درگیر اعتیاد در سطح استان، باید برنامه ریزی ها و تمهیدات لازم در راستای کاهش این آسیب اجتماعی انجام شود و این مهم در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه توجه ویژه سازمان تبلیغات اسلامی به آسیب‌های اجتماعی معطوف شده است، گفت: در مقابله با آسیب‌های اجتماعی گام‌های مثبتی ‌برداشته‌ایم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجه الاسلام رفیعی پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی آشتیان با اعلام برگزاری جلسه شوراهی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در محل فرمانداری آشتیان  گفت بهترین تفریح کار است .

وی ادامه داد طبق روایات رسیده از ائمه اطهار ع بهترین تفریح کار است .واگر به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه شود وبحث استفاده از کالاهای داخلی به یک فرهنگ عمومی تبدیل گردددر نتیجه مشکل اشتغال جوانان این کشور حل ونتیجه آن کاهش بسیاری از آسیب های فردی واجتماعی از جمله اعتیاد و.. می گردد.

رفیعی پور در ادامه سخنان خود به برنامه های اداره تبلیغات اسلامی آشتیان جهت پیشگیری از اعتیاد اشاره وگفت برنامه های این نهاد جنبه آموزشی دارد واین اداره برپایی جلسات آموزشی پیشگیری از اعتیاد در سطح مساجد ،آموزش خانواده ها ،برپایی جلسات گفتمان ونصب بنر وپلاکارد واستفاده از فضای مجازی پیام رسان ها آموزش های لازم را به افرذاد جامعه ارائه می دهد .

 

ه گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،روح الله کلهری کار شناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی آشتیان از برپایی جشن‌های اعیاد شعبانیه درمساجد ومحلات شهرستان خبر داد.

وی گفت جشن‌های شعبانیه از ۳۰ فروردین‌ماه آغاز وتا ۱۵اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت واوج برنامه ها در نیمه شعبان همزمان با سالروز میلاد حضرت مهدی عج برگزار خواهد شد.
کلهری تصریح کرد این جشن‌ها با سخنرانی ائمه جماعات،روحانیون وسخنرانان آغاز وسپس با برنامه های مداحی وفرهنگی متنوع ادامه خواهد یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی داود عسکری کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خمین با اعلام این خبر گفت:جلسه شورای هماهنگی فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خمین با حضور شاه محمدی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی و اعضای شهرستانی ستاد در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

حجت الاسلام حسن کریمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی با اشاره به پیامد های جنگ نرم دشمن اظهار داشت : دشمن با جنگ نرم جوانان ما را هدف گرفته است وبا ترویج مصرف مواد مخدر در بین افراد جامعه وبخصوص نسل جوان ما قصد آسیب زدن جدی به کشور را دارد فلذا برای مقابله با این جنگ نرم دشمن باید یک عزم راسخ در تمام اقشار جامعه ایجاد گردد وبخصوص از پتانسیل سازمانهای مردم نهاد وخیرین نیز باید در این زمینه استفاده گردد .

وی با اشاره به اقدامات عملی اداره تبلیغات اسلامی از جمله برگزاری جلسات آموزشی پیشگیری و کاهش اعتیاد در مساجد ، هیئتهای مذهبی ، جامعه مداحان و مدارس افزود : مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد نیاز به عزم ملی و همدلی مسوولین و همه مرم دارد.

در ادامه احمد طهرانی سرپرست فرمانداری گفت : بحث استفاده از مواد مخدر وتقاضا برای مواد مخدر به یک معضل اجتماعی تبدیل شده است و در بحث مقابله با این موضوع نیاز به یک عزم هماهنگی و تعامل بین همه دستگاههاست و فقط یک یا چند دستگاه خاص نمی توانند با این موضوع مقابله کنند و رویکرد جدید ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نیز این است که بتواند همه دستگاهها را در این بحث دخیل نماید .

وی در ادامه با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی وآموزش در بحث پیشگیری از گرایش جوانان به مواد مخدر اظهار داشت : بحث فرهنگ سازی وآموزش یکی از مباحث مهم در پیشگیری از گرایش جوانان به مواد مخدر است واین آموزش باید از سنین پایین واز مدارس ما شروع و تا سنین بالا ودر دانشگاههای ما نیز ادامه داشته باشد .

احمد طهرانی ادامه داد : برای کاهش مصرف مواد مخدر باید به جای برنامه های تئوری از طرح هایی که جنبه عملیاتی و اجرایی دارد، استفاده شود.

در ادامه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز اهار داشت : افزایش مصرف ماده مخدر گُل در استان مرکزی نگران کننده بوده و این ماده پس از تریاک بیشترین مصرف را در استان به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه افزود : طی سال گذشته با اقدامات مطلوب مقابله ای از سوی دستگاه های مربوطه، هفت هزار و ۴۳۲کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان مرکزی کشف و ضبط شده است.

 شاه محمدی افزود: بیشترین مواد مخدر مصرف شده در سطح استان تریاک، ماده مخدر گل و شیشه است که با توجه به تبلیغات غلط در خصوص ماده مخدر گل به عنوان یک گیاه، افزایش آمار مصرف این ماده مخدر را شاهد هستیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی بیان کرد: اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر باید مورد توجه قرار گیرد و دستگاه های اجرایی نیز با ارائه برنامه های پیشنهادی از موازی کاری جلوگیری و برنامه های پروژه محور را در دستور کار قرار دهند.

شاه محمدی  با اشاره به گرایش بانوان به مواد مخدر شیب تند افزایش اعتیاد در بین بانوان را نگران کننده دانست و بیان کرد: در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در بین زنان به  عنوان بخشی از جمعیت درگیر اعتیاد در سطح استان، باید برنامه ریزی ها و تمهیدات لازم در راستای کاهش این آسیب اجتماعی انجام شود و این مهم در دستور کار قرار دارد.

 


 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت‌الاسلام هادی هاشمی،روحانی مستقر مسجد النبی(ص) شهر نیم ور در این جلسات به موضوع «فضای مجازی» پرداخت و فضای مجازی را سرعت بخشی و دسترسی آسان به بسیاری از فعالیت‌ها دانست و گفت: هر چند این فضا خوب ارزیابی و به نوعی تسریع در امور محوله ما داشته باشد اما همین فضای مجازی آسیب‌های بسیاری را برای جامعه و جوانان دارد که از آن غافلیم.

وی با بیان اینکه دشمن در جهت تسلط خود بر جامعه اسلامی فضای مجازی را بهترین گزینه می‌داند، اظهار کرد: دشمن با این کار سعی در شکسته شدن اعتقادات و سعی در تزلزل انسانیت دارد.

این استاد گفتمان دینی سرگرمی‌های بدون مرز را از جمله آسیب‌های فضای مجازی برای جوانان برشمرد و یادآور شد: دشمن با این کار از سویی جوانان را با این ابزار مجازی به خود مشغول و افکار و ذهنیت‌های آنها را فاسد می‌کند و از طرفی با تسلط بر کشورها منافع آنان را غارت و فرهنگ بیگانه را جایگزین می‌کند.

هاشمی اضافه کرد: فضای مجازی معنویات را کم رنگ،روابط اجتماعی و خانوادگی را خدشه‌دار می‌کند و به دلیل تضاد هنجاری که با جامعه ایران دارد ناهنجاری تلقی می‌شود.

وی در خاتمه با اشاره به بروز آسیب‌های نوظهور در فضای مجازی، خاطر نشان کرد: آسیب‌های نوظهور می‌تواند زمینه‌ساز نوع جدیدی از آسیب‌های اجتماعی و روانی باشد، به همین دلیل، برنامه‌ریزی برای شناسایی، پیشگیری و کاهش آسیب‌های نوظهور لازم و ضروری است.

در پایان این جلسات به پرسشهای دانش آموزان جواب داده شد.

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 145

بازدید های دیروز 1008

بازدید های این هفته 1153

بازدید های این ماه 18931

مجموع بازدید ها 894453