به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی  در دیدار با خانواده های محروم و تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی رحمت الله  علیه که با عنوان طرح مفتاح اجنه کمیته امداد استان صورت گرفت گفت: دستگیری از محرومین و نیازمندان اجر و ثواب خاص خودش را دارد که جز خداوند متعال کسی قادر نستت اجر و مزد آن را بپردازد.

وی افزود: یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تاسیس نهاد حمایتی کمیته امداد حضرت امام رحمت الله علیه است که خدمات رسانی این مجموعه بسیار عظیم در حوزه  حمایتی از جمله تحصیل ،درمان و تهیه جهزیه و ... برای اقشار نیازمند جامعه بی نظیر است و باید قدردان زحمات این بزرگواران باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی عنوان کرد: شهید رجایی رحمت الله علیه در مدت کوتاه خدمت به نظام توانستند طرحی را به یادگار به ثبت و مرحله عملیاتی برسانند که تاکنون این طرح استمرار دارد لذا مسئولان با الگو قرار دادن این چنین طرح هایی  سعی کنند هم آبروی نظام را حفظ کنند و هم برای به داد محرومان مستضعفان برسند.

گفتنی است این دیدار با هماهنگی روابط عمومی کمیته اماد حضرت امام خمینی و اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی صورت گرفت و آقای عدالت بهرامی قائم مقام کمیته امداد استان و حجت الاسلام داود چمانی معاون فرهنگی و حجت الاسلام محمد فراهانی روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی نیز حضور داشتند.

 

 

 

 

برگزاری محفل انس با قرآن در روستای طورگیر شهرستان خنداب در روز چهار شنبه یکم خرداد ماه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ؛ آقای درویشی کارشناس امور فرهنگی و تبلیغ اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خنداب گفت : این مراسم که با استقبال بی نظیر مردم قرآن دوست روستای طورگیر برگزار شد؛ حجت الاسلام صادق پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی خنداب در سخنانی گفتند: خانه های قرآنی باید برای استفاده بیش از پیش از ظرفیت روستایی و شهری باید توسعه پیدا کند و در روستاهایی که خانه قرآنی تاسیس نشده باید سریعا اقدام به تاسیس شود. تا سالهای بعد، بویژه در این ماه که ماه بهار قرآن است مردم شهرستان از برکات قرآن کریم بهره مند شوند.

وی افزود: در این محفل از حضور حافظ کل قرآن کریم حجت اسلام امینی و همچنین قاری ممتاز آقای بیات و همچنین قاری بومی روستا طورگیر بهره مند شدیم .

                                           

 

                                              

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مركزي:ايمان دالوند رابط قرآني  اداره تبليغات اسلامي شهرستان زرنديه گفت:جزءخواني قران كريم با حضور جوانان و نوجوانان ورزشكار در سالن تربيت بدني برگزار ميگردد.

رابط قرآني بيان كرد:در پايان مراسم جزءخواني به همت اداره تبليغات اسلامي به جوانان و نوجوانان ورزشكار كه  در طرح تلاوت روزانه يك جزءقرآن كريم شركت كرده اند جوايزي اهدا ميگردد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،اکبررضائی رابط قرانی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان وحماسه آزادی  سازی خرمشهر محفل انس باقرآن باحضور مومنین  , قاریان قرآن کریم به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه درمسجد ابوذربرگزارشد .

قاریان احمد صابرنژاد واستاد ایزپناه آیاتی از کلام الله مجید راقرائت کردند.

حجت الاسلام کاشی درمورد اهمیت قرائت قرآن درماه مبارک رمضان  مطالبی بیان کرد.

گزارش تصویری از برگزاری محفل انس با قرآن ویژه ماه مبارک رمضان در روستای طور گیر شهرستان خنداب؛ چهارشنبه یکم خردادماه 

 

                                      

 

 

                                      

 

                                        

 

                                       

 

                                        

 

                                     

 

                                     

 

                                    

 

                                   

 

                                   

 

 

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی دلیجان گفت: قلب ماه مبارک رمضان، «شب‌های قدر» است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، علیرضا علیمردانی، کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان در گفت‌وگو با روابط عمومی این اداره، ضمن بیان فضائل ماه مبارک رمضان گفت: خداوند در بین همه ماه‌ها، ماه رمضان را با عظمت و با ارزش برگزیده که نفس کشیدن در آن تسبیح، خواب در آن عبادت و اعمال آن مقبول است.

وی با بیان اینکه نزول قرآن و شب‌های قدر از ویژگی‌هایی است که این ماه را با اهمیت کرده، به بیان فضیلت شب‌های قدر پرداخت و افزود: سرآمد و قلب ماه مبارک رمضان، شب‌های قدر است؛ علت عظمت این شب‌ها در نگاه توحیدی، تقرب انسان به خدا، برداشته شدن فاصله‌ها بین انسان و خدا و جلوه عبودیت در این شب‌ها است.

علیمردانی عنوان کرد: عظمت این شب‌ها به قدری است که قرآن در آن نازل می‌شود و مقدرات انسان در یک سال و خیر و شر او در آتیه در این شب‌ها رقم می‌خورد.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان از برگزاری مراسم شب نوزدهم رمضان در بیش از 100 مسجد،حسینیه و تکایاء این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت‌الاسلام علی شاکری،رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان از برگزاری مراسم شب نوزدهم رمضان در بیش از 100 مسجد،حسینیه و تکایاء این شهرستان خبر داد.

وی افزود: در لیالی مبارکه قدر همزمان با سراسر کشور در بیش از 100 مسجد،حسینیه،و تکایا شهرستان دلیجان مراسم شب‌های قدر برگزار شد.

حجت‌الاسلام شاکری عنوان کرد: در تمام مساجدی که لیالی قدر برگزار می‌شود روحانیون حضوردارند این در حالی‌است که قرائت دعا‌های افتتاح، جوشن کبیر، زیارت عاشورا، تلاوت قرآن، سخنرانی، قرآن به سر و در برخی مساجد قرائت صحیح نماز از مهم‌ترین برنامه‌های شب نوزدهم رمضان بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان در پایان خاطر نشان کرد: مراسم ویژه و محوری لیالی قدر در مصلی بقیت الله الاعظم (عج) با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین غفوری ، امام جمعه دلیجان و از ساعت ۲۳ آغاز شد.

کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی دلیجان گفت:شب قدر شبی است که همه ی مقدرات تقدیر می گردد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، محمدرضا لطیفی  کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان در گفت و گو با رابط خبری اداره گفت: بنابر دیدگاه حکمت الهى، در نظام آفرینش، هر چیزى اندازه‏اى خاص دارد و هیچ چیزى بى‏ حساب و کتاب نیست.

وی افزود: شب قدر یکى از شب‏‌هاى دهه آخر ماه رمضان است، طبق روایات، یکى از شب‏‌هاى نوزدهم یا بیست‌و‌یکم و به احتمال زیادتر، بیست‌ و‌ سوم ماه مبارک رمضان است، در این شب که شب نزول قرآن به شمار می‌آید، امور خیر و شر مردم و ولادت، مرگ، روزى، حج، طاعت، گناه و خلاصه هر حادثه‏‌اى که در طول سال واقع می‌شود، تقدیر می‌گردد.

لطیفی اظهار داشت: شب قدر شبى است که همه مقدرات تقدیر می‌‏گردد و قالب معین و اندازه خاص هر پدیده، روشن و اندازه‏‌گیرى می‌‏شود یعنی در شب قدر، قرآن نازل شده است، حوادث سال آینده در آن تقدیر می‌شود، این حوادث بر امام زمان(عج) عرضه و آن حضرت مأمور به کارهایى می‌‏گردند و در نهایت می‌‏توان گفت شب قدر، شب تقدیر و شب اندازه‌‏گیرى و شب تعیین حوادث جهان ماده است.

کارشناس قرانی اداره تبلیغات اسلامی دلیجان در ادامه به آیه ۱۸۵ سوره مبارکه «بقره» اشاره کرد که می‌‏فرماید: «شَهْرُ رَمَضانَ الَّذِی أُنْزِلَ فِیهِ الْقُرْآنُ»؛ «ماه رمضان که در آن قرآن ‏نازل شده است.» طبق این آیه، نزول قرآن در ماه رمضان بوده است؛ و در آیات ۳ و ۵ سوره مبارکه دخان می‌‏فرماید: «إِنَّا أَنْزَلْناهُ فِی لَیْلَةٍ مُبارَکَةٍ إِنَّا کُنَّا مُنْذِرِینَ؛ فِیها یُفْرَقُ کُلُّ أَمْرٍ حَکِیمٍ؛ أَمْراً مِنْ عِنْدِنا إِنَّا کُنَّا مُرْسِلِینَ.» این آیه نیز تصریح دارد که نزول دفعى قرآن در یک شب بوده که از آن به شب مبارک تعبیر شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان از برگزاری مراسم شب های قدر در 80 هیئت مذهبی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام علی شاکری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان از برگزاری مراسم شب های قدر در 80 هیئت مذهبی این شهرستان خبر داد.


وی افزود: ماه مبارک رمضان فرصتی برای تمرین خودسازی وبندگی خدای متعال است که با رویت هلال زیبای ماه رمضان، برکات سرشار از عرفان ومعنویت بر بندگان خدا نازل می‌شود ودر شبهای قدر این فیوضات معنوی به اعلی درجه می رسد وآنان که بیشتر قدر بدانند در شبی که از هزار ماه برتر است،تقدیرات یک ساله خود را رقم خواهند زد.

حجت الاسلام شاکری عنوان کرد: در شب قدر لطف خدا آنقدر وسیع و گسترده است که شامل همه می‌شود و در روایت از پیامبر گرامی اسلام (ص) نقل است: از خداوند به دور باد و نفرین بر کسی که به شب قدر برسد و زنده باشد، اما آمرزیده نشود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان تصریح کرد:اعمال شب های قدر بر دونوع است،اعمالی که باید هر سه شب قدر انجام داد وبرخی اعمال نیز مخصوص هر شب است.

وی ادامه داد:اهم اعمال مشترکه شبهای قدر، شامل غسل مقارن غروب آفتاب،احیاء، تلاوت قرآن وطلب مغفرت وخواندن نمازهای مندوبه است که در مفاتیح الجنان دستور کامل وجامع این اعمال مشترک ومخصوص آمده است.

کرسی تلاوت قرآن ویژه ماه مبارک رمضان در روستای ارجناوند شهرستان خنداب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ، حجت الاسلام قدمگاهی رابط قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خنداب گفت : کرسی تلاوت قرآن در ماه مبارک رمضان در روز سه شنبه، 31 اردیبهشت در روستای ارجناوند این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم که با حضور بانوان حافظ قرآن این روستا همراه بود؛ حافظ بین المللی کل قرآن کریم حجت الاسلام علی امینی نوجوان 17 ساله به اجرای برنامه حفظ و قرائت پرداختند . ایشان همچنین علاوه بر پاسخگویی به سوالات ، روش اصولی حفظ قرآن کریم را آموزش دادند.

 

                           

 

                                

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مركزي:ايمان دالوند رابط قرآني  اداره تبليغات اسلامي شهرستان زرنديه گفت:مراسم نوراني محفل انس با قرآن در شهرستان زرنديه برگزار گرديد

وي افزود:محفل انس با قرآن با حضور قاري استاني حميد باباجاني و گروه تواشي احسان در شهر پرندك در مسجد صاحب الزمان (عج)برگزار گرديد

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ،مراسم  احیاء اولین شب از شبهای قدر در مصلی ، بازار ،آقازیارت ،سرور اباد ، فاطمه الزهرا ودیگر مساجد آشتیان با حضور مسئولین واقشار مختلف مردم برگزار شد

دراین مراسم روحانیون وائمه جماعات در خصوص فضیلت شب قدر ونزول قرآن مطالبی رابیان نمودند

آنان اظهار کردند  شب قدر از شب‌های مقدس دراسلام است بطوریکه می گویندعبادت یک شب آن  از هزار ماه عبادت بلاتر است .

روحانیون به نزول قرآن اشاره وگفتند مقدرات انسان برای یکسال در چنین شب هایی تعیین می گردد.

درادامه مراسم قرائت دعا ،ادعیه وبرنامه قرآن به سر با شکوه خاصی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ،کریم مسئول امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی آشتیان، گفت: این محفل نورانی با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی ، مسئولان، فعالان قرآنی و علاقه‌مندان به قرآن  در مسجد جامع دهستان سیاوشان برگزار شد.

وی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های این محفل اجرای تواشیح ، و سخنرانی توسط حجت‌الاسلام والمسلمین حسن کریمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی بود .

دراین مراسم رئیس اداره تبلیغات اسلامی در سخنانی به اهمیت قرائت قران واثرات معنوی ان اشاره نمود .

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ،حجه الاسلام کریمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی  با حجت الاسلام زمانی  مسئول زکات شهرستان آشتیان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دو طرف به بررسی راه های ترویج و توسعه زکات در جامعه پرداخته و به همکاری بیش از پیش با یکدیگر تأکید کردند.

کریمی دراین جلسه گفت::سازمان تبلیغات اسلامی همواره با استفاده از ظرفیت های خود اعم از مبلیغن،شورای هیئات مذهبی،کانون مداحان،جمعیت بانوان فرهیخته و. ..در بحث ترویج و توسعه و نهادینه شدن فرهنگ زکات در جامعه پیشتاز بوده و تمام تلاش خود را در این زمینه به کار گرفته است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی در پایان از تعامل و همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) در برنامه های فرهنگی ومذهبی با اداره تبلیغات اسلامی تقدیر و تشکر کرد.
زمانی دراین جلسه اشاره کرد:راه رسیدن به خدا از میان خلق می گذرد، کمیته امداد و کارکنان آن این توفیق نصیبشان شده است که به جامعه ایمانی خدمت رسانی کنند.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،جلسه هماهنگی شورای هیئات مذهبی روز چهارشنبه 98/3/2در محل اداره تبلیغات اسلامی آشتیان برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسن کریمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آشتیان دراین مراسم گفت هماهنگی های لازم برای برگزاری هرچه بهتر مراسم لیالی قدر بویژه شهادت حضرت علی ع  با حضور مردم و دسته های عزاداری در شام وروز شهادت آن حضرت در میدان آزادی ومساجد شهرستان آشتیان انجام شده است.

وی اضافه کرد: این مراسم با حضور مردم و دسته های عزاداری در روز  شهادت آن حضرت در میدان آزادی شهرستان آشتیان برگزار می‌شود که امیدواریم جلوه ای از مظلومیت آن حضرت را به نمایش بگذارد.

وی خاطر نشان کرد: این فرصت ها بهترین زمان برای جذب جوانان و نوجوانان به سمت معارف دین و هدایت آنان در راه صحیح زندگی است که باید با نگاهی ویژه به آن در مسیر حفظ ارزش های اسلامی و نشر آن به نسل اینده قدم برداریم.

 دراین جلسه همچنن هیئات مذهبی به برگزاری مراسم احیاء ،سفره افطاری  ومراسم سینه زنی وعزاداری اشاره نمودند .