به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، کاروان قرآنی انقلاب روزهای سه‌شنبه، دوم و چهارشنبه سوم بهمن‌ماه به استان مرکزی سفر می‌کند.

حجت‌الاسلام محمدرضا شفیعی، دبیر کمیته قرآن ستاد دهه فجر استان مرکزی، درباره سفر دو روزه کاروان قرآنی انقلاب به سرپرستی استاد احمد ابوالقاسمی، قاری بین‌المللی و مدیر رادیو قرآن گفت: این کاروان در دو روز سه‌شنبه، دوم و چهارشنبه سوم بهمن‌ماه به استان مرکزی سفر می‌کند.

وی تصریح کرد: کاروان قرآنی انقلاب با هدف اجرای برنامه‌های قرآنی با محوریت معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف به سرپرستی استاد احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن و قاری بین‌المللی و متشکل از قاریان و حافظان برجسته صبح روز سه‌شنبه دوم بهمن وارد استان مرکزی می‌شوند، برنامه‌های روز اول این کاروان بدین شرح است؛

گلباران گلزار مطهر شهدای اراک، دیدار با خانواده شهید مدافع حرم سردار عبدالله خسروی، دیدار با آیت‌الله دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، بازدید از کارخانه آب سنگین اراک(خنداب)، بازدید از کشت و صنعت محمدآباد به جهت اهتمام به فعالیت‌های قرآنی و حضور در محفل انس با قرآن در مسجد امام حسین(ع) اراک پس از اقامه نماز مغرب و عشاء.

حجت‌الاسلام شفیعی با اشاره به اینکه بخشی از برنامه، زنده پخش می‌شود و بخشی مستندسازی شده و در زمان دیگری پخش می‌شود، در خصوص برنامه‌های روز دوم کاروان قرآنی انقلاب نیز گفت: حضور در نشست انجمن خیرین قرآنی به میزبانی شهرستان خمین، حضور در نشست مجمع قرآنیان استان مرکزی و گلباران بیت قدیمی امام راحل از جمله برنامه‌هایی است که در خمین برگزار می‌شود. پس از آن کاروان قرآنی انقلاب به سمت محلات حرکت کرده و با خیّر قرآنی حاج علی توکلی دیدار می‌کند، حضور این کاروان در محفل انس با قرآن دلیجان واقع در مسجد جامع از دیگر برنامه‌های روز دوم است.

 

 

حجت الاسلام قربانپورگفت: استان مرکزی میزبان کاروان قرآنی انقلاب در دوم و سوم بهمن ماه است که با حضور چهره‌های ملی و قرآنی کشور برگزار می‌شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی، معاون پژوهشی آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی،در همایش «طلایه‌داران فاطمی» ویژه روحانیون، ستایش‌گران و مسئولان هیئات مذهبی استان مرکزی که در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری مرکزی برگزار شد، گفت: در دهه پنجم انقلاب باید معرفی دستاوردهای انقلاب به نسل نوجوان و جوان در دستور کار قرار گیرد چرا که مبلغان و جامعه روحانیت در تبلیغ معارف دینی نقش به‌سزایی دارند.

وی با اشاره به شعار دهه فجر امسال «افتخار به گذشته و امید به آینده» تصریح کرد: این شعار باید به صورت درست و منطقی از سوی جامعه تبلیغی کشور عملیاتی شود، سازمان تبلیغات اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دو نهادی هستند که در حوزه تبلیغ و ترویج معارف دینی فعالیت دارند.

حجت‌الاسلام حریزاوی اضافه کرد: نه اینکه دیگر دستگاه‌ها در نشر مبانی معارفی نقشی ندارند، اما این دو نهاد نقشی پررنگ‌تر از دیگر دستگاه‌ها دارند. مبانی تبلیغی توسط مروجان و مبلغان علوم دینی اسلامی سازمان تبلیغات انتشار داده می‌شود و سپاه برای تحقق مبانی گام‌هایی در راستای توسعه مبانی بر می‌دارد.


این مقام مسئول ادامه داد: بی‌شک بیان معارف خاص اسلامی و قرآنی در سال‌های قبل از انقلاب توسط علما و جامعه روحانیت بدین شکل نبود، علما به شکل امروزی جرأت بیان معارف را نداشتند. اسلام ناب، اسلام قیام است، و شاخص‌ترین مبانی اسلام ناب در همین وادی تعریف می‌شود.

حجت‌الاسلام حریزاوی با بیان این نکته که عصاره قرآن کریم در آیه «قُلْ إِنَّما أَعِظُكُمْ بِواحِدَةٍ، بگو که من به یک سخن شما را پند می‌دهم» گنجاده شده است، تصریح کرد: تبلیغات اسلامی برای گفتمان‌سازی اسلام ناب پدید آمده است و امام راحل در دور‌اندیشی جامع این نام را برای سازمان برگزید تا عوامل این مجموعه نظریه‌پردازی کرده و در تبلیغ و ترویج معارف دینی انجام وظیفه کنند.


وی تصریح کرد: امروز در جامعه سؤال‌ها به صورت جدی برای نوجوانان و جوانان مطرح است که باید در دهه پنجم انقلاب به آن‌ها پاسخ داده شود، شما جامعه روحانیت، ستایش‌گران و هیئت‌های مذهبی باید در این حوزه ورود کرده و مبانی انقلابی را برای مردم به‌ویژه نسل جوان بازگو کنید، سازمان تبلیغات اسلامی سه گفتمان راهبردی برای عبور از این مرحله انقلاب و ورود به دهه پنجم ارائه کرده است که شامل نظام محاسبه، تقویت ایمان و صبر فعال می‌باشد.

حجت‌الاسلام حریزاوی ادامه داد: در قرآن کریم یک منطقی تحت عنوان منطق حساب‌گری وجود دارد، کلام وحی تلاش می‌کند تا انسان بر اساس منطق ترکیبی محاسبات خود را انجام دهد. در منطق ترکیبی محاسبات دنیایی و اخروی در نظر گرفته می‌شود و فرد برای انجام امور بر هر دو اصل تمرکز می‌کند.

معاون سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: در نظام محاسباتی برای انسان‌های مؤمن باطن و حقیقت جهان توأم با یکدیگر مورد توجه قرار می‌گیرد و اگر کسی بر اساس باطن و ملکوت جهان محاسبات خود را انجام دهد نوع برخوردش با تمام اتفاقات متفاوت می‌شود.

حجت‌الاسلام حریزاوی در ادامه با بیان اینکه زندگی حضرت فاطمه(س) دارای سه قیام مهم است، در تشریح این قیام‌ها گفت: این بانوی بزرگ اسلام با توجه به سن کمشان در شعب ابی‌طالب با از دست دادن عمو و حضرت خدیجه(س) ام‌ابیها شدند، در دوره دوم قیام در کنار شأن عاطفی در منزل، شأن سیاسی و اجتماعی نیز داشتند و در این دو مورد معنویت را اصل اساسی قرار دادند. در قیام سوم در مدت زمان بعد از رحلت پیامبر(ص) بود که سخنرانی جانانه‌ای انجام داده و دشمنان را رسوا کردند.


وی در بخشی از سخنان خود تقارن دهه فجر امسال با ایام فاطمیه را عنایت الهی خواند و اظهار کرد: باید در این ایام تمام ابعاد و زوایای زندگی این بانوی اسلام مورد تحلیل برای نوجوانان و جوانان به ویژه بانوان جوان قرار گیرد. قیام فاطمی باید یکی از محورهای سخنان ایام‌الله دهه فجر باشد.

حجت‌الاسلام حریزاوی با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری که حضرت زهرا(س) را اولین انقلابی شیعه خواندند، اظهار کرد: مبانی و ابعاد مختلف انقلاب باید به سمع و نظر مردم برسد، دشمنان برای از بین بردن انقلاب هر کاری می‌کنند اما به کوری چشم آنان این انقلاب وارد دهه پنجم شده و تا ظهور حضرت مهدی(عج) پابرجاست.

این مقام مسئول همچنین در خصوص فساد سیستمی مطرح شده از سوی دشمنان نیز اظهار کرد: فساد سیستماتیک که از سوی دشمنان و دوستان بی‌سواد انقلاب مطرح می‌شود جعل است و مقام معظم رهبری این واژه را دروغ بیان فرمودند، القای وجود فساد سیستماتیک در کشور ساخته و پرداخته دشمنان و بدخواهان انقلاب است و باید در برخورد با این شبهات مقتدرانه از کیان نظام و انقلاب دفاع کرد.

وی تصریح کرد: شرایط سخت اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه به کاهش ارزش پول ملی دامن زده و سبب شده تا برخی مشکلات گریبان‌گیر شهروندان شود، اما نباید دست از حمایت از دولت و حاکمیت نظام اسلامی برداشت. به فرموده رهبر معظم ما در جنگ فرهنگی به واسطه حضور مدافعان حرم در سوریه و عراق، اردوهای راهیان نور، برگزاری اعتکاف و دیگر برنامه‌های ملی و دینی پیروز میدان هستیم.

حجت‌الاسلام حریزاوی با بیان اینکه استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند در زندگی عمومی تأثیرگذار بوده اما مردم نسبت به دین کم‌توجه نشدند، بر لزوم اجرای برنامه‌های مهم و دینی در راستای رونق آیین‌های معنوی و دینی خاطرنشان کرد: کشیده شدن اعتکاف از مساجد جامع به دیگر مساجد نشان از دین‌داری مردم دارد و برچسب عدم دین‌داری مردم خیانت به کشور و نظام است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام حسینی قزوینی مؤسس، مدیر موسسه تحقیقاتی شبکه جهانی حضرت ولی عصر و کارشناس فرق و ادیان در همایش روحانیون، ائمه جماعات و خادمین شهرستان اراک که در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی برگزار شد، اظهار داشت: فضائل بسیاری برای حضرت زهرا سلام الله علیها وجود دارد که برخی از آنان حتی برای حضرت امیر علیه السلام نیز وجود ندارد؛ همانند تعبیر «فاطمه بضعه منی» که برای آن حضرت وجود دارد.

 

وی افزود: نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله دارای هشت فرزند بوده است؛ اما تعبیر «بضعه منی» فقط برای حضرت زهرا سلام الله علیها بیان شده که نشان دهنده آن است که این تعبیر از این باب که حضرت زهرا(س) فرزند نبی مکرم اسلام است، نمی باشد.

 

حجت الاسلام حسینی قزوینی خاطرنشان ساخت: موضوع حضرت زهرا سلام الله علیها از مباحثی است که وهابیت نمی توانند بر روی آن توقف نمایند؛ چون جوابی برای شبهات ما ندارند؛ البته باید با اطلاعات مناسب در این زمینه وارد شد و خوب کار کنیم.

 

مدیر موسسه تحقیقاتی شبکه جهانی حضرت ولی عصر تصریح کرد: امروز وهابیت با تمام قوا به میدان آمده است تا مباحث مرتبط با حضرت زهرا سلام الله علیها را زیر سؤال ببرد.

 

وی بیان داشت: تعبیر «فاطمة بضعة منی» ملاک حقانیت شیعه و پایه تمام مسائل است و امروز وهابیت به دنبال تخریب این تعبیر برای حضرت زهرا سلام الله علیها می باشد.

 

حجت الاسلام حسینی قزوینی اظهار داشت: امروز در سایت ولی عصر (عج) به بسیاری از شبهات در حوزه ها و موضوعات گوناگون پاسخ داده شده و مصدر برای بسیاری از سایت های شیعه می باشد که بسیار مورد استفاده برای طلاب و فضلا می باشد.

 

مدیر موسسه تحقیقاتی شبکه جهانی حضرت ولی عصر ابراز داشت: یکی از شبهاتی که وجود دارد این است که اصلا منزل حضرت زهرا سلام الله علیها درب نداشته؛ بلکه سراسر پرده بوده است که در کتب خود اهل سنت آمده است منزل ایشان درب داشته و حتی یک لنگه یا دو لنگه بودن آن نیز بیان شده است.

 

وی خاطرنشان ساخت: پاسخ دیگر به این شبهه آن است که اگر منزل امام علی علیه السلام درب نداشت، چرا تهدید کردند که درب خانه شما را آتش می زنیم؟

 

حجت الاسلام حسینی قزوینی تصریح کرد: همچنین در پاسخ به این شبه که چرا با وجود حضرت امیر علیه السلام، حضرت زهرا سلام الله علیها به دم درب رفت؟ باید گفت: فاطمه زهرا (س) زمانی که آنان در زدند، پشت درب نشسته بود، به همین دلیل ایشان درب را باز کردند؛ اضافه بر اینکه حضرت زهرا (س) اصلا تصور نمی کرد که آنان حمله کرده و بی حرمتی نمایند.

 

مدیر موسسه تحقیقاتی شبکه جهانی حضرت ولی عصر بیان داشت: برخی می گویند این مسئله خلاف غیرت است که مرد در منزل حضور داشته باشد و زن درب را باز کند که باید گفت در کتاب تاریخ دمشق آمده است که عمربن خطاب درب زد و نبی مکرم اسلام (ص) به حضرت خدیجه (س) فرمودند که درب را باز کن؛ آیا حرکت نبی مکرم اسلام (ص) هم خلاف غیرت انجام داده است؟ آیا این اشکالی که به حضرت علی علیه السلام می کنید را می توانید به پیامبر اکرم (ص) انجام دهید؟

 

وی در پاسخ به این سوال که چرا با اینکه امام علی (ع) علم به این اتفاقات داشتند، جلوگیری نکردند، اظهار داشت: ائمه اطهار(ع) دارای دو نوع علم «ظاهری» و «غیر طبیعی و غیبی» بودند؛ عمل به علم ظاهری وظیفه آنان بود؛ اما نسبت به علم غیبی خود مکلف به عمل به آن نبودند؛ به همین دلیل حوادث عاشورا هم اتفاق افتاده است؛ به این معنا که امام حسین(ع) از این حوادث خبر داشتند؛ اما مکلف به عمل علم غیبی خود نبودند.

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، محمد آسنجرانی کارشناس فرهنگی نمایندگی فرهنگی تبلیغی فراهان در گفتگو با روابط عمومی این نمایندگی گفت: مراسم توديع و معارفه حجت الاسلام محمود قربانی سرپرست جديد اين نمایندگی روز شنبه 29 دیماه  جاري با حضور مدير كل تبليغات اسلامي استان مرکزی ، امام جمعه ،فرماندارو مسئولين ادارات شهرستان فراهان برگزار شد.

در اين مراسم حجت الاسلام فیض کرمیان امام جمعه شهرفرمهین ،تبلیغات اسلامی را برنامه شاخص سازمان تبليغات اسلامي برشمرد و تصریح کرد: تبليغ دين وانجام فعاليت هاي فرهنگي ازاهداف این سازمان است.

در ادامه حجت الاسلام قربانپور مدير کل تبليغات اسلامي استان مرکزی بیان داشت سازمان تبلیغات اسلامی یکی از رویش های انقلاب اسلامی است وتعمیق باورهای دینی در آحاد مردم از اهداف سازمان تبلیغات اسلامی می باشد.

در اين مراسم كه در سالن اجتماعات فرمانداری فراهان برگزار شد، از زحمات حجت‌الاسلام علی شاکری تقدير و حجت‌الاسلام محمود قربانی به عنوان سرپرست جديد نمایندگی فرهنگی تبلیغی فراهان معرفی گردید.

 

حجت الاسلام قربانپور نوجوانان قرآنی را حاملان مبانی قرآن دانست و خطاب به آنان گفت: تحصصی و دقیق آموزش ببینید زیرا اشتباه در یادگیری به سادگی اصلاح نمی‌‌شود، لذا آموزش دقیق برای سال‌های آینده خود و جامعه مفید است.

 

 

کارشناس دارالقرآن‌ الکریم اداره ‌کل تبلیغات استان مرکزی گفت: 30 نوجوان پسر استان در اردوی آموزشی و تخصصی استعدادهای قرآنی در خمین شرکت کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام یزدان دوست رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زرندیه در جلسه کمیته قرانی برنامه های دهه فجر گفت:حیات و ممات ما وابسته به قرآن است اگر بخواهیم  مسیر روشن را برای آینده جوانان داشته باشیم  باید بدانیم که محکم ترین مسیر راه و روش قران کریم است.

حجت الاسلام یزدان دوست در ادامه بیان کرد:تلاوت قرآن از افضل عبادات است و کمتر عبادتی به پایه آن می رسد، چرا که این تلاوت الهامبخش اندیشه در قرآن، و اندیشه و تفکر، سرچشمه اعمال صالح است

 

 رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زرندیه تصریح کرد اهداف کلی کمیته قرآنی توجه و کمک  ویژه مسئولین و دستگاه اجرایی درامر برگزاری مراسمات قرانی ویژه دهه مبارکه فجر  است.

حجت الاسلام یزدان دوست در پایان خاطر نشان کرد به حول قوه الهی در ایام دهه فجر با کمک شهرداری های و بخشداری های شهرستان تعداد 5 محفل قرانی و 3 کرسی تلاوت و همچنین جشنواره قرانی کودک و نوجوان در شهرستان برگزار میگردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با قدردانی از ارواح پاک شهدای نظام جمهوری اسلامی ایران و زحمات بی دریغ ایثارگران وفادار و در خصوص اولویت فعالیتهای فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: همه اعضاء جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عصر کنونی حفظ دستاوردهای مادی و معنوی انقلاب اسلامی و استکبار ستیزی در نظام اسلامی است.

وی افزود: از مجموع مصادیق اولویتهای فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی رویکرد جدید این سازمان و نهادینه کردن گفتمان انقلابی رهبر معظم انقلاب اسلامی بر مبنای آرمان حضرت امام خمینی(ره) می باشد.

حجت الاسلام قرانپور بیان کرد: گفتمان انقلابی با سه عنصر مهم تقویت باورهای دینی، تقوین نظام محاسبه و عقلانیت اسلامی و همچنین صبر فعال بجای صبر منفعلانه صورت خواهد گرفت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در پایان اظهار داشت: هدف اصلی برگزاری گفتمان انقلابی پایداری مردم در برابر نظام سلطه استکباری، مقاومت، همراهی مردم در راه خدا و با تابعیت هوشیارانه از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است که امیدواریم به خوبی تحقق یابد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام یزدان دوست رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زرندیه در گفتگو با رسانه هاو نشریات محلی گفت:مسئولین به دغدغه های رهبری توجه کنند.

وی افزود :مسئولین ،که خود را مطیع ولایت فقیه می دانند باید به بیانات ایشان اهمیت جدی بدهند .

وی بیان کرد :مهم ترین دغدغه ای که رهبری امروز دارند ،مسئله اقتصاد و معیشت مردم است که باید به آن توجه کرد و همه ی تلاش خود را انجام داده تا مردم بیش از این در سختی قرار نگیرند.

حجت الاسلام یزدان دوست رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زرندیه  در پایان گفت: فقر ،مشکل ریشه داری است که طبق فرمایش امام علی علیه السلام باعث از بین رفتن دین می شود و مسئولین مسلما در این گناه بزرگ شریکند.

     به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مركزي، حجت الاسلام محمدرضا آشوري،سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان محلات در جلسه شوراي هيئات وكانون مداحان،با تاکید بر اینکه باید مراقبت ویژه ای از آسیب های عزاداری و مداحی های ایام فاطمیه صورت گیرد عنوان کرد: توجه به سیره و زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) در این ایام باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام آشوري با تاكيد براجرای مراسم سخنرانی و مداحی در ایام فاطمیه اول وفاطميه دوم هر شب در مساجد محوري و هئیت های مذهبی این شهرستان را از مهمترین برنامه های این اداره برشمرد و افزود: همچنین ایستگاه های صلواتی در شب شهادت و شام غریبان حضرت زهراء (س) در معابر عمومی برپا می شود.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی با تبریک فرارسیدن چهلمین سالروز ایام الله دهه فجر خواستار برگزاری مراسمات باشکوه با حضور مردم و به خصوص جوانان شد و افزود: باید ارزشهای انقلاب اسلامی به نسل آینده به درستی معرفی و منتقل شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان گفت :رعایت عفاف و حجاب موجب سعادت فرد و جامعه می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام سید مجتبی میرکریمی،روحانی مستقر شهر نراق در گفت و با رابط خبری اداره گفت :رعایت حجاب سبب امنیت فردی، روانی و خانوادگی می‌شود و چه بسا که یک نگاه به نامحرم سبب ایجاد حسرت های طولانی در فرد شود و همان حسرت بنیان زندگی وی را گسسته می‌کند.

وی افزود:عفاف و حجاب مایه شخصیت و کرامت فردی زن است، آن هم در زمانه‌ای که شرق و غرب عالم سلطه استکباری خود را بر جوامع بشری هر روز تقویت کرده و تلاش دارند اسلام و ارزش‌های آن را بی رنگ نشان دهند.

 حجت الاسلام میرکریمی عنوان کرد: بی‌توجهی به باورهای نادرست غربی و ترویج  امر به معروف و نهی از منکر مهمترین ابزار‌های مبارزه با بد‌حجابی و فساد در جامعه است.

روحانی مستقر شهر نراق خاطرنشان کرد: خداوند حکیم که از خود فرد هم به او نزدیک‌تر است و همواره خیر بندگانش را می‌خواهد رعایت حجاب و عفاف را امری لازم و واجب در جامعه معرفی می‌کند که موجب سعادت فرد و جامعه می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان گفت:روحانیون مستقر پرچمدار مسائل فرهنگی در روستاها هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجت الاسلام علی شاکری رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان در گفت و گو با رابط خبری اداره گفت:روحانیون مسقر نام آشنای عالمانی است که از محل ولادت و سکونت، از درس و بحث و دیار علم بار سفر بسته و به دور دست ترین و یا محروم ترین نقاط کشور پهناور اسلامی رهسپار شده و در آن جا رحل اقامت افکنده اند.

 

وی افزود:روحانیون مستقر پرچمدار مسائل فرهنگی در روستاها هستند که باید از همه ظرفیت های موجود جهت پیشبرد اهداف اسلام و انقلاب استفاده کنند.

حجت الاسلام شاکری عنوان کرد:روحانیون مستقر باید در راستای گسترش معارف اسلامی و احکام دینی تلاش کنند تا شاهد آشنائی بیشتر نسل جوان با مسائل اسلامی باشیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان خاطرنشان کرد:همه ما باید در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه برنامه های فرهنگی تبلیغی حوزه دین سعی و تلاش لازم را به عمل آوریم و نمود کافی و شایسته از فعالیت‌های فرهنگی و دینی ارائه کنیم.

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان از ساماندهی و ثبت پرونده‌های هیئت‌های مذهبی این شهرستان در سامانه طوبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، علیرضا علیمردانی کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان با اعلام این خبر، گفت: در حال حاضر بیش از 130 هیئت مذهبی در شهر و روستاهای شهرستان دلیجان مشغول فعالیت فرهنگی و مذهبی هستند که از این تعداد بالغ بر 60 هیئت مذهبی در سامانه ثبت تشکلهای دینی سازمان تبلیغات اسلامی ثبت نام، ساماندهی و دارای کد شناسایی می‌باشند.

وی افزود: با توجه به گذشت زمان از تأسیس برخی از این هیئت‌ها و جابجایی اعضای هیئت امنا و یا مکان هیئت و برخی نواقص موجود در پرونده‌های آنها و ثبت در سامانه طوبی یکی از برنامه‌های مهم سه ماهه پایانی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان ساماندهی پرونده هیئت‌های مذهبی است که به همت کارشناس امور فرهنگی این اداره و اعضای شورای هیئات مذهبی در حال انجام است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام یزدان دوست رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زرندیه در جمع نمازگزاران مسجد امام حسن عسکری (ع)گفت :امروز روز رهایی از سایه استکبار بر سر کشور است.

وی تصریح کرد: در همچین روزی شاه معدوم ایران که به خاطر آن همه بی کفایتی که در زمینه اداره کشور داشت ایران را به مقصد مصر ترک کرد وحکومت را به دست بختیار سپرد.

وی افزود: از مهم ترین عواملی که باعث شد شاه بی کفایتی اش به اثبات برسد، وابستگی به کشور های غربی ،انجام مفاسد دینی و کنترل نکردن وضعیت اقتصادی بود که سبب عدم پذیرش سطلنت او شد.

حجت الاسلام یزدان دوست گفت: فرار شاه، راه رسیدن به انقلاب 57 را هموار تر کرد واین یک نقطه شروع برای شکل گیری جریان سیاسی وفرهنگی جدیدی بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زرندیه در پایان بیان کرد:مردم ایران ثابت کردند که در طول این 40 سال به آرمان ها و اهداف این انقلاب متعهد بوده و این پایبندی ، هر ساله در راهپیمایی 22 بهمن ظهور پیدا می کند.


به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مركزي،سعيدرضا ابراهيمي، كارشناس امور فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شهرستان محلات با اعلام اين خبر گفت:در این برنامه ی آموزشی؛حجت الاسلام هادي شيخ حسن،استاد دانشگاه آموزش عالي شهرستان محلات، در خصوص انواع مواد مخدر، دلایل گرایش نوجوانان و جوانان به مواد مخدر، راهکارهای پیشگیری از اعتیاد و سوء مصرف مواد و رابطه اعتیاد با بیماری های رفتاری ، آموزش های مبسوطی را ارائه نمود.

وي در ادامه افزود: در تمام جوامع دنیا نوجوانان آسیب پذیرترین قشر در برابر پدیده مهلک اعتیاد هستند، دوران نوجوانی دورانی پر کشمکش و اغلب دشوار در زندگی هر فردی است وجود شرایط مناسب بهداشتی،تربیتی،فرهنگی و اجتماعی برای گذر از چنین مرحله حساسی باعث به وجود آمدن آسیب و بزه اجتماعی نظیر اعتیاد می شود، نوجوانان به خاطر خصوصیات نوجوانی آسیب پذیری زیادی دارند.

شيخ حسن يادآورشد:یک درصد دانش آموزان کشور مصرف کننده مواد مخدر هستند که این رقم بالایی است؛ درگیر بودن این ‌قشر با مواد مخدر سخت است و باید جامعه را در برابر این آسیب حفظ کرد، درمان، کاهش آسیب، حمایت اجتماعی و مقابله از موارد مهم در این زمینه است،

حجت الاسلام هادي شيخ حسن تاكيد كرد:شناسایی دوست، همکار، همکلاس و نوع ارتباط با آنها و ارتباط والدین با فرزندان در پیشگیری از آسیب ‌های اجتماعی از جمله اعتیاد، نقش مهمی دارد.

 

 

مسئول کمیته قرآن ستاد دهه فجر شهرستان شهرستان دلیجان از برنامه ها این کمیته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام علی شاکری رئیس اداره تبلیغات اسلامی ومسئول کمیته قرآن ستاد دهه فجر شهرستان دلیجان در گفتگو با رابط خبری اداره از برنامه های این کمیته در دهه مبارک فجر خبر داد.

 

وی افزود: با همکاری نهاد های مرتبط با ستاد دهه فجر برنامه باشکوه محفل انس با قرآن، برگزاری کاروان قرآنی، برگزاری جنگ قرآنی و اعزام کاروان قرآنی به روستاها از برنامه های این کمیته است.

 

مسئول کمیته قرآن ستاد دهه فجر عنوان کرد: کمیته قرآن یکی از اصلی ترین کمیته های ستاد دهه فجر انقلاب است که باید به منظور معرفی دستاوردهای معنوی و قرآنی پس از انقلاب اسلامی و شناساندن هر چه بیشتر قرآن به قشر جوان جامعه تاکید شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مركزي، حجت‌الاسلام محمد رضا اشوري،سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان محلات اظهار کرد: در فضای مجازی هیچ امنیتی وجود ندارد و ما بدون تعارف در این حوزه غفلت کردیم ولی باید روشنگری کنیم.

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی در حال حاضر زندگی دوم انسان است گفت: فضای های مجازی روز به روز جای خود را در خانواده ها بیشتر باز می‌کند درصورتی که متاسفانه فرهنگی برای این فضا تعریف نشده و این امر تاثیر جدی درخانواده‌ها داشته است.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي توصیه کرد: متاسفانه امروزه بین والدین و فرزندان شکاف نسلی وجود دارد، کنترل درحال حاضر کم شده درصورتی که فرزندان مراقبت جدی می‌خواهند و باید در این راستا فضای تعاملی و اعتمادسازی ایجاد شود.

آشوري تصریح کرد: در زمینه جلوگیری از خطرات آسیب های فضای مجازی باید به یک فرهنگسازی عمومی و وحدت گفتمانی دست یافت.

کارشناس دارالقرآن‌الکریم اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی از برگزاری اردوی استانی شناسایی، رشد و ارتقای سطح معلومات قرآنی در راستای بزرگداشت ۴۰‌امین جشن پیروزی انقلاب اسلامی ویژه نوجوانان پسر استان خبر داد.

 

 

آسنجرانی :این جلسه با هدف اجرای هر چه با شکوه تر مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سطح شهرستان ، تعیین پروژه های قابل افتتاح و برنامه های فرهنگی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، محمد آسنجرانی سرپرست نمایندگی فرهنگی تبلیغی فراهان با اعلام این خبر افزود: دومین جلسه هماهنگی ستاد برگزاری دهه فجر شهرستان فراهان به ریاست سجادی فرماندار  و با حضور سرپرست نمایندگی فرهنگی تبلیغی فراهان و تعدادی دیگر ازمسئولین با هدف اجرای هر چه با شکوه تر مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سطح شهرستان ، تعیین پروژه های قابل افتتاح و برنامه های فرهنگی ،در محل سالن جلسات فرمانداری فراهان برگزارشد.

آسنجرانی افزود : دراین جلسه سجادی فرماندار این شهرستان با بیان اینکه در آستانه ورود به دهه پنجم انقلاب هستیم و مقطع حساسی از تاریخ انقلاب را بواسطه برنامه های دشمن در جهت ضربه زدن از طریق تحریم های همه جانبه و... می گذرانیم بیان کرد: لازم است برنامه های این دهه را پر رنگ تر و با شکوه تر از گذشته برگزار نماییم.

سرپرست نمایندگی فرهنگی تبلیغی فراهان در این جلسه ضمن ارائه برنامه های قرآنی وفرهنگی این نمایندگی در دهه مبارک فجر اظهار داشت: مشارکت و هم‌افزایی  دستگاه‌های فرهنگی باعث اجرای هر چه باشکوه تر برنامه‌های دهه فجر وجلوگیری از موازی کاری توسط نهادهای فرهنگی می شود.

وی بیان کرد:فضاسازی مناسب شهرها ، روستاها و ادارات با رعایت حرمت ایام فاطمیه (س) ، لزوم همکاری و هماهنگی دستگاه ها بر اجرای برنامه های اثرگذار و مردمی در ایام الله دهه فجر ، لزوم اطلاع رسانی و پوشش خبری برنامه ها و ... از جمله برنامه های این ایام هستند.

این مقام مسئول تصریح کرد:برگزاری جشن بزرگ چهل سالگی انقلاب در تارخ ۲۱ بهمن در فرمهین و خنجین و ویژه برنامه های حوزه بانوان و حضور روزانه مسئولان در روستاها در راستای رسیدگی به مشکلات مردم از دیگر مصوبات این جلسه بود.

گفتنی است در این جلسه زمان و مکان برگزاری و محتوی برنامه های کاروان انقلاب نیزهماهنگ گردید.

سرپرست نمایندگی فرهنگی تبلیغی فراهان  از برگزاری دعای روح بخش توسل درهیئت مذهبی حضرت علی اصغر(ع) شهر فرمهین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، محمد آسنجرانی، سرپرست نمایندگی فرهنگی تبلیغی فراهان در گفتگو با رابط خبری این نمایندگی از برگزاری دعای روح بخش توسل در هیئت مذهبی حضرت علی اصغر(ع) شهر فرمهین خبر داد.

آسنجرانی افزود: این مراسم با حضور سرپرست این نمایندگی وشرکت پرشور اعضاء هیئت، بویژه جوانان در مسجد امام حسین (ع) پارک کوثر شهر فرمهین برگزارگردید.

 آسنجرانی تصریح کرد: هیئت حضرت علی اصغر(ع) شهر فرمهین یکی از هیئات فعال این شهرستان می باشد که علاوه برفعالیت درایام و مناسبتهای مذهبی در طول سال، شبهای چهارشنبه هر هفته نیز به برگزاری مراسم دعای روح بخش توسل وتلاوت قران کریم می پردازد.

سرپرست نمایندگی فرهنگی تبلیغی فراهان گفت : دومین مجمع سلامت شهرستان فراهان با موضوع سبک زندگی سالم با تاکید بر نشاط اجتماعی در محل سالن اجتماعات دانشگاه آزاداسلامی فراهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، محمد آسنجرانی سرپرست نمایندگی فرهنگی تبلیغی فراهان در گفتگو با روابط عمومی این نمایندگی گفت: دومین مجمع سلامت شهرستان فراهان با شعار سبک زندگی اسلامی و با رویکرد نشاط اجتماعی با حضور حسینی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، سجادی فرماندار ، جمالیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی و مدیران تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان و جمعی از مردم در دانشگاه آزاد اسلامی فراهان برگزار شد.

آسنجرانی اظهار داشت: حسینی نماینده مردم فراهان ، تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی یکی از اهداف برگزاری مجامع سلامت را پیشگیری از آسیب های اجتماعی و سبک زندگی سالم دانست.

وی تصریح کرد : در ادامه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی نیز در این جلسه محور توسعه پایدار را سلامت دانست و گفت: در امر سلامت ، پیشگیری حق تقدم داشته و توسعه نشاط و روحیه ، امر مهم این مجموعه است .جمالیان بر تعامل برون سازمانی و دستگاه های اجرایی در راستای توسعه نشاط اجتماعی تاکید کرد.

سرپرست نمایندگی فرهنگی تبلیغی فراهان بیان کرد:سجادی ، فرماندار فراهان نیز طی سخنانی نشاط اجتماعی را موتور محرک جوامع دانست و گفت: جامعه دارای نشاط اجتماعی باعث ایجاد تحرک شده و جامعه غمگین باعث بروز و ظهور آسیب های اجتماعی می شود.

گفتنی است در پایان از خیرین و فعالان حوزه سلامت با اهدای لوح و تندیس از آنها تجلیل شد.

برگزاری نمایشگاه توانمندی های حوزه سلامت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی از دیگر برنامه های این مجمع در فراهان بود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربان پور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در دهمین جلسه کارگروه ارتقاء سواد رسانه ای با رویکرد دینی با اشاره به تاکید و فرمایش مقام معظم رهبری که می‌فرمایند «اهمیت فضای مجازی از اهمیت کلیت انقلاب اسلامی کمتر نیست» و همچنین می‌فرمایند:« اگر من مسئولیت رهبری را به عهده نداشتم حتما رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم گفت: همچنان که در سال 60 برای ریشه کن کردن بی سوادی نهضت سواد آموزی تشکیل شد و با حرکت جهادی این مسلئه در سراسر ایران اسلامی به حد مطلوب رسید وظیفه ایجاب می کند کارگاه ارتقا سواد رسانه ای برای جامعه هدف و ظرفیت هایی که سازمان تبلیغات اسلامی دارد برگزار شود.

وی تصریح کرد: برای ارتقا سواد رسانه ای برای عامه مردم باید در مساجد و پایگاه های بسیج  کارگاه ارتقا سواد رسانه برپا شود تا خانواده ها دراین حوزه اطلاعات کافی داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ادامه داد: یکی از فعالیت هایی که دشمنان در فضای مجازی برای جوانان و نوجوانان طراحی کرده اند و با هزینه های گزافی پیگیری میکنند ارائه محتواهای ضد اعتقادی و اسلامی است که از طرق مختلف صورت می گیرد لذا باید هوشیاری لازم برای خنثی سازی این دسیسه ها را داشته باشیم.

حجت الاسلام قربانپور در پایان خاطرنشان کرد: کارگاه ارتقا سواد رسانه ای برای روحانیون  مستقر شهرستانهای اراک و شازند در 29بهمن ماه سال جاری برگزار می گردد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام یزدان دوست رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زرندیه در گفتگو با رسانه ها و نشریات محلی گفت:اعتیادموجب متلاشی شدن بنیان خانواده می شود.

وی افزود  : آموزش نه گفتن به فرزندان ،موجب می شود که آنان از این بلای خانمان سوز مصون بمانند.

حجت الاسلام یزدان دوست تصریح کرد:متاستفانه شخصی که به این بیماری دچار میشود نه تنها به خود بلکه به محیط اطراف خود هم صدمه می زند و به همین منظور نبود نظارت کافی والدین بر فرزندان مهمترین منشاءبروز اعتیاد در خانواده ها می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زرندیه بیان کرد:اراده عامل حرکت می باشد پس باید با منطق و شرع همسان باشد و با استفاده از تربیت و آموزش صحیح تقویت شود .فردی که با مشاهده یک عمل خلاف شرع و موازین اجتماعی با قاطعیت تمام ایستادگی می نماید و از خود تنازلی  نشان نمی دهد ،هدف خود را در زندگی به طور قطعی انتخاب میکند. چنین فردی دارای اراده قوی و مستحکم می باشد اما اگر فردی دچار اراده ضعیف بود و برنامه خاصی برای خود نداشت، دچار نوعی سردرگمی و خستگی روحی می شود و برای ارضاء غریزه خود ممکن است از مسیر زندگی خارج و دچار انحرافات اجتماعی شود که مهمترین آن اعتیاد به مواد مخدر و کجروی های اجتماعی است

یزدان دوست در پایان اضافه کرد:یکی از بارزترین علل گرایش به مواد مخدر در جوامع صنعتی پیشرفته شکستن عادت ناشی از حیات عادی فردیست که در بستر زمان،صورت تکراری و ملال آور به خود می گیرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي  داو.د عسکری کار شناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خمین با اعلام این خبر گفت:سومین جلسه ستاد گرامیداشت دهه فجر شهرستان خمین با حضور تعدادی ازمسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان و دستور کار برنامه ریزی جهت ایام الله دهه مبارک فجر در فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام عباس کاظمی رئیساداره تبلیغات اسلامی با اشاره به ماهیت مردمی بودن انقلاب اسلامی  اظهار داشت : برنامه های چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام الله دهه فجربا مشارکت همه دستگاه ها و محوریت مردمی برگزار شود.

وی درادامه افزود : پیروزی انقلاب اسلامی با حضور و مشارکت پرشور مردم سلحشور به ثمر رسید و ضرورت دارد برنامه های دهه مبارک فجر امسال برای تمام اقشار جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان برنامه ریزی شود.

در ادامه جلسه احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین بیان کرد: دستاوردهای نظام در عمر چهل ساله خود چشمگیر و قابل دفاع است و همه نهادها وظیفه دارند این خدمات را به نحو شایسته اطلاع رسانی کنند.

فرماندار خمین با تاکید بر برگزاری برنامه های چهلمین سالروز پیروی انقلاب اسلامی در فضایی شاد و بانشاط، اظهار داشت: موازین شرعی و ارزش های اسلامی باید به دلیل تقارن ایام الله دهه فجر با شهادت حضرت فاطمه (س) رعایت شود. 

احمد طهرانی با اشاره به تشکیل 16 کمیته به منظور برگزاری دهه فجر امسال گفت: بیش از 300 برنامه فرهنگی، هنری و اجتماعی در دهه فجر در این شهرستان پیش بینی شده است.

وی افزود: طلیعه دهه فجر در استان مرکزی امسال نیز همچون سال های گذشته از محل تولد بنیانگذار انقلاب اسلامی با برگزاری شورای اداری استان و شهرستان، گلباران بیت امام (ره) و نواختن زنگ انقلاب با حضور استاندار، مسئولان استانی، محلی و اقشار مختلف مردم در روز 12 بهمن آغاز می شود.

فرماندار شهرستان خمین تصریح کرد: حضور کاروان قرآنیان کشور در بیت امام خمینی (ره)، محافل و کرسی های قرآنی، همایش پیشکسوتان ایثار گر استان و یادواره زنان مجاهد از جمله برنامه های شاخص این شهرستان در ایام الله دهه مبارک فجر است.

احمد طهرانی یادآور شد: همزمان با گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بیش از 70 طرح عمرانی همچون سالن ورزشی یک هزار نفری، 18 واحدی مسکن مددجویی و ساختمان شهرداری این شهرستان مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی گفت: نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی دستگاه ها و نهادهای مختلف در طول 40 سال به منظور آگاهی آحاد جامعه از این دستاوردها در بیت تاریخی امام راحل برگزار می شود.

فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت: برنامه های گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با همکاری و مساعدت همه رسانه ها به ویژه رسانه ملی منعکس شود.

 

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي  داو.د عسکری کار شناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خمین با اعلام این خبر گفت:جلسه کمیته روستایی دهه فجر با حضور کار شناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی در کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد.

دود عسکری کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی  با اشاره به ضرورت حضور فعال  آحد مختلف مرد از جمله هیئتهای مذهبی مساجد و... در برگزاری مراسم وبرنامه های گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی مبتنی بر اسلام و بر گرفته از قرآن و اهل بیت (ع) بود ولذا برای تداوم وبقای آن نیز باید مکتب، قرآن، اسلام، وحدت و امامت حفظ شود چرا که انقلاب اسلامی با اتکاء به قدرت مردم آسیب ناپذیر است.

وی با اشاره به  تلاش 40 ساله انقلاب بر محرومیت زدایی گفت گرچه در این خصوص به نقطه مطلوب نرسیده ایم اما دولت و مردم باید با همدلی برای رسیدن به نقطه مطلوب و قابل قبول تلاش مضاعف نمایند.

گفتنی است : برگزاری مراسم  بزرگداشت انقلاب اسلامی در 4 روستای محروم و 13 روستای دارای روحانی مستقر و هجرت ، برگزاری محافل انس با قرآن  و کرسیهای تلاوت  در روستاهااز مصوبات این کمیته بود .

حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل در آستانه ورود به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ضمن اعلام تجدید عهد با بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران و اعلام وفاداری و رهروی به پیشگاه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مطالبی را پیرامون دستاوردهای مهم حفظ آب و خاک جمهوری اسلامی ایران بیان کرد.

 

*اصل حفظ تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران*

تثبیت پایه های حاکمیت با استقلال کامل و بدون اتکاء به دیگران بر مبنای شعار نه غربی و نه شرقی یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی به شمار میرود.

این مطلب را در شرایطی بیان می کنیم که مرزهای شرقی، غربی و جنوبی حتی شمال کشور عزیزمان در موقعیتهای سخت و استراتژیک آبی و خاکی قرار دارد و از پس از پیروزی انقلاب اسلامی، فرو ریختن قدرت نظام شاهنشاهی، تزلزل نیروهای مسلح آن دوران و پس از آغاز جنگ تحمیلی همه حدود مرزی کشور ما اشغال شد و ناامنی های بوجود آمده در مرزها، عملیات تروریستی در شهرستانهای مرزی و حتی داخل کشور دشمنان ما را به طمع واداشت تا جنایتهای سنگینی را انجام دهند.

ایستادگی و مقاومت مردم ما و اطاعت از ولایت فقیه بویژه در دوران دفاع مقدس امنیت را به مرزها و تمامیت کشور برگردانید و توطئه نظام سلطه در دنیا خنثی گردید و وجبی از خاک کشور در تصرف دیگران قرار نگرفت.

 

*اهمیت ایستادگی مقابل دشمنان جمهوری اسلامی ایران و دفاع از ارضی کشور*

برای پی بردن به اهمیت این موضوع کافی است نگاهی به پرونده دوران قبل از انقلاب اسلامی داشته باشیم و ببینیم که چگونه نقشه کشورمان در هر دوره کوچکتر شد و چقدر از خاک این کشور به دلیل بی کفایتی حاکمان ادوار گذشته به تصرف دیگران درآمد.

 

*حفظ تمامیت ارضی، حفظ استقلال کشور است*

نکته بسیار مهم در حفظ تمامیت ارضی حفظ استقلال کشور است از حیث سیاسی و ایتادگی بر روی آرمان حضرت امام خمینی(ره) و رهنمود رهبر فرزانه انقلاب اسلامی که  آب و خاک را در کنار عزت استقلال نگه داشته و مردم نهال انقلاب را با خون جوانان این کشور آبیاری کردند و چشم طمع را کور کردند و دست خیانت را قطع کرده؛ بنابراین روی پای خود ایستادیم گرچه عزیزانی به لقاء حق پیوستند و به قله شهادت نایل شدند.

 

*حضور و پیروی جوانان رهرو امام و ولایت*

در حفظ و تمامیت ارضی موضوع بسیار مهم، تعیین کننده و سرنوشت ساز حضور مشتاقانه جوانان، زنان و مردان رهرو امام و ولایت می باشد که  در کنار نیروهای مسلح از همه وجود خود گذشتند.

بخش زیادی از سرمایه های نقدی و آبرویی خود را به پای این کشور، امام و رهبر گرامی گذاشتند و الگوی موفقی را به دنیا عرضه کردند که امروزه نماد آنرا در عراق و سوریه شاهد هستیم.

بنابراین مردم انقلابی خود سهم بزرگی در حفظ تمامیت ارضی دارند و امیدواریم که برای همیشه ایام این همراهی و رهرویی ادامه داشته باشد.

کارشناس فرهنگیاداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان از برگزاری اقامه نماز صبح در  5 مسجد این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی؛ علیرضا علیمردانی، کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان از برگزاری نماز جماعت صبح در 5 مسجد این شهرستان خبر داد.

.

وی افزود: نماز ابزار بسیار مهم در جلوگیری از کاهش آسیب های اجتماعی است و در این میان اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان نسبت به ترویج نماز در جامعه تاکید جدی دارد.

علیمردانی عنوان کرد: نماز ستون دین است و باید برای تقویت این فریضه مهم در جامعه برنامه ریزی در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهار داشت: توجه به بحث نماز باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود وامروز در این برهه زمانی که دشمن با جنگ نرم وارد عرصه شده توجه به نماز بیشتراحساس می‌شود.

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی دلیجان خاطر نشان کرد: باید جوانان را به مساجد جذب کنیم و در این میان اقامه نماز در مساجد باعث می‌شود که جوانان راه درست را پیش بگیرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی دلیجان گفت:اساسی ترین نیاز انسان نیاز به هدایت است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، محمدرضا لطیفی کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان در گفتگوبا رابط خبری اداره گفت: قرآن کتاب زندگی است و نامه عاشقانه و عارفانه الهی به بندگان و قانون اساسی برای برنامه‌ریزی زندگی است.

وی افزود: انسان باید قبل از تعلیم و تحصیل علم، به تزکیه نفس و تربیت پرداخته؛ چراکه در آموزه‌های قرآنی بر این امر تأکید بسیار شده است.

 

لطیفی اظهار داشت: معمولا بحث موسیقی و اجرای نمایشنامه و تئاتر و غیره چون به‌روز و ظهورشان در بیرون بیشتر است جوانان بیشتر به آن سمت گرایش می‌یابند اما نیاز به قرآن را مردم و مسئولان باید با همکاری با هم سعی کنند در وجود خود و اقشار جوان جامعه به‌وجود آورند.

 

کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی دلیجان تصریح کرد: اساسی‌ترین نیاز انسان نیاز به هدایت است زیرا ما در نمازهای‌مان حداقل روزانه ده مرتبه از خدا می‌خواهیم که ما را به راه راست هدایت کند و قرآن نیز کتاب هدایت است پس ما به رهنمودهای قرآن نیاز داریم ولی متوجه این نیاز نیستیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان از برگزاری کلاس آموزش احکام توسط روحانیون مستقر این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام علی شاکری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان با اعلام این خبر، گفت: کلاس آموزش احکام و اخلاق اسلامی به طور منظم و فعال با همکاری روحانیون مستقر و هیئت امناء مساجد از ابتدای شش ماه دوم سال و تا پایان سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان خاطر نشان کرد: در این کلاس­های آموزشی که هرشب پس از اقامه نماز مغرب و عشا در مساجد روستاها توسط روحانیون مستقر دلیجان برگزار می­ شود، علاوه بر تدریس محورهای آموزشی، به سوالات و شبهات دینی اهالی روستا نیز پاسخ داده می ­شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام داوود چمانی معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در جمع کارکنان این اداره ضمن تبریک میلاد حضرت زینب سلام الله علیها و روز پرستار گفت: با توجه به فرا رسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و به تعبیر مقام معظم رهبری سال بلوغ انقلاب ضروری است که گذشته نظام را از تمام زوایا مورد توجه قرار داد. جامعیت نظام را باید دید. دستاوردهای نظام را باید بررسی کرد. نباید انقلاب را در مسائل جزئی خلاصه کرد. ماهیت نظام اسلامی را باید مطالعه کرد و این همه شهیدی که در پای آن جان خود را فدا کردند برای اصل اسلام بود و همه ما باید به دنبال این هدف باشیم.

وی با اشاره به شعار افتخار به گذشته و امید به آینده  تصریح کرد: دشمنان انقلاب توطئه های سنگینی را بر علیه نظام اسلامی طراحی کرده اند که هدف آن نابودی اصل نظام بوده است اما تا کنون با وحدت و انسجامی که بین آحاد جامعه بوده به نتیجه نرسیده است.

حجت الاسلام چمانی ادامه داد: یکی از ارزشمند ترین دستاورد چهل ساله انقلاب عدم وابستگی کشور به دول شرق و غرب است . البته روابط بین کشورها در حوزه های مختلف امری طبیعی است ولی استقلال کشور یک مقوله ای است که کمتر کشوری به این جایگاه دست می یابد. ملت انقلابی ایران با شعار استقلال ،ازادی ، جمهوری اسلامی و استقامت در این حرکت ارزشمند در طول چهل سال انقلاب به این دستاورد پافشاری نموده است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی  با بیان اینکه یکی از مولفه های قوت انقلاب قدرت مردمی آن است بیان کرد: تنها قدرتی که در مقابل هجمه عظیم دشمنان در طول 40 سال انقلاب ایستاد و اجازه فتنه گری به دشمنان و عوامل داخلی آنها را نداده است قدرت مردمی نظام اسلامی است. یکی از هنرهای امام راحل(ره) به صحنه آوردن مردم و سهیم نمودن آنها در سرنوشت خودشان می باشد. تمام همت و تلاش دشمن این است که مردم را از قطار نظام پیاده کند که بخشی از اجرای تحریمها و بوجود آوردن دغدغه ذهنی برای افراد جامعه به همین منظور می باشد که لازم است هوشیار بوده و در محاسبه مرتکب اشتباه نشویم.

حجت الاسلام چمانی ضمن ابراز امیدواری از جهانی شدن مکتب اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله عنوان کرد: دنیای غرب فهمیده است که جنگ امروز، جنگ تمدنهاست و در این کارزار قدرت و برتری از آن تمدنی است که در دنیا در حال گسترش است و آنهم تمدن اسلام ناب به رهبری ایران اسلامی و بر محور توحید می باشد که در خاورمیانه دست را برتر دارد. باید توجه داشته باشیم که تمدن غرب به بن بست رسیده است. به فرمایش مقام معظم رهبری غرب روبه افول است و تنها قدرتی که می تواند در آینده جایگزین آن شود تمدن اسلامی است.

وی در پایان خاطر نشان کرد:سازمان تبلیغات اسلامی یک نهاد انقلابی است که در سال 60 توسط حضرت امام(ره) تأسیس گردید. در نتیجه همه کسانی که در این نهاد مقدس خدمت می کنند باید تفکر امام و رهبر معظم رانقلاب را دنبال کنند و تلاش کنند روحیه انقلابی خود را تقویت نموده و غفلت نورزند که دشمن از غفلت سوء استفاده خواهد کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي داود عسکری کارشناس اداره تبليغات اسلامي شهرستان خمین  بااعلام این  خبری گفت  : حجت الاسلام  عباس کاظمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خمین در جلسه کمیته قرآنی دهه فجر با اشاره به نقش قرآن کریم در زندگی بیان داشت: دهه فجر فرصتی برای تقویت  معنویت ، حاکمیت قرآن و ارزشهای دینی ،روحیه وفاق و همبستگی در مردم، فرهنگ ایثارو شهادت، افزایش پویایی در جامعه و تبیین پیشرفت ها و دستاوردهای نظام اسلامی در عرصه علمی، فرهنگی، نظامی، سیاسی و اقتصادی است.

وی افزود: هدايت و سعادت ا نسان در دنيا و آخرت  در گرو پیروی از قرآن مجید است  و در تمام مراحل زندگي رهبر و راهنماي انسان به سوي كمال است. «اين قرآن به راهي هدايت ميكند كه مستقيمترين راههاست.

کریمی خاطر نشان کرد: كساني كه با قرآن مأنوسند به كمك قران حق را از باطل تشخيص ميدهند، قرآن كريم،انسان را به زندگي كردن با معيارها و ارزشهاي انساني و اسلام دعوت ميكند، حضرتعلي ـ عليه السّلام ـ ميفرمايد: «هر كس قرآن را پيش روي خود قرار داد، رهبر وپيشواي او به بهشت خواهد بود وهر كس آن را به پشت سر افكند طرد كننده و سوق دهندهاو به سوي جهنم خواهد بود.

آگفتنی است: برگزاری محفل انس،  برگزاری ۴ کرسی تلاوت قرآن در مساجد شهر ، جشنواره قرآنی کودک و نوجوان، کارگاه سبک زندگی اسلامی ، جشنواره قرآنی فرهنگی خانواده بزرگ بهزیستی و... از جمله برنامه های قرآنی در دهه فجر امسال  می باشد./  

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي  داو.د عسکری کار شناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خمین با اعلام این خبر گفت:جلسه برنامه ريزي مراسم كاروان فرهنگي انقلاب با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی ، گندمی تهیه کننده و نماینده صدا و سیمای استان و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

گفتنی است: دراین جلسه در خصوص هماهنگی های لازم جهت تامین مکان برگزاری مراسم ، دعوت از اقشار مختلف مردم جهت حضور در مراسم ، دعوت از چهره های شاخص شهرستان جهت مصاحبه های تلویزیونی ، معرفی خانواده شهدا ، معرفی شاعر جهت اجرای زنده و قرائت شعر با موضوع انقلاب در مراسم ، تعیین پروژه های عمرانی شاخص شهرستان جهت مستند سازی ، معرفی تعدادی از مبارزان انقلابی شهرستان جهت مصاحبه اختصاصی ، آماده سازی گروه سرود دانش آموزی با موضوع سرود انقلابی برای حضور در مراسم و... بحث و تبادل نظر و اتخاذ تصمیم گردید .

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام یزدان دوست  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زرندیه در گفتگو با رسانه ها و نشریات محلی در خصوص عمل کردن به قران گفت : دوری از قرآن کلید گمراهی را رمق میزند.

وی افزود:جامعه اسلامی هموراه باید نسبت به کتاب دین خود اهتمام بورزند چرا که راه رسیدن به کمال و سعادتی که خداوند برای بشر هموار کرده در این کتاب است .

حجت الاسلام یزدان دوست تصریح  کرد: امروز در جامعه گناهانی نظیر ربا ،غیبت،تهمت و ظلم وجود دارد که یکی از علل مهمش دوری از این آموزهای قرآنی است

یزدان دوست بیان کرد: اگر ما در جامعه دستورات قرآن را حاکم بر اعمالمان قرار دهیم دچار بحران های آسیب زا نمیشویم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زرندیه در پایان اضافه کرد: ما انسان‌ها همه از خداییم و به سوی خدا باز می‌گردیم و آن کس در سیر و سلوک خداوندی موفق و رستگار می‌شود و به زندگی جاودانه همراه با سعادت دست می‌یابد که اسباب مردن و آخرت را در این دنیا فراهم آورد و آن تنها با عمل به دستورات دین و قرآن میسر خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزاش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام یزدان دوست رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زرندیه  در خصوص وظایف مسئولین از دیگاه معصومین(ع) گفت:در نگاه معصومین علیهم السلام مقدمات تحقق عدالت اجتماعی زمانی فراهم می‌گردد که مردم و مسئولین به حقوق و وظایف متقابل خود آشنا باشند و بر همین اساس نسبت به یکدیگر خیرخواهی و نصیحت را فراموش ننمایند. بر همین اساس، نقدِ دینی و پذیرش آن، از ارکان حکومت‌های الهی برشمرده می‌شود.

وی افزود: از مهم‌ترین وظایف مسئولین در قبال مردم، اهتمام جدی به امور فرهنگیِ جامعه و آموزش مسائل دینی به جوانان و عموم مسلمانان می‌باشد تا زمینه‌ی رشد فکری و اخلاقی در میان مردم هر چه بیشتر فراهم گردد. چه بسا می‌توان گفت که این وظیفه در دولت‌های اسلامی، مهم‌تر و والاتر از رسیدگی به امور معیشتی مردم است و حتی در بسیاری از موارد، بازار اسلامی، از ربا و دروغ و فریب عاری نخواهد شد، مگر پس از آموزش کامل و مناسب احکام و اعتقادات اسلامی در این زمینه.

حجت الاسلام یزدان دوست تصریح کرد:یکی از مهم‌ترین وظایف مسئولین در قبال مردم، توجه ویژه به قشر محروم و مستضعف می‌باشد که خداوند درمورد حق آنها توصیه و سختگیری فراوان نموده است.

 

 رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زرندیه در پایان اضافه کرد ، آنچه  را که می‌تواند به عنوان شاخص اصلی و وظیفه‌ی کلیدیِ مسئولین حکومت اسلامی در قبال مردم محسوب شود، برقراری عدالت می‌باشد

.

جلسه کمیته قرآنی دهه فجر شهرستان فراهان در محل سالن نمایندگی فرهنگی تبلیغی فراهان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، محمد آسنجرانی سرپرست نمایندگی فرهنگی تبلیغی ومسئول کمیته قرآنی دهه فجرشهرستان فراهان با اعلام این خبر افزود:جلسه کمیته قرآنی دهه فجر با حضور سرپرست نمایندگی فرهنگی تبلیغی فراهان و سایراعضاء در محل سالن جلسات این نمایندگی برگزارشد.

سرپرست نمایندگی فرهنگی تبلیغی فراهان دراین جلسه ضمن خیر مقدم به اعضاء ، و تبیین آیین نامه کمیته قرآنی دهه فجر، گزارشی از برنامه‌های قرآنی پیش‌بینی شده در ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی در شهرستان فراهان را ارائه نمود.

 وی با اشاره به اهداف برگزاری جلسه کمیته قرآنی دهه فجر بیان کرد: یکی از اهداف برگزاری جلسات کمیته قرآن ، مشارکت و هم‌افزایی  دستگاه‌های عضو این کمیته جهت اجرای هر چه باشکوه تر برنامه‌های قرآنی دهه فجر وجلوگیری از موازی کاری توسط نهادهای فرهنگی می باشد.

آسنجرانی با تاکید بر فراگیری و انس با کلام الهی در جامعه اظهار داشت: دهه فجر فرصتی است که نسل نوجوان و جوان با نقش قرآن در پیروزی انقلاب اسلامی وتحقق جامعه ای سعادتمند بیشتر آشنا شوند.

سرپرست نمایندگی فرهنگی تبلیغی فراهان بیان داشت:  درپایان هرکدام از اعضاء نظرات خود را جهت بهتر برگزارشدن برنامه ها بیان کردند و مقررشد 4محفل انس با قرآن درشهر های فرمهین ،خنجین وروستاهای ماستر وشیرین آباد برگزارشود.همچنین مقررشد 3کرسی تلاوت در روستاهای کودزر، دستجان سلیم آباد و جشنواره قرانی کودک ونوجوان نیز درشهر فرمهین و مدارس متقاضی سطح شهرستان برگزارشود.

گفتنی است ، مسئولیت هدایت کمیته قرآن ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی شهرستان فراهان برعهده نمایندگی فرهنگی تبلیغی فراهان می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام یزدان دوست در جمع نماز گزاران  مسجد امام حسن عسکری (ع)  در خصوص وظایف شهرداری  نسبت به مردم و  همچنین مردم نسبت محیط شهری  گفت: همه مردم باید یک شهردار و یک عضو شورا شهر باشند و خودشان دلسوزی کنند که چگونه میتوان امور روز مره را با کمترین آسیب به محیط زیست سپری کنند

وی افزود:اگر مردم بدانند مسئولین چطوردلسوزانه برای آنان تلاش میکنند و این صداقت را ببیند خودشان مشارکت عمومی را ترویج میکنند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اظهار داشت:مسئولیت در نظام اسلامی از یک سو امانت و از یک سو نعمتی است که باید به عنوان وسیله ای برای خدمت بی منت از آن استفاده کرد.

حجت الاسلام یزدان دوست تصریح کرد:در تفکر اسلامی ریاست بر مردم به عنوان یک مسولیت سنگین محسوب میشود بر خلاف فرهنگ غیر دینی که ریاست را فرصتی برای سریع تر رسیدن به هوای نفسانی و بهرمندی هر بیشتر از قدرت و ثروت میدانند.

وی در پایان  در طرح دستاورد های انقلاب مردم و مسئولین از شهردار شهر مامونیه جناب آقای مهندس وفا  دعوت کرد و از وی خواست گزارش خدمات شهرداری شهر مامونیه را به مردم ارائه دهد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام یزدان دوست رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زرندیه در شب ولادت دخت امیرالمومنین حضرت زینب کبری (س) ضمن تشکر از پرستاران زحمتکش شهر زرندیه  گفت:حوادث و وقایع مهم تاریخی که اکنون بدست ما رسیده توسط معصومین علیهم الاسلام بوده.

وی افزود:یکی از مهم ترین این وقایع ،حادثه کربلا بود که اگر حضرت زینب سلام الله علیها نبودند کربلا در کربلا می ماند و بسیاری از حقایق برای ما آشکار نمی شد .

حجت الاسلام یزدان دوست بیان کرد :پرستاری  که با عشق و علاقه وظایف خود را انجام می دهد قابل ستایش است و به همین منظور حضرت زینب سلام الله علیها بهترین اسوه ی پرستاری در جهان است.

وی در ادامه افزود :پرستاری فقط به شخصیت های بیمارستان ختم نمیشود بلکه همه ما باید پرستار خودمان ، گفتارمان، اخلاقمان و شهرمان باشیم تا جامعه در مسیر درست خود حرکت کند.

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 658

بازدید های دیروز 1015

بازدید های این هفته 1673

بازدید های این ماه 15199

مجموع بازدید ها 1076479