به گزارش روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي استان مركزي:حجت اسلام يزدان دوست رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان زرنديه در گفتگو با نشریات محلی گفت:پیام اصلی عاشورا امر به معروف و نهی از منکر است.
وی افزود :بسیاری از مردم، دنیا دوست اند و دین را هم به زبانشان می آورند؛ اما این تا وقتی است که آزمایش نشوند و رو به روی خطر قرار نگیرند همین است که سیدالشهداعلیه السلام می فرمایند: خدایا ما را در مقام آزمایش قرار نده؛ ولی اگر قراردادی، خودت ما را سربلند بیرون بیاور حالا هم مشخص نیست اگر امام زمان(عج) ظهور کند، چه تعداد از ما بر دین باقی بمانیم و حاضر باشیم جانمان را در راه حق از دست بدهیم.

وی تصریح کرد: در واقعه کربلا، عده ای برای حضرت سیدالشهدا(ع) نامه می نوشتند و عده ای برای یزید؛ اما دسته ای هم بینابین هر دو نامه را امضا می کردند اینان همان منافقان هستند که گویی همیشه در اکثریت انداینان تا صبح عاشورا پشت سر امام (ع) نماز می خواندند، چه طور یک دفعه به این نتیجه رسیدند که امام(ع) از دین خارج شده است؟ اینان غرضشان برخورداری از مال دنیا بود؛ نه اختلاف عقیده.

حجت الاسلام یزدان دوست در پایان افزود :از مهم ترین پیام های عاشورا همین مبارزه با چنین روحیات و تفکراتی بود که از قبل نشات گرفته و روز به روز پیشرفت و اسلام را دچار منقلب شدن میکرد که با این حادثه عظیم شالوده این انحراف به هم ریخت.

 

به گزارش روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي استان مركزي:حجت اسلام يزدان دوست رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان زرنديه در جمع نماز گزاران مسجد امام حسن عسکری علیه السلام گفت :جریان شناسی نهضت عاشورا از مهم ترین وظایفی است که در این ایام به آن پرداخته شود.

وی افزود :بسیاری از وقایع عاشورا با تحلیل دقیق تواریخ برای ما آشکار میشود که این مصیبت بزرگ کلید بر پایی اش از قبل رقم خورده و قاتلانی پشت پرده داشته است.

وی تصریح کرد:نگاه واقع بینانه و تحلیلی هست که ما را با واقع نگر بار می آور یعنی آزاد اندیشی به دور از تعصب و احساسات  که یک نوع معرفت شناسی کامل می باشد حجت السلام یزدان دوست در پایان گفت :بسیار جای اندوه است که واقعه ای  که اسلام ناب را دوباره زنده کرد اینقدر مظلوم و فراموش شده  همانند غدیر بماند که سبب کرنش و سو استفاده معاندین شود پس لازم است در دهه های محرم و صفر به این مطلب در مجالس عزاداری پرداخته شود.

به گزارش روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي استان مركزي:حجت اسلام يزدان دوست رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان زرنديه در كارگاه آموزشي اخلاق مديران  كه در سالن اجتماعات اين اداره برگزار گرديده گفت: حيات و ممات ما در گرو رعايت اخلاق اسلامي است.

وي افزود: مدیر در هر سازمان يا ارگان يا اداره  باید پای­بندترین فرد به اصول، ضوابط و مقررات سازمانی باشد و همکاران و کارمندان خویش را نیز به رعایت این امر مهم فرابخواند.

حجت الاسلام يزدان دوست تصريح كرد: این اصل بر عدالت و انصاف استوار است و به قوام همان نهاد می­انجامد؛ زیرا سازمانی ‌که در آن, روابط، باندبازی­ها و پارتی‌بازی­ها جای ضوابط و رعایت اصول و مقررات را بگیرد، نمی‌تواند در مسیر کمال و تعالی سیر کند و به سرمنزل مقصود برسد.

حجت الاسلام يزدان دوست تصريح كرد:رعايت اخلاق اسلامي يكي مهمترين ويژگي مدير و يا كارمند اداره مي باشد

حجت الاسلام يزدان دوست در پايان گفت: اين كارگاه آموزشي بصورت ماهانه در سالن اجتماعات اين اداره برگزار ميگردد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مركزي، ايمان دالوند رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان زرنديه با اعلام اين خبر گفت:كارگاه آموزشي سبك زندگي اسلامي با موضوع اخلاق مديران  به همت اداره تبليغات اسلامي شهرستان زرنديه درسالن اجتماعات اين اداره برگزار گرديد.

وي افزود:در اين كارگاه تمامي مديران دستگاها اجراي شهرستان حضور داشتند

ايمان دالوند بيان كرد:اين كارگاه آموزشي به صورت ماهانه توسط اداره تبليغات اسلامي اين شهرستان برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان از برپایی بیش از 50ایستگاه‌ صلواتی دردهه اول محرم در این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت‌الاسلام علی شاکری،رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان، با اعلام این خبر،گفت:باهماهنگی های لازم بیش از 50ایستگاه صلواتی در ایام محرم در سطح شهرستان دلیجان از عزاداران حسینی پذیرایی انجام دادند.

وی افزود: این تعداد ایستگاه صلواتی با مشارکت مردم متدین،فعالین فرهنگی و مذهبی در معابر پرتردد و جای جای شهرستان دلیجان برپا گردید.

حجت الاسلام شاکری عنوان کرد: جنبه مردمی بودن ایستگاههای صلواتی بسیار نمود دارد و نشان دهنده عشق وارادت وصف ناشدنی اقشار مختلف نسبت به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و فرهنگ عاشوراست.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان از اجرای 1500جلسه سخنرانی در دهه اول محرم به همت روحانیون شبکه تبلیغ دراین شهرستان خبرداد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام علی شاکری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان با اعلام این خبر،گفت: با مشارکت هیئت امنای مساجد و هیئات مذهبی محرم امسال برنامه های متنوع فرهنگی تبلیغی توسط روحانیون اعزامی ومستقر در سطح مساجد شهرستان دلیجان برگزار ومدیریت فرهنگی گردید.

وی افزود: در یکی از مهم ترین این برنامه ها تعداد 1500جلسه سخنرانی در موضوعات فرهنگ عاشورا و امربه معروف ونهی از منکر توسط روحانیون وشبکه تبلیغ در شهرستان دلیجان برگزار شد.

وی افزود: محرم امسال 60 مبلغ ومبلغه از مبادی مختلف اعزام توسط اداره تبلیغات اسلامی دلیجان در سطح شهرستان اعزام شده اند که برنامه های مختلف ومتنوع فرهنگی تبلیغی و قرآنی در راستای ترویج فرهنگ عاشورا برگزار نموده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، اولین دوره مشاوره برای اولیاء ودانش اموران  دبیرستان صدرا ساوه با حضور حجت الاسلام  سید مهدی یعقوبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه برگزارشد.

دراین دوره حجت الاسلام خسروی مطالبی درمورد ارتباط معلمان با دانش اموزان وارتباط اولیاء با دانش آموزان ودرمورد برگزاری شیوه برگزاری آزمون ها نیز بیاناتی داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه ریحانه الرسول  خواهران با حضور حجت الاسلام  سید مهدی یعقوبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه برگزارشد.

گفتنی است درشهر ساوه تعداد3 مرکز حوزه خواهران و2حوزه برادران وجود  دارد.

قدردانی از خردسالان شرکت کننده در مسابقه نقاشی و انشاء عاشورایی در روستای دهنو شهرستان خنداب به روایت تصویر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام حسین صادقیان مدیر جدیددبیرستان علوم ومعارف اسلامی صدرا ساوه  باحجت الاسلام  سید مهدی یعقوبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه دیدرا ودرمورد مسائل از جمله حذب دانش آموزان –معلمان باتجربه مومن ومتدین -برنامه های آموزشی- برگزاری جلسات جانبی برای دانش اموران -معلمان واولیاء تبادل نظر شد.  

رابط خبری اداره تبلیغات اسلامی دلیجان از اتمام کار تبلیغی روحانیون و مبلغین سامانه سجام در دهه محرم خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، ابراهیم حیدری رابط خبری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان از اتمام کار تبلیغی روحانیون و مبلغین سامانه سجام در دهه محرم خبر داد.

وی افزود: با پایان دهه محرم 98مبلغینی که با تایید اداره تبلیغات اسلامی دلیجان مشغول تبلیغ در شهر و روستاهای اطراف این شهرستان بودند، پس از اعلام گزارش‌ها خود به کار تبلیغی خود پایان دادند.

حیدری عنوان کرد: این مبلغین در دهه اول محرم در مساجد، حسینیه‌ها و هیئت‌های مشغول به تبلیغ بودند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان از برگزاری مراسم شام غریبان در نقاط مختلف این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام علی شاکری رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان با اعلام این خبر گفت: در شامگاه عاشورای حسینی، همزمان باسراسرکشورمراسم شام غریبان درنقاط مختلف دلیجان برگزارشد.

 

وی افزود: هیئات مذهبی درنقاط مختلف شهر و روستاهای شهرستان، با برگزاری مراسم شام غریبان، درغم واندوه کاروان مظلوم اهل بیت امام حسین(ع) گریستند و به سوگواری پرداختند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام  سید مهدی یعقوبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه گفت: نماز جمعه قلب فرهنگی شهر ؛مظهر وحدت وبصیرت جامعه ولائی است

وی افزود:اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه همکاری خوبی با ستاد نماز جمعه دارد وبا برنامه ریزی با روحانیون هرهفته ایستگاه پاسخگوئی  جهت پاسخ به مسائل وسوالات شرعی استقرارکرده است ونیز با برنامه ریری که انجام شده مکبری وموذنین توسط این اداره معرفی میشود که دراین موضوع هم سعی شده از جوانان ونوجوانان استفاده شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، مراسم عزاداری به مناسبت شام شهادت امام سجاد وشام قربیان  باحضورحجت الاسلام  سید مهدی یعقوبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه درمسجد ابوذربرگزارشد.

حجت الاسلام عمران فضل الهی سخنران مراسم گفت: واقعه کربلا تجلی فضائل درمقابل رذایل بود.

 وی افزود:صبر درفرهنگ دینی بسیار زیبا ست وآنچه کربلارا درنظر حضرت زینب (س) زیبا کرد صبر آن حضرت بود.

  ایشان بیان کرد:صبر عامل پیروزی جبهه حق برباطل یزیدی بود وامروز هم با صبر ومقاومت می توان بریزید زمان پیروز شد.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام  سید مهدی یعقوبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه درجمع هیئت حضرت ابولفضل روستای الوسجرد گفت: هیئات مذهبی نقشی بسیارمهمی دروحدت مردم دارد وهیئات باید عامل وحدت باشد وچنانچه هیئتی موجب تفرقه بین مردم باشد حکم مسجد ضرار را دارد.

وی  افزود:هیئات امام حسین (ع) خنثی کننده عوامل تفرقه انگیز است ومردم نیز دراین مسیر هوشیارانه عمل می کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه به خاطر اتحادی که بین هیئات مذهبی روستای الوسجرد دارد از تمام دست اندرکاران تقدیر وتشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، تعزیه بازار اراک از قدیمی‌ترین آئین‌های عزاداری در اراک است و طبق رسوم گذشته در جریان برگزاری این تعزیه ابتدا نقاره‌زنان و شترها وارد بازار می‌شوند، سپس گروه شبیه‌خوانان و پس از آن سینه‌زنان و طول بازار را از ابتدا تا انتها طی می‌کنند. در این آئین دسته شبیه‌خوانان به طور مجزا گوشه‌هایی از یک تعزیه را می‌خوانند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نماز ظهر عاشورا توسط هیئت حضرت ابالفضل خاوه اردهال و دیگر هیئات مذهبی در مشهد اردهال اقامه شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، محمدرضا لطیفی کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان با اعلام این خبر گفت: اقامه نماز ظهر در روز عاشورا توسط امام حسین (ع) و یاران باوفایش نشان دهنده این است که بزرگترین واقعه و حادثه در زندگی آن هم به وسعت قیام در صحرای کربلا نباید موجب وقفه افتادن در اقامه نماز اول وقت شود.

وی افزود: حضور باشکوه و گسترده در اقامه نماز ظهر عاشورا خود حرکت در مسیر و راه امام حسین (ع) و لبیک به فرمان ایشان است.

 

لطیفی عنوان کرد: عزاداران هیئت حضرت اباالفضل(ع) روستای خاوه اردهال بعد از عزاداری و سوگواری حضرت سیدالشهداء در ظهر عاشورا به تبعیت از امام حسین (ع) و یاران با وفایشان به هنگام نماز ظهر، عزاداری را تعطیل کرده و نماز جماعت را با دیگر هیئات مذهبی منطقه ی اردهال با شکوه و عظمت خاصی اقامه کردند.

همزمان با شب شام غریبان امام حسین (ع)اجتماع بزرگ عاشوراییان در شهرستان دلیجان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام علی شاکری رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان با اعلام این خبر گفت: اجتماع عظیم عاشورائیان شهرستان دلیجان در شب شام غریبان اباعبدالله الحسین (ع) همزمان با شام غریبان سالار شهیدان و 72 تن از شهدای کربلا با زینب کبری (س) همدردی کردند و بر مظلومیت شهیدان کربلا و تنهایی بازماندگان واقعه عاشورا گریستند.

وی افزود: برگزاری شام غریبان سنت دیرینه ای است میان شیعیان و عزاداران حسینی که هر ساله در غروب عاشورا به منظور نشان دادن مظلومیت امام حسین (ع) و یاران باوفایش و ابراز همدردی با بازماندگان این حادثه با روشن کردن شمع برگزار می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان ابراز داشت:مراسم اجتماع بزرگ عاشورائیان در شام غریبان سالار و سرور شهیدان و یاران با وفایش در شب شام غریبان در فضایی آکنده از حزن واندوه و با حضور پر شور و کم نظیر عزادارن حسینی در خیابان رازی روبه‌روی مسجد جامع این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام شاکری عنوان کرد:در این مراسم مداحان و مرثیه سرایان نیز در جمع شیفتگان خاندان عصمت و طهارت(ع) ضمن تبیین پیام قیام امام حسین(ع)، رشادت های حضرت زینب(س) و نقش وی در رساندن پیام عاشورا به عاشقان و پیروان خاندان امامت(ع)، درفضایی حزن انگیز به سینه زنی و سوگواری پرداختند.

گفتنی است این مراسم با همکاری اداره تبلیغات اسلامی، شورای هیئات مذهبی، فرمانداری، شهرداری، شورای اسلامی شهرو هیئات مذهبی دلیجان انجام شد و از شبکه ی آفتاب استان مرکزی به صورت زنده پخش شد.

رابط خبری اداره تبلیغات اسلامی دلیجان از اجرای بیش از ۲۵۰۰ ساعت فعالیت مذهبی و فرهنگی توسط هیئت‌های مذهبی این شهرستان در دهه اول محرم خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، ابراهیم حیدری رابط خبری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان از اجرای بیش از ۲۵۰۰ ساعت فعالیت فرهنگی و مذهبی توسط هیئت‌های مذهبی این شهرستان در دهه اول محرم سال جاری خبر داد.

وی افزود: در دهه اول محرم بیش از ۲۵۰۰ ساعت فعالیت مذهبی و فرهنگی با همکاری ۵۵ هیئت مذهبی در سطح شهر و روستاهای تابعه این شهرستان برگزار شد.

 

حیدری عنوان کرد: برپایی ایستگاه‌های صلواتی، نصب بنر و پارچه نوشته سیاه در معابر شهری و روستایی از دیگر برنامه‌های انجام شده در دهه نخست محرم سال جاری در این شهرستان بود.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان گفت:امام سجادبه‌عنوان حجت خدا در پیام رسانی نهضت عاشورا موثرترین بود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام علی شاکری رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان  در گفت و گو با رابط خبری اداره  گفت:امام سجادبه‌عنوان حجت خدا در پیام رسانی نهضت عاشورا موثرترین بود.

وی با اشاره به این که خطبه های امام سجاد در شهر کوفه و مجلس یزید باعث بر ملا شدن توطئه یزیدیان علیه فرزندان رسول خدا شده استافزود: امام سجاد به درستی از موقعیت های پیش آمده استفاده کرد واز مجالس دشمنان علیه خودشان بهره برد وبه افشاگری چهره آنان پرداخت.

حجت‌الاسلام شاکری عنوان کرد:حضرت سجاددر هر مناسبت یاد امام حسین و شهدای کربلا را زنده نگه می داشت و از این طریق مبارزه با ظلم و ستم را تبلیغ می کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان اظهار داشت:بزرگ مبلغ قیام عاشورا، حضرت امام سجاد(ع)، با سخنرانی و خطبه‏‌های آتشین خود توانست نهضت‏‌ حق‏‌طلبانه سالار شهیدان را از هجوم تحریف نجات دهدو اینک بعد از گذشت ۱۵ قرن همچنان این قیام، پرشکوه و جاودانه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت اسلام یزدان دوست  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زرندیه در مراسم تعزیه روز عاشورا در شهر آسیابک در خصوص فظیلت  اقامه نماز ظهر اول وقت گفت:درس های عاشورا برای بشریت دریایی بی انتهاست، مظلومیت ، شجاعت ، معنویت و عبادت در حصار جنگی نابرابر كه رحم و مروت در چشم خصم نشانه ای ندارد.

وی افزود:هیچ عبادتی در معنا و مفهوم و طهارت و زیبایی به پای نماز نمی‌رسد.

حجت اسلام یزدان دوست بیان کرد: اصل و اساس قیام امام حسین(ع) نیز احیای دین اسلام احکام الهی و سنت پیامبر(ص) بود که نمایشی از این اقامه حدود الهی را می‌توان را در رفتار امام حسین(ع) در روز عاشورا به عینه مشاهده کرد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زرندیه تصریح کرد:اقامه نماز ظهر عاشورا در بحبوحه جنگ توسط امام حسین(ع) و یارانش نشان از اهمیت و جایگاه این فریضه الهی است که باید در وقت خود و به جماعت اقامه شود.

حجت اسلام یزدان  دوست  در روز عاشورا همگان را دعوت به اقامه  نماز اول وقت کرد و به همین جهت اقامه نماز ظهر عاشورا در  مراسم تعزیه شهر آسیابک به امامت حجت الاسلام یزدان دوست برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجت الاسلام رودبارانی مسئول ستاد اقامه نماز استان مرکزی در نشست کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی ضمن تسلیئت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام گفت: ارادت دوگونه است اول ارادت حداقلی و دوم ارادت حداکثری، لذا ارادت حداقلی همان پوشیدن پیراهن سیاه بر تن است و ارادت حداکثری عملیاتی کردن اعتقادات در راستای جامعه عمل پوشاندن با رفتار و کردار است.

وی افزود: عفاف و حجاب سفارش  و سنت حضرت پیامبر اکرم صلوات الله علیه است که باید مزیت این موضوع درجامعه اسلامی تبیین و تشریح شود.

حجت الاسلام رودبارانی اظهار داشت: بی تفاوتی نسبت به امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به چشم می خورد لذا باید از این فضا خارج بشویم و به مسائل کلیدی از جمله عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر اهتمام داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه وظیفه شناسی و احساس مسئولیت راه را از بی راهه مشخض می کند و سعادت اخروی و دنیوی را به دنبال دارد گفت: امام سجاد علیه السلام از دست اندرکاران کاروان و سربازان شمر خواستار شد تا سرهای شهدا را کمی عقب تر از آل الله ببرند تا در حین ورود به شام چشم مردم به فرزندان و زنان کاروان حسینی نیافتد لذا این موضوع بیانگر این است که آنحضرت در آن شرایط نیز به فکر عفت و حجاب بود. 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی؛روح اله کلهری کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی آشتیان گفت به همت شورای هیئات مذهبی هیئات مذهبی آشتیان بمناسبت تاسوعاوعاشورای  حسینی در میدان آزادی اجتماع ومراسم سوگواری برگزار نمودند.

وی گفت دراین مراسم که با حضور امام جمعه،رئیس اداره تبلیغات اسلامی وعزاداران حسینی برگزار شد برنامه‌های متنوع فرهنگی از جمله نوحه‌خوانی، مداحی، سینه‌زنی، سخنرانی، نماز جماعت، زیارت عاشورا برگزار شد.

وی افزود:دردیگر  مساجد وتکایا وحسینیه های سطح شهرستان  مراسم  گرامیداشت  برگزار وسخنرانان در این ایام به تبیین وقایع روز عاشورا پرداختند.

 

 
 
 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ،با فرا رسیدن ظهر عاشورا هیات‌های عزاداری و سینه‌زنی كه در حال حركت به سمت میدان آزادی  این شهرستان بودند، نماز ظهر عاشورا را به امامت امام جمعه آشتیان اقامه كردند.

قبل از اقامه نماز عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) در كنار یكدیگر با برپایی دسته های سینه زن در سوگ مولایشان به عزاداری پرداختند.

همچنین در مساجد، تكایا و حسینیه‌های شهر و روستاهای این شهرستان نیز در عاشورا حسینی نماز ظهر و عصر به شكل ویژه اقامه شد

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام  سید مهدی یعقوبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه گفت: اجتماع بزرگ عاشورا با حضورهئات مذهبی ومسئولین شهرستانی واستانی درمیدان انقلاب ساوه درروز عاشورا برگزارشد.

گفتی است آقازاده استاندارمرکزی درجمع اجتماع عاشورا حضورداشت.

نماز ظهر عاشورا همزمان با اذان ظهر درمیدان انقلاب برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام  سید مهدی یعقوبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه گفت: درایام دهه اول محرم  که اوج برگزاری مراسمات است تقربیا بیش از 80% هیئات بازید شده است .

وی افزود: تشکیل تیم سرکشی واستفاده از افراد سرشناس  دراین تیم ها کمک موثری داشت تا اینکه بیشتر هیئات بازدید شود.

ایشان بیان کرد: هیئات مذهبی از حضور مسولین درهیات مذهبی خوشحال بودند واز اداره تبلیغات  اسلامی به همین دلیل تشکر می کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام  سید مهدی یعقوبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه از هیئات قمربنی هاشم  روستای احمد اباد بازدید کرد گفت: عزاداری برای امام حسین (ع) درحفظ دین نقش بسزائی دارد چون محبت اهلبیت (ع) سفارش پیامبر است درحفظ دین اسلام. واگر محبت به اهلبیت (ع) پایه واساس باشد مردم درراه دین از دادن مال وجان خود دریغ نمی کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام  سید مهدی یعقوبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه از هیئات امام حسین  روستای محمود اباد بازدید کرد گفت: دستاورد نهضت عاشورا حسینی , حفظ دین بود چون بنی امیه  تصمیم برنابودی دین اسلام داشتند واگر نبود نهضت عاشورا از دین اسلام خبری نبود.

 وی افزود: امام حسین (ع) با آگاهی بخشی به مردم خطر سقوط دین اسلام توسط بنی امیه به خصوص یزید رابرای مردم بیان کرد.

رئیس اداره تبلیغات  اسلامی شهرستان ساوه از روحانی آن روستا که ازقم اعزامی شده بود تقدیر وتشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، اعضای موسسه خیریه حامی یار استان مرکزی با حجت الاسلام صفر قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی دیدار کردند.

حجت الاسلام قربانپور ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گفت: حمایت از کودکان مبتلا به سرطان یک اقدام شایسته و شرافتمندانه است.

وی اظهارداشت: جهت اطلاع مردم از خدمات و نیازهای مندیهای کودکان سرطانی آمادگی داریم که جمعی از روحانیون صاحب نفوذ را برای بازدید از موسسه و بیماران بستری در بیمارستان امیرکبیر اراک اعزام نماییم و همکاریهای بعدی را نیز انجام خواهیم داد.

این دیدار که با هدف تشریح فعالیت موسسه خیریه حامی یار و جلب حمایت های مادی و معنوی برگزار شد مدیر موسسه حامی یار گزارش مفصلی از فعالیت های درمانی و مشاوره ای و خدماتی این موسسه بیان کرد.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان فعالیت‌های فرهنگی انجام شده دردهه اول ماه محرم را تشریح کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام علی شاکری رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان در گفتگویی فعالیت‌های انجام شده در دهه اول ماه محرم سال جاری را تشریح کرد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین اقدامات اداره تبلیغات اسلامی در موسم محرم تکمیل شبکه تبلیغی و اعزام روحانی به تمام نقاط شهرستان برای فعالیت‌های مذهبی و تبلیغی است که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و هماهنگی‌های انجام شده با دهیاران این مهم به نحو احسن اقدام شد.

حجت‌الاسلام شاکری عنوان کرد: گردهمایی مسئولان هیئت‌های مذهبی و مداحان،همایش شیرخوارگان عاشورایی و همچنین سرکشی از هیئت‌های مذهبی، مبلغان و ائمه جماعات مساجد، گفتمان‌های دینی با موضوعات امامت و ولایت و امربه معروف و نهی از منکر،سیاه پوش کردن مساجد و برنامه‌ریزی برای اقامه نمازظهر عاشورا وایجاد ایستگاه‌های صلواتی از جمله اقداماتی است که در ایام محرم انجام شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان از برگزاری ۱۰۰۰ جلسه سخنرانی در این شهرستان در دهه ی اول محرم خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام علی شاکری رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان با اعلام این خبر گفت: به همت مبلغین و مبلغات اعزامی در نیمه اول محرم الحرام ۱۰۰۰ جلسه سخنرانی در شهرستان دلیجان برگزار شد.

وی افزود: این مبلغین با حضور تمام وقت در مناطق مختلف شهرستان در برگزاری نمازهای جماعت، مجالس سخنرانی، کلاس های قرآن و گفتمان های دینی نقش مهمی داشته اند و در نیمه اول محرم با برگزاری مجالس سخنرانی، بیان احکام و تفسیر در تبلیغ معارف دینی و ترویج تعالیم الهی فعالیت کردند.

رابط خبری اداره تبلیغات اسلامی دلیجان از توزیع نذورات ماه محرم بین هیئات مذهبی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ابراهیم حیدری رابط خبری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان از توزیع نذورات ماه محرم دربین مسئولان هیئات مذهبی این شهرستان خبرداد.

 

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۸۰ هیئت مذهبی در این شهرستان، افزود: به همت شورای هیئات مذهبی دلیجان و با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان وبا بررسی وضعیت فعالیت هیئات مذهبی سنتی و هیئاتی که اخیرا در اداره تبلیغات اسلامی دلیجان به ثبت رسیده‌اند اقلام برنج، شکر،گوشت،مرغ و روغن با صدور حواله دربین آنان توزیع شد.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان از برپائی مراسم سخنرانی و عزاداری توسط روحانیون مستقر درسطح این شهرستان خبرداد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام علی شاکری رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان در گفتگو با رابط خبری این اداره افزود: مراسم سخنرانی و عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)توسط توسط روحانیون مستقر این شهرستان در دهه اول ماه محرم برای گروه های سنی جوانان و نوجوانان در مساجد این شهرستان برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در این سخنرانی ها روحانیون به تبین دستاوردهای چهل سالگی انقلاب پرداختند تاکید کرد:قیام عشورا الگویی مناسب برای حکومت داری جهانیان است که هیچ گاه نباید زیر بار ظلم وستم بروند.

حجت‌الاسلام شاکری خاطرنشان کرد: دشمنان نظام برای تمامی اقشار جامعه دسیسه هایی را طراحی کرده است که روحانیون اعزامی به مناطق شهری و روستایی باید این دسیسه ها را برای مردم تبیین کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: باید پیام نهضت امام حسین(ع) و فلسفه قیام عاشورا به عنوان یک اصل در حفظ ارزش‌های دینی در جامعه و جهان تبیین شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،هیئات مذهبی شهرستان اراک در روز تاسوعای حسینی با تجمع در میدان شهدا و حرکت به سمت مصلای بیت المقدس اراک به عزاداری پرداختند.

گفتنی است در این مراسم مسئولان و مدیران استانی و شهرستانی از جمله مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ،حجت الاسلام احمدی سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک نیز توفیق حضور داشتند. 

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه حجت الاسلام سید مهدی یعقوبی در گفتگو با رابط خبری اداره گفت : در سالروز شهادت سرور آزادگان عالم حضرت اباعبدالله الجسین ع هیئت های عزاداری شهرستان ساوه با عبور از خیابان های شهر ساوه در میدان انقلاب تجمع خواهند کرد .

رییس اداره تبلیغات اسلامی ساوه بیان کرد : این اجتماع بزرگ که به دعوت اداره تبلیغات اسلامی و شورای هیئت های مذهبی انجام خواهد گرفت ، مردم ولایتمدار ساوه اوج ارادت خود را به سالار شهیدان و یاران با وفایش نشان خواهند داد .

وی افزود : این برنامه از ساعت 10 صبح آغاز خواهد شد و از طریق سیمای آفتاب استان مرکزی بطور مستقیم پخش خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام عبداللهی مدیرکل دادگستری استان مرکزی به مناسبت هفته  امر به معروف و نهی ازمنکر در جمع کارکنان اداره کل تبلیغات سلامی استان ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و تسلیئت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین گفت: یکی از اهداف ارزشمندامام حسین علیه السلام امر به معروف و نهی از منکر است که امروز باید نسبت به این موضوع اهتمام بیشتری هم در سطح خانواده و هم در جامعه شهروندی داشته باشیم.

وی  ضمن تشریح و تطبیق قانون امر به معروف و نهی از منکر با فتوای حضرت امام عنوان کرد: در جامعه امروزی که دشمنان از جمیع جهات از جمله مباحث اعتقادی اذهان جوانان را منحرف می کنند باید هوشیار بود و اهداف قیام امام حسین را برای نسل جوان امروزی تبیین کرد.

مدیرکل دادگستری استان مرکزی  تبیین شخصیت نهضت عاشورا و یاران امام را ضروری دانست و اظهارداشت: وهابیت و دشمنان تشیّع درصدد کم رنگ کردن عاشورا هستند و برای رسیدن به اهداف شوم خود، هزینه های گزافی را متحمل شده اند غافل از اینکه شور و  شعور حسینی در میان شیعیان روز به روز مضاعف می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر  سلسله مراتبی دارد که باید آمران و  ناهیان از قانون آگاهی کافی داشته باشند و هدف هم در بحث امر به معروف هدایت انسانها به سمت نور و طراط مستقیم است که به بیراهه نروند .

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 503

بازدید های دیروز 660

بازدید های این هفته 2251

بازدید های این ماه 10165

مجموع بازدید ها 1236433