به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ،مراسم عزاداری و سخنرانی به مناسبت دهه دوم ماه صفر  به مدت ده شب توسط هیئت مذهبی عشق بین الحرمین آشتیان برگزار شد.
گفتنی است: این مراسم به مدت  ده   شب با سخنرانی حجت‌الاسلام حسنی از اساتید جامعه المصطفی و مداحی آقایان  رادمنش ، داودی وپولادخای  با  قرائت زیارت عاشورا آغاز وبا برپایی مراسم سینه زنی  بر گزار شد.

حجه الاسلام حسنی در این سخنرانی ها ضمن اشاره به وقایع تاریخی محرم وصفر به موضوع تسلیم  ورضایت خداوند از بندگان اشاره وگفت :یکی از صفات جلیله انسانی، رضایت مندی انسان به آن چه خداوند انجام می دهد، است. حوادث و اتفاقاتی که برای هر انسانی پیش می آید، گاهی مسبب آن خود انسان است؛ خودش کاری کرده که فقیر شده؛ خودش کاری کرده که به جایی نرسیده است. بی شک، نکوهش در این امور به خود انسان برمی گردد، زیرا شما وظایف خودتان را انجام نداده اید.

وی ادامه داد :رضایت مندی به تقدیرات الهی به معنای جبر نیست، بلکه انسان باید در حد و اندازه خودش فعالیت و تلاش نماید.

حسنی تصریح کرد : امام حسین(ع) و یاران وفادارشان در حوادث کربلا لحظه‌ای از یاد خداوند غافل نشدند،  وادامه داد : هدف نهایی امام حسين(ع) در قيام و نهضت عاشورا عبودیت، پرستش و رضايت خداوند متعال در عالی‌ترین سطح بود.

وی با ابراز اینکه هر کس در جایگاه خود باید تلاش کند که بهترین باشد، گفت: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: همه انسان‌های مؤمن باید یک آرزو داشته باشند و براساس آن تربیت شوند، و آن آرزو این است که خداوندا در هر جایگاهی که هستیم ما را پیشوا و الگوی دیگران قرار بدهد.

 

شایان ذکر است حجه الاسلام کریمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی آشتیان نیز در شب پایانی با حضور دراین مراسم از زحمات وتلاش های این هیئت در برپایی برنامه متنوع در طول این دهه خصوص برپایی مراسم بدرقه زائرین اربعین حسینی تقدیر وتشکر نمود .

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 455

بازدید های دیروز 440

بازدید های این هفته 4699

بازدید های این ماه 19194

مجموع بازدید ها 1356429