مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: از زبان هنر برای فضای مذهبی استفاده نشده در حالی که باید بخشی از فضای هنر انقلاب اسلامی به این سمت و سو سوق پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام صفر قربان پور در کارگاه آسیب شناسی عزاداری و مراسمات آئینی اراک، اظهار داشت: در یک فرصت جدید یعنی آغاز دهه پنجم انقلاب قرار داریم که در مقابل هجمه‌های مختلف دشمنان موضوع ارزشمند بیانیه گام دوم انقلاب مطرح می‌باشد و در این راستا مکلف به نشر گفتمان انقلاب اسلامی به ویژه در بخش مذهبی هستیم.

وی ادامه داد: گفتمان انقلاب اسلامی از شاخصه‌هایی از قبیل اصل اندیشه و فکر تشکیل شده است که مبنای آن اسلام، قرآن، نهج البلاغه، مباحث اهل بیت (ع) است و باید بر اساس آن فکر و اندیشه ساخته شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه فرهنگ سازی برای گفتمان سازی ضروری است، گفت: کارگاه‌ها و اساتید دینی باید به فرهنگ سازی و نشر فرهنگ بر مبنای اندیشه مبادرت ورزند.

حجت الاسلام قربان پور بیان کرد: انقلاب اسلامی انتظار دارد، گفتمان انقلاب اسلامی به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

وی افزود: سیاست‌های اجرایی باید به گفتمان انقلاب اسلامی تبدیل شود به طوری که تمامی بدنه کشور باید این هماهنگی را انجام دهند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان داشت: در مباحث گفتمان انقلاب اسلامی به اشعار، بیان، نوع ورود توجه شود و نباید نسبت به مسائل کشور بی تفاوت بود.

حجت الاسلام قربان پور گفت: در فضای انقلاب اسلامی می‌توان آرمان اهل بیت (ع) را اجرایی کرد و هنگامی که این مهم اتفاق افتد آسیب‌ها نیز به نوبه خود کاهش پیدا می‌کند.

وی اظهار کرد: در شرایط کنونی انقلاب اسلامی ابزار انتقال فکر و فرهنگ به جامعه متفاوت است به طوری که ارتباط چهره به چهره روش ارزشمند پسندیده تجربه شده است. مداحان و ذاکرین در جلسات از تریبون برخوردار هستند که صحبت آن‌ها در مخاطبان تأثیر گذار است که ممکن است یک مبنا در زندگی آن‌ها اثر کند. از طرفی تمامی مسیر به ارتباط چهره به چهره و تریبونی ختم نمی‌شود که رهبر معظم انقلاب این کار سنتی تبلیغی را متذکر شدند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: امروزه از جایگاه زبان هنر برای فضای مذهبی استفاده نشده است. ۲۷ میلیون نفر در کشور به بازی‌های رایانه‌ای مشغول هستند یعنی وجود یک فضای بازی زمینه جذب جمعیتی را فراهم کرده است، در این راستا باید بخشی از فضای هنر انقلاب اسلامی به این سمت و سو سوق پیدا کند.

حجت الاسلام قربان پور گفت: با توجه به نزدیک شدن به جشنواره فیلم عمار باید کار انقلابی انجام داد.

وی بیان داشت: به طور حتم باید با دید اصلاحی انقلابی برای کار سیاسی انتخابات ورود پیدا کرد و درباره چهره‌های عالی انقلاب در این مسیر بیاندیشیم.


 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 206

بازدید های دیروز 975

بازدید های این هفته 1793

بازدید های این ماه 17328

مجموع بازدید ها 1329672