بیانیه  در پی شهادت سردار رشید اسلام سپهبد قاسم سلیمانی

«مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَی نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا »

روح مطهر سردار بزرگ سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی در جوار علییّن و ارواح مقدسه شهیدان کربلا و حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام آرام گرفت.

شهید سرافراز امت اسلام، عمر پربرکت خود را در راه دفاع از اسلام، انقلاب و مظلومان در ایران و کشورهای منطقه گذراند و پس از عمری مجاهدت خالصانه، توسط اشقیاء و اشرار زمان به مقام والای شهادت نائل آمد و به جرگه شهدای مظلوم  مدافعان حرم و مقاومت پیوست.

سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی، مایه عزت و افتخار نه فقط برای ایرانیان بلکه تمامی مسلمانان و مستضعفان تحت ستم در سراسر عالم بود. شهادت این بزرگ فرمانده مقاومت اگرچه ضایعه بزرگی برای جهان اسلام و مردم بزرگ ایران به شمار می‌رود اما به تعبیر امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی هر پرچمی‌که از دست توانای سرداری بیفتد سردار دیگری آن را برخواهد داشت. مگر با شهادت سرداران بزرگی که این ملت تاکنون تقدیم کرده است، خدشه‌ای در حرکت نیروهای مسلح و توانمندی‌های دفاعی کشور پیش آمد که اکنون و با شهادت حاج قاسم سلیمانی پدید اید؟

محور پرافتخار مقاومت، مدیون رشادت‌ها و فداکاری‌های شبانه‌روزی شهید سلیمانی است. وی نسلی معتقد و متعهد از جوانان رزمنده مؤمن و انقلابی در ایران، عراق، سوریه، یمن و لبنان را پرورش داد که با اتکا به روح جهاد و مقاومت و اسلام اصیل در مقابل استعمار و استکبار و زیاده‌گویی قدرت‌های بیگانه و تروریست‌های منحرف و سیه‌دل  تکفیری داعش ایستادند.

همین روحیه مقاومت، جهادی و الهام‌بخش سردار سپاه اسلام بود که بغض و کینه او را در دل شیطان بزرگ و اسرائیلِ نامشروع کاشت که بارها او را به ترور و حذف تهدید کرده بود. غافل از اینکه شهادت مسیری بود که سلیمانی‌ها و مغنیه‌ها و ابومهدی‌ها، آن را سعادت دنیا و آخرت خود می‌دانند.

اقدام جنایت‌کارانه آمریکا هرچند قلب ملت‌های مسلمان منطقه را به درد آورد و حماقت سردمداران رژیم تروریستی آمریکا و ناتوانی آن در فهم معادلات جدید منطقه‌ای را نشان داد لیکن اقدامی دور از انتظار از یک رژیم حامی تروریسم نبوده و نیست.

سران کاخ سفید و رژیم آدم‌کش صهیونیستی از دهه‌ها قبل، ناتوانی خود در مواجهه با مخالفان، منتقدان و مجاهدان را به شکل حذف فیزیکی و ترور نشان داده‌اند. ایالات متحده آمریکا از چهار دهه و هم‌زمان با پیروزی انقلاب اسلامی، با حمایت از گروهک‌های تروریستی، نقش پشتیبان اصلی از آن‌ها در ترور بیش از ۱۷ هزار تن از شهروندان ایرانی را ایفا کرده است.

جنایت این رژیم تروریستی در به شهادت رساندن سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی مصداق بارز تروریسم دولتی و ناتوانی در مواجهه با منطق جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت در ضرورت خروج بیگانگان از سراسر منطقه است.

سران کاخ سفید، رژیم نامشروع صهیونیستی و اذناب منطقه‌ای آن‌ها باید بدانند که خون شهدای مظلوم مدافعان حرم و مقاومت  به ویژه سرداران رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهان آنان به هدر نخواهد رفت و مکتب این شهیدان، همچنان الهام‌بخش جوانان مسلمان در سرتاسر منطقه خواهد بود.

آمریکا بداند که حمله جنایتکارانه بر علیه سردار سلیمانی، بزرگترین خطای راهبردی آن کشور در منطقه غرب آسیا بوده و آمریکا از تبعات این اشتباه محاسباتی به آسانی رهایی نخواهد یافت. همانگونه که مقام معظم رهبری در پیام خود فرمودند انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون پاک سردار سلیمانی آغشته کردند. این جنایتکاران با انتقام سخت منتقمین خون سردار سلیمانی در زمان و مکان مناسب روبرو خواهند شد. بدون تردید خط جهاد و مقاومت با انگیزه‌ای مضاعف ادامه پیدا خواهد کرد و درخت مقاومت هر روز تنومند تر و شکوفاتر خواهد شد. پیروزی از آن مجاهدان این راه مبارک است و آنانکه به این جنایت دل خوش کرده‌اند بدانند که این گونه اقدامات کور و بزدلانه اراده جمهوری اسلامی ایران را در تداوم بدون تنازل سیاست مقاومت فعال، قوی تر نموده و تلخکامی آنان را زود و شدید خواهد کرد.

ضمن تسلیت حادثه تروریستی فرودگاه بغداد و شهادت سردار جاوید اسلام حاج قاسم سلیمانی و فرمانده میدانی سرافراز حشدالشعبی حاج ابومهدی المهندس و جمعی از همراهان آنان به حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری، دو ملت ایران و عراق و همه دوستداران و ارادتمندان جبهه مقاومت، علو درجات را برای آن شهدای سعید از درگاه پروردگار متعال و جبار خواستار است.»

اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی- شورای هیئات مذهبی استان مرکزی - کانون مداحان و شعرای آئینی استان مرکزی - جمعیت بانوان فرهیخته و فرهنگی استان مرکزی - مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی استان مرکزی - مجمع اساتید گفتمان های دینی استان مرکزی-اتحادیه انجمن های اسلامی ادارات و کارخانجات استان مرکزی

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 206

بازدید های دیروز 975

بازدید های این هفته 1793

بازدید های این ماه 17328

مجموع بازدید ها 1329672