معاون فرهنگی، اجتماعی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی از نواخته شدن «زنگ فاطمی» به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه در یکصد مدرسه دخترانه استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام داوود چمانی، معاون فرهنگی، اجتماعی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه، برنامه‌های این ایام در استان را تشریح و از اعزام ۸۰۰ مبلغ بومی در مناطق مختلف شهری و روستایی خبرداد و گفت: از این تعداد ۶۳۰ مبلغ آقا و مابقی خانم هستند. در فاطمیه دوم نیز ۵۴ مبلغ از قم به استان اعزام می‌شوند.

وی لزوم تبییین سیره فاطمی در مراسم‌های مذهبی را مورد تأکید قرار داد و افزود: اصول برنامه‌های ایام فاطمیه پیرامون «انقلاب فاطمی» تعریف شده است و در این ایام فضائل و جایگاه آن حضرت از لحاظ سیاسی، اجتماعی، اخلاقی، خانوادگی و عفاف و حجاب مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام چمانی تصریح کرد: با همکاری آموزش و پرورش استان امسال برنامه‌های ویژه‌ای از ۵ بهمن تا ۷همین ماه در یکصد مدرسه دخترانه استان به همراه نواخته شدن«زنگ فاطمی» برگزار می‌شود. مبلغان در این ایام به تناسب مدارس در رابطه با جایگاه زن و الزام‌های رعایت عفاف و حجاب برای دختران نوجوان صحبت می‌کنند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی همچنین به تجمع استانی بانوان تحت عنوان«تجمع فاطمی» در ۹بهمن اشاره کرد و افزود: برگزاری محفل«شب شعر فاطمی» در سوم بهمن، همایش بزرگ «مادرانه» و تجلیل از مادران شهدا مدافع حرم در ۴بهمن، انجام مراسم شام غریبان در ۸۰۰ نقطه از استان و فضاسازی سطح شهر، مساجد، حسینیه‌ها، اماکن مذهبی و ... با مشارکت شهرداری از دیگر برنامه‌های در دستور کارست.


آمار بازدیدها

بازدید های امروز 214

بازدید های دیروز 975

بازدید های این هفته 1801

بازدید های این ماه 17336

مجموع بازدید ها 1329680