حجت الاسلام قربانپور گفت: مادران امروز می توانند با بیان فداکاری های و نقش ولایت مداری حضرت زهرا(س) جایگاه و پیوندی برای دختران و حضرت فاطمه زهرا(س) ایجاد کنند و سبب الگو گیری آنان از بانوی بزرگ اسلام شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجت الاسلام صفرقربانپور امروز( سه شنبه8 بهمن) در همایش مادرانه در که در حسینیه عاشقان ثارالله اراک برگزار شد گفت: این همایش با عنایت به رویکرد ایام فاطمیه (س) همزمان با ایام شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی برگزار شد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: همایش مادرانه با سه هدف اصلی پیوند و برقراری ارتباط بین مادران و زنان امروز، تجلیل و هم پیمانی از خانواده شهدای مدافع حرم و تبیین نقش و سیره حضرت فاطمه زهرا(س) برای جامعه امروز برگزار می شود.

وی ادامه داد: مادران امروز می توانند با بیان فداکاری های و نقش ولایت مداری حضرت زهرا(س) جایگاه و پیوندی برای دختران و حضرت فاطمه زهرا(س) ایجاد کنند و سبب الگو گیری آنان از بانوی بزرگ اسلام شوند.

این مقام مسئول اظهار کرد: نقش آفرینی زنان در نهضت انقلاب اسلامی و جایگاه رسالت امروز که می‌تواند در جایگاه مادرانه مباحث اخلاقی و سیاسی را محقق کنند و  پیوند بین نسل جوان و صدر اسلام برقرار کنند.

حجت الاسلام قربانپور گفت: برای آنکه یک زن در شرایطی فعلی نقش سیاسی اش را در جامعه ایفا کند چه باید بکند و امروز وظیفه اش در قبال استکبار جهانی و مقام معظم رهبری با بهره مندی از سجایای اخلاقی حضرت زهرا سیره و زندگی حضرت فاطمه (س) چیست در این همایش تبیین می شود.

وی خاطرنشان کرد: حضرت زهرا (س) افضل زنان عالم و الگو از دیدگاه خداوند، پیامبران و ائمه طاهرین هستند وجایگاه ایشان بسیار بالا بوده و هرکسی برای رسیدن به سعادت و حرکت در مسیر کمال باید از ایشان الگو گیری کند و در رفتار و کردار حتی زندگی فردی و اجتماعی از حضرت فاطمه زهرا (س) درس گرفته و به آن‌ها عمل نمایند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: محور هر خانواده مادر خانه است. مادر به عنوان هسته مرکزی و تشکیل دهنده خانه نقشی مهم و تاثیر گذار بر تک تک اعضای خانواده دارد لذا باید در جامعه از ارزش و جایگاه بالایی برخوردار باشد این تاکید و نظر پیامبر اکرم (ص) به خصوص پیرامون خانواده نبوت و عترت که هسته اصلی آن حضرت «فاطمه زهرا (سبودند مورد تاکید قرار داشت.

وی با بیان اینکه خانواده مبنای جامعه انسانی است و می‌توان گفت سعادت یا شقاوت یک جامعه به وجود مادران بستگی دارد ادامه داد:‌ حضرت فاطمه زهرا (س) هم مانند دیگر زنان نقش مادر و همسر را در خانواده داشتند و همواره آرامش و محبت را به اعضای خانواده هدیه می‌دادند بنابراین زنانی که همواره به دنبال رستگاری خود و خانواده هستند، حضرت فاطمه زهرا (س) را اسوه خود قرار می‌دهند.

.


 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 444

بازدید های دیروز 440

بازدید های این هفته 4688

بازدید های این ماه 19183

مجموع بازدید ها 1356418