معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: سرمنشاء آسیب های اجتماعی  که جامعه و مسئولان را درگیر خود کرده است ، دوری از اخلاق و معنویت وغفلت ازارزشهای الهی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام داوود چمانی معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در جلسه کمیته تبلیغی شورای هماهنگی نهادهای حوزوی گفت: با توجه اهمیت جایگاه تبلیغ و تاکید مقام معظم رهبری در این راستا و از طرف دیگر هجمه های دشمنان نظام در شبهه افکنی بین جوانان و نوجوانان،موثرترین راه برای تبلیغ دین مبین اسلام، حرکت جهادی طلاب و روحانیون می باشد.

حجت الاسلام داوود چمانی با اشاره به جایگاه ارزشمند مباحث فرهنگی تاکید کرد: تبین فرهنگ دینی و سبک زندگی اسلامی در جامعه، تهاجم فرهنگی دشمن را خنثی میکند و این یکی از وظایف مهم روحانیون درعرصه تبلیغ می باشد.

وی افزود: سرمنشاء آسیب های اجتماعی که جامعه و مسئولان را درگیر خود کرده است، دوری از اخلاق و معنویت و غفلت از ارزشهای الهی است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با تاکید براینکه روحانیون برای کاهش آسیب های اجتماعی از تمام توان خود استفاده کنند اظهار داشت: روحانیون در خط مقدم مبارزه و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی قرار دارند و وظیفه آنان صیانت از ازرشهای اسلام و نظام اسلامی است.

وی عنوان کرد: با توجه به جایگاه روحانیت در جامعه و تأثیرگذاری آنان، همه باید مواظب اعمال و رفتارخود باشیم. مردم از روحانیون انتظار ویژه دارند و رفتارو گفتار آنان را رصد می کنند.

حجت الاسلام چمانی در پایان این جلسه خاطرنشان کرد: با توجه به جایگاه مسجد در اسلام و تأثیرگذاری آن در ترویج ارزشهای الهی، باید در انتخاب ائمه جماعات دقت لازم صورت پذیرد و افرادی در این جایگاه قرار گیرند که بتوانند پاسخگوی نیاز مردم به ویژه نسل جوان باشند.

در ادامه این نشست حجت الاسلام شفیعی معاونت تبلیغ حوزه های علمیه استان هدف از برگزاری این نشست را بررسی وضعیت ائمه جماعات مساجد و هماهنگی و نظارت واحد در بحث اعزام مبلغ بیان نموده و از اعضا خواستند در این مسئله همکاری لازم را داشته باشند.

 

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 479

بازدید های دیروز 599

بازدید های این هفته 3200

بازدید های این ماه 14757

مجموع بازدید ها 1118639