مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی از برگزاری جشنواره قرآنی گل‌های محمدی و گل‌های فاطمی در شهریور ماه امسال به میزبانی دلیجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور در اولین جلسه ستاد برگزاری پنجمین جشنواره قرآنی گل‌های محمدی(ص) و گل‌های فاطمی(س) در دلیجان اظهار کرد: برگزاری جشنواره قرآنی گل‌های محمدی و فاطمی زمینه برقراری نشاط دینی و اجتماعی و ارتقای معنوی را جامعه فراهم می‌کند.

وی افزود: آشنایی با تعالیم قرآن باعث ایجاد آرامش، کاهش اضطراب، نزدیکی به خداوند و غلبه بر هوای نفسانی می‌شود و به دنبال آن، آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه اشاعه تعالیم قرآنی همچنین اضطراب، نگرانی و آسیب را کاهش می‌دهد، گفت: همانگونه که تحقیقات علمی نشان داده که راهبرد کاهش آسیب‌های اجتماعی اخلاق‌مداری، انس با قرآن کریم و عمل به آموزه‌های دینی و اسلامی است و که کسانی که در زندگی آموزه‌های قرآنی را سرلوحه امور خود قرار دادندرفتار و کردار قرآنی داشته‌اند شاداب‌تر هستند.

حجت الاسلام قربان‌پور گفت: پنجمین جشنواره قرآنی گل‌های محمدی و گل‌های فاطمی استان با رویکرد برگزاری مسابقات قرآنی در رشته‌های مختلف حفظ، مفاهیم قرآنی و نماز و بخش هنری برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری 7 هزار و 700 برنامه هنری و قرآنی از جمله ویژگی‌های این جشنواره است که نشاط دینی و اجتماعی را در جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان به همراه دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه این رقابت قرآنی نیمه شهریور ماه در دلیجان با حضور مسئولان قرآنی کشوری برگزار خواهد شد، ادامه داد: جشنواره گل‌های محمدی(ص) و فاطمی(س) دارای دو وجه مجزا محتوایی قرآنی در رشته‌های گوناگون از جمله مفاهیم، حفظ، نماز و سایر رشته‌های قابل توجه قرآنی و در کنار این موارد کلاس‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی و در وجه دیگر رشته‌های هنری است که با یکدیگر تلفیق شده‌اند.

وی افزود: اجرای این برنامه‌های مختلف در این جشنواره با حضور بیش از 10 هزار شرکت کننده باعث نشاط اجتماعی به ویژه در بین جوانان و نوجوانان و کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

حجت الاسلام قربانپور گفت: هم افزایی از دیگر ویژگی‌های این جشنواره است که براین اساس دستگاه‌های فرهنگی با همکاری یکدیگر هدف مشترکی را که نشر قرآن کریم است دنبال می‌کنند.

وی تصریح کرد: اتکای این جشنواره به بدنه مردمی است که به این خاطر تاکید می‌شود قرآن آموزان دارای رده سنی‌های تعیین شده 6 تا 18 سال در این جشنواره شرکت داشته باشند.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 465

بازدید های دیروز 599

بازدید های این هفته 3186

بازدید های این ماه 14743

مجموع بازدید ها 1118625