نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ارزش های اسلامی و گفتمان سازی اعتقادی، و فرهنگی در جامعه با استفاده هدفمند از زبان هنر ماندگار می شود و گسترش می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در دیدار با شعرا و هنرمندان حوزه هنری و مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی افزود: استکبار جهانی با بهره گیری از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اعتقادات و منش رفتاری و اخلاقی جوانان و ایران اسلامی را نشانه گرفته است و در چنین شرایطی رسالت هنرمندان بسیار سنگین است

امام جمعه اراک بیان کرد: تقویت پایه‌های اعتقادی افراد برای مقابله با تهاجم دشمن امری ضروری است و هنرمندان و شاعران باید با خلق آثار ماندگار و تاثیر گذار نقش خود را در نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی در جامعه ایفا کنند.

وی اضافه کرد: شهید سید مرتضی آوینی مظهر هنر انقلابی بود و باید تفکر و منش فکری این شهید بزرگوار الگوسازی شود

آیت الله دری نجف آبادی افزود: هنر امام خمینی(ره) این بود که با سازماندهی نهضت انقلاب اسلامی توانستند ملت را به سمت و سوی معنویت و راه رستگاری هدایت کنند و هنرمندان نیز باید با الگوگیری از امام راحل با زبان هنراین تفکر را اشاعه دهند.

هفته هنر انقلاب اسلامی از 20 فرودین ماه همزمان با شهادت شهید مرتضی آوینی آغاز شده است

شهید سید مرتضی آوینی از سال 1371 فعالیت خود را در جهت ساخت سری جدید روایت فتح آغاز کرد

وی در بیستم فروردین ماه سال 1372، در جریان فیلمبرداری‌ گروه روایت فتح در منطقه فکه بر اثر انفجار مین به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 503

بازدید های دیروز 599

بازدید های این هفته 3224

بازدید های این ماه 14781

مجموع بازدید ها 1118663