حجت الاسلام قربانپور گفت: امسال پنجمین جشنواره قرآنی گل‌های محمدی و گل‌های فاطمی استان با حضور بیش از ۱۰هزار شرکت‌کننده برگزار می‌شود.

به‌گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور در نشست ستاد برگزاری پنجمین دوره رقابت قرآنی جشنواره گل‌های محمدی و گل‌های فاطمی که در شهرستان دلیجان برگزار شد با اشاره به برکات و نتایج آموزه‌های قرآنی اظهار داشت: عمل به آموزه‌های قرآنی سبب ایجاد آرامش، کاهش اضطراب، نزدیکی به خداوند و غلبه بر هوای نفسانی در انسان می‌شود.

وی افزود: انس با قرآن و تعالیم آن اخلاق‌مداری را در جامعه افزایش داده و در نتیجه گرایش افراد به بزه و کج‌روی کاهش پیدا کرده و ناهنجاری‌های اجتماعی از بین می‌رود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: امسال پنجمین جشنواره قرآنی گل‌های محمدی و گل‌های فاطمی استان با رویکرد برگزاری مسابقات قرآنی در رشته‌های مختلف حفظ، مفاهیم قرآنی، نماز و بخش هنری با حضور بیش از 10 هزار شرکت‌کننده برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: جشنواره گل‌های محمدی و فاطمی دارای 2 وجه مجزا هستند که در یک بخش محتوای قرآنی در رشته‌های مفاهیم، حفظ، نماز و سایر رشته‌ها و در بخش دیگر موضوعات مقابله با آسیب‌های اجتماعی با بهره‌گیری از هنر گنجانده شده است.

حجت الاسلام قربانپور عنوان کرد: این جشنواره با هدف به کارگیری ظرفیت مردمی برگزار شده و بر این اساس 7 هزار و 700 برنامه هنری و قرآنی از بخش‌های ویژه این جشنواره است که علاوه بر بسط و گسترش آمیزه‌های دینی نشاط دینی و اجتماعی را در جامعه ایجاد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: مرحله استانی رقابت‌ها در دلیجان برگزار می‌شود و از شرکت‌کنندگان برگزیده در نیمه شهریور با حضور مسئولان قرآنی کشوری و استاندار مرکزی تجلیل به عمل می‌آید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با ارزیابی مثبت و اثرگذار جشنواره‌های سال‌های قبل گفت: چهارمین دوره جشنواره استانی قرآنی گل‌های محمدی و فاطمی استان مرکزی با حضور 7 هزار و 446 رقابت‌کننده از 9 شهرستان استان شهریورماه سال گذشته در شهرستان شازند برگزار شد.

 

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 501

بازدید های دیروز 599

بازدید های این هفته 3222

بازدید های این ماه 14779

مجموع بازدید ها 1118661