به گزارش روابط عمئومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام داوود چمانی معاون فرهنگی، پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل، از برگزاری جشن مبعث در 600مسجداستان خبر داد.

وی افزود: یکی از برنامه ها و مناسبت های مهمی که در سطح کشور و همچنین استان مرکزی برگزار می شود، جشن های بعثت پیامبر گرامی اسلام است که این جشن ها در سطح مساجد شهری و روستایی این استان برگزار شد.

حجت الاسلام داوود چمانی با اشاره به اهمیت گرامیداشت مناسبت های مذهبی تصریح کرد: امام صادق (ع) در حدیثی فرموده اند شیعه و پیرو واقعی ما کسی است که زمانی که ما خوشحال هستیم آنها هم خوشحال هستند و آن زمان که ما محزون هستیم آنها هم محزون هستند؛ بنابراین با توجه به اینکه در شب مبعث، نظام آفرینش و جهان هستی خوشحال است، یکی از راه های خوشحالی ابن است که در مجالس و محافلی که برای این منظور برگزار می شود حضور داشته باشیم و در واقع دوستی خود را به اهل بیت (ع) و پیامبر گرامی اسلام نشان دهیم.

معاون فرهنگی، پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: در این مساجد ائمه جماعات در غالب طرح های روحانی مستقر، طرح هجرت، روحانی بومی حضور فعال داشتند.

حجت الاسلام داوود چمانی با بیان اینکه برگزاری مسابقات برای سنین کودک و نوجوانان نشاط خاصی در میان شرکت کنندگان به وجود آورده بود اظهار داشت: حضور خانواده ها به همراه فرزندانشان در این مراسم طراوت و جلوه خاصی به مراسم جشن در سراسر استان داشت.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 504

بازدید های دیروز 599

بازدید های این هفته 3225

بازدید های این ماه 14782

مجموع بازدید ها 1118664