به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی داود عسکری کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خمین با اعلام این خبر گفت: جلسه ستاد احیای امر به معروف ونهی از منکر شهرستان خمین با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسینی امام جمعه شهرستان ، احمد طهرانی سرپرست فرمانداری شهرستان ، رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در محل دفتر امام جمعه خمین برگزار گردید .

داود عسکری کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی اظاهر داشت:در جامعه امروزی وقتی نام امر به معروف و نهی از منکر پیش می‌آید، تمامی اذهان به سمت حجاب می‌رود در صورتی که فریضتین الهی را نباید تنها در یک مورد خلاصه کرد هرچند مسئله حجاب باید به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد

وی ادامه داد:  در حالی که مقام معظم رهبری بدترین منکرات  را منکری می‌دانند که پایه‌های نظام را سست می کند و این منکری است که به عملکرد مسئولان و کارکنان ادارات و دستگاه‌های اداری برمی‌گردد.

وی با اشاره وضعیت موجود برخی ادارات افزود: مصادیق معروفات و منکرات در قلمرو اداری مبحث روشنی است که رشوه‌خواری، دروغ، دواندن و سردر گمی مردم در سیستم اداری و عدم تکریم ارباب رجوع از مصادیق منکرات است که متاسفانه در بعضی ادارات رایج است ورعایت حقوق شهر وندی و برخورد درست با ارباب رجوع و حرمت انسانی آنان و نیز انجام درست وظایف از مصادیق بارز معروفات است.

عسکری با اشاره به افزایش نارضاتی مردم از سیستم اداری افزود: در صورتی که مردم از عملکرد ما راضی نباشند، خداوند هم از ما راضی نخواهد بود و این منکری است که ما در ادارات بویژه ادارا تی که مسئول خدمت رسانی به مردم هستند و مراجعین زیادی هم  دارند مرتکب می‌شویم.

وی همچنین بی‌حرمتی به ارباب رجوع را منکر خواند چرا که انسان کرامت دارد و وقتی که خداوند چنین کرامتی به انسان‌ها داده است، ما به عنوان بندگان خداوند چرا نباید آنان را تکریم کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی حسینی امام جمعه خمین اظهار داشت : آمران به معروف از آموزش های لازم درخصوص برخورد مناسب و تاثیرگذار با منکرات برخوردار شدند و باید در ادای این فریضه خوشرو باشند .

وی افزود: ارائه الگوهای اسلامی در عفاف و حجاب باید در تمامی سطوح جامعه نهادینه شود .

حجت الاسلام سیدعلی حسینی تاکید کرد: انتقاد کارشناسانه، منصفانه و برای رضای خدا نسبت به عملکرد مسئولان و تشویق به اقدامات خوب باید جایگزین تخریب شود.

در ادامه نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت : افزایش امید و اعتمادسازی در بین مردم مهمترین معروف است که مسئولان باید به آن عمل کنند .

محمد ابراهیم رضایی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی می کوشند تا مردم را با شگردهای مختلف مایوس کنند و تکلیف حوزه های رسانه ای و مسئولان این است که با برنامه های کارآمد، امیدبخش و با نشاط این توطئه دشمن را بی اثر کنند . 

نماینده مردم خمین در خانه ملت افزود: نظام اسلامی در حیات 40 ساله خود در مقابل تمام قدرت های بزرگ جهان ایستادگی کرده و امروز به عنوان الگوی حکومتداری اسلامی در بین ملت های آزادی خواه مطرح است.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 481

بازدید های دیروز 599

بازدید های این هفته 3202

بازدید های این ماه 14759

مجموع بازدید ها 1118641