حجت الاسلام قربانپور گفت: با مشارکت اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی میزان وقوع آسیب های اجتماعی کاهش چشمگیری داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در نشست رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با رؤسای ادارت تبلیغات اسلامی تابعه که در سفری یک روزه به استان مرکزی در اتاق جلسات این اداره کل برگزار شده بود گفت: استان مرکزی با دارا بودن 12 اداره فعال در شهرستان های سطح استان روند کاری اداره کل را پیش می برد و در چند روز اخیر تغییراتی در روند مدیریت ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان های شازند، تفرش و خنداب ایجاد شده است.

 

وی افزود: خوشبختانه ادارات تبلیغات اسلامی استان مرکزی تعامل مطلوبی با دستگاه های اجرائی دارند و در زمینه رسیدگی به آسیب های  اجتماعی نیز اقدامات مطلوبی با همکاری این ادارات به انجام رسیده است و اخیرا نسبت به انجام برنامه های فرهنگی اعم از اعزام مبلغین و حضور در پارک ها اقدام کرده ایم.

حجت الاسلام قربانپور تصریح کرد: اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی و تمامی ادارات تابعه در راستای انجام برنامه ها اعلام آمادگی کامل خود را اعلام می دارد، همچنین در راستای مقابله با آسیب های اجتماعی اقدامات ارزنده ای را در دستور کار قرار داده ایم و باید بگوییم که استان مرکزی در مجموع یکی از 10 استان نخست دارای آسیب شناخته می شود.

وی بیان داشت: باتوجه به اقدامات انجام شده در راستای رسیدگی به آسیب های اجتماعی میزان طلاق های ثبت شده نسبت به سال 95 در سال 96 کاهش قابل توجه ای داشته است، همچنین اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در زمینه اجرای برنامه های فرهنگی از جایگاه مطلوبی برخوردار است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی خاطر نشان کرد: از جمله جایگاه های مطلوبی که این اداره کل توانسته است به آن دست یابد درجات کسب شده در زمینه حفظ قرآن، برنامه های فرهنگی و عمومی و استقرار مبلغین است که البته ائمه جمعه درخواست افزایش تعداد روحانیون ساکن در منطقه را دارند.

وی در پایان گفت: برگزاری جلسات مرتب کاری با فرمانداران استان مرکزی از جمله اقدامات موثری است که در دستور کار این اداره کل جای دارد و باید بگوییم اینگونه اقدامات زمینه ساز ارتباط موثر میان اداره کل با سایر دستگاه های استانی شده است، همچنین در تلاشیم تا ستاد ساماندهی فرهنگی ادارات تبلیغات اسلامی سراسر استان را به صورت مجزا فعال سازیم.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 658

بازدید های دیروز 1015

بازدید های این هفته 1673

بازدید های این ماه 15199

مجموع بازدید ها 1076479