حجت الاسلام دکتر سیدمهدی خاموشی گفت: تحقیقات سازمان تبلیغات اسلامی اطلاعات کارآمد نظام تلقی گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام دکتر سید مهدی خامومشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در دیدار با استاندار مرکزی گفت: موضوع سفرهای انجام شده اخیر اهمیت و رسیدگی به مباحث مرتبط با آسیب های اجتماعی بوده است و سازمان تبلیغات اسلامی از سال 85 به بعد مطالعه گسترده ای در این زمینه به انجام رساند و مجموع این مطالعات را در اختیار وزارت کشور قرار داد.

وی افزود: پیمایش های انجام شده در راستای ایجاد نگرش هایی در قالب نگاه مردمی در راستای اوصاف توقعات اجتماعی است و در سال 92 تا 93 موج سوم این برنامه شکل گرفت که نتایج آن در سال 95 جمع آوری و ارائه شد که بطور مثال می توانیم بگوییم در این بازه زمانی متوجه شده ایم که مردم چه نگرش سیاسی ای دارند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: اینکه مردم معتقدند که در پنج سال آینده ممکن است فقر در جامعه گسترش بیشتری داشته باشد و یا دهک های پایین از توان بسیار کمی برخوردار شوند یک زنگ خطر مهم تلقی می شود و ما باید در صدد آسیب شناسی در این زمینه برآییم.

حجت الاسلام دکتر خاموشی بیان داشت: در نخستین موج تحقیقاتی ما دریافتیم که کاستی هایی از موج های گذشته در این زمینه تکرار شده است که باید تغییراتی اعم از مسائل دین در آن اعمال می شد و در موج دوم و سوم سازمان تبلیغات اسلامی دخالتی در مبنای به روز رسانی اینگونه سوالات به انجام رساند.

وی عنوان کرد: در پاسخگویی به سوالات موجود در این مسائل باید تمامی جوانب را در نظر بگیریم، بطور مثال اگر مباحث مرتبط با موسیقی را در نظر گرفته ایم در مقابل باید به موارد مرتبط با بحث مداحی نیز بپردازیم، اگر در مورد ضریب اشغال سینماها بحثی به میان می آید مسئله ضریب اشغال مساجد نیز به چالش کشیده شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: موج اول این تحقیقات در سال 78 آغاز و منجر به نتایج بسیار خوبی شد و بانهایت تاسف باید بگوییم کشور آنگونه که باید این نتایج را مورد استفاده قرار نمی دهد درصورتی که باید این نتایج به عنوان اطلاعاتی کارآمد در دسترس نظام قرار داشته باشد.

حجت الاسلام دکتر خاموشی اذعان داشت: در دهه 60 تحقیقات دانشگاهی نیز به مجموع این دستاوردها افزوده شد که البته باید بگوییم این موج در دهه پنجاه و در زمان نظام گذشته نیز وجود داشته که با مطالعه آن می توانستیم انقلاب را پیش‌بینی کنیم و به همین علت می توانیم بگوییم این تحقیقات بسیار اهمیت دارد، البته باید بگوییم که ما ایستاده ایم تا انقلاب اسلامی به آرمان ها و اهداف مثبت خود برسد.

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 672

بازدید های دیروز 1015

بازدید های این هفته 1687

بازدید های این ماه 15213

مجموع بازدید ها 1076493