مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: خوشبختانه با امکانات موجود توانسته ایم این طرح را به مدت چهار سال متوالی اجرائی کنیم که امیدواریم امسال نیز بتوانیم از این امکانات بهره لازم را ببریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام صفر قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در نشست هماهنگی پنجمین جشنواره گل های محمدی(ص) و فاطمی(س) استان مرکزی با اشاره به افتتاحیه این جشنواره اظهار داشت: برگزار کننده اصلی این برنامه اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بوده است و مابقی دستگاه های دخیل در اجرای این برنامه تنها یاری رسان این اداره کل در امر اجرائی شدن طرح مذکور هستند.

وی افزود: جشنواره گل های محمدی(ص) و فاطمی(س) به صورت فراگیر تمامی مناطق شهری و روستایی را در بر خواهد گرفت و باید بگوییم اجرائی شدن این طرح مفتخر در قالب دستورالعمل و یا بخشنامه نبوده و کاملا به صورت ابتکاری از منطقه شهرستانی آغاز و در قالب استانی به انجام رسیده است و در نظر داریم این طرح را به جایگاه ملی برسانیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: امسال پنجمین سالگرد اجرای طرح گل های محمدی(ص) و فاطمی(س) است که خوشبختانه در 12 شهرستان از استان مرکزی به اجرا رسیده و مباحث محتوایی اصلی این طرح برگرفته از اصول قرآنی اعم از حفظ، قرائت، تفسیر، مفاهیم و حتی اقامه نماز است.

حجت الاسلام قربانپور ادامه داد: تاکید اصلی ما بر این است که این جشنواره با نهایت نشاط و در فضاهای ارزشی دارای معنویت برگزار گردد و باید بگوییم خوشبختانه با امکانات موجود توانسته ایم این طرح را به مدت چهار سال متوالی اجرائی کنیم که امیدواریم امسال نیز بتوانیم از این امکانات بهره لازم را ببریم که البته پیش بینی ما بر این است امسال تعداد 10 هزار نفر شرکت کننده در این برنامه حضور یابند.

وی عنوان کرد: رویکرد اصلی این طرح در بر گیری اهداف اصلی اجتماعی است و بر این مسئله تاکید جدی دارد، همچنین آئین نامه کامل برای اجرائی شدن این مسابقات تهیه شده و تمامی رشته ها با فن داوری مورد بررسی قرار می گیرند و محوریت اصلی حرکت در این مسیر مقابله با آسیب های اجتماعی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: خوشبختانه فعالیت های دبیری و انجام وظیفه ای در این راستا به نحو احسن به انجام می رسد و پیش‌بینی بودجه خاصی برای این طرح نشده و به وسیله مشارکت های متفاوت درحال پیشروی است.

حجت‌الاسلام قربانپور بیان کرد: خوشبختانه حمایت های دارالقران کشوری نیز شامل حال روند اجرای این برنامه شده است و باید بگوییم که همه ما سربازان رکاب قرآن کریم هستیم که خادم گونه به خدمت در راه قران می پردازیم بنابراین این برنامه باید با حفظ کامل اصول اجرائی شود.

 

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 698

بازدید های دیروز 1015

بازدید های این هفته 1713

بازدید های این ماه 15239

مجموع بازدید ها 1076519