رئیس سازمان دارالقرآن کشور گفت: با برنامه ریزی بیشتر تا سال آینده بخش جوانان را نیز به طرح گل های محمدی(ص) و فاطمی در استان مرکزی می افزاییم.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، مهدی قره‌شیخ‌لو رئیس سازمان دارالقران کشور در نشست هماهنگی پنجمین جشنواره گل های محمدی(ص) و فاطمی(س) استان مرکزی با اشاره به کلیات برگزاری این طرح اظهارداشت: خوشبختانه مشارکت های بسیار خوبی از سمت بخش های دولتی، مردمی و خیرین شامل حال اجرای این برنامه با عظمت گشته است که از تمام متولیان آن نهایت تشکر را به عمل می آوریم.

وی افزود: همدلی مطلوبی میان مسئولان و دستگاه های اجرائی استان مرکزی وجود دارد و خوشبختانه فعالیت های قرآنی در این استان فراتر از دستگاه های قرآنی درحال مصداق پذیری است زیرا در این زمینه حوزه های دیگر نیز به یاری فعالیت های قرآنی شتافته اند.

رئیس سازمان دارالقرآن کشور تصریح کرد: همانگونه که حوزه صنعت در عرصه ورزشی پشتیبانی قدر محسوب می شود انتظار داریم که در حوزه قرآنی نیز اینگونه پشتیبانی ها به انجام برسد که خوشبختانه در استان مرکزی این مسئله درحال شکل پذیری است و امیدواریم که در قالب کشوری الگویی برتر تلقی شود.

قره‌شیخ‌لو ادامه داد: امروزه در کشور نیاز داریم که برنامه های قرآنی از نشاط و جذابیت بالایی برخوردار باشند و جنس برنامه های قرآنی این هدف را محقق سازد که خوشبختانه در استان مرکزی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان این روند درحال اجرائی شدن است.

وی عنوان کرد: اینگونه طرح ها مسیر تخصصی قرآنی را همراه با رویکرد هنری با محوریت آموزه های قرآنی می پیمایند که توسعه اینگونه فعالیت ها در قالب جشنواره باید در دستورکار قرار گیرد، توسعه کمی اینگونه فعالیت ها پیشرفت بسیار مطلوبی را در این پنج ساله داشته است اما همچنان باید بکوشیم تا کمیت این طرح ها را ارتقاء دهیم و مقدماتی را مبنی بر جذب مخاطبان بیشتر در اینگونه طرح ها فراهم آوریم.

رئیس سازمان دارالقرآن کشور خاطرنشان کرد: طرح گل های محمدی(ص) و فاطمی در استان مرکزی درحال حاضر برای دو گروه سنی کودک و نوجوان درحال اجراء است و براساس بلوغی که در این پنج ساله به دست آمده درحال برنامه ریزی هستیم تا سال آینده بخش جوانان را نیز به این حوزه بی افزاییم.

قره‌شیخ‌لو بیان کرد: درحال حاضر تنها رشته های انفرادی در این طرح مورد رقابت قرار می گیرند و پیشنهاد ما بر این است که رشته های جمعی اعم از همخوانی با محوریت مشارکت کودکان و نوجوانان و فراگیری فعالیت های جمعی نیز به این طرح اضافه شود.

وی ابراز داشت: امیدواریم اینگونه برنامه ها در کشور به الگویی کشوری و ملی مبدل شوند زیرا ظرفیت لازم برای فراگیری اینگونه طرح ها در استان ها و کشور وجود دارد که می توانیم با اعمال مدیریت و اطلاع رسانی صحیح این طرح را فراگیر کنیم.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 706

بازدید های دیروز 1015

بازدید های این هفته 1721

بازدید های این ماه 15247

مجموع بازدید ها 1076527