حجت الاسلام قربانپور گفت: دهه آخر ماه شعبان المعظم بعنوان دهه غبار روبی و عطرافشانی مساجد معرفی گردیده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل در خصوص روز بهداشت و تکریم مساجد اظهار داشت: موضوع غبارروبی مساجد در آستانه ماه مبارک رمضان بسیار ارزشمند است و لازم است زیرا اماکن مقدس و مبارکه منتسب به پروردگار عالم باید به بهترین صورت آراسته و از هر گونه غبار و آلودگی دور باشند.

وی افزود: خادمان و امناء محترم مساجد و حتی همه مردم در این خصوص تکالیف شرعی و اخلاقی دارند تا با تطهیر مساجد و آماده سازی آنها پذیرایی میهمانان پروردگارشان در ماه رمضان و همه فصول سال باشند مساجد سنگرهای عبادی و ساسی در کشور ماهستند و متعلق به آفریگار عالم و عموم مردم است.

حجت الاسلام قربانپور بیان کرد: زیبایی و تطهیر مساجد در پیش مخاطبان بویژه جوانان و نوجوان بسیار موثر است و هر چه فضای مساجد و ابزار و امکانات انجاها دلنوازتر و چشم نوازتر باشند یقینا می توان گفت که مراجعین به آنها با خاطره ای شیرین تر در مساجد خواهند داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اضافه کرد: خصوصا اینکه ائمه محترم جماعت و گردانندگان امور نرم افزاری و فرهنگی مساجد دارای برنامه های محتوایی و با نشاط اجتماعی و مجهز به ابزار به ابزار سمعی و بصری باشند.

وی بیان داشت: امروزه بهرمندی از امکانات و ابزار فناوری مدرن نقش وافری در جذب قلوب و حضور موثر قشر آسب پذیر جوان دارد.

حجت الاسلام قربانپور اذعان کرد: اما آنچه ضروری است که تاکید نماییم این است که غبارروبی دلها و تطهیر درون انسانها در آستانه ورود به ضیافت الهی و ماه مبارک رمضان اولویت و ضرورت بیشتری دارد و همگان باید درا ین موضوع تعمق بیشتری نماییم تا جذب حداکثری الطاف الهی برایمان صورت گیرد.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 663

بازدید های دیروز 1015

بازدید های این هفته 1678

بازدید های این ماه 15204

مجموع بازدید ها 1076484