به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل گفت: جایگاه مسجد در فرهنگ دینی جایگاه عبودیت و انجام امور اجتماعی و ارزشی است.

وی افزود: مسجد مکان مبارک مرتبط با امور مکتبی و دینی و منتخب به خداودن است و به تعبیر قرآن کریم، مساجد از آن خداست؛ بنابراین دارای جایگاه والا و پراهمیتی است.

حجت الاسلام قربانپور عنوان کرد: در احکام فقهی نیز برای مساجد احکام خاص و واجبات و محرماتی وچود دارد اما انچه ضرورت دارد تاکید شود آن است که مساجد جای خمودگی و گوشه گیری و انزوا نیست، گرچه جای اعتکاف و خود سازی هست ولی انزوا نیست اما این دو با هم بسیار متفاوتند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اذعان کرد: انتظار آن است که در نظام مقدس جمهوری اسلامی مساجد خود را ببه تراز انقلاب اسلامی برساند و تحول آفرین باشند و در جهت تربیت نیروهای مکتبی و انقلابی پویا گردند و در واقع مسجد مسجد تراز انقلاب اسلامی باید مجاهد پرور و انقلابی پرور باشد تا در سنگر دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی صبور و مقاوم و مدافع آرمان انقلابی و اسلامی باشند.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 706

بازدید های دیروز 1015

بازدید های این هفته 1721

بازدید های این ماه 15247

مجموع بازدید ها 1076527