کارشناس برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: در دهه تکریم و غبارروبی مساجد ۱3۰۰مسجد در سطح استان مرکزی غبارروبی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، مهدی رضائیان کارشناس برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل با اعلام این خبر افزود: دهه آخر شعبان به‌عنوان دهه تکریم و غبارروبی مساجد نامگذاری شده است که به همین مناسبت 1300 مسجد از مساجد شهری و روستائی استان مرکزی غبار روبی خواهد شد.

وی اظهارکرد: فراهم آوردن زمینه عبادت جمعی و خالصانه مؤمنان در مسجد و پرداختن به نماز و دعا،یکی از ضروری ترین نقش مساجد است به همین منظور باید نسبت به فرهنگ سازی و نهادینه شدن غبارروبی در این مکان مقدس اقدام شود که این امر در دهه آخر ماه شعبان که دهه تکریم و غبارروبی مساجد نام گرفته صورت می گیرد.

رضائیان با اشاره به اهمیت جایگاه مساجد در مکتب مبین اسلام بیان کرد: استفاده از ظرفیت عظیم مساجد به ویژه در ماه رمضان و دهه تکریم می تواند فرصت ارزشمندی برای تقویت این پایگاه های مهم دینی و زمینه ساز جلب بیشتر جوانان برای حضور در مساجد باشد.

کارشناس برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: امسال نیز طبق سالهای گذشته در دهه تکریم و غبارروبی مساجد ۱3۰۰مسجد استان مرکزی تنظیف و غبارروبی می شوند تا آمادگی لازم را برای پذیرائی از مؤمنان در ماه مبارک رمضان پیدا کنند.

وی عنوان کرد: یکی از مهم ترین اهداف نام گذاری دهه آخر ماه شعبان المعظم که به‌عنوان دهه تکریم و غبارروبی مساجد ،فرهنگ سازی و آگهی بخشی به اقشار مختلف جامعه در راستای احیاء نقش و جایگاه مساجد است که نظافت،بهداشت،بازسازی و نوسازی مساجد بخشی از برنامه های این دهه است.

وی ابراز کرد: باید به کارکردهای مختلف مساجد از جمله تقویت پایه های اعتقادی مردم به خصوص جوانان توجه ویژه ای شود.

کارشناس برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: استفاده از ظرفیت عظیم مساجد به ویژه در ماه رمضان و دهه تکریم می تواند فرصت ارزشمندی برای تقویت این پایگاه های مهم دینی و زمینه ساز جلب بیشتر جوانان برای حضور در مساجد باشد.

رضائیان ادامه داد: همانطور که در ماه رمضان انسان با پرهیز از خوردن و آشامیدن و راز و نیاز با خداوند متعال اقدام به خودسازی روحی و معنوی می کند باید با مشارکت در غبارروبی مساجد زمینه حضور بیشتر و بهتر مردم در مساجد نیز فراهم شود.

کارشناس برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به روایات و احادیث در خصوص اهمیت نظافت و پاکیزگی مساجد اضافه کرد: حضور خودجوش و باشکوه مردم در آیین غبارروبی مساجد نشان دهنده اهمیت این مکان های مقدس در فرهنگ دینی و اسلامی است.

رضائیان در پایان خاطر نشان کرد: فضا سازی معنوی، آراستگی سیمای بصری محوطه اطراف مساجد و نظافت و شست و شوی سرویس های بهداشتی و... مساجد از دیگر فعالیت هائی است که در دهه نکوداشت و بهداشت مساجد و در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 670

بازدید های دیروز 1015

بازدید های این هفته 1685

بازدید های این ماه 15211

مجموع بازدید ها 1076491