مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی در جمع طلایه داران تبلیغ استان گفت: ائمه جماعت می توانند با استفاده از محیط مساجد به تبلیغ و ترویج پرداخت زکات بپردازند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، قنبر موسی‌نژاد در همایش طلایه داران تبلیغ ویژه ماه مبارک رمضان با اشاره به عمده فعالیت های این نهاد اظهار داشت: کمیته امداد حضرت امام(ره) به عنوان نهادی متبرک بر نام امام خمینی(ره) تحت نظر دفتر مقام معظم رهبری در خدمت ولی نعمتان جامعه است و همراهی و همکاری تمامی افراد موثر و تاثیر گذار در جامعه می تواند زمینه ساز خدمت رسانی بهتر این مجموعه باشد.

وی افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و تصمیمات اخذ شده توسط هیئت امناء توانمندسازی جامعه مخاطب را اصلی ترین هدف این مجموعه قرار داده است و در این راستا باید بکوشیم تا شعار مدد به کار و زندگی شرافت مندانه را محقق سازیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی تصریح کرد: یکی از برنامه هایی که این مجموعه در پیش گرفته فعالیت در عرصه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در میان قشر نیازمد جامعه است که متاسفانه این امر امروزه همه گیر شده و تنها در میان خانواده های نیازمند شاهد آن نیستیم.

موسی‌نژاد ادامه داد: طلاق در جامعه یکی از 6 آسیب مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است که مسئولان استان مرکزی باید به عنوان یک استان مستقر در آستانه خطر به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی عنوان کرد: با همکاری اداره ثبت احوال استان مرکزی از سال 90 تا 95 مشخصات دخترانی که توسط کمیته امداد برای آنها جهیزیه تهیه شده بود راستی آزمایی شد و دریافتیم که با ارائه آموزش های پیش از ازدواج، حین ازدواج و بعد از ازدواج میزان طلاق در این زمینه کاهش یافته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی خاطرنشان کرد: مسئله اقتصاد خانواده ها و اشتغال جوانان از دیگر موارد مهم و دخیل در امر ازدواج است که به این وسیله تلاش کرده ایم تا با استفاده از منابع قرض الحسنه بیش از سه هزار و 800 فرصت شغلی به وجود آوریم.

موسی‌نژاد بیان کرد: در حوزه مسائل فرهنگی نیز اقدامات بسیاری به انجام رسیده که برنامه های قرآنی اعم از حفظ کل و جزء قرآن از جمله این موارد به شمار می آیند، همچنین توسعه فرهنگ قرض الحسنه نیز یکی از اقداماتی است که به صورت جدی توسط این ارگان دنبال می شود زیرا معتقدیم این کار در زمره فعالیت های خداپسندانه قرار دارد.

وی افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی مسئولیت فقر بخشی از جامعه را دنبال می کند و بیش از 50 تا 60 درصد مخاطبان این کمیته را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند که به همین جهت این ارگان سعی بر توسعه فرهنگ انفاق و مسئولیت پذیری همگانی در جامعه دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی ادامه داد: حضرت علی (ع) فرموده اند علت وجود فقر در جامعه خورده شدن حق فقرا توسط اغنیاء است، توسعه فرهنگ ذکات یکی از اقداماتی است که می تواند بخشی از فقر جامعه را ساماندهی کند.

موسی‌نژاد عنوان کرد: سال گذشته اولین پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجلاس زکات این بود که همه ما در جمهوری اسلامی باید استغفار کنیم و از خداوند طلب مغفرت داشته باشیم زیرا در زمینه زکات کوتاهی کرده ایم و همین پیام سبب شده تا امروزه اقداماتی در عرصه گسترش فرهنگ ذکات و فطریه و حتی اطعام ایتام در جامعه به انجام برسد.

وی اذعان داشت: مساجد می توانند مراکز بسیار مطلوبی برای ترویج فرهنگ پرداخت زکات باشند و ائمه جماعت می توانند با استفاده از این محیط به تبلیغ ترویج پرداخت زکات بپردازند، همچنین تصمیم داریم هر مبلغی که تحت عنوان ذکات و فطریه جمع آوری می شود پس از ثبت در سیستم توسط اعضای شورای ذکات مناطق در همان منطقه با رعایت مساوات میان افراد نیازمند تقسیم گردد.

 

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 680

بازدید های دیروز 1015

بازدید های این هفته 1695

بازدید های این ماه 15221

مجموع بازدید ها 1076501