مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در همایش طلایه داران تبلیغ استان مرکزی گفت: تحقق فرمایشات رهبری با عمل کردن مرزداران اخلاقی و دینی محقق می شود. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام صفر قربانپور در همایش طلایه داران تبلیغ ویژه ماه مبارک رمضان با اشاره به وظایف روحانیون و علما اظهار داشت: علما مرزداران اخلاق و مبانی دینی در جامعه هستند و باید ضعفای جامعه دینی و نیازمندان عقاید دینی را راهنمایی کنند.

وی افزود: امام هادی(ع) فرموده اند علما برای اینکه بتوانند درجامعه نقش آفرین باشند باید با ویژگی هایی اعم از دعوت کردن به سوی خدا به هدایت بپردازند و ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای انجام این اقدامات است زیرا این ماه مبارک در نزد خداوند فرصتی برای پاکسازی و طهارت نفس و عروج است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: علمای دین دلالت کنندگان محسوب می شوند و با در بر داشتن ویژگی هایی اعم از هدایت و تبلیغ مبانی دعوت را در بر می گیرند که البته هرکس بخواهد دلالتی انجام دهد خود باید پیش از دیگران در این مسیر قرار گرفته باشد.

حجت الاسلام قربانپور ادامه داد: علما باید در راه رسیدن به اهداف مقرر مقصد اصلی را خداوند قرار دهند تا تمامی اقشار جامعه را از ابتلا به آسیب های اجتماعی حفظ کنند و جامعه را به سمت مبانی دینی دلالت کنند و ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مطلوبی در این زمینه محسوب می شود.

وی عنوان کرد: دفاع از دین خداوند از دیگر ویژگی های علما تلقی می شود و در مجموع با دعوت، دلالت و دفاع از احکام و دین خدا در این مسیر نقش آفرینی می کنند، امام خمینی(ره) فرموده اند که علما نجات دهندگان بندگان خدا هستند و امروزه شبکه های مجازی مصداق تعبیر امام راحل از شبکه های دام ابلیسی هستند و براساس روایات علما باید بر سکان قلب شیعیان حاکمیت داشته باشند و با سکان داری قلوب شیعیان جامعه را از بروز مشکلات حفظ کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی از جایگاه روحانیت چند انتظار مهم دارند که دفاع بیش از پیش علما از دین از مهم ترین این مباحث محسوب می شود به گونه ای که نقش آفرینی امروزی کمتر از مباحث الغدیری نباشد.

حجت‌الاسلام قربانپور بیان کرد: امروزه فضای اجتماعی مورد آسیب واقع شده و متاسفانه درصد باور اعتقادی اجتماعی درحال نزول است که به این سبب باید بکوشیم تا در زمینه مسائل اجتماعی آسیب ها و ارزش ها را مورد توجه ویِژه تری قرار دهیم.

وی ابراز داشت: اصل باور اعتقادی به دیانت، ولایت و ولایت فقیه لازم است و این عرصه باید به عنوان جبهه اعتقادی در اذهان عمومی باقی بماند و اگر مردم این موارد را باور کنند نیازی به فیلتر و جلوگیری نداریم زیرا مردم با قلوب خود از انجام برخی اقدامات خودداری می کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: امروزه نیازمندی امور اخلاقی و مرتبط با دیانت اجتماعی در ردیف اول آسیب ها قرار گرفته و به این سبب توجه به موارد اخلاقی از والدین، حقوق فرزند، زن و شوهر و سایر موارد احکامی و اخلاقی باید در دستورکار قرار گیرد.

حجت‌الاسلام قربانپور ادامه داد: استان مرکزی با دارا بودن ظرفیت علمای حاضر در منطقه و روحانیت اعزامی و بومی تعداد هزار و 200 نفر روحانی فعال در ماه مبارک رمضان دارد و تعداد 50 مبلغه نیز در این ایام به فعالیت های دینی می پردازند، همچنین پیش بینی می شود امسال فرایند تبلیغ در پارک، مجتمع های عمومی، مساجد و غیره به انجام برسد.

 

 

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 692

بازدید های دیروز 1015

بازدید های این هفته 1707

بازدید های این ماه 15233

مجموع بازدید ها 1076513