به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، غلامی کارشناس آموزش اقشار تاثیر گذار اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل از اجرایی شدن برنامه ها در  6 ماهه اول سال جاری گفت: با توجه به تفاهم نامه سه جانبه وزرات کشور- ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان تبلیغات اسلامی ( معاونت پژوهشی و آموزشی) مرحله دوم برنامه های آموزشی پیشگیری از اعتیاد در مساجد به منظور ارتقای سطح دانش و آگاهی اقشار مختلف و با هدف گذاری در نهاد خانواده و حساس کردن جامعه نسبت به آسیب های اجتماعی و بهره گیری از سایر ظرفیت های موجود در مساجد، با موضوع اجتماعی کردن پیشگیری ازاعتیاد با حضور مبلغین و مبلغات متخصص در طول ماه مبارک رمضان بعنوان فرصت معنوی و تبلیغی مناسب در 30 مسجد در سطح استان انجام گردید.

وی افزود: کارگاه های آموزشی ویژه اقشار تاثیرگذار (مبلغان و روحانیون، مبلغات و مداحان) با عنوان «سبک زندگی اسلامی و دوری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد» در چند شهرستان تابعه برگزار و به نحو مطلوب انجام شد.

غلامی تصریح کرد: برنامه هایی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر، نماز شناسی تخصصی و شیوه های دعوت به نماز و عفاف و حجاب ویژه مداحان، مبلغات سنتی و مسئولین تشکلهای دینی در شهرستان اراک برگزار گردید.

کارشناس آموزش اقشار تاثیر گذار اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به اینکه در شهرستانهای آشتیان، فرمهین و محلات نیز دوره آموزشی اخلاق و احکام کسب و کار ویژه اصناف و کسبه برگزا شد است ادامه داد: در شهرستان آشتیان جلسات آموزشی با موضوع آسیب های اجتماعی ویژه مبلغات سنتی و اخلاق و احکام و مهارتهای زندگی برای مبلغات حوزوی و خواهران طلبه در 6 ماهه اول برگزار گردیده است .

غلامی عنوان کرد: 5 گفتمان دانشگاهی نیز در 6 ماهه اول سال جاری در سطح دانشگاه های فراهان و آشتیان با موضوع تربیت جنسی کودک از دیدگاه اسلام و راهکارهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی بخصوص اعتیاد ، انتظار و منتظران واقعی و... برگزار شده است .

وی بیان کرد: دوره آموزشی مداحی با موضوعات مرتبط در چند شهرستان تابعه از ابتدای سال جاری  در سه مقطع مقدماتی، تکمیلی و تخصصی و با نظارت کانون مداحان استان ویژه خواهران و برادران علاقمند و مداح شروع شده است و هم اکنون نیز در حال برگزاری است.

غلامی در پایان با اشاره به روند برنامه های آموزشی و کلاس های هنگام ازدواج خاطرنشان کرد: مربیان استان در زمینه های اخلاق و احکام که دارای شرایط لازم بودند به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی گردیده که مراحل مصاحبه انجام و مربیان منتخب  دوره های آموزشی در استان قم را سپری و موفق به اخذ گواهینامه شده اند و  آماده  تدریس با محتوا و مطالب مشخص شده در ساعات تعیین شده در مراکز بهداشت در سطح استان می باشند.

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 372

بازدید های دیروز 502

بازدید های این هفته 1415

بازدید های این ماه 17025

مجموع بازدید ها 1186659