مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی از ساماندهی یک هزار و 900 مداح در استان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام صفر قربانپور در آیین معارفه رئیس جدید تبلیغات اسلامی خمین اظهار کرد: تاکنون یک هزار و 900 مداح در استان ساماندهی شده و سامانه طوبی اداره کل تبلیغات اسلامی استان ثبت‌نام کرده‌اند.

وی تصریح کرد: امروز مداحان رسالت سخت و سنگینی بر عهده دارند و باید تلاش خود را برای آشنایی مردم با توطئه‌های دشمنان به کار گیرند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: مداحان باید حضور خود را در مساجد پررنگ‌تر کرده و در کنار روحانیون به روشنگری مردم بپردازند.

حجت الاسلام قربان‌پور با بیان اینکه 2 هزار و 200 مسجد فعال و نیمه فعال در استان وجود دارد، بیان داشت: 160 روحانی مستقر در استان مشغول فعالیت هستند که با توجه به 100 خانه عالم سازمانی و 80 خانه عالم مردمی برای استقرار این روحانیون دچار کمبود فضا هستیم.

وی از خانه‌های عالم به عنوان مراکز ترویج و توسعه نشر فرهنگ اسلامی و دینی یاد کرد و گفت: خانه‌های عامل نقش موثری در ارتباط چهره به چهره مردم با روحانیان دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی همچنین از فعالیت یک هزار و 700 هیات مذهبی در استان خبر داد و بیان داشت: تعداد موسسات قرآنی و خانه‌‌های قرآنی استان نیز به ترتیب 85 و 180 مورد است

حجت الاسلام قربانپور بر ضرورت توسعه شورای فرهنگ قرآنی و تبیین فرهنگ قرآنی در جامعه تاکید کرد و ادامه داد: طبق فرامین مقام معظم رهبری باید 10 میلیون حافظ قرآن کریم تا سال 1414، در سطح کشور تربیت شود که سهم استان مرکزی 178 هزار نفر است.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 371

بازدید های دیروز 502

بازدید های این هفته 1414

بازدید های این ماه 17024

مجموع بازدید ها 1186658