مدیر همسان‌گزینی تبیان نمایندگی آفتاب در استان مرکزی گفت: تنها انتخاب هدفمند، انتخاب همسر است که باید آگاهانه انجام شود و در این راستا سعی نمودیم با راه‌اندازی سایت همسان‌گزینی تبیان در استان اقدامی را در جهت انتخاب آگاهانه و ازدواج پایدار انجام دهیم.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام علی نیک‌عهد، مدیر همسان‌گزینی تبیان نمایندگی آفتاب در استان مرکزی در اولین نشست رابطین فرهنگی دستگاه‌های اجرایی استان که با محوریت همسان‌گزینی، انتخاب آگاهانه و ازدواج پایدار در کانون زندگی پایدار واقع در دانشگاه آزاد اسلامی اراک واحد قنات برگزار شد، اظهار کرد: سایت تبیان همسان از خرداد‌‌ماه سال ۹۴ با همکاری وزارت ورزش و جوانان به شکل رسمی با همکاری شبکه معرفان و مشاوران معتمد آغاز شده است و تنها مرکز معتبر و مورد تایید نهادهای حاکمیت از قبیل قوه قضائییه، پلیس فتا، سازمان تبلیغات اسلامی و شورای فرهنگ عمومی کشور است که جلب اعتماد بسیاری را فراهم نموده است.

وی ادامه داد: استان مرکزی دارای ۳۵۰ هزار دانشجو، ۷ هزار استاد و ۴ هزار شاغل مجرد در دستگاه‌های اجرایی می‌باشد.

مدیر همسان‌گزینی تبیان نمایندگی آفتاب در استان مرکزی افزود: تنها انتخاب هدفمند، انتخاب همسر است که باید آگاهانه انجام شود و در این راستا سعی نمودیم با راه‌اندازی سایت همسان‌گزینی تبیان در استان اقدامی را در جهت انتخاب آگاهانه و ازدواج پایدار انجام دهیم.

حجت‌الاسلام نیک‌عهد بیان کرد: استان مرکزی پس از استان‌های تهران، البرز، اصفهان و همدان پنجمین استان است که در زمینه همسان‌گزینی با مشارکت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و اداره کل تبلیغات اسلامی استان موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان را راه‌اندازی کرده است.

مدیر همسان‌گزینی تبیان نمایندگی آفتاب در استان مرکزی افزود: این سایت در استان مرکزی به مدت سه ماه است که راه‌اندازی شده و نزدیک به ۳۰۰ نفر در آن ثبت‌نام کردند.

وی اظهار کرد: روش همسان‌گزینی تلفیقی از روش‌های سنتی و مجازی بوده و اولویت با مجردین ازدواج اولی شاغل در دستگاه‌های اجرایی که نسبت به اشتغال با دغدغه کمتری مواجه هستند، می‌باشد.

مدیر همسان‌گزینی تبیان نمایندگی آفتاب در استان مرکزی گفت: ثبت‌نام متقاضیان از طریق سامانه مجازی همسان‌گزینی تبیان با کد اختصاصی ۲۳۳۹۷ طی ۱۴ مرحله به صورت رایگان انجام می‌پذیرد.

حجت‌الاسلام نیک‌عهد بیان کرد: پس از پایان ثبت‌نام تست روان‌شناسی و دریافت کد رهگیری برای انجام مصاحبه، بررسی کارشناسی پرونده با راستی‌آزمایی و انجام مصاحبه حضوری و معرفی هم‌کفو با اطلاع و نظارت کامل خانواده‌ها به صورت رایگان، شرکت در کارگاه آموزشی توجیهی ازدواج به صورت اختیاری و شرکت در آموزش غیر‌حضوری با تهیه کتاب همسان‌گزینی تبیان که برای اولین‌بار در کشور به چاپ رسیده است، برای افراد انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: در روش همسان‌گزینی رعایت شئون شرعی، اخلاقی و علمی مد‌نظر است. سایت تبیان هیچ‌گونه فعالیتی در ازدواج موقت و چند همسری انجام نمی‌دهد.

مدیر همسان‌گزینی تبیان نمایندگی آفتاب در استان مرکزی افزود: اطلاع‌رسانی کامل و گویا از طریق نصب بنر، بروشور، استفاده از فضای مجازی و تاکید به مجردین دستگاه مربوطه لازم است به همین دلیل همکاری رابطین فرهنگی دستگا‌ه‌های اجرایی حاضر در این جلسه در کارگروه آموزش و تبلیغات، نظارت و پیگیری و همچنین جلب مشارکت‌های مردمی و اجرایی امور لازم است.

از مصوبات این جلسه می‌توان به تشکیل و تعیین مدیر کارگروه‌های آموزش و تبلیغات، نظارت و پیگیری و جلب مشارکت‌های مردمی و امور و همچنین دبیر و منشی جلسه و همچنین اطلاع‌رسانی موضوع این نشست توسط رابطین به دستگاه اجرایی مربوطه و انجام اقدامات لازم اشاره کرد.

همچنین مقرر شد، ابتدای هر ماه نشست رابطین دستگاه‌ها برای این موضوع برگزار و هماهنگی‌های لازم به منظور تشکیل جلسه گفتمان و پرسش و پاسخ در دستگاه مربوطه برای تبیین و تشریح افکار عمومی و به این واحد اعلام شود. جلسه بعدی این نشست در اول آبان‌ماه از ساعت ۹ الی ۱۱ برگزار می‌شود.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 371

بازدید های دیروز 502

بازدید های این هفته 1414

بازدید های این ماه 17024

مجموع بازدید ها 1186658