مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: این استان در راستای ماموریت های فرهنگی و مذهبی و برای استقرار روحانی در روستاها نیازمند ایجاد 150 خانه عالم است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام صفر قربانپور درحاشیه آیین معارفه رئیس جدید تبلیغات اسلامی خمین افزود: 100 خانه عالم سازمانی و 80 خانه عالم مردمی در استان دایر است که جوابگو نیست.

وی اظهارداشت: خانه های عالم از مراکز ترویج و توسعه نشر فرهنگ اسلامی و دینی است که در مناطق مختلف باعث پیشبرد اهداف متعالی نظام می شود و زمینه ارتباط چهره به چهره مردم با روحانیان را فراهم می کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ادامه داد: 2 هزار و 200 مسجد فعال و نیمه فعال در استان وجود دارد و 160 روحانی مستقر در استان فعالیت می کنند که بعضی ها در وضعیت پاره وقت هستند.

حجت الاسلام قربانپور عنوان کرد: یکهزار و 900 مداح در این استان ساماندهی شده اند که با تفکیک شهرستانی در سامانه طوبی اداره کل تبلیغات اسلامی استان نام نویسی کرده اند.

وی گفت: یکهزار و 700 هیات مذهبی نیز در این استان با ثبت نام در سامانه طوبی ساماندهی شده اند که برنامه های متعدد فرهنگی و مذهبی در سطح استان انجام می دهند.

وی با اشاره به ادغام موسسات قرآنی تحت پوشش تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: 85 موسسه قرآنی و 180 خانه قرآنی در سطح استان فعالیت می کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: فعالیت این مراکز قرآنی شامل مهدهای قرآنی، آموزش های مقدماتی و تخصصی و فعالیت های اجتماعی می شود.

حجت الاسلام قربانپور توسعه شورای فرهنگ قرآنی و تبیین قرآن را برنامه های مهم مراکز قرآنی در سطح استان بیان کرد.

وی با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری برای ساماندهی 10 میلیون حافظ قرآن کریم تا سال 1414، در سطح کشور تصریح کرد: براساس توزیع شورای توسعه قرآن کریم سهم استان مرکزی از این طرح کشوری 178 هزار نفر است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: استان مرکزی با زیرساخت های موجود ظرفیت تبدیل شدن به به قطب قرآنی کشور را دارد.

حجت الاسلام قربانپور در آیین معارفه رئیس تبلیغات اسلامی خمین ادامه داد: اعتقاد راسخ به فداکاری برای اقتدار نظام، تلاش در راستای تحقق آرمان اجتماعی انقلاب و ایستادگی دربرابر توطئه دشمنان اقدامات مهمی است که در حاکمیت دینی باید اجرایی شود.

وی با بیان اینکه هیات های مذهبی بازوی توانمند تبلیغات اسلامی هستند، افزود: خدمات فرهنگی این سازمان نیازمند برجسته سازی است چرا که اقدامات فرهنگی می تواند از بروز آسیب های اجتماعی جلوگیری کند.

در این آیین از زحمات حجت الاسلام حسن کریمی قدردانی و حجت الاسلام عباس کاظمی به عنوان رئیس جدید تبلیغات اسلامی خمین معرفی شد.

شهرستان خمین با 105 هزار نفر جمعیت دارای 220 مسجد درمناطق شهری و روستایی است.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 756

بازدید های دیروز 624

بازدید های این هفته 4281

بازدید های این ماه 14700

مجموع بازدید ها 1221602