به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در جلسه کمیته فرهنگی ستاد اربعین گفت: برنامه ستاد اربعین امسال با رویکرد فرهنگی پیش بینی شده است و جمله زیبای "حُبُّ الحُسَین یَجمَعُنا" بر روی پرچم های یک دست قرمز رنگ به دست زائران حمل می شود حک خواهد شد.

وی تصریح کرد: راهبرد اصلی در کمیته فرهنگی ستاد اربعین این است که استان ها تلاش کنند در شرایط کنونی زیارت اربعینی، پیاده روی بر مبنای قانون مداری و حفظ حرمت مرجعیت در عراق همراه باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی عنوان کرد: با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی از طریق رسانه ای محلی و جراید و کانالهای فضای مجازی باید به این نکته توجه داشته باشیم که رعایت قانون در حین ورود و خروج از مرز به سمت کشور عراق و بالعکس به دقت رعایت شود.

حجت الاسلام قربانپور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران با هماهنگی ستاد اربعین مستقر در کشور عراق در بحث خدمت رسانی به زائران ایفای نقش خواهد داشت ادامه داد: زائران حضرت ابا عبدالله الحسین با توجه به اینکه دشمنان نظام  اسلامی و تشیع همیشه قصد داشته اند تا در چنین فضاهای معنوی شکاف ایجاد کنند، وحدت و همکاری لازم را با برگزارکنندگان این مراسم داشته  باشند تا کما فی السابق زائران ایرانی نماد وحدت و یکپارچی در کشور عراق باشند.

وی با تاکید بر اینکه موکب های مستقر در خاک کشور عزیزمان امکانات مطلوبی از جمله پیش بینی نمازخانه، مداح و امام جماعت را در برنامه داشته باشند ابراز کرد: موکب های مستقر در کشور ایران و عراق مستلزم دریافت مجوز هستند.

حجت الاسلام قربانپور ضمن تشکر و قدردانی از رسانه ملی و استانی در راستای پوشش این مراسم معنوی خاطرنشان کرد: توجیه زائران در همایش های استانی از طریق رسانه ها و جراید محلی و کشوری، جلوگیری از اسراف، دوری کردن از رقابتی کردن خدمات باید با برنامه ریزی مدون واساسی پیگیری شود.

 

 

 

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 404

بازدید های دیروز 502

بازدید های این هفته 1447

بازدید های این ماه 17057

مجموع بازدید ها 1186691