به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي داود عسکری کارشناس فرهنگی اداره تبليغات اسلامي شهرستان خمین  با اعلام این خبرگفت: جلسه روحانیون مستقر با موضوع کاهش آسیبهای فضای مجازی در اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد .

حجت الاسلام عباس کاظمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خمین اظهار داشت: علی رغم وجود آسیب های اجتماعی و اخلاقی در فضای مجازی و امیدوار شدن دشمنان برای تاثیر گذاری بر روی افکار عمومی بالاخص نسل جوان و نوجوان، لازم است متخصصان، فرهیختگان و دلسوزان در جهت تأمین امنیت در فضاهای مجازی و رسانه ای و پاسخگویی به شبهات و ارائه مطالب ارزشمند و متناسب با فرهنگ ناب محمدی و آموزه های ائمه اطهار(ع) تلاش ومجاهدت نمایند.
وی افزود: اگر آسیب های فضای مجازی به طور صحیح و روشن در جامعه تبیین نشود، مطمئناً تبعات جبران ناپذیری برای خانواده ها و بخصوص نوجوانان و جوانان به دنبال خواهد داشت و باید اذعان کنیم ما متناسب با گسترش دامنه تاثیر گذاری فضای مجازی، اقدامات مناسبی را به عمل نیاورده ایم.
وی با اشاره به نقش روحانیون در کنترل وکاهش  آسیبها افزود: ما باید توانمندی های خود را در مدیریت فضای مجازی و مصون سازی فرزندان مان عینیت بخشیم.
وی با تأکید بر لزوم تبیین ضرورت امنیت در فضای مجازی برای افراد جامعه به ویژه کاربران تصریح کرد: تاثیر فضای مجازی بر تمام جنبه ها و شوون زندگی اجتماعی بشر همچنین جرایم، آسیب ها و  تهدیدها، ضرورت ایجاد امنیت در فضای مجازی را  بیش از گذشته برای جامعه، لازم می کند.

وی فرهنگ سازی و نهادینه کردن استفاده صحیح از فضای مجازی و ارتقاء  پیام رسان های موبایلی بومی تولید داخل را در تامین امنیت و سلامت اخلاقی کاربران بسیار مهم ارزیابی و از همه دستگاه های متولی خواست به تحقق این موضوع کمک کنند.

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 404

بازدید های دیروز 502

بازدید های این هفته 1447

بازدید های این ماه 17057

مجموع بازدید ها 1186691