معاون فرهنگی، پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با تأكيد بر اهميت حفظ حجاب و عفت در جامعه گفت: تعميق فرهنگ عفاف و حجاب، از گسترش آسيب‌هاي اجتماعي جلوگیری مي‌كند.

 

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزی، حجت الاسلام داود چمانی معاون فرهنگی-پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، اظهار كرد: حجاب به معناي پوشش بيروني و عفاف به معنا پوشش دروني است. اين دو عامل باعث سلامت جامعه است و در صورت نبود اين دو، موجب به وجود آمدن مشكلات و اثرات مخرب زيادي در جامعه خواهد شد.

وي در ادامه با تأكيد بر اهميت حفظ حجاب و عفاف در جامعه گفت: حجاب محدوديت نيست بلكه با حجاب مي‌توان در جامعه، مدرسه، دانشگاه و محيط كار بدون اين كه آسيبي به کسی برسد با امنيت بهتري به فعالیت پرداخته شود.

معاون فرهنگی-پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بيان اينكه در قرآن کریم در حوزه عفاف و حجاب توصيه هايی شده است گفت: در قرآن کریم در باره حجاب و عفاف دو فرمان صادر شده است  1-خودنمایی نکنید 2-بدنتان را از نامحرم بپوشانید.

حجت الاسلام چمانی از حجاب به عنوان سلاحي در برابر هجمه عظیم دشمن یاد کرد و گفت: عفت زیربنای حجاب است که در قالب چادر و پوشش اسلامی جلوه می نماید و عفت مربوط به همه آحاد جامعه اعم از زن و مرد می باشد هرچند برای زنان زیبنده تر است.

وي نگاه به حجاب را نه فقط به معناي يك ارزش و باور ديني، بلكه به عنوان یک فرهنگ دانست و تصريح كرد: بايد بررسي شود چه تحولاتي رخ داده كه شاهد تغيير نوع پوشش در جامعه هستيم؟ آيا باورها و اعتقاد به حجاب كم‌رنگ شده يا عوامل ديگري در اين موضوع دخيل هستند.که به نظر می رسد در این حوزه کم کاری شده و عواملی در داخل متأثر از فرهنگ بیگانه به تروزج بدحجابی می پردازند.

معاون فرهنگی-پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصريح كرد: برخي رفتارهاي سلبي، امنيتي و تنبيهي را در اين زمينه كار آمد و كارساز مي‌دانند و عده اي نيز معتقدند بايد در اين زمينه كار فرهنگي كرد و بايد ديد كدام يك از اين روش‌ها در بهبود وضع حجاب و پوشش در جامعه موثر است. که باید در حوزه آحاد جامعه کار فرهنگی صورت گرفته و در برابر کسانی که بصورت تشکیلات و باند به ترویج بدحجابی می پردازند برخورد جدی صورت گیرد.

حجت الاسلام چمانی خاطرنشان كرد: تمام احکام الهی دایر مدار حکمت و مصلحت است و خداوند متعال كه بر تمام اسرار و رموز آفرينش، عالم بشريت آگاه بوده، زيبايي، امنيت، رشد و تعالي انسان‌ها به خصوص زن را در عفت و حجاب دانسته و آيات نوراني قرآن كريم ضرورت اين حكم الهي را به نحو مطلوب تبيين كرده است.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 371

بازدید های دیروز 502

بازدید های این هفته 1414

بازدید های این ماه 17024

مجموع بازدید ها 1186658