به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي داود عسکری کارشناس فرهنگی اداره تبليغات اسلامي شهرستان خمین  با اعلام این خبرگفت:جلسه ستاد اربعین شهرستان خمین  با حضور از مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.                                                                                                              

حجت الاسلام عباس کاظمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی  شهرستان خمین با اشاره به عظمت پیاده روی اربعین حسینی اظهار داشت : پیاده روی و اجتماع عظیم اربعین حسینی بزرگترین اجتماع شیعی در جهان اسلام است .

وی افزود : این حرکت بی نظیر و بی بدیل  ، حرکت عشق و ایمان است که در آن ایمان واعتقاد قلبی و باورهای راستین و عشق و محبت به اهل بیت و ائمه اطهار موج می زند .

وی ادامه داد: مردم ایران هر سال در بزرگ ترین رویداد مذهبی جهان اسلام با شور و اشتیاق شرکت می کنند که وظیفه مسئولان ایجاد فضایی مناسب برای برگزاری هر چه باشکوه تر این آیین است.

فرماندار شهرستان خمین با اشاره به توطئه های دشمنان جهت ضربه زدن به جهان اسلام افزود : یکی از مشکلات اساسی در جهان اسلام ، عدم وجود وحدت  بین مذاهب و فرق اسلامی است و دشمن نیز دقیقا از همین موضوع برای ضربه زدن به پیکره‌ی جهان اسلام استفاده می‌کند و پیاده‌روی اربعین یکی از اتفاقاتی است که می‌تواند عامل وحدت بین مسلمین شود.

احمد طهرانی در ادامه افزود : حضور حداکثری آحاد جامعه به خصوص نسل جوان در پیاده روی اربعین حسینی از راه های موثر و تاثیر گذار در شناساندن فرهنگ دینی مردم ایران به جهان است.

وی در ادامه با اشاره به استقرار تعداد 3 موکب از شهرستان خمین در کربلای معلی جهت خدمت رسانی با زائرین اباعبداله الحسین (ع) افزود : اطلاع رسانی در خصوص محل اسقرار این موکب ها باید در دستور کار اعضای ستاد اربعین شهرستان قراگیرد .

در ادامه مسئول ستاد عتبات عالیات خمین نیز در این نشست گفت: موکب هایی که از خمین در کربلا برپا می شود روزانه ازپنج هزار زائر پذیرایی می کند. 

حیدر خسروی افزود : پنج هزار زائر سال گذشته از این شهرستان در پیاده روی اربعین حسینی شرکت کردند که پیش بینی می شود شمار آنان امسال افزایش یابد.

مسئول ستاد عتبات عالیات خمین افزود: آرد، ظروف یکبار مصرف، وسایل نظافت، کمک های اولیه و فوریت های پزشکی ازمهمترین نیازمندی های موکب ها است.

 

خسروی اظهار داشت: 23 مهر اقلام خوراکی و غیرخوراکی مورد نیاز موکب ها با 15دستگاه ماشین به کربلا ارسال و روز 26 مهر نیز خادمان موکب ها با چهار دستگاه اتوبوس به کربلا اعزام می شوند.

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 379

بازدید های دیروز 502

بازدید های این هفته 1422

بازدید های این ماه 17032

مجموع بازدید ها 1186666