ششمین جلسه شورای هماهنگی فرعی مبارزه با موادمخدر درشهرستان خنداب به ریاست فرماندار شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، سید همایون مرآتی ؛ رابط خبری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خنداب با اعلام این خبر افزود: ششمین جلسه شورای هماهنگی فرعی مبارزه با موادمخدر درشهرستان خنداب به ریاست عبدالرضا حاجی علی بیگی و با حضورامینی معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان مرکزی و سرپرست اداره تبلیغات اسلامی و تعدادی دیگر از مسئولین شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزارشد.

وی تصریح کرد: دراین جلسه حجت الاسلام قاسم صادق پور؛ سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خنداب با بیان اینکه احکام الهی برای موضوعات متنوعی است که آدمیان در زندگی فردی و اجتماعی خود با آنها روبرو هستند، اظهار داشت: در این چارچوب یکی از جدی ترین موضوعات و معضلات جامعه نوین ، بحث اعتیاد و مصرف مواد مخدر است. شاید شکل گیری، بروز و شیوع مصرف مواد مخدر، ارتباطی با حوزه کار فقیه نداشته باشد اما فقه پویا حکم می کند که برای یک معضل جامعه معاصر که از بیماری اخلاقی اجتماعی اعتیاد رنج می برد، احکام الهی را جستجو کند.

                                                                                                                         
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خنداب گفت: شواهد نشان می دهد، رابطه معنادار و با ثباتی بین مذهب و معنویت از یک طرف و سلامت افراد از سوی دیگر وجود دارد. برای افراد معتاد زندگی حول به دست آوردن ، مصرف و بهبودی از اثرات مواد متمرکز است. آنها ممکن است احساس کنند که از دیگران جدا شده اند و چیز زیادی از زندگی شان نمانده است. احساس می کنند زندگی شان بدون معنا است و هیچ هدف متعالی یا معنوی برای آن وجود ندارد. آنها احساس می کنند که هیچ قدرتی بزرگ تر از خودشان برای کمک به آنها وجود ندارد.

                             
صادق پور خاطرنشان کرد: نتایج پژوهش های به عمل آمده در بسیاری از کشورهای دنیا نشان می دهد که برای آرامش انسان و داشتن یک اراده قوی، باید عاملی به نام مذهب و گرایش به خدا در جامعه گسترش یابد. بی توجهی به آموزه های مذهبی و فاصله گرفتن از ارزشهای معنوی و در مقابل گرایش به ارزشهای مادی و ظاهری یکی از عوامل مهمی است که شاید بتوان گفت در کنار عدم کنترل والدین باعث ایجاد انواع آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد ، بین نوجوانان و جوانان می شود. چرا که مذهب عاملی است که در هر شرایط قادر است با چراغ قرمزهایی مانع بروز آسیب های اجتماعی شود. بی توجهی به آموزه های دینی از سوی بسیاری از والدین و در کنار آن موج تهاجم فرهنگی که به شکل های مختلف ذهن فرزندان ما را نشانه گرفته اند از مهمترین عوامل مذهب گریزی جوانان و نوجوانان می باشد.

وی تاکیدکرد: تحقیقات نشان می‏دهد که داشتن جهان‏بینی‏ مذهبی در معنابخشی به زندگی،امید به زندگی‏ و احساس امنیت خاطر تأثیر به سزایی دارد و مانند سپری در مقابل از خودبیگانگی و خلأ وجودی عمل می‏کند.به عبارت دیگر،مذهب به‏ زندگی انسان جهت می‏دهد،از او در مقابل‏ فشارهای روانی محافظت می‏کند،و درنتیجه‏ سلامت روانی باعث کاهش مشکلاتی مانند افسردگی،اضطراب،خودکشی،عزت‏نفس پایین‏ و تنهایی می‏شود.درنتیجه،تأمین بهداشت‏ روانی ، فرد را از مصرف تفریحی یا اعتیاد به مواد مخدر و الکل باز می‏دارد.

لازم بذکر است در ادامه سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خنداب برنامه های اجرا شده و قابل اجرا در حوزه مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد را برای حضار در جلسه تشریح کردند.

  

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 369

بازدید های دیروز 502

بازدید های این هفته 1412

بازدید های این ماه 17022

مجموع بازدید ها 1186656