به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجت الاسلام قربانپور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل ضمن نثار درود و سلام به سرور آزادگان حضرت حسین بن علی علیه السلام گفت: سید الشهدا و یاران با وفای آن حضرت همه وجود خود را با تمام اخلاص تقدیم خداوند متعال نمودند و برای نجات مردم در سطح عالم آن همه مشقت را پذیرفتند تا جایی که سرها به نیزه و بدنها زیر سم اسب و خانواده ها به اسارت گرفته شدند.

وی افزود: امام حسین لحظه ای ازخداوند و حق دور نشد و سستی به خود راه نداد و رفاه زدگی را انتخاب نکرد و خداوند نیز حب و عشق آنها را در دلهای همه مردم زنده و ماندگار گذاشت.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی عنوان کرد: هرچه از زمان واقعه کربلا می گذرد، نور هدایت آن خاندان پر فروغ تر می شود و جهانیان با شناخت عمیق تری سخنان و سیره آنها را سرمشق زندگی خود قرار دادند و ارادتمندانه هم در مظلومیت آنها گریستند.

وی با اشاره به اینکه مردم از نور وجود شهدای کربلا نهایت بهره مندی را دارند و این بهره مندی سبب ایجاد وحدت و انسجام شده است اذعان کرد: امام حسین و یاران با وفای آن حضرت چراغ هدایت بشر و کشتی نجات همه امت هستند .

حجت الاسلام قربانپور با اشاره به اینکه هر چند امام حسین در مدینه به دنیا آمد و در میان قوم عرب رشد کرد و در کربلا به شهادت رسید اما متعلق به اسلام و جهان بشری هستند همان گونه که قرآن ، پیامبر و دین اسلام جهانی است و اختصاص به عرب و عجم ندارد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: اگر در اربعین امسال شعار حب الحسین یجمعنا یا اصل کلی الحسین یجمعنا انتخاب شده است بدین لحاظ است که وجود نازنین اباعبدالله الحسین مغناطیس پر جاذبه آزادگان عالم است و از سراسر دنیا دلها را به سوی خود جمع می کند.

حجت الاسلام قربانپور ادامه داد:کربلا مرکز تجمع بی نظیر ترین حرکت جهانی است که چند ده میلیون مردم یک دل با قومیت های مختلف و زبانهای متفاوت دور یک شمع حلقه زده اند.

وی اظهار داشت:هر گونه ایجاد اختلاف و شکاف در این حرکت عظیم اسلامی آب به آسیاب دشمن و یزیدیان ریختن است.

حجت الاسلام قربانپور گفت: هنر پیشه ای که وضع معلوم الحالی دارد و برای آسانی و قانونی کردن ارتباطات فرهنگی و زندگی و دنیا زدگی خود، فرزندش را در آلمان یا آمریکا بدنیا می آورد و به این موضوع افتخار می کند چقدر از آرمان و اندیشه حسینی درک پیدا کرده است؟ و اساسا چقدر مظلومیت خاندان عصمت و طهارت را احساس می کند تا به خود اجازه دهد انحراف در شعار وحدت آفرین اربعین نماید و به جای حب بر حسین و اسلام ،تعصب جاهلی مدرن پیدا می کند و شعار حب الایران یجمعنا را شعار خود قرار می دهد.

 مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی  در پایان خاطرنشان کرد: هنر پیشه ای که از آب و خاک کشور انقلابی و عاشق امام حسین استفاده می کند و معروف می شود ولی عشق و سیرشان را با فرهنگ بیگانه می گذرانند و با درد مردم کف خیابان آشنا نیستند فقط مردم فریبی می کنند و با کج فهمی اگر نگوییم خیانت فرهنگی ،ایجاد انحراف در حرکت بین المللی می نمایند گناهش نابخشودنی است.

وی متذکر شدکاربران فضای مجازی بویژه دلداگان حسینی باید نامبرده را بمباران هشتکهای هشدار دهنده کنند و از کنار این سخنان به سادگی عبور نکنند تا این نوع افراد همیشه حساب خود را بدانند و پا از گلیم خود دراز نکنند.

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 69

بازدید های دیروز 334

بازدید های این هفته 1363

بازدید های این ماه 16281

مجموع بازدید ها 1141704