به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام داوود چمانی معاون فرهنگی،پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل گفت: مراسم اربعین حسینی از معجزات قرن اخیر است.

وی افزود: اگر مراسم اربعین حسینی در سالهای گذشته بصورت محدود و با تعداد اندک و آنهم از طرف افراد خاص برگزار می شد، امروز و در سالهای اخیر بصورت گسترده و وسیع مرزها را در نوردیده و همه دنیا را تحت الشعاع خودش قرار داده است.

حجت الاسلام داوود چمانی اظهار کرد: متاسفانه رسانه های غرب و افکار متاثر از آنها این مراسم را انعکاس نمی دهند اما روزی جهان تحت تأثیر مراسم اربعین حسینی قرار خواهد گرفت.

معاون فرهنگی،پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: حضور میلیونی مردم از اقصی نقاط عالم در جوار مضجع شریف حضرت سید الشهدا علیه السلام تجدید میثاق آزادگان جهان به ویژه شیعیان، با آنحضرت است که خود را آماده فداکاری در رکاب فرزند برومندش امام زمان علیه السلام می نمایند و این نقطه از زمین بواسطه امامی که همه هستی خودش را فدای دین کرد، مرکزی برای وحدت همه ادیان، بلکه همه انسانها برای آمدن منجی عالم بشریت خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه راه کربلا راه پر فراز و نشیب ،راه صداقت و ایثار،راه ولایت مداری،راه قرآن و قرار گرفتن در جاده هدایت و صراط مستقیم است اذعان کرد: شهدای عزیز کربلا و شهدای جهان اسلام به ویژه شهدای مدافع حرم این سیر را هموار کردند و ما امروز از این سفره گسترده الهی بهره می بریم.

 داوود چمانی در پایان خاطرنشان کرد: ولایت مداری، شهادت طلبی و مبارزه با استکبار بزرگ ترین پیام حماسه حسینی و اربعین سید الشهدا علیه السلام است که امروز ایران اسلامی پرچمدار آن می باشد و این مسیر باید تا محو کامل دنیای مستکبر و مستبد ادامه داشته باشد.

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 99

بازدید های دیروز 334

بازدید های این هفته 1393

بازدید های این ماه 16311

مجموع بازدید ها 1141734