به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل ضمن گرامیداشت ایام الله 13آبان گفت: روز 13آبان نماد استکبار ستیزی ملت با اقتدار ایران اسلامی است.

وی افزود: پدیده های ایام در گذر تاریخ یادآور فراز و فرودهای ملتها و ادوار تاریخ بشریت است.

حجت الاسلام قربانپور اظهار کرد: همه ایام گرچه ایام الهی است لیکن بعضی از روزها بدلیل اهمیت وقایع اتفاق افتاده می تواند آنروزها را ویژه و تاریخ ساز معرفی نماید نمونه ایام روز 13آبان است که از حیث عناصر سرنوشت برای کشور روز خاص و کم نظیری است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی  با اشاره به این که 13آبان از یک طرف سالروز تبعید حضرت امام خمینی رحمت الله علیه در سال 1343به بورسای ترکیه است این حادثه خودش گرچه در ابتدا بسیار سنگین بود لکن به کوری چشم دشمن منشاء برکات انقلاب اسلامی و پیروزی حق بر باطل شد ادامه داد: روز 13آبان روز یورش ماموران ستم شاهی به دانش آموزان و دانشجویان در دانشگاه تهران است .

وی بیان کرد: در سال 57حادثه شهادت دانش آموزان گرچه دلخراش و با تالم فراوان همراه بود و سیل خون جاری ساخت اما خودش آثار ارزشمند مقاومت و ستیز با دشمن را بنیان گذاری کرد و در نهایت یکسال پس از پیروزی انقلاب اسلامی روز تسخیر لانه فساد و جاسوسی آمریکاست که این واقعه نیز در جایگاه خود، بینی دشمن را به خاک مالید و همه هیمنه استکبار جهانی را فرو ریخت.

حجت الاسلام قربانپور تصریح کرد: ملت ایران اگر هزاران بار فقط برا همین یک مورد نعمت الهی خدا را شاکر باشد باز کم است چراکه همه این حوادث سنگین موجب برون رفت مردم و نظام اسلامی از چالشهای پر خطر دوران گردید و مردم ما را پولادین و با عزمی استوار گردانید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی عنوان کرد: روز 13آبان روز جمع افتخارات مردم و روز نماد استکبار ستیزی ملت با افتخار و اقتدار است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید متذکر این مورد باشیم که هوشیاری عمیقی لازم است تاافتخارات کسب شده ماندگار بماند و گرنه ممکن است ایادی و اذناب شیاطین انحراف در مقاصد انقلابی ایجاد کنند و اهداف شوم خویش را تعقیب نمایند.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 78

بازدید های دیروز 334

بازدید های این هفته 1372

بازدید های این ماه 16290

مجموع بازدید ها 1141713