به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام نیشابوری امام جمعه آشتیان با گرامیداشت سالروز ارتحال پیامبر اکرم(ص) گفت: پیامبر گرامی اسلام برای درمان تمام مشکلات جامعه اسلامی دارو تجویز نموده است. هم دارو برای پیشگیری و هم درمان. پیامبر فرمود:آیا شما را به چیزی که مایع خیر دنیا و آخرت است هدایت نکنیم؟وسپس فرمود: آنها ۳ چیز است،با کسانی که با تو قطع رفت و آمد کردند، رفت و آمد کنی ۲-به کسانی که روزی نیاز تورا براورده نکرده اند کمک کنی.۳-کسانی که به تو ظلم کرده اندعفو کنی.این دستور حکیمانه پیامبر ریشه بسیاری از اختلافات و کشمکش های اجتماعی و خانوادگی را می خشکاند و باعث می‌شود بسیاری از اختلافات یا به وجود نیاید و یا اگر به وجود امد با کمترین هزینه برطرف شود.

وی بابیان اینکه شخصیت واقعی پیامبر و اهل بیت را ما نمی توانیم بشناسیم تصریح کرد: چون ما در مسیر تربیتی آن ها قرار نگرفته ایم آنها از راه بندگی به این مقامات رسیده اند. ماهم اگر راه بندگی را پیش بگیریم میتوانیم جلوه ای از عظمت آنان را درک کنیم. در عالم هستی شخصیتی به مانند او خلق نشده است واو نمونه واقعی انسان کامل است.

حجت‌الاسلام نیشابوری ادامه داد: پیامبری که خداوند بارها در قران او را ستوده است پیامبری که برای هدایت انسان ها چه رنج های فراوانی را تحمل نکرده است.تا آنجا که فرمود هیچ پبامبری را به اندازه من اذیت نکردند. پیامبری که دین و شریعت او کامل ترین و اخرین دین است او هدفی جز نجات بشریت از جهل و گمراهی و تربیت آنان بر اساس مکارم اخلاق ندانست.و هدف بعثت خود را به کمال رساندن اخلاق نامید و فرمود:ان بعثت لامتهم مکارم الاخلاق.

امام جمعه آشتیان در پایان بیان داشت: پیامبر(ص) شخصیتی است که به کاملترین مرتبه توحید و معرفت به حق دست یافت. چنانجه خود به امام علی (ع) فرمود: یا علی کسی جز تو و من خدا را نشناخت، کسی جز خدا تو ومرا نشناخت و کسی جز خدا و من تورا نشناخت.

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 70

بازدید های دیروز 334

بازدید های این هفته 1364

بازدید های این ماه 16282

مجموع بازدید ها 1141705