به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام صفر قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل گفت: صلح امام حسن مجتبی(علیه السلام) زمینه ساز قیام اباعبدالله الحسین (علیه السلام) شد.

وی افزود: درود خداوند بر آن امامی که حتی در درون منزل مظلومیتش به حد اعلی رسید و پس از شهادت بدنش نیز تیر باران شد و پس از دفن بارگاهش تخریب شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: امام حسن (علیه السلام) سبط اکبر است تولدش بعنوان اولین فرزند او معصوم پاک نور چشم پیامبرخدا (صلوات الله علیه) و علی مرتضی و فاطمه زهرا علیهما السلام است.

حجت الاسلام صفر قربانپور اظهار کرد: دوران زندگی آن امام همام در عصر حضرت رسول همراه با عظمتها و عزت خاندان نبوی است، روی زانوی پیامبر و در کنار محراب نماز آنحضرت و در نزد همگان عزیز و به توصیه رسول اکرم آنها را به عنوان سید جوانان بهشت می شناسند.

وی با اشاره به اینکه امام حسن (علیه السلام) در رکاب پدر گرامی و در دوران امامت آنحضرت است برهه کسب علوم و معارف الهیه و عصر فداکاریها و رشادتهاست ادامه داد: هر کجا پدر امر می کند حضور دارند در جنگ و صلح مطیع او امر امیرالمومنان هستند و آن زمان هم در اوج عزت و عظمت و ایثارگری بسر می برند.

حجت الاسلام قربانپور اضافه کرد: دوره سوم زندگی امام حسن مجتبی(علیه السلام) که عصر امامت آن حضرت است که شرایط به تمام معنا عوض می شود، مردم اطاعت پذیری نمی کنند و همراهی مطلق ندارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: در حین این اتفاقات از طرفی با زر و تزویر معاویه، جامعه فریب می خورد تا حدی که فرماندهان لشکر هم امام را تنها می گذارند.

وی با اشاره به متن صلح نامه آن حضرت خاطرنشان کرد: امام حسن مجتبی علیه السلام در بند بند مفاد صلح نامه توجه کافی و بصیرت فوق العاده اعمال می کند گرچه دست خبیث حاکمیت اموی کار را دشوار می کند و تعهدات را نمی پذیرد و بر امام مجتبی علیه السلام سختگیری روا می دارند اینجاست که گفته می شود امام با پذیرش صلح و تنظیم قرار داد صلح زمینه ساز قیام امام حسین علیه السلام می شود و جامعه را هشدار می دهد گرچه در منزل با زهر جفا به شهادت میرسد.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 71

بازدید های دیروز 334

بازدید های این هفته 1365

بازدید های این ماه 16283

مجموع بازدید ها 1141706