به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با حجت الاسلام محمد فراهانی کارشناس راوابط عمومی این اداره کل گفت: روز رحلت پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) روز حزن عالمیان است.

وی افزود: غم جانکاه آن حضرت آنقدرسنگین است که همه موجودات عالم خاصه بنی آدم در فقدان آن وجود نازنین اگر خون گریه کند جا دارد اما آنچه که سزاوار توجه است بهره مندی از الگوی وجود آن حضرت است.

حجت الاسلام قربانپور با اشاره به اخلاق و سیره عملی و منطق حضرت رسول(ص) تصریح کرد: رسول خدا به تعبیر قرآن کریم اسوه حسنه برای بشریت است و قطعا مومنان از این اسوه نیکو باید از دیگر ملتها بهره بیشتری داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اظهار کرد: براساس آموزه های قرآنی آنحضرت با خلق عظیم خود توانست قلوب جهانیان را فتح نماید.

وی عنوان کرد: اولین نکته الگویی برای مسلمین، خلق نیکوی آن حضرت است البته ناگفته پیداست که عصمت و جایگاه عظیم القدر پرهیز و تقوا نقطه اوج انسانی اوست و دستیابی به قله انسانیت و جلوتر رفتن از ملائک شرح مفصلی لازم دارد.

حجت الاسلام قربانپور منش و اخلاق عملی پیامبر اسلامبر را سلاح برنده نرم توصیف کرد و تاکید کرد: پیامبر با بهترین وجه از اخلاق نیکو بهره مند بود و برای مردم الگوی بارزی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه سیره و سبک زندگی، ساده زیستی و پرهیزکاری و حسن معاشرت و توجه به درون منزل و سلوک مثال زدنی آنحضرت با اهل بیت خویش را در جهان اسلام بی نظیر توصیف کرد و ادامه داد: مسئولیت سنگین رسالت نبوی آنهم در عصر جاهلیت اولی و جای سخن زیادی دارد که در این موضوع  فقط توجه دادن به دو دوره مهم قبل از هجرت و بعد ازهجرت و اتخاذ مواضع مناسب و بنیانگذاری نظام اسلامی بی بدلیل و تحمل سختیهای مواجهه با مشرکین و منافقین در کنار نیروهای که تحمل خودی نمونه بارز این رنچ رسالت است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم مردم شریف ایران اسلامی بیش از دیگران در سوگواری آنحضرت فداکاری نموده و در بزرگداشت این شعار الهی کوشا باشند.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 94

بازدید های دیروز 334

بازدید های این هفته 1388

بازدید های این ماه 16306

مجموع بازدید ها 1141729