به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي داود عسکری کارشناس فرهنگی اداره تبليغات اسلامي شهرستان خمین با اعلام این خبر گفت: جلسه کار گروه کنتر و کاهش جرم و آسیب در دادگستری برگزار شد.

حجت الاسلام عباس کاظمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی  شهرستان خمین بیان کرد: پیشگیری از وقوع جرم به لحاظ تجارب چندین ساله و علیرغم مشارکت دستگاههای دولتی در کاهش آسیب های اجتماعی، به تنهایی کافی نیست.

وی افزود: بایستی از مشارکت خود جامعه در کاهش آسیب ها استفاده کرد. در این خصوص سازمان و تشکل های مردم نهاد  بویژه هیئات مذهبی به لحاظ سنخیت و ارتباطی که با آحاد جامعه در گروه های مختلف دارند، به خوبی می توانند ایفای نقش کنند چون تشکل های مردم نهاد مشکلات را بهتر حس و درک می کنند و جنس مشکلات را می شناسند.

کاظمی اظهار کرد :پیشگیری از وقوع و شیوع آسیب های اجتماعی به عنوان راهبرد اصلی در سرلوحه کار قرار دارد و مداخله بهنگام باعث کنترل و مهار بسیاری از آسیب ها می شود.

وی تصریح کرد : دربحث مقابله با آسیب های اجتماعی توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اقدامات فرهنگی و فرهنگ سازی و بها دادن به ارزش های انسانی در جامعه باید نهادینه گردد .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی  تصریح کرد : ارتقای شاخص های فرهنگی ، اجتماعی ، دینی واعتقادی در بین نسل جوان در کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه موثر خواهد بود .

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 72

بازدید های دیروز 334

بازدید های این هفته 1366

بازدید های این ماه 16284

مجموع بازدید ها 1141707