به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل گفت: وجود مبارک امام رضا علیه السلام محور ولایت مطلقه و امان اهل زمین است.

وی افزود: گلدسته های طلایی نگین خراسان جاذبه مغناطیسی رضوی دارد و پروانگان عاشق را از سراسر ایران بلکه از سراسر دنیا بدور وجودش جمع می کند و به دلهای شیدای شیفتگان قوت داده تا با قدمهای استوار جمعیت های میلیونی را در ایام شهادتش گرد خود  آورد.

حجت الاسلام قربانپور عنوان کرد: پیوند عاطفی و احساسی محکمی بین مردم و امام رضا برقرار است هر چه از زمان شهادتش بیشتر می گذرد جاذبه وجودی آنها نه آنکه کاسته نمی گردد بلکه پر فروغ و عظمت وجودشان افزون می گردد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تاکید کرد: نکته بسیار قابل ملاحظه در زندگی و سیره عملی آن حضرت را می توان در سه مبحث اشاره کرد.

وی با اشاره به مبحث اول زندگی آنحضرت ادامه داد: عطوفت و مهربانی آنحضرت چه در زمان حیات دنبوی و چه پس از شهادتش وقتی ضمانت آهو می کند (تو خود حدیث مفصل بخوان و مجمل) امروز در عالم او را امام رئوف می شناسند و دست نوازش بر سر هر زائر و دلداده ای از دور و نزدیک کرامت و برکت می باراند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه  امام رضا علیه السلام علوم و معارفی که به یادگار گذاشته است به ویژه در مناظرات علمی خود با منکران و استدلالهای منطقی و اقناع کننده ای که تا قیامت می توان بدانها استنادکرد و در مواجهات علمی و مناطرات عقلی از آنها بهره جست اظهار کرد: سومین  مبحث که در زندگی آنحضرت است تذکار سیاسی و ولایی آنحضرت است که عالی ترین آنها در حدیث سلسه الذهب جلوه گری دارد.

حجت الاسلام قربانپور در پایان با اشاره به اینکه ولایت کلید حل معمای حاکمیت دینی و اسلامی است خاطرنشان کرد: بشرطها و شروطها و انا من شروطها کوتاه بود لیکن به اندازه یک دنیا القاء معارف است و تا ابدالدهر جامعه اسلامی را بیمه کرد.

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 77

بازدید های دیروز 334

بازدید های این هفته 1371

بازدید های این ماه 16289

مجموع بازدید ها 1141712