به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل ضمن تبریک هفته وحدت و فرا رسیدن خجسته میلاد نبی مکرم اسلام و سلاله پاکش حضرت امام جعفر صادق علیه السلام  گفت: در فرهنگ اسلامی و مبانی قرآنی، وحدت در جهان اسلام بعنوان یک شیوه موقت و در واقع تاکتیک فریبنده نیست بلکه یک اصل کلی در حاکمیت اسلامی و یک استراتژیک محوری است.

وی افزود: قرآن کریم اختلاف را موجب تشتت و فشلی جامعه و شکست ابهت جوامع اسلامی می داند بدان مفهوم است که اختلاف در فرهنگ دینی اساسا مطلوب نیست و مذموم و دارای نتایج خسارت باری است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه از ابتدای ظهور اسلام تاکنون بویژه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تجربه شده است که هر گاه در بین ملل اسلامی اختلافات در انواع مسائل گوناگون مبتلابه رخ داده است منافعش را دشمان برده اند چه اختلاف در حاکمیت و مباحث سیاسی چه اختلاف در مواضع اقتصادی چه اختلاف در مبانی احکامی و اخلاقی تصریح کرد: با کمال تاسف چه بسا خونهای بسیاری از مسلمانها بدست یکدیگر با فرماندهی و وسوسه های اجانب بر زمین ریخته است که به هیچ وجه جبرانی ندارد و نمونه های واضح آنرا امروزه در مباحث داعش و طالبان و غیره می بینم و نتایج تخریبی حملات رژیم وهابی به یمن و غیره بر کسی پوشیده نیست.

حجت الاسلام قربانپور عنوان کرد: وحدت در بین علمای مذاهب اسلامی و تلاش در جهت تقریب مذاهب یا لااقل تقریب مواضع سیاسی و کلی و تکیه بر مشترکات و آموزه های اصیل قرآنی و نبوی در عصر کنونی از همه ادوار گذشته جزء اولویت های جهان اسلام است.

وی ادامه داد: مگر علماء می توانند چشمشان را روی مسائل مهم تهاجم اسرائیل بر قبله اول مسلمین ببندند و یا مگر می توانند گرسنگی فرزندان مظلوم فلسطین سوریه و عراق و یمن را نادیده بگیرند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: مگر می توان اسلام ستیزی استکباری را علیه اسلام و فرهنگ نبوی و علوی فراموش کرد لذا وحدت مانند خون جاری در رگ حیاتی جامعه اسلامی دارای اهمیت است و امیدواریم که این موضوع با نگاه اولویت جهان اسلام مورد توجه قرار گیرد.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 325

بازدید های دیروز 828

بازدید های این هفته 5077

بازدید های این ماه 21484

مجموع بازدید ها 1165901