کارشناس دارالقرآن‌الکریم اداره‌‌ کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: مهم‌ترین تمرکز ما روی کادرسازی است؛ چراکه در برخی شهرستان‌ها برای آموزش با مشکلاتی مواجه بودیم اما با زمینه‌سازی و تربیت نیروی قرآنی امروز در اکثر شهرستان‌های استان مشکل مربی و معلم قرآن نداریم.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام محمدرضا شفیعی، کارشناس دارالقرآن‌الکریم اداره‌‌کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در حاشیه برگزاری «اولین دوره استانی تربیت داور تجوید مسابقات قرآن کریم استان مرکزی» که با حضور استاد سید‌محسن موسوی‌بلده، داور بین‌المللی و مولف حلیةالقرآن در محل اداره‌ کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی برگزار شد، گفت: مهم‌ترین تمرکز ما روی کادرسازی است چراکه در برخی شهرستان‌ها برای آموزش با مشکلاتی مواجه بودیم اما با زمینه‌سازی و تربیت نیروی قرآنی امروز در اکثر شهرستان‌های استان مشکل مربی و معلم قرآن نداریم.

وی با بیان اینکه مربیان با شرکت در دوره‌های تخصصی در مراحل مقدماتی و تکمیلی سطح معلومات خود را افزایش می‌دهند، تصریح کرد: باید خلأ موجود در یکسان‌سازی داوران نیز رفع می‌شد که این امر با ثبت‌نام افراد قرآنی علاقه‌مند به داوری در حال برطرف شدن است. برای شناسایی افراد توانمند ثبت‌نام به عمل آمد و آزمون ورود به دوره سال گذشته برگزار شده و افراد بر حسب توانایی در گروه‌های مختلف تقسیم شدند.

حجت‌الاسلام شفیعی گفت: دوره آموزش تربیت داور صوت و لحن با حضور استاد یاراحمدی و شرکت ۱۶ نفر برگزار شد و با توجه به استقبال و تقاضای حاضران در دوره کارگاه آموزشی دیگری با حضور استاد یاراحمدی برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: دوره تربیت داور مسابقات قرآن در رشته تجوید از پنجم دی‌ماه با شرکت ۴۰ متقاضی بانو و آقا با حضور استاد موسوی بلده برگزار شده است، داوران در این دوره با اصول فنی داوری در این رشته آشنا شدند داوران در همین دوره کارورزی کرده و نکات تلاوت‌ها را به داوری نشستند.

حجت الاسلام شفیعی اضافه کرد: آزمون دوره آموزشی تربیت داور تجوید پنجشنبه، ۱۳دی‌ماه در اداره‌‌کل تبلیغات اسلامی استان برگزار می‌شود و افرادی که موفق به اخذ امتیاز لازم شوند گواهی‌نامه داوری تجوید دریافت می‌کنند. همچنین دوره دیگری ویژه تربیت داور تجوید با حضور استاد ستوده‌نیا برگزار می‌شود.

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 218

بازدید های دیروز 574

بازدید های این هفته 1392

بازدید های این ماه 13481

مجموع بازدید ها 1202403