به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، عباس قاسمی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک در کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر ویژه روسا، کارشناسان فرهنگی ادارات تبلیغات اسلامی استان و کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی که در سالن همایش های این اداره کل برگزار شد گفت: امر به معروف و نهی از منکر هزینه دارد چراکه در سفارش های لقمان حکیم به فرزندش آمده است یا بُنَی أَقِمِ الصَّلاةَ وَ أْمُرْ بِالْمَعْرُوفِ وَ انْهَ عَنِ الْمُنْکرِ وَ اصْبِرْ عَلی ما أَصابَک إِنَّ ذلِک مِنْ عَزْمِ الْأُمُورِ لذا باید تبعات  و اثرات امر به معروف و مشقت های آن را پذیرفت تا در درگاه ایزدمنان شرمسار نباشیم.

وی افزود: روحانیون تبلیغی در مناطق شهری و روستایی نسبت به برکات فریضه امر به معروف و نهی از منکر در منابر و مجالس سخنرانی هایی ویژه ای داشته باشند تا شاهد همگانی شدن این فریضه مهم در سطح جامعه باشیم.

عباس قاسمی با اشاره به آیه شریفه قوا انفسکم و اهلیکم تصریح کرد: برای شروع امربه معروف و نهی از منکر می بایست از خودمان و خانواده هایمان شروع کنیم.

وی در ادامه یادآور شد: رفتار و سکنات آمران امربه معروف و ناهیان از منکر در جامعه زیر ذره بین عامه مردم رصد می شوند لذا ضروری است آمران اهل عمل به فرامین الهی باشند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان بیان داشت: دستور العمل امر به معروف و نهی از منکر برگرفته از حاکمیت و لایت فقیه می باشد.

عباس قاسمی در پایان با اشاره به اینکه مراتب امر به معروف و نهی از منکر باید پله به پله رعایت شود در غیر اینصورت نتیجه نخواهد داد خاطرنشان کرد: کسب اطلاعات از قوانین امر به معروف و نهی از منکر برای آمران و همچنین عامه مردم و مسئولان یک امر ضروری است تا از بایدها و نبایدهای شرع مقدس آگاهی کافی داشته باشند.

گفتنی است دوره تدریس کارگاه آموزشی آمران به معروف و ناهیان از منکر اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی براساس قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر برگزار گردید.

 

 

 

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 387

بازدید های دیروز 574

بازدید های این هفته 1561

بازدید های این ماه 13650

مجموع بازدید ها 1202572