حجت الاسلام قربانپورگفت: قرآن مفاهیم بسیار کاربردی‌ دارد که می‌توان روی آنان تمرکز کرد، سبک زندگی قرآنی دارای شاخص‌های متنوعی است که هر کدام از آن شاخص‌ها می‌تواند محور محافل باشد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در نشست هماهنگی اجرای ۸۰ محفل قرآنی استان مرکزی به منظور گرامیداشت ۴۰امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک برگزار شد، گفت: برنامه‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن با قید مکان و زمان به دبیرخانه کمیته قرآن ستاد اعلام شود، جمع‌بندی‌ها در استان صورت می‌گیرد اما در حوزه شهرستان‌ها مداخله نمی‌کنیم و بهتر است با توجه به موقعیت مکانی، شهرستان‌ها خودشان در مورد برگزاری محافل تصمیم‌گیرنده باشند.

وی با اشاره به اینکه گروه‌های داوطلب آمادگی خود جهت برگزاری محافل قرآنی را اعلام کنند‌، اظهار کرد: ما سعی داریم از ظرفیت‌های استان نهایت استفاده برده شود، اگر گروه‌ها اعلام آمادگی کنند‌ متناسب با درخواست شهرستان‌ها از آنان استفاده می‌شود.

حجت‌الاسلام قربان‌پور بر لزوم تمرکز بر مباحث قرآنی تأکید کرد و افزود: قرآن مفاهیم بسیار کاربردی‌ای دارد که می‌توان روی آنان تمرکز کرد، سبک زندگی قرآنی دارای شاخصه‌های متنوعی است که هر کدام از آنان می‌تواند محور محافل باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اضافه کرد: اگر موضوعات مطروحه در محافل قرآنی از دیدگاه قرآن تحلیل شود مخاطب جذب می‌شود، برای جذب افراد لازم است از منابع مختلف و افراد مختلف و تاثیرگذار استفاده شود‌ لذا ‌در محافل از سخنرانی طولانی‌مدت استفاده نشود، اگر مفاهیم قرآن به مدت حداکثر ۱۰ دقیقه برای مستمعین بیان شود تاثیر اجتماعی خود را دارد.

حجت‌الاسلام قربان‌پور در پایان اذعان داشت: قاری می‌تواند خود مفاهیم آیاتی که تلاوت می‌کند را بیان کند تا مردم علاوه بر شنیدن صوت قرآن با معنای آن نیز آشنا شوند، برنامه‌ریزی باید از قبل شود و همچنین شعرهای قرآنی به زبان فارسی تأثیرگذاری بیشتری دارد.

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 207

بازدید های دیروز 574

بازدید های این هفته 1381

بازدید های این ماه 13470

مجموع بازدید ها 1202392