به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام محمدرضا شفیعی، دبیر کمیته قرآن ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان مرکزی، از اجرای برنامه‌های خاص ویژه ۴۰ سالگی انقلاب خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی جهت اجرای هرچه باشکوه‌تر ایام‌الله دهه فجر از ابتدای نیمه دوم سال جاری با حضور رییس سازمان دارالقرآن‌الکریم کشور کلید خورد، سال‌های گذشته محافل قرآنی در قالب ۲۴ محفل شهری و روستایی خلاصه می‌شد که امسال تعداد برنامه‌ها به ۸۰ محفل رسیده است.

وی با اشاره به اینکه از ۸۰ محفل پیشنهادی ۴۰ محفل روستایی و ۴۰ محفل شهری است، تصریح کرد: علاوه بر محافل یاد شده ۴۰ کرسی تلاوت نیز از اواخر دی‌ماه تا اواخر بهمن‌ماه برگزار می‌شود. محافل شهری در ۳۳ شهر هر شهر یکی و در شهرهای اراک، خمین و ساوه تعداد بیشتری از محافل برگزار می‌شود.

دبیر کمیته قرآن ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان مرکزی مهلت اعلام زمان و مکان محافل قرآنی را ۲۵ دی‌ماه اعلام کرد و افزود: برنامه‌ریزی شده از حداکثر ظرفیت قرآنی استان در این محافل استفاده شود، برای اعزام قرآنیان به شهرها و روستاها گروه‌هایی متشکل از قاری، حافظ، مجری باید انتخاب شوند و در برخی از روزهای دهه فجر ترافیک برنامه وجود دارد که با برنامه‌ریزی باید رفع شود.

حجت‌الاسلام شفیعی با بیان این نکته که برای ۹ شهرستان اعتباری بالغ بر هر شهرستان ۳ میلیون و پانصد هزار تومان و برای سه شهرستان با محافل بیشتر ۴ میلیون و پانصد هزار تومان در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: برای ادامه فعالیت‌های قرآنی در این ایام از ظرفیت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها هم استفاده می‌شود.

وی برلزوم مشارکت جامعه قرآنی در اجرای هرچه‌بهتر برنامه‌های قرآنی این ایام تأکید کرد و گفت: با همت شما جامعه قرآنی موج قرآنی باشکوهی در استان ایجاد می‌شود، استفاده از قاریان ممتاز مهم است چراکه تلاوت سطح پایین از جذب مخاطب می‌کاهد. گروه‌های اعزامی بدقولی نکنند چرا‌که در بازخورد آنان توسط مردم تاثیرگذار است همچنین نوع برخورد و قوی بودن تیم اجرایی به انسجام برنامه‌ها و استقبال مردم در برنامه‌های آینده کمک می‌‌کند.

دبیر کمیته قرآن ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور کاروان قرآنی تهران طی روزهای دوم و سوم بهمن‌ماه در استان اشاره کرد و افزود: این تیم به سرپرستی استاد احمد ابوالقاسمی، مدیر رادیو قرآن و قاری بین‌المللی و با حضور پیشکسوتان، قاریان و حافظان قرآن، جامعه قرآنی در روز دوم در شهرهای خنداب و اراک و سوم بهمن در خمین و دلیجان استقرار دارند، در این ایام برنامه‌های قرآنی زنده پخش می‌شود و ششمین مجمع قرآنیان استان نیز به میزبانی خمین برگزار می‌شود.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 389

بازدید های دیروز 574

بازدید های این هفته 1563

بازدید های این ماه 13652

مجموع بازدید ها 1202574