به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، سعیدرضا ابراهیمی، کارشناس امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان محلات با اعلام این خبر گفت:هفتمین کارگاه آموزشی اصناف با سخنرانی حجت‌الاسلام عباس شهیدی برگزار شد: در این کارگاه آموزشی حجت‌الاسلام شهیدی بیان داشت:تجارت و داد و ستد در اسلام از جایگاهی بس والا برخوردار است. یک تاجر مسلمان باید جایگاه خود را به‌عنوان واسطه فیض الهی به بندگان ببیند. خرید وفروش و مبادله کالا و خدمات همانند دیگر عرصه‌های زندگی، از نظر اسلام دارای آداب و احکامی است که برای آن‌کس که قصد دارد وارد این عرصه شود دانستن آنها لازم و ضروری است، زیرا عدم آشنایی با آنها، موجب لغزیدن در دام ربا و حرام‌‌خواری و سلب برکت از مال و سرمایه می‌شود.

وی افزود: وقتی انسان در کاری وارد می‌شود می‌بایست همه ابعاد آن را بشناسد و حتی بر جزئیات آن واقف باشد تا بتواند به شایستگی از عهده کار برآید. از آنجا که مسئله اقتصادی پس از مسئله عبادت، مهم‌ترین و اصلی‌ترین تکلیف هر انسانی است (بقره، آیه۳) و قوام جامعه به آن است (نساء آیه ۵)، دانستن احکام و آداب این حوزه نه تنها شایسته بلکه به‌عنوان یک تکلیف و وظیفه مطرح است.

حجت‌الاسلام شهیدی در ادامه یاد آور شد: سوگند راست خوردن در هر کاری از جمله معامله مکروه است و انسان نباید برای هر چیزی سوگند بخورد. از امام کاظم(ع) نیز روایت شده استکه فرمود:‌«کسی که به هنگام خرید و فروش همواره قسم می‌خورد، خداوند در قیامت نظر رحمت به او نمی‌کند».

این کارگاه آموزشی توسط اتاق اصناف وبا همکاری اداره تبلیغات اسلامی برگزار گردید.

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 181

بازدید های دیروز 574

بازدید های این هفته 1355

بازدید های این ماه 13444

مجموع بازدید ها 1202366