به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام سرلکیان رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک در نشست هم اندیشی کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب در آیات و روایات گفت : اولین مرحله از رعایت عفاف، حجاب ظاهری است؛ اگر ظاهر رعایت نشود، این باور در باطن وجود انسان نقش نمی بندد؛ گرچه تأثیر باطن در ظاهر بیشتر و مهم تر است اما اولین گام برای داشتن باطنی به دور از گناه، رعایت حدود و ارزشها در ظاهر است.

وی افزود: مسئله بدحجابی و یا بدپوششی در جامعه دارای متغیرهای زیادی است که اگر بخواهیم به ریشه و اساس آن پی ببریم باید علل آن را بررسی کنیم و با رفع آن، انتظار رعایت عفاف و حجاب را داشته باشیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک ادامه داد: متاسفانه در دنیایی امروز ربا، کم فروشی، لقمه شبهه ناک و یا حرام، تجمل گرایی و نظام سرمایه داری در حال رشد است که مسلما از همین راه به دلایل پدید آمدن دو آسیب مورد نظر یعنی کم رنگ شدن عفاف و حجاب می رسیم.

حجت الاسلام سرلکیان تأکید کرد: معضلات اجتماعی زمانی رفع می شود که ضد ارزشهای وابسته به آن هم، رفع شود و صداقت، ساده زیستی و در کل تقوا و خود نگهداری در جوامع تقویت شود.

وی در پایان با اشاره به حادثه هفدهم دیماه سال1314، نقش آسیبها و تهاجمات فرهنگی را در کم رنگ شدن حجاب و عفاف در دنیای امروز به مراتب آسان تر از روشهای مستبدانه رضاخان دانست و خاطرنشان کرد: مردم کشور ما با توکل بر خدا و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری مصادیق گمراهی از راه حق را می شناسند.

 

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 387

بازدید های دیروز 574

بازدید های این هفته 1561

بازدید های این ماه 13650

مجموع بازدید ها 1202572