مهدی قره شیخلو با بیان اینکه موفق‌ترین استان کشور در حوزه خیرین قرآنی طی ۱۰ سال گذشته، استان مرکزی است، افزود: امیدوارم این مدل به کل کشور توسعه پیدا کند و استان‌ها از استان مرکزی الگوبرداری کنند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، مهدی قره‌شیخ‌لو، رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم کشور، سوم بهمن‌ماه در هفتمین جلسه انجمن خیرین قرآنی استان مرکزی که در بیت تاریخی امام راحل در خمین در حال برگزاری است، گفت: اگر دستگاه‌های متولی حوزه قرآن کریم هر کدام سهم خودشان را به درستی ادا بکنند، ما می‌توانیم جامعه موفق قرآنی داشته باشیم، الحمدلله این موضوع در مدل استانی در استان مرکزی به خوبی اتفاق افتاده چراکه ۱۰ سال هست که در این استان رفت‌و‌آمد دارم و در طول این سالها تمام عزیزانی که در کسوت استاندار بودند و همچنین معاونین آن‌ها همیشه عنایت ویژه‌ای به مباحث قرآنی داشته‌ و همچنان هم دارند که به نوبه خود تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی ادامه داد: موفق‌‌ترین استان کشور در حوزه خیرین قرآنی طی ۱۰ سال گذشته، استان مرکزی است. در مراسم‌ مختلف کلنگ‌زنی و افتتاحیه پروژه‌های قرآنی که بخش عمده‌ای از آن‌ها توسط خیرین مساعدت شده، حضور داشته‌ام که امیدوارم این مدل توسعه پیدا کند به کل کشور و همه استان‌ها از این مدل استفاده کنند.

قره‌شیخ‌لو تصریح کرد: در رابطه با اساسنامه انجمن خیرین قرآنی، جلسه‌ای هفته گذشته در قم برگزار شد و نماینده همه انجمن‌ها در آن جلسه حضور داشتند و مفاد اساسنامه بررسی و قرار بر این شد جلسه نهایی در تهران برگزار شود که به فضل خدا اساسنامه نهایی بشود و بتوانیم این مدل را بصورت قطعی مکانیزم مشترکی در کل کشور راه‌اندازی کنیم که این انجمن‌ها یک شخصیت حقوقی پیدا کنند و شاهد اثرگذاری بیشترشان باشیم.

این مقام مسئول افزود: درست است که توسعه سخت‌افزاری بسیار مهم است و باید انجام پذیرد ولی نباید از حوزه نرم‌افزاری هم غافل بود، بعضی اوقات حمایت خیرین از یک فعالیت قرآنی، تأثیرگذاری بیشتری از ساخت‌و‌سازهای مرسوم دارد. اگر بتوانیم یک جوان قرآنی بسازیم، این جوان در هر کجا که حضور داشته باشد دارالقرآن متحرک و سیار است، از طرف دیگر همه مسئولان قرآنی و خیرین به مسئله کادرسازی قشر نوجوان اهمیت ویژه‌ای بدهند چراکه برنامه‌های بسیار متنوع و جذابی برای قشر نوجوان وجود دارد که همگی کاربردی هستند.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 755

بازدید های دیروز 624

بازدید های این هفته 4280

بازدید های این ماه 14699

مجموع بازدید ها 1221601