رئیس سازمان دارالقرآن کشور از فعالیت بیش از 10 هزار تشکل قرآنی در کشور خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، مهدی قره‌شیخ‌لو در هفتمین همایش قرآنی خیرین استان مرکزی اظهار کرد: در حال حاضر 10 هزار تشکل قرآنی فعال در کشور وجود دارد که این از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد: کاروان قرآنی انقلاب به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایجاد شده و تا 22 بهمن‌ماه در 12 استان کشور 40 برنامه قرآنی برگزار می‌کند.

رئیس سازمان دارالقرآن کشور افزود: در حوزه فعالیت‌های قرآنی پس از انقلاب دستاوردهای ارزنده‌ای کسب شده که افزایش تعداد حافظان و قاریان قرآن کریم بخشی از این دستاوردها به شمار می‌رود.

قره‌شیخ‌لو با اشاره به کسب بیش از 180 رتبه بین‌‌المللی در مسابقات قرآنی خارج از کشور اظهار کرد: تاکنون هیچ کشور اسلامی حائز چنین رتبه‌هایی نشده است و تربیت هزاران حافظ قرآن کریم در سنین مختلف، وجود تشکل‌های قرآنی، انجمن‌های قرآنی، تربیت 100 هزار مربی در اقصی نقاط کشور از جمله دستاوردهای 40 ساله انقلاب است.

وی با بیان اینکه در اوایل انقلاب هیچ‌گونه تجربه‌ای مبنی بر فعالیت تشکل‌های قرآنی در کشور وجود نداشت، تأکید کرد: ضروری است پس از 40 سال یک جهش قرآنی در حوزه کمیت و کیفیت امور قرآنی ایجاد شود و در دهه پنجم انقلاب جهت‌گیری به گونه‌ای باشد که زندگی مردم تحت تأثیر قرآن قرار گیرد.

رئیس سازمان دارالقرآن کشور گفت: مفاهیم قرآنی باید در محیط جامعه و خانواده جاری و ساری باشد و به درستی برای جوانان تبیین شود.

قره‌شیخ‌لو با تأکید بر اینکه آموزش قرآن در کشور باید متحول شود، ادامه داد: نیاز است فرهنگ قرآن‌خوانی را در بین مردم نهادینه کنیم و مسیر اقدامات منطبق با نسخه‌های قرآنی هماهنگ شود.

وی افزود: با تجربه‌ای که در 40 سال گذشته کسب شده، نیاز است در دهه پنجم انقلاب با مدیریت صحیح مشکلات را به حداقل برسانیم و نقش مردم در هدایت فعالیت‌های قرآنی را افزایش دهیم.

رئیس سازمان دارالقرآن کشور با اشاره به نوسانات بودجه قرآنی کشور اظهار کرد: این نوسان یک ضعف برای نظام است چراکه دولت وظیفه دارد برای ادای سهم قرآن بودجه مشخصی اختصاص دهد تا جامعه قرآنی را دلگرم کند.

قره‌شیخ‌لو گفت: خیرین حوزه قرآنی نقش ویژه‌ای در گسترش مفاهیم قرآنی دارند و باید شعار هر ایرانی یک خیر قرآنی را در اولویت قرار داد.

وی افزود: در حال حاضر باید قدردان خیرین باشیم، چراکه در فعالیت‌های قرآنی مشارکت‌ها بسیار گسترده‌ای دارند.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 725

بازدید های دیروز 624

بازدید های این هفته 4250

بازدید های این ماه 14669

مجموع بازدید ها 1221571