به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در جلسه توجیهی پایگاه های فرهنگی اجتماعی سکونت گاه های غیر رسمی در استان مرکزی گفت: 8پایگاه فرهنگی برای مقابله با آسیب های اجتماعی در استان مرکزی در روز های آتی آغاز به کار خواهند کرد.

وی ادامه کرد: طبق بررسی انجام گرفته عمده آسیبهای اجتماعی در استان اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی است که در این راستا 4پایگاه در شهرستان اراک و 4پایگاه در شهرستان ساوه راه اندازی می شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اظهار کرد: زندگی در این مناطق نیز به مرور زمان و به لحاظ اجتماعی –روانی ،فرد را آماده شکل گیری انحرافات گوناگون می کند و برای رسیدن به اهداف خود به راههای غیر مشروع دست می زند.

وی با بیان اینکه برای پیشگیری از وقوع آسیبهای اجتماعی باید بیش از گذشته به سکونتگاه های غیر رسمی توجه شود عنوان کرد: مشکلات در سکونت گاه های غیر رسمی فراوان است که امروزه این موضوع به یکی از معضلات اساسی در کشور تبدیل شده و در این استان نیز محرومیت در این نوع سکونتگاه ها از خدمات ملموس و نمایان است.

حجت الاسلام قربانپور در پایان خاطرنشان کرد: وظیفه روحانیون که مدیریت این پایگاه ها را در مناطق حاشیه نشین شهر برعهده دارند بسیار حساس و مهم است لذا باید بیشترین جاذبه را داشته باشند تا با تبلیغ چهره به چهره بتوانند آسیب های اجتماعی حاکم در محله ها و مناطق را رفع و به حداقل برسانند.

 

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 733

بازدید های دیروز 624

بازدید های این هفته 4258

بازدید های این ماه 14677

مجموع بازدید ها 1221579