مدیرکل امور فرهنگی، رسانه و فناوری ها نو سازمان تبلیغات اسلامی گفت: حدود یک هزار نقطه آسیب پذیر در کشور برای ایجاد پایگاه های اجتماعی محور با رویکرد دینی در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام احمد صحت قول با اشاره به اینکه ۱۲هزار منطقه آسیب پذیر در کشور شناسایی شده، اظهار داشت: در این رابطه با توجه به تقسیم وظایف ملی که برای سازمان تبلیغات اسلامی کشور در نظر گرفته شده و براساس طرح های فوق العاده ای که ازسوی دستگاه‌ها به شورای اجتماعی کشور ارائه شده، سازمان تبلیغات اسلامی دو طرح را پذیرفته و طی تفاهم نامه ای که با وزارت کشور منعقد شد، این دو طرح در سراسر کشور اجرا می شود.

مدیرکل امور فرهنگی، رسانه و فناوری های نو سازمان تبلیغات اسلامی افزود: یک طرح کار فرهنگی دینی در روستاها است که فعلا از نظر کارشناسی در وزارت کشور در دست بررسی می باشد و طرح دیگر سکونتگاه های غیر رسمی است که در این راستا کار در ۹۷۶ نقطه کشور از مجموع ۱۲هزار نقطه شناسایی شده در دستور کار قرار دارد.

صحت قول خاطرنشان کرد: براساس دستورالعمل قرار شده سازمان تبلیغات اسلامی کشور پایگاه ها را با وظایف خاص که بیشتر حول محور اجتماعی و با رویکرد دینی با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در نقاط مورد هدف است، ایجاد و راه اندازی کند.

مدیرکل امور فرهنگی، رسانه و فناوری های نو سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: استان مرکزی برای مرحله دوم انتخاب شده تا در سکونتگاه‌های غیررسمی آن، پایگاه های مورد نظر ایجاد شود تا بتوانیم براساس تفاهم نامه منعقد شده برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی که جامعه به آن مبتلا بوده و همچنین آسیب های خاص این استان، اقدامات موثر به انجام برسانیم.

صحت قول بیان داشت: با توجه به اینکه این حرکت، یک حرکت تازه و جدید است و هیچگونه سابقه اجرایی در سازمان تبلیغات اسلامی به این شکل در این زمینه وجود نداشته، برهمین اساس نمی‌توان میزان ثمربخشی آن را پیش بینی کرد اما آنچه مسلم است تلاش خواهد شد تا بتوانیم دستورالعمل به بهترین نحو اجرا کنیم.

مدیرکل امور فرهنگی، رسانه و فناوری های نو سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: این طرح یک کار جدید است و در آن از طلبه‌های جوان استفاده می کنیم. امیدواریم بتوانیم یک الگوی مناسب ارائه کنیم که الگوی ما در آینده نزدیک در همه نقاط کشور با این نگاه به مقوله موضوعات اجتماعی، فرهنگی و دینی ترویج پیدا کند

وی اظهار داشت: ۱۶ دستگاه در شورای اجتماعی کشور موظف هستند ما را در این زمینه همراهی کنند و تاکنون در نشست هایی که با وزارت کشور داشتیم خوشبختانه موضوع مثبت ارزیابی شده است. این کار یک کار تیمی و گروهی است و دستگاه ها در کنار هم در این فرآیند دیده می‌شوند که امیدواریم بتواند اثر مطلوبی بر کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد.

 

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 781

بازدید های دیروز 624

بازدید های این هفته 4306

بازدید های این ماه 14725

مجموع بازدید ها 1221627