به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در حاشیه بازدید از نمایشگاه چهلمین سالگرد دستاوردهای انقلاب اسلامی و گفتگو با رادیو آفتاب(پخش زنده) اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی بعد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سال 1361 تاسیس گردید و امسال در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با عنوان افتخار به گذشته و امید به آینده دو اتفاق مهم کاروان قرآنیان انقلاب اسلامی و همایش سراسری فاطمی برگزار گردید.

وی با اشاره به دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی و برنامه های اجرا شده اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: از تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی تا کنون 100 باب خانه عالم در استان مرکزی احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت، ساماندهی 2150 مسجد استان مرکزی در پورتال ملی مساجد، اعزام 90 هزار مبلغ و مبلغه در منابستهای مختلف به نقاط استان مرکزی بخشی از دستاوردهای اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی از زمان تاسیس تا 40 سالگی انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام قربانپور خاطر نشان کرد: در استان مرکزی 6 دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا تاسیس و فعالیت دارند که در شهرستانهای اراک، خمین، محلات و ساوه می باشند؛ 12 اداره تبلیغات اسلامی فعال در استان مرکزی در بخش های مختلف فرهنگی و مذهبی مشغول به کار هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در خصوص فعالیتهای فرهنگی، آموزش و پژوهش گفت: آموزش 7000 مداح در استان مرکزی توسط حوزه تشکلهای مذهبی اداره کل تبلیغات اسلامی ساماندهی شده و 2000 مداح در استان مرکزی نیز مشغول فعالیت می باشند.

وی عنوان کرد: 2000 گفتمان دینی در مدارس استان مرکزی ویژه دانش آموزان، دانشجویان و عموم مردم تاکنون برگزار گردیده که تاثیرات بسزایی برای جامعه هدف این برنامه داشته است.

حجت الاسلام قربانپور با اشاره به دستاوردهای قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اذعان داشت: چاپ و توزیع 100 هزار جلد قرآن توسط خیرین استان مرکزی، تاسیس 215 مؤسسه و خانه قرآنی در استان، تربیت 6000 مربی قرآنی در سطح استان، کسب رتبه های متعدد ملی مباحث قرآنی در سال 1396 و برگزاری 100 کارگاه سبک زندگی قرآنی در سال 96 از دستاوردهای این مجموعه انقلاب و اسلامی می باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در پایان به فعالیتهای تشکلهای دینی و مذهبی اشاره کرد و گفت: اطلاعات 21 انجمن اسلامی، 47 کانون فرهنگی-تبلیغی، 1543 هیئت مذهبی و 2151 مداح در سطح استان ثبت سامانه جامع طوبی شده است.

 

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 773

بازدید های دیروز 624

بازدید های این هفته 4298

بازدید های این ماه 14717

مجموع بازدید ها 1221619